p V Is V AUTOMOBIELBEDRIJF DONKERS i) Sketches bruiloften en partijen voordragen voor een jury Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Oisterwijk Oisterwijk f- 5066 PC Moergestel Heuvelstraat 20 T elefoon 013-5131496 Bekendmaking Volkswagen Groep Containerservice Zand, grint, etc. Mestdistributie Grondverzet Beschikking Wet milieubeheer (gedeeltelijk intrekken vergunning) De Stichting Tilburgse Taol organiseert op zondagmiddag 7 september vanaf 14.00 tot 18.00 uur een auditie voor mensen die en voor- dracljtje of sketch voor bruiloften en partijen kennen. Dit gratis toegankelijke evenement is vorig jaar voor de eerste keer gehouden en was toen meteen een groot succes. De nadruk ligt Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013-513 1110 De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 8 sep tember op het informatiepunt in de Open bare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder van Gils van 16.00-17.00 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 9 september 1997 is er spreek uur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester YC.Th.J. Kortmann: van 11.00-12.00 uur. Wethouder A.C.A. van Gils; Wethouder J. Rakhorst; Wethouder R.R.J. Hora en Wet houder W.J.A. van Roessel: 11.00-12.00 uur LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF BRUURS A MOERGESTEL op deelnemers uit Tilburg en directe omge ving. Iedereen kan meedoen, jong en oud. Het ’Tussen de Schuifdeuren Festival’ zoals de middag wordt genoemd, wordt gehouden in de zalen van Boerke Mutsaers aan de Vijver- laan 2 te Tilburg. De deelnemers worden beoordeeld door een jury, de presentatie is in handen van Paul Spa pens en Kees Verbunt. Niemand hoeft last te hebben van planken koorts, want het wordt gewoon een gezellige middag. Aanmelden kan nog tot op de dag zelf tot 13.00 uur. Maaien bermsloten Wanneer? Vanaf maandag 15 september 1997 worden, zoals ieder jaar, de bermsloten gemaaid langs de wegen van Oisterwijk, Moergestel en Heu- kelom. Zoals het was Het maaien en met name de afvoer van het af val gebeurde in de drie plaatsen op een ver- A MOERGESTEL Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Rijzadels ontvreemd Bij inbraken in twee bedrijfspanden werden in de nacht van woensdag op donderdag in totaal 6 rijzadels en evenveel hoofdstellen ontvreemd. De inbraken vonden plaats tijdens de nachte lijke uren aan de Floraweg en de Oirschotse- weg. In een geval hebben de daders zich veel moeite getroost om bij de zadels te kunnen geraken. De zadelkamer was namelijk voorzien van een brandwerende stalen deur. Erachter zat een tweede stalen plaat. Ze slaagden er uiteinde lijk in om via het plafond bij de zadels en de hoofdstellen te geraken. Hoe men in het andere geval binnen is geko men is nog niet helemaal duidelijk. Mogelijk is de vergrendeling van door onbevoegden ge opend, zodat men onbelemmerd toegang had tot de stal. De gemiddelde prijs van een rijzadel ligt tus sen de twee- en drieduizend gulden. Een hoofdstel kost enkele honderden guldens. Betalen Onroerende Zaakbelasting Wij willen u erop attenderen dat de laatste ver valdatum van de aanslagen onroerende-zaak- belasting 1997, 30 september a.s. is. Laatste kans Indien uw onroerende-zaakbelasting niet vóór 30 september a.s. is voldaan, zult u spoedig daarna een aanmaning ontvangen. Dit bete kent dat, naast het openstaande belastingbe drag, ook invorderingskosten moeten worden betaald. Voor de aanmaning is dat minimaal 10,-. De hoogte van de aanmaningskosten is afhan kelijk van het nog openstaande belastingbe drag. Acceptgiro kwijt? Als u uw acceptgiro kwijt bent of geen vervolg- acceptgiro meer hebt, dan kunt u het bedrag ook overmaken aan de gemeente door over schrijving via een eigen giro-/bankopdracht onder vermelding van uw aanslagnummer. Dit nummer vindt u terug op het aanslagbiljet van 1997. Het bankrekeningnummer van de ge meente is: 28.50.39.822. Vragen? Indien u nog vragen heeft over de nog open staande aanslag onroerende-zaakbelasting, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Be heer van de gemeente, tel. 52 91 318. schillende manier. De aanlandenden waren verantwoordelijk voor het maaien en afvoeren van het maaisel van de helft van de sloot. Dit is technisch gezien een bijna onmogelijke metho de. Zoals het wordt Er is nu gekozen voor de methode