jeu'gdvakaNtieme.ek Aphrodite Idealisme betekent overwinning voor lezer én adverteerder Programma 1997: Strips WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1997 - 22e Jaargang - Nr. 966 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 7U Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Aanvankelijk vruchtbaar Het mag als bekend worden verondersteld dat ’Moergestel-Nieuws’ vanaf het eerste moment van mogelijke samenvoeging had gekozen voor een samenwerkingsverband met ’Nieuwsklok’, een weekblad uit de gemeente Oistejwijk dat op dezelfde idealistische manier wordt ge maakt als ’Moergestel-Nieuws’. Niet het gewin (lees: winst) staat voorop, maar de eigenheid van een herkenbaar weekblad voor de eigen bewoners. Steeds is uw redactie met die ge dachte in het achterhoofd achter de onderhan delingstafel gaan zitten. Niet haalbaar De gesprekken met de heren de Vries en van de Wiel (respectievelijk verantwoordelijk voor het redactionele en het acquisitie-gedeelte) ver liepen steeds in onderling prettige sfeer. Vanaf het begin is er dan ook positief gewerkt om tot samenwerking te komen. U hebt daardoor de Jullie zijn nog steeds in het Wandelbos aan het spelen. Om 16.00 uur is de bus terug. Programma B: Om 13.30 uur melden jullie je weer bij ’t Draai- boompje om een leuke zeskamp te spelen. Er zijn diverse waterspelletjes aanwezig, dus zorg voor droge kleren! Om 16.00 uur gaat iedereen weer naar huis. Programma C: ’s Middags melden jullie je weer om 13.30 uur bij Den Donk vanwaar jullie vertrekken naar Den Boogaard om een theatervoorstelling te zien. Iedereen gaat om 16.00 uur vanaf Den Donk naar huis. Woensdagmorgen Programma A: Vanaf 9.30 uur is er een spelcircuit rond Den Donk. Om 12.00 uur gaan jullie weer naar huis. Programma B: De bus rijdt om 9.00 uur voor om jullie naar de Beekse Bergen te brengen. Eten, drinken en eventuele zwemkleren meebrengen, want jul lie zijn pas om 16.00 uur terug. Als je een abon nement op het Speelland hebt, breng dat dan mee. Programma Vandaag worden jullie om 9.30 uur op de fiets verwacht bij Den Donk om naar de bossen te gaan om allerlei leuke spelen te doen. Ook van daag blijven jullie de hele dag weg, dus eten en drinken meebrengen. Woensdagmiddag Programma A: ’s Middags zijn jullie vrij. Programma B: Jullie zijn je nog steeds aan het vermaken in de Beekse Bergen. Om 16.00 uur is de bus weer terug bij Den Donk. Programma C: Als jullie de survival overleefd hebben, zijn jullie om 16.00 uur weer terug bij Den Donk. Donderdagmorgen Programma A: Vanmorgen gaan we ons voorbereiden op de optocht. Van 9.30 uur tot 12.00 uur gaan we Na ruim anderhalf jaar onderhandelen, wikken en wegen heeft de redactie van ’Moergestel-Nieuws’ de afgelopen week besloten tóch als zelfstandig medium verder te gaan. Dit besluit betekent een overwinning voor de kern Moergestel, want daardoor heeft de redactie overduidelijk de zijde van zowel de Moergestelse lezer als ook de Moergestelse adverteerder gekozen. Juiste stap? We hopen dat we door dit besluit de juiste stap gezet hebben richting toekomst. Uiteraard is het daarbij van belang dat vooral adverteerders én lezers ons trouw blijven, maar daar vertrou wen we op, gezien het feit dat ’Moergestel- Nieuws’ al ruim 21 jaar uw trouwe wekelijkse huisvriend is. Gemeentelijke informatie Ja, dat is vooral in het begin van 1997 ’n heet hangijzer geweest met alle bekende gevolgen van dien. Natuurlijk heeft ’Moergestel-Nieuws’ door het destijds genomen besluit ’n inkom stenbron verloren maar niet het idealisme om dóór te gaan. Sterker nog: we durven in Moer gestel de concurrentie met alle hier verschij nende weekbladen best aan! knutselen bij Den Donk. Programma B: Vandaag worden jullie om 9.30 uur op de fiets verwacht bij Den Donk om naar de bossen te gaan om allerlei leuke spelen te doen. We gaan kanoën, dus droge kleren meebrengen. Ook vandaag blijven jullie de hele dag weg, dus eten en drinken meebrengen. Programma C: De bus rijdt om 9.30 uur voor om jullie naar Bosbad Hoeven te brengen. Eten, drinken, zwemkleren en eventueel geld meebrengen, want jullie zijn pas om 16.30 uur terug. Donderdagmiddag Programma A: Jullie kunnen uitrusten van het knutselen, want er staat niets op het programma. Programma B: Na een vermoeiend dagje in de bossen zijn jul lie om 16.00 uur weer terug bij Den Donk. Programma C: Het is een lange dag, want de bussen zijn pas om 16.30 uur weer terug bij Den Donk. Vrijdagmorgen Programma A: Vandaag worden jullie om 9.30 uur verwacht bij de Pierenberg om een leuk bosspel te doen. Om 12.00 uur kunnen jullie daar weer opge haald worden. Ouders, let op: het is niet toege staan om met auto’s de weg naar de Pierenberg in te rijden!! Programma B C: Deze morgen gaan jullie je voorbereiden op vanavond. Er worden allerlei attributen in el kaar geknutseld om de optocht te verfraaien. Om 12.00 uur moet alles weer opgeruimd zijn, want dan gaan jullie naar huis. Vrijdagmiddag Programma A: Jullie zijn vrij, maar natuurlijk zijn jullie wel- h Huidverzorgingsinstituut afgelopen tijd al diverse artikelen kunnen le zen die door de beide redacties waren samen gesteld. Het uiteindelijke móeten opgaan in, zoals wij steeds gesteld hebben, ’n ’ander’ weekblad is echter nimmer onze bedoeling geweest, bang als we waren weer te verstrikken in een formule die we ruim twintig jaar geleden in Moergestel ook hadden. Uit die onvredige situatie van destijds is uit eindelijk ook ’Moergestel-Nieuws’ ontstaan én uitgegroeid tot een weekblad dat ’De Moerges- telnaar’ absoluut niet wil missen. Trots op... Op deze laatstgenoemde conclusie zijn we ui teraard met z’n allen van de redactie erg trots en is een ideaalbeeld wat we graag zo willen houden. Nogmaals, de gesprekken met ’Nieuwsklok’ zijn altijd in een zeer prettige, ontspannen kom met je papa of mama op de kindermarkt in de Kloosterlaan. Programma B -I- C: Om 13.30 uur worden jullie in de Kloosterlaan verwacht om allerlei spullen te verkopen. Van af 13.30 uur kun je terecht om je spullen neer te zetten, maar er mag pas om 13.30 uur ver kocht worden. Kopers houdt hiermee ook re kening! Om 16.00 uur sluit de markt. Vrijdagavond Programma A B -I- C: Om 18.00 uur worden jullie weer bij Den Donk verwacht voor de optocht. De optocht vertrekt om 18.30 uur en de route is als volgt: Postelstraat - Raadhuisstraat - De Stappen - Mispelbos - Oostelvoortjes - Hofakker - He- rengoedstraat - Voorbrugstraat - Kloosterlaan - St. Jansplein. Daarna is er als afsluiting tot 20.30 uur disco in Den Boogaard. Jullie ouders kunnen jullie daar weer op komen halen, maar mogen de dis co niet binnen. Maandagmorgen wordt er in overleg met je lei ding besloten welke avond jullie gaan kampe ren. De bewuste avond wordt je ’s avonds om 18.3C uur op de fiets verwacht bij Den Donk, eer luchtbed (liever gaan stretcher), slaapzak er eventueel zaklamp moet je meebrengen. Zorg ervoor dat je