Lekker uitgerust tijdens uw vakantie... of juist niet...? -zcouting HELP of HULP Niet voor niets dus: DÉ complete woninginrichting Jan Michiels... JAN MICHIELS U& COMPLETE WONINGINRICHTER Appie en Flappie in Natuurtheater Spinnenexursie Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Grote kindermarkt Natuurtheater Oisterwijk Programma ’Vriendenweekend Audacia 1997’ geven Barbecue- motor-toertocht ’Toer Mee’: zondag 31 augustus I Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 Wij zijn er in ieder geval weer voor klaar om u met raad en daad bij te staan als u uw woning bijvoorbeeld gaat herinrichten. Wij helpen u graag een keuze te maken uit onze enorme collectie slaapkamers, eethoeken, bankstellen, fauteuils, enz. Uiteraard zijn wij ook in vloerbedekking, vitrage en overgordijnen gespecialiseerd. In Moergestel, in vakantie géén spreekuur. In Oisterwijk V 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 PAGINA 3 Traditioneel sluiten Appie en Flappie in het Oisterwijks natuurtheater de vakantieperiode af op een gezellige en amusante wijze. In de laatste week van de schoolvakantie, op dinsdag 26 augustus om 14.00 uur, zijn alle kin deren, ouders uiteraard ook, welkom in het openluchttheater. De voorstelling duurt circa anderhalf uur. Deze bijzondere vakantiesluiting mag men ze ker niet missen. I.V.N. afdeling Oisterwijk en omstreken ver zorgt zondag 24 augustus een spinnenexursie. Om 14.00 uur is iedereen bij het Bezoekers- entrum aan de Van Tienhovenlaan te Oister wijk. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Van maandag 21 juli 1997 tot maandag 1 september is er geen spreekuur, op het in formatiepunt in de Openbare bibliotheek in Moergestel. Op dinsdag 26 augustus 1997 is er spreek uur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y.C.Th.J. Kortmann: geen spreekuur Wethouder A.C.A. van Gils: geen spreekuur Wethouder J. Rakhorst: van 11.00 tot 12.00 uur Wethouder R.R.J. Hora: geen spreekuur Wethouder W.J.A. van Roessel: van 11.00 tot 12.00 uur Op zondag 24 augustus wordt voor de 2e keer een kindermarkt georganiseerd in het Natuur theater door evenementengroep de Coppele. Alle kinderen worden uitgenodigd om hun goede spullen waar ze niets meer mee doen aan de man te brengen. Ook een bezoek aan het natuurtheater op deze middag is zeker de moeite waard. Voor de kinderen zal er een gratis voorstelling zijn in het poppentheater, kom wel op tijd want vol is vol. Heb jij nog goede spullen waar je niets meer mee doet, bespreek dan een plaatsje bij: Na tuurtheater Oisterwijk, tel. 013-5283225 of bij Jack van Kempen, tel. 013-5288683. De kosten voor een plaatsje zijn 2,50 en jullie krijgen hier nog wel een verrassing voor. De entree voor bezoekers aan de kindermarkt is 1,50. Deze kindermarkt is op en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Enkele Weken geleden hebben alle ouders van kinderen van de beverwachtlijst het verzoek gehad, aan te geven of hun kind nog steeds bij de bevers wil komen spelen. Graag ontvangen wij voor 23 augustus een reactie van de ouders die het briefje nog niet hebben ingeleverd. U kunt ook even bellen. Als uw kind graag bij de bevers komt spelen en uw kind staat nog niet op de wachtlijst, dan kunt u bellen naar Suzanne, tel. 513 2339. Als u snel reageert is er een kans dat uw kind na de zomervakantie al bij de bevers kan ko men spelen. Uw kind dient dan wel 5,6 of 7 jaar oud te zijn. In de laatste week van de vakantie ontvangt iedereen bericht over de plaats op de wacht lijst of een uitnodiging voor het komende sei zoen en het nieuwe beverinformatieboekje. Vrijdag 22 augustus: 18.30 uur: Aanvang voetbalwedstrijden voor alle senioren tegen bevriende elftallen. Afslui ting met muzikaal tintje. Zaterdag 23 augustus: 10.30 uur: Aanvang groots opgezet vrienden voetbaltoernooi met deelname van 16 elftallen. Tussendoor gezellige muziek. 19.00 uur: Aanvang internationale voetbal wedstrijden met deelname van zowel dames als heren elftallen. 22.00 uur: Aanvang totale prijsuitreiking. Tus sendoor gezellige muziek met medewerking van Mystery Guest. Zondag 24 augustus: 09.00 uur: Aanvang jeugdaktiviteiten. 09.30 uur: Aanvang jeugdvoetbal. 