Ad Wolfs heeft het druk met zijn foto verzameling IJ e nieuwe dansavonden Willem de Laat: 25-jarig dienstverband CURSUSSEN FRANS in MOERGESTEL fl Aphrodite In de toekomst van Oisterwijk u een zorg? Praat dan mee in oktober! Nog inleveren voor vrij -/vlooienmarkt VNKV-nieuws Tel. inl.: 013 -513 2942 Fax 013 - 513 2986 Vraag de brochure aan. E OPEN DAG: donderdag 18sept. (semi-)gevorderden conversatie, grammatica, boeken lezen. WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 -22e Jaargang -Nr. 969 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Als ik de kamer binnenkom - waar honderden foto’s liggen uitgespreid - en een stoel zoek waar ik op kan zitten, zegt Ad: ’Even geduld, anders kom ik in de war. Ik ben foto’s groepsgewijs aan het sorteren.’ Stoelen, tafels en zelfs de vloer zijn bedekt met foto’s van allerlei formaat en daartussen scharrelt Ad rond. Ji Huidverzorgingsinstituut a Schoolstraat 5 MOERGESTEL Willem de Laat, geboren en getogen Moergestelnaar, herdacht tijdens de vakantieperiode het Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Ad Wolfs temidden van ’n deel van zijn verzameling. Zijn vastbesloten blik verraadt zeker niet zijn enthousiasme voor zijn hobby... j Maart 1961... Een van de foto’s die straks ongetwijfeld een plekje zullen krijgen in het boek: de Pbstelstraat met op de achtergrond nog de bebouwing van het huidige St. Jans plein. Tot en met a.s. zaterdag kunt u nog overtollige spulletjes aanbieden voor de vrij-/vlooien- markt van Harmonie Prinses Juliana. De markt wordt a.s. zondag gehouden op het St. Jansplein. Uw spullen kunt u nog kwijt bij Gerard Anto nis, Oirschotseweg 41. ’Het is geweldig hoeveel mensen mij hebben gebeld en nog bellen’, zegt hij enthousiast. ’Het is wel een enorm tijdrovende bezigheid, want ik maak een afspraak met de mensen om ze op een avond op te zoeken en dat betekent dat je de hele avond kwijt bent, want de mensen wil len er ook graag over praten en ik wil er na tuurlijk zoveel mogelijk details over te weten komen. Dikwijls zit ik hun hele foto-album, maar meestal een oude doos, mee door te ne men, omdat zij niet goed weten wat voor mij interessant is. Soms zeggen ze: ’Dit zal wel niks voor je zijn’, terwijl ik mijn vingers erbij aflik’. Vaak neem ik het gesprek op, op een cassette bandje, omdat ik teveel informatie krijgt om uit het blote hoofd te onthouden. Dan kan ik hetgeen besproken is thuis op mijn gemak doornemen. Bovendien vind ik het interessant om de gesprekken met oudere, markante per soonlijkheden, te bewaren. Voor ik hiermee begon kende ik 90% van de mensen in het dorp, maar intussen ken ik wel iedereen, ge loof ik’. Op mijn vraag of hij met die bezoeken nu on geveer rond is, reageert hij met: ’Nog lang niet, ik ben er zeker tot het einde van het jaar mee bezig, als er geen nieuwe aanmeldingen bij zouden komen. Kun je nagaan! Ik denk dat ik dan zo’n 4000 foto’s bij elkaar heb. Er zit prachtig materiaal bij. Ik kan de jeugd la ten herleven van zowel de oudere generatie Dames, op 23 september a.s. gaan we voor de tweede maal naar het breifabriek Marcienne in Duitsland. We zijn uitgenodigd voor een pitti ge modeshow, waarin mannequins ons de nieu we herfst-wintercollectie laten zien. Deze keer is het een middag-excursie van 15.00 tot 17.30 uur. Daarna worden we nog verrast met ’n heerlijke dineetje. We vertrekken die dag om 13.00 uur vanaf het St. Jansplein en zijn rond 20.30 uur weer thuis. U moet