een lange broek en trui of even tueel jas bij je hebt, want het kan ’s avonds flink afkoelen, ’s Morgens ben je rond 8.00 uur wee; bij Den Donk terug. Leiding: Aanstaande zondag (24 augustus) is er vat 12.30 uur tot 13.30 uur bijeenkomst in Dei Donk. Iedereen wordt dan verzocht te komen zodat eventuele wijzigingen in de groepen ei in het programma doorgegeven kunnen wor den. We rekenen op jullie. De vele negatieve reacties op het door het gemeentebestuur genomen besluit om de ge- meentepagina’s te gunnen aan een ’vreem de’ eend in de bijt heeft bij onze adverteer ders en lezers blijkelijk ’kwaad bloed’ gezet en deed ’Moergestel-Nieuws” alleen nog maar aan sympathie groeien. En ook dat is één van de basispunten geweest om Moergestel te laten behouden waar het recht op heeft: een eigen weekblad: ’Moerges tel-Nieuws’!!! Schouders eronder... De redactie van ’Moergestel-Nieuws’ zet graag haar schouders onder dit uitdagende karwei. ’Vers’ bloed is intussen wat betreft redactiele den binnengehaald, en we hebben er allemaal zin in om ’Moergestel-Nieuws’ te blijven ma ken zoals het altijd geweest is: een prettig, in formatief en leesbaar blad met nieuws over, van, voor en door de inwoners van de kern Moergestel. Hebt u ons nieuws te melden, wat dat dan ook mag zijn, belt u even naar onze redactie 513 2268. ’Moergestel-Nieuws’ blijft voor Moergestel Moergestel-Nieuws Namens de redactie, Martien Oerlemans hoofdredacteur Maandagmorgen Programma A B C: Jullie worden maandag allemaal om 9.30 uur verwacht bij Den Donk. Je gaat staan bij het bordje met het nummer van de groep waarin je vorig schooljaar zat. De leiding komt jullie dan ophalen om te beginnen met een kennis- makingstocht. 12.00 u terug bij Den Donk. Maandagmiddag Programma A: ’s Middags zijn jullie vrij. Programma B: Om 13.30 uur bij Den Donk verwacht om hut ten te gaan bouwen. Jullie mogen zelf gereed schap en materialen meebrengen, maar geen verf! Zorg er wel voor dat overal je naam op staat. Om 16.00 uur gaan jullie weer naar huis. Programma C: Jullie worden om 13.30 uur op de fiets ver wacht bij Den Donk, na een leuke fietstocht gaan jullie om 16.00 uur weer naar huis. Dinsdagmorgen Programma A: Om 9.30 uur worden jullie verwacht bij Den Donk. Brood en drinken meebrengen, want jullie gaan de hele dag naar het Wandelbos in Tilburg. Programma B: Om 9.30 uur worden jullie verwacht bij Den Donk, vanwaar jullie vertrekken naar Den Boogaard om een theatervoorstelling te zien. Iedereen gaat om 12.00 uur vanaf Den Donk naar huis om te eten. Programma C: Om 9.30 uur worden jullie verwacht bij ’t Draaiboompje, om een leuke zeskamp te spe len. Er zijn diverse waterspelletjes aanwezig, dus zorg voor droge kleren! Om 12.00 uur gaat iedereen weer naar huis. Dinsdagmiddag Programma A: en amicale sfeer verlopen. Dat kunnen we niet genoeg benadrukken, en daar waar mo gelijk blijven we samenwerken. Van de nieuwe situatie die door de mogelijke samenvoeging zou kunnen ontstaan dreigden echter vooral de ’kleine’ adverteerders de dupe te worden. Adverteerders die ’Moergestel- Nieuws’ al twintig jaar of langer trouw zijn, willen we graag onze diensten en service aan blijven bieden. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakter en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. ’Moergestel-Nieuws Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.ZJJj L I gaat zelfstandig door!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1