12.00 uur: Aanvang introduceren van nieuwe kleding en sponsors, met medewerking van het supergezellige fruhshoppen. 13.00 uur: Aan vang vier tegen vier voetbal, tussendoor gezellige discomuziek. 18.30 uur: Afsluiting ’Vriendenweekend 1997’. een opvangcentrum voor straatkinderen, waar hij zich voor inzet. Voor de Toer Mee wordt in de omgeving van Moergestel een prachtige, veertig kilometer lange fietstocht uitgezet. Voor degene die veer tig kilometer te lang vindt, kan de tocht inkor ten tot 25 kilometer. De werkgroep MOV biedt de fietsers onderweg enige versnaperingen aan. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemers aan de tocht zich laten sponsoren. Er kan echter meegefietst worden voor een minimumbedrag van 5,- per persoon en 12,50 per gezin. Dit dan speciaal voor belangstellenden die geen sponsor hebben kunnen vinden en toch mee willen doen. Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 30 augustus, bij Huize Stanis laus, Kloosterdreef 3, Moergestel. Op zondag 31 augustus zijn startbewijzen nog verkrijg baar bij start- en finishbureau, dat staat op gesteld voor Den Boogaard aan het St. Jans- plein te Moergestel. Gelegenheid tot starten is er tussen 11.00 uur en 13.30 uur, terwijl de organisatoren de deel nemers voor 17.30 uur terugverwachten bij de finish. Samen met de gidsen gaat u op zoek naar ver schillende soorten spinnen, spinnen spelen een belangrijke rol in de natuur. Hun voedsel be staat uit insekten, ie ze zeer succesvol vangen door middel van webben, jagen en op de loer gaan liggen. De webben spinnen ze van de zijdedraden die aan hun achtereinde naar bui ten worden geperst door drie paar spintepels. De zijde wordt ook gebruikt voor het verpak ken van hun eieren, om een schuilplaats te maken of een reddingslijn te maken. Wik u nog meer over spinnen te weten komen, kom dan zondag. Deelname is gratis. Soms denk je wel eens, dat overkomt ons niet. Ook wil je hier niet aan denken. Maar elke dat staat het in de krant of komt het op TV. Er is een ongeluk gebeurd, zwaargewonden. Voor deze mensen begint een gevecht om weer een plaatsje te vinden in de maatschappij. Het is natuurlijk fijn als familie of vrienden deze mensen kunnen helpen. Vaak weet je niet goed hoe of wat. Wie kent niet iemand die ernstig ziek is. Je wilt er niet aan denken dat je ouders of andere fa milieleden dit overkomt. Het is mij overkomen en kan u ook overko men. De werkgroep G.V.O. van thuiszorg Midden- Brabant wil een cursus ‘ziekenverzorging thuis’ geven. Er komen verschillende onder werpen aan bod namelijk: het ziek zijn, het verzorgen, praktische wenken door een fysio therapeut, voeding door een diëtiste, medicijn gebruik en het omgaan hiermee. De cursus bestaat uit 5 wekelijkse bijeenkom sten in september en oktober. Hebt u interesse, wilt u informatie of opge ven voor deze cursus dan kunt u bellen naar: Petra van Nuenen-Hoffmans, tel. 513 3676 of naar Karin Schoenmakers-Boogaers, tel. 513 3009. Op zondag 31 augustus wordt er door enkele motorvrienden weer een toertocht georgani seerd. Deze keer hebben we een rit uitgezet door het mooie zeeuwseland. We vertrekken tussen 8.30 uur en 9.30 uur bij café ’t Centrum waar de koffie klaar staat. Tijdens de rit hebben we diverse pits stops in gelast. Na afloop van de rit is het bij Bart van ’t Cen trum napraten. Daarna brengen we eventueel de motoren naar huis. ’s Avonds vindt er dan op een van tevoren aan gegeven locatie een compleet verzorgde barbe cue plaats. De kosten van deze dag bedragen 25,- per persoon. Bij inschrijven te betalen. Inschrijfadressen: café ’t Centrum, Moerge stel, tel. 51312564 of bij C. Hamelink, Regen- beemdeke 12, Moergestel, tel. 5133338. ES. Voor Tl augustus inschrijven. De werkgroep Missie- Ontwikkelings- en Vredeswerk, kortweg MOV-groep genoemd, organiseert op zondag 31 augustus 1997 voor de zeventiende maal de Toer Mee. Deze sponsorfietstocht vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag in augustus en de opbrengst komt ten goede aan het werk van Pater Theo Raaijmakers. Pater Raaijmakers werkt sinds enige jaren in Zuid-Amerika. In Cochabamba in Bolivia is

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3