zich wel vóél6 september a.s. opgeven bij Mevr. Vaes, Griete Veldeke 53 of Mevr. Swinkels, ’t Vunderke 9. Ook uw buurvrouw, dochter of goede kennis kan zich opgeven. feit dat hij 25 jaar werkzaam bij de fa. Van Velthoven. Op 15-jarige leeftijd, om precies te zijn 1 augustus 1972, werd hij door Jan van Velthoven aangenomen als rijwielmonteur. Inmiddels alweer 10 jaar geleden, toen het bedrijf werd overgenomen door de schoonzoon van Jan, Harry Kruijssen, liet hij zich omscholen tot le monteur installatie- en servicetechniek. Dankzij zijn enorme inzet, en natuurlijk niet op de laatste plaats, zijn capaciteiten heeft hij zich verworven als een graag geziene werknemer bij Installatiebedrijf Van Velthoven Kruijssen. Tijdens de vakantie werd het feest op gepaste wijze gevierd, uiteraard samen met zijn collega’s en familie. Willem woont tegenwoordig in Oirschot, is gehuwd en heeft 3 kinderen. Graag feliciteren we hem met deze mijlpaal! P I IUIU ïUI LUI yil IOLIII Tel. 013-513 1474 J Danscursus vanaf beginners voor jong en oud, vanaf zondag 21 september. Nu inschrijven: (013) 528 24 57 als die na de oorlog geboren is. Mijn vrouw en ik zeggen wel eens tegen elkaar: ’Wat kost het toch een hoop geld’, omdat ik kopieën maak en de originelen aan de mensen terug geef. Maar een hobby mag geld kosten, vind ik, en nu heb ik de mogelijkheid om de ver zameling uit te bouwen’. Wijzend op zijn camera’s en diverse lenzen vraag ik of hij daarmee ook op stap gaat. ’Na tuurlijk, ik ben er als de kippen bij als er iets gesloopt wordt, of als er iets ouds verdwijnt. Bij die foto’s maak ik dan een gedetailleerde beschrijving van details zoals de eigenaar, data van bouw en van sloop, waarvoor het gebruikt is enz. Nu vinden we het heel gewoon, maar straks zijn we blij dat we het voor het nage slacht hebben bewaard’. ’Neem nou de maalderij van Brameco, of het pakhuis van de Boerenbond, zouden we vroe ger zeggen. Het is een foeilelijk bakbeest van een gebouw, maar het heeft meer dan veertig jaar Moergestel gedomineerd en er is ge schiedenis geschreven. Dat moeten we be waren....’ en hij wordt steeds enthousiaster. Pratend over het boek, waarin over een paar jaar de foto’s voor een deel te zien zijn, roept hij uit: ’Kijk nou eens naar Hilvarenbeek. Wat een prachtig fotoboek ze daar gemaakt hebben. Een juweeltje, dat moeten wij toch ook kun nen! Mijn neef Ad Wolfs helpt me met de tekst. Willen er iets moois van maken. Het moet een breed gebied bestrijken, zoals de onderwerpen bestuur, cultuur, sport en niet te vergeten het boerenleven. Het is een mooi moment om dat uitgebreid te laten zien omdat de Boerenbond rond die tijd ook 100 jaar bestaat. Het moet een fotoboek worden dat elke Moergestelnaar en velen daarbuiten in zijn bezit wil hebben, omdat zijn jeugd daarin tot uitdrukking komt.’ Als ik hem bedank voor het gesprek en voor zichtig tussen de foto’s stappend de deur uit ga, zegt hij nog: ’Weet je dat dit een geweldi ge hobby is. Je ontmoet alleen maar aardige mensen die met hun foto’s ook een klein beetje van zichzelf geven. Ik heb soms bo vendien, als ik een oude foto zie, het gevoel dat ik de tijd eventjes stil heb laten staan'. Ik heb de klink van de buitendeur al vast als hij nog zegt: ’Roep de mensen op me te bellen als ze nog foto’s hebben....!’ Een enthousiast Moergestelnaar met een pracht hobby. We kijken vol verwachting naar zijn boek uit. 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1