zoals die al een aantal jaren binnen de kern Oisterwijk ge bruikelijk is. Dit betekent dat de gemeente het maaiwerk voor de volledige sloten zal laten verzorgen. Het maaisel zal dan door de andere aanlandenden ontvangen en verwerkt worden. Deze werkmethode is echter niet overal zon der meer mogelijk in verband met hagen e.d. Op die plaatsen waar dit echt niet mogelijk is, kan in overleg aangegeven worden waar het maaisel gedeponeerd moet worden. De aanlan denden dienen dan zelf ervoor te zorgen dat het maaisel afgevoerd wordt. Eventueel kan de maaier tegen betaling van de kosten de afvoer van het materiaal voor zijn rekening nemen. U moet dit dan zelf wel met de maaier regelen. Vragen? Als u nog vragen over deze regeling hebt, dan kunt u contact opnemen met F. Veeke, afde ling Gemeentewerken, tel. 52 91 279. B en W besluiten - Het college gaat accoord met de afrekening van de definitieve subsidie van de Openbare Bibliotheek Oisterwijk c.q. Moergestel 1993 t/ m 1996. - Het college stelt het reglement medezeggen schapsraad openbaar onderwijs 1997 (openba re basisschool de Kikkenduut, de Kajuit, de Wingerd en de Bienekebolders) vast en doet daarvan mededeling aan de Medezeggen schapsraden. Gezocht! Mensen met een mening over de toekomst van Oisterwijk De Startnotitie Oisterwijk na(ar) 2010 is in de maand oktober de basis voor een aantal ge sprekken over de toekomst van Oisterwijk. U kunt meepraten. Alle belangstellende inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom, maar ook vertegen woordigers van verenigingen, organisaties, in stellingen en bedrijven wordt gevraagd mee te praten over de toekomst van Oisterwijk en de weg die moet worden ingeslagen om dat ge wenste toekomstbeeld te bereiken. U praat en denkt toch ook mee? U kunt zich nu reeds voor die gedachtenwisse ling aanmelden. Dat kan op diverse manieren. Bijvoorbeeld door een briefje of kaartje te stu ren aan de Gemeente Oisterwijk, t.a.v. afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. U kunt uw aanmelding ook deponeren in de brievenbus van het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk. Mondeling aanmelden kan ook. Dat kan aan balie 5 in het gemeentekantoor in Oisterwijk bij Voorlichting, of tijdens de openingstijden van het servicepunt van de gemeente in de bi bliotheek in Moergestel. U kunt zich ook telefonisch melden via num- mer52912 14of513 12 82. Meepraten over de toekomst van Oisterwijk kost niets! Kom op met uw mening over Oisterwijk. Praat mee! - f- PAGINA 7 officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. 'VERORDENING BEHANDELING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN GEMEENTE OISTERWIJK 1997' gemeente gemeente KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschik- king) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - de heer G. Denissen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkensbedrijf aan de Servennenstraat 6 te Moer gestel. De beschikkig is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 8 september 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 ÉA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. BüUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-mel- VergUnnmgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplriintrpn kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan llluiuillgcll het C0||ege van burgemeester en wethouders.kenbaar maken. In week 35 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: - het uitbreiden van de woning Herengoedstraat 8. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens be zwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad op 24 april 1997 de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften gemeente Oister wijk 1997' heeft vastgesteld. Nadien heeft de gemeenteraad op 17 juli 1997 een aantal artikelen van genoemde verordening gewijzigd. De 'Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften gemeente Oisterwijk 1997’ regelt onder andere de wijze van behandeling van bezwaar- en beroepschrif ten door de Bezwaar- en Beroepschriftencommissie. De verordening treedt in werking op de derde dag na de datum van deze publicatie. De verordening ligt voor iedereen ter inzage bij Voorlichting' van het gemeentekan toor in Oisterwijk en in de bibliotheek te Moergestel. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7