Nu ook maïs te koop!!! stichting’open bare BIBLIOTHEEK Hebt u zich al aangemeld om mee te praten over de toekomst van Oisterwijk? Oisterwijk Oisterwijk PV Over Berg en Dal Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel MOERGESTEL 5066 PC Moergestel Heuvelstraat 20 Telefoon 013-513 1496 Containerservice Zand, grint, etc. Mestdistributie Grondverzet Beschikking Wet milieubeheer Tijdelijke verkeers maatregel LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF BRUURS Gaat u verbouwen? Dan is er misschien subsidie voor u Vanaf 15 september 1997 tot 31 december 1997 kunne inwoners van de gemeente Oisterwijk die verbouwingsplannen hebben, onder voor waarden, in aanmerking komen voor een sub sidie. De regeling heeft tot doel mensen aan te zetten om ook bij verbouwingen zoveel moge lijk duurzame materialen en toepassingen te gebruiken. Dit varieert van het aanbrengen van waterbesparende douchekoppen, dak-, ge vel- en glasisolatie, het plaatsen van VR- en HR-verwarmingsketels tot het aanbouwen van een serre aan de woning (een volledige lijst is opgenomen in het aanvraagformulier). Om voor subsidie in aanmerking te komen moet men voldoen aan enkele voorwaarden o.a.: - de woning moet gebouwd zijn vóór 1 januari 1996; - de werkzaamheden moeten worden uitge voerd door een erkend bouwbedrijf of installa teur; - er moet voor minimaal 2 aan te brengen dubo- voorzieningen subsidie aangevraagd worden; - het subsidiebedrag waarvoor men in aanmer king kan komen moet minimaal 500 gulden bedragen; het maximale bedrag is 3000 gulden. Het totale bedrag dat voor subsidie beschik baar is is aan een maximum gebonden; de aan vragen worden op volgorde van binnenkomst behandeld totdat het budget op is. Meent u voor subsidie in aanmerking te ko men dan kunt u de aanvraagformulieren afha len op het gemeentekantoor, balie 3. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. B. van Daal of dhr. M. van de Sande )tel. 529 1311). B en W besluiten Het college heeft op 2 september 1997 o.a. het volgende besloten: - Voor het vervoer van leerlingen van basis scholen in Moergestel naar zwembad De Leye is een bestek vastgesteld voor het vervoer in het tijdvak 2 september 1997 tot en met 31 juli 2000. Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 30 augustus 1997 vanuit St. Ghislain over een afstand van 157 km. Aan deze navluchten namen 76 oude duiven deel. Ze werden gelost om 11.30 uur bij een tempera tuur van 18 graden met zuid-zuidoostenwind 4. J. van Drunen 1,18 (15 mee) H. Schepens 2,3,4,5,9,10,11,14,16 (24 mee) L. van Boxtel 6,19 (8 mee) L. van den Branden 7 (7 mee) Th. Colsen 8 (4 mee) L. Kennes 12,13,15 (17 mee) L. Heeffer 17 (1 mee) Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 30 augustus 1997 vanuit St. Ghislain over en afstand van 157 km. Aan deze navluch ten namen 72 jonge duiven deel. Ze werden gelost om 11.30 uur bij een temperatuur van 18 graden met zuid-zuidoostenwind 4. H. Schepens 1,2,5,6,7,9,10,12,14,15,18 (24 mee) L. Kennes 3,11,16,17 (22 mee) Th. Colsen 4 (7 mee) J. van Drunen 8 (9 mee) L. Heefer 13 (1 mee) OISTERWIJK EN MOERGESTEL Cursussenaanbod De Openbare Bibliotheek organiseert dit jaar voor inwoners van Oisterwijk, Moergestel en omstreken een tweetal cursussen. Bij voldoen de belangstelling (12 aanmeldingen) gaan de cursussen van start. Cursus moderne Nederlandse literatuur Dit najaar gaat, bij voldoende aanmeldingen, de cursus Moderne Nederlandse Literatuur van start. Deze cursus is vooral bedoeld voor mensen die geïnteresseerd zijn in literatuur en meer inzicht willen krijgen in de ontwikkelin gen op dit gebied. De eerste 2 bijeenkomsten hebben een inlei dend karakter. In de volgende 6 bijeenkomsten staat steeds een roman centraal. De volgende boeken zullen besproken worden: Kader Abdolah Reis van de lege flessen Jeroen Brouwers Bezonken rood Hugo Claus De geruchten Anna Enquist Het geheim Nelleke Noordervliet Uit het paradijs Willem van Toorn Het verhaal van een mid dag De 8 bijeenkomsten vinden om de 3 weken plaats op een donderdagavond in het biblio theekgebouw aan de Distelstraat 1 in Oister wijk. Een bijeenkomst duurt ongeveer 2 uur. De kosten voor deze cursus bedragen 200,-. Bij voldoende aanmeldingen start de cursus eind oktober, begin november. De exacte be gindatum wordt later bepaald. Inschrijven kan tot 30 september. Cursus jeugdliteratuur Wanneer er voldoende belangstelling voor is gaat ook een cursus jeugdliteratuur van start. Deze cursus is vooral bedoeld voor ouders, grootouders, studenten, leerkrachten en ande re geïnteresseerden in de jeugdliteratuur. De cursus bestaat uit 6 bijeenkomsten. Aan de hand van verhalen en gedichten wordt de cur sist de weg gewezen in de wereld van het le zende kind. In iedere bijeenkomst staat een aspect van jeugdliteratuur centraal. De cursus- opbouw is als volgt: In de eerste