BRABANTSE FIETSDAG ZONDAG 21 SEPTEMBER 1997 Rabobank a.s. Zondag 14 september zijn wij OPEN! Poirters 'nïfü \o CAI Oisterwijk verkocht aan Tuerlings v3/ X?p'de'^ i 1 te stappen. Méér dan 80 tochten om lekker uit te waaien. Méér dan 80 redenen om af Efteling trakteert... ir Geschikt voor het hele gezin. Start: 10.00 uur - 13.00 uur Tochten langs natuurgebieden, attracties, cafés, musea, monumenten en veel meer. Prijs: 2,50 p.p. (max. 5,- per gezin) Informatie: Bij alle VVV-kantoren en Rabobanken in Brabant W centrum voor Yoga 7 ujy wat toch al geruime tijd in de pen was. Inwo- Hb Mede mogelijk gemaakt door bijdrage Provincie Noord-Brabant Bestrating Minigraafverhuur Tuinaanleg en -renovatie Riolering Grondwerken Terburghtweg 3, 5061 LA Oisterwijk Tel. 013.52 84 749 b.g.g. 013.5132467 MODEHUIS I Efteling trakteert 50-plussers in september op een dagje Efteling voor 45 kwartjes De Efteling bestaat 45 jaar! Zij trakteert haar gasten daarom op een wonderbaarlijke manier. In de maand september staan de 50-plussers centraal. Voor maar 45 kwartjes (dit is 11,25) kunnen zij opnieuw kennismaken met alle sprookjesfiguren in het Sprookjesbos, zoals Roodkapje, Sneeuwwitje, Doornroosje en de Zeven Geitjes. Natuurlijk kunnen ze ook de nieuwe sprook jes ontdekken, zoals het sprookje van Duizend- en-één-Nacht in Fata Morgana of de legende van Hugo van de Loonsche Duynen in Villa Volta... Om in aanmerking te komen voor de speciale prijs, moet de bezoeker op de dag van het be zoek 50 jaar of ouder zijn en dit met behulp van een geldig legitimatiebewijs bij de Efte- ling-kassa kunnen aantonen. De aanbieding is alleen geldig van maandag t/m vrijdag, gedu rende de hele maand september. Tot en met 31 oktober is er in het park een foto- expositie te zien met als thema ’45 Jaar Efte ling’. De Efteling trakteert in september alle 50-plus- sers op oude én nieuwe herinneringen... Tijdens een persconferentie van Wethouder Joop Rakhorst en Ir. Hans Huis in ‘t Veld op vrijdag 5 september werd heet van de naald bekend gemaakt dat de Centrale Antenne Inrichting van de kom Oisterwijk is verkocht aan Teurlings Telematica uit Oisterwijk en niet aan de PNEM die de andere kernen zo als Heukelom en Moergestel al enige tijd in haar bezit heeft. Lang heeft er naar uitgezien dat PNEM de meest serieuze gegadigde was omdat hun aanbieding het gunstigst was. Totdat later Teurlings weer in beeld kwam met een bod van 6 miljoen gulden waaraan de PNEM niet kon en wilde voldoen zoals uit de onderhandelingen is gebleken. Ook hebben andere overwegingen meegespeeld om niet voor algehele uniformiteit te kiezen. De onderhandelingen om te privatiseren lopen al van oktober 1995 en zijn vooral vanaf janua ri 1996 met het aantreden van het nieuwe ge meentebestuur in een stroomversnelling ge raakt. Deze onderhandelingen hebben afgelo pen vrijdag geleid tot een intentieverklaring voor de verkoop aan Teurlings en een ander zal ter goedkeuring aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Voor de koppeling van de netten heeft het geen enkel gevolg dat er twee aanbie ders op het gemeentenet zitten omdat alle sig nalen vanuit Tilburg worden aangeleverd. Oisterwijk en Heukelom zullen van het een en ander wel iets merken omdat de aansluitings- prijs verhoogd zal worden naar het niveau van Moergestel. Dit betekent dat over een periode van 2 ja- ren de aansluitprijs voor de gehele Gemeen te Oisterwijk geharmoniseerd zal worden ners van de kern Oisterwijk betalen momen teel 14,66, Heukelom telt 13,= neer en Moergestelnaren zijn de hoogstaangeslage nen met 18,29 per maand. Voor Moergestel zal de verkoop geen veranderingen opleve ren of het zouden de jaarlijkse trendmatige verhogingen moeten zijn waarvan echter nog niets bekend is. De machtigingen van Oisterwijk, Heukelom en Moergestel blijven echter in handen van de gemeente en PNEM heeft toegezegd zich za kelijk te zullen opstellen en het signaal keurig te blijven doorgeven en ook de koppeling tus sen de kernen correct te zullen uitvoeren. Dat Teurlings de CAI de voorkeur om te kopen heeft gekregen had ook te maken met het feit dat dit Oisterwijkse bedrijf al jarenlang tot te vredenheid het onderhoud in Oisterwijk ver zorgd en goed bekend is met het net. Ook de werkgelegenheid van zo’n 8 mensen heeft mee gespeeld. Teurlings kon ook garanderen dat de samen werking met PNEM op het huidige niveau blijften op haar beurt heeft het bedrijf een investering van ruim 4 miljoen gulden toe gezegd om mettertijd het net onder andere met glasvezelkabel aan te passen aan ko mende vernieuwingen die op de kabel nood zakelijk zijn om in de toekomst bij te blijven. Voor LOVO en MTV. sinds kort verenigd in de Stichting OHM, heeft het geen verdere gevolgen omdat de ‘inprikpunten’ van ‘den Boogaard’ en de ‘Reuselhofvastgelegd zijn vanwaar de lokale omroep in de toekomst uitzendingen kan verzorgen die in de gehele gemeente te zien zullen zijn. De subsidie voor de lokale omroep zal door het gemeentebestuur tegen het licht gehouden worden en eventueel aangepast. Voor de bui tengebieden van de gemeente zal er ook wei nig veranderen omdat de aansluitkosten erg hoog zijn daar waar bebouwing ver uit elkaar ligt. Overigens was dit al eerder door onder zoek en marktverkenning aan het licht geko men. PNEM zal echter nog met een voorstel komen om buitengebieden onder bepaalde voorwaarden alsnog aan te sluiten maar of dit werkelijk gebeurt zal afhankelijk zijn van het kostenplaatje. Het betekent wel dat het basis pakket en de ontvangstmogelijkheden voor de gehele gemeente Oisterwijk straks hetzelfde zullen zijn met misschien in de toekomst een nog grotere service en meerdere kanalen voor de ongeveer 10.000 aangeslotenen. Mettertijd wordt er ook gedacht aan de oprichting van en Programma-raad die de gemeente gaat advise ren over het aantal en soort zenders wat in de toekomt op de kabelmoet komen. Wethouder Joop Rakhorst was blij met het bereikte resultaat en zag weinig problemen om in de toekomst de nu getekende inten tieverklaring in een definitief contract om te zetten. Na goedkeuring door de gemeente raad kan per 1 janauri 1998 exploitant Teur lings van start gaan. en natuurlijke gezondheidszorg PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 Pullwer gjreé W. Ketelaars Heiligenboom I 5066 CB Moergestel Tel. (013)513 1339 Fax (013) 513 3312 auto (06) 513 85 312 auto (06) 528 91 537 I NEDERLAND 05* 'Balans w

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5