bijeenkomst wordt een overzicht gegeven van de geschiedenis van de jeugdlite ratuur. Sprookjes vormen het centrale thema van de tweede bijeenkomst: uitgangspunt is het boek ’Grootmoeder, wat heb je grote oren’ van Jacques Vriens. In de derde bijeenkomst komen verschillende kunstvormen die gerela teerd zijn aan jeugdliteratuur aan de orde: il lustraties en beeldende kunst, muziek en to neel komen hierin aan bod. De vierde bijeen komst bestaat uit een excursie (museumbezoek of theatervoorstelling). Poëzie staat centraal in de vijfde bijeenkomst. De laatste bijeenkomst staat in het teken van jongens- en meisjesboe ken en komen de verschillende genres (span nende boeken, science fiction, historische, e.d.) aan bod. De 6 bijeenkomsten vinden om de 3 weken op een maandagavond in het bibliotheekgebouw an de Distelstraat 1 te Oisterwijk plaats. Een bijeenkomst duurt ongeveer twee uur. De kos ten voor deze cursus bedragen 150,-. Bij voldoende aanmeldingen start de cursus eind oktober, begin november. De exacte be gindatum wordt later bepaald. Inschrijven kan tot 30 september. Voor meer informatie over deze cursussen kunt u in de bibliotheek terecht. Let op de laatste vervaldag voor betalen van de onroerende zaakbelasting Wij willen u erop attenderen dat de laatste ver valdatum van de aanslagen onroerende-zaak- belasting 1997, 30 september a.s. is. Laatste kans Indien uw onroerende-zaakbelasting niet vóór 30 september a.s. is voldaan, zult u spoedig daarna een aanmaning ontvangen. Dit bete kent dat, naast het openstaande belastingbe drag, ook invorderingskosten moeten worden betaald. Voor de aanmaning is dat minimaal 10,-. De hoogte van de aanmaningskosten is afhan kelijk van het nog openstaande belastingbe drag. Acceptgiro kwijt? Als u uw acceptgiro kwijt bent of geen vervolg- acceptgiro meer hebt, dan kunt u het bedrag ook overmaken aan de gemeente door over schrijving via een eigen giro-/bankopdracht onder vermelding van uw aanslagnummer. Dit nummer vindt u terug op het aanslagbiljet van 1997. Het bankrekeningnummer van de ge meente is: 28.50.39.822. Vragen? Indien u nog vragen heeft over de nog open staande aanslag onroerende-zaakbelasting, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Be heer van de gemeente, tel. 52 91 318. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag ISseptember op het informatiepunt in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder van Roessel van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 16 september 1997 is er spreek uur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y.C.Th.J. Kortmann: van 11.00-12.00 uur. Wethouder A.C.A. van Gils; Wethouder J. Rakhorst; Wethouder R.R.J. Hora en Wet houder W.J.A. van Roessel: 11.00-12.00 uur PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 BOUWPLANNEN Burgemeester en wethouders zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor het: - veranderen van een garage/berging in een berging/hobbyruimte aan de Heren goed straat 8. gemeente gemeente BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnningen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplHinapn kuntu ®een ^ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan lllCIUIIIgclI het co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 36 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het plaatsen van een tuinhuisje achter de woning Coolhof 2. De volgende aanvrage om sloopvergunning c.q. sloopmelding is ingekomen voor het: verwijderen van asbest tussenborstweringen bij de woningen Regenbeemdeke 12 en 18. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor het: - uitbreiden van de woning aan de Mispelbos 34; - uitbreiden van de woning aan de Lathouwer 25. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschik- king) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - de heer J.J.A. Donkers voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het houden van rundvee (melkvee en jongvee) en het fokken, houden en africhten van paarden en handel in paarden aan de Floraweg 1. - De heer J.F.A. van Esch, Schoolstraat 52, voor het veranderen van een tankstation en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting aan de Akkerweg (T31). De beschikkingen zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpbeschikkin gen niet gewijzigd. De beschikkingen liggen vanaf 15 september 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikkingen ter inzage zijn gelegd kan beroep tegen de beschikkingen worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikkingen worden pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. VRIJMARKT/VLOOIENMARKT PRINSES JULIANA In verband met een vrijmarkt/vlooienmarkt wordt op zondag 14 september 1997 het linkergedeelte van het St. Jansplein van 08.00 uur tot 18.00 uur afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11