49 a 1 VIVACE to w A- HULP NODIG BIJ STOPPEN NIET ROKEN? 1 Twee weken circusplezier in Jeugdcircus II Grigio Z''z a Kom gerust vrijblijvend kijken |oct I z Bel: 0900-500 20 22 (20ct.P/m) KOMOPXSTOP Teï? ROOTVEN 35b - MOERGESTEL - TELEFOON: 5133152 DAMESMODE VAN MAAT 42 TOT 60 De gehele zomercollectie nu 2 HALEN 1 BETALEN (het duurste wordt gerekend) 'n Maatje minder? Underwinder in alle maten in diverse kleuren w H b f si A 8 t) -R O L - y). kenteken: merk: kleur: Bijzonderheden: deze kaart wordt zonder sleuteladres(sen) niet geaccepteerd 1OU- >ver icht ,22, 54, Jeugdcircus II Grigio speel van zaterdag 26 juli tot en met zondag 10 augustus aan de Bosse- baa'n in Haaren (n.Br.) elke middag om 2 uur. Extra voorstellingen: dinsdag 5 augustus om 10.00 uur; donderdag 7 augustus om 10.00 uur en zondag 10 augustus om 20.00 uur. LU w 03 Z UJ CZ) Het is verstandig om telefonisch kaarten te bestellen, Circustelefoon: 0411-621215 of 622619. ee) ,72 fN •c Wie gestopt is met roken, heeft het niet altijd even makkelijk. Daarom is er de stoppen-met-roken informatielijn. Speciaal voor diegenen die gestopt zijn met roken, of willen stoppen. U kunt er terecht voor advies, informatie over hulp bij stop pen, of een persoonlijk gesprek als steuntje in de rug. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: tot: Afwezig van: Plaats: Wie kan er bij ONRAAD worden gewaarschuwd: Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Zorg dat op dit (deze) adres(sen) een sleutel van uw woning aanwezig is en dat daar uw vakantieadres bekend is Vakantievervoermiddel: 9 I jan feb mrt apr AFWEZIGHEIDSMELDING: Naam: Adres: nov I dec mei I jun jul aug sep moet het zigeunerinnetje de bekende waar zegster Madame Conchita die ‘toevallig’ in het circus optreedt. Zal die misschien in staat zijn om, met behulp van haar glazen bol, de kleine meid verder te helpen op haar zoektocht? De helderziende biedt haar hulp aan en ziet in het magisch kristal beelden zweven die erop wij zen dat Esmeralda en het hooggeëerd publiek niet moeten wanhopen. Zal alles dan toch nog I I U O O O O Twintig circusnummers Om tijdens de zoektocht de spanning te bre ken presenteren paarden, clowns en acrobaten een gevarieerd programma. De spits wordt af gebeten door de springgroep De Tornado’s, die met hun sprongen, salto’s en schroeven onmid dellijk vaart in de show brengen. Trots om op te mogen treden is ongetwijfeld het appel- schimmeltje Lesly. Het is de nieuwste aankoop van circus II Grigio en samen met stalgenoot Tampico komt het paardje dit jaar voor de eer ste maal in de piste. Een circus zonder clowns is als een kachel zonder vuur. Natuurlijk is ook dit jaar de clownsgroep De Rigoletto’s weer van de partij. Verschillende keren zullen de grap jassen de lachspieren van het publiek op de proef stellen. Topacrobatiek wordt gebracht door Zenga. Op een klein podium ontpoppen twee gratiën zich als slangemeisjes of zoals men in het circus zegt als contorsionisten. In de cir cuskoepel werkt de groep Di Angelo aan de tra peze en het Duo Charlu aan het vertikale koord. Op de Zwitserse toer gaat het geiten nummer van de Cabritero’s en om te laten zien wat evenwicht betekent brengt Miss Yvonne een gedurfde rola-act. Spectaculair is het op treden van het Duo Elle dat een aantal keuken stoelen op elkaar stapelt en daarna de wankele toren beklimt. Op de strakgespannen draad concentreren zich de koorddanseressen van de groep Rymando en de jongste artiesten van het circus (4-6 jaar) De Micara’s laten zien hoe le nig ze zijn. Verder vermeldt het programma boekje: acrobaten op vrijstaande ladders, jongleurs, antipodisten, evenwichtkunstenaars op hoge fietsen en op grote houten ballen. Tot slot komt het mooie voltigenummer van de Ulani’s in de piste. Of betekent dit optreden nog niet helemaal het einde van het program ma? Ook op deze vraag weet natuurlijk alleen Madame Conchita het antwoord. Hoe de uit slag ook moge luiden, Haaren is weer in de ban van het circus. Over een paar dagen kan men zeggen: ‘Piste vrij, het circus speelt’. PAGINA 9 goed komen? Is er een geweldige finale te verwachten in de vorm van een zigeunerfeest waarop tamboerijnen rinkelen en melancho- lishe vioolmuziek klinkt? Het zijn vragen die natuurlijk alleen door Madame Conchita be antwoord kunnen worden. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUL11997 programmapresentatie vooral bij het jeugdige publiek enthousiast werd ontvangen, schreef een medewerkster van het circus een nieuwe story. Dit seizoen gaat het fantasieverhaal over het zigeunermeisje Esmeralda dat verloren is gelopen in Jeugdcircus II Grigio naar haar ouders, broers en zusjes komt zoeken. Helaas noch tussen het publiek, noch onder de arties ten kan ze haar familie ontdekken. Wel ont- Van 26 juli tot en met 10 augustus HAAREN - Van zaterdag 26 juli tot en met zondag 10 augustus is het Brabantse Haaren weer in de ban van het circus. Traditiegetrouw geeft jeugdircus II Grigio dan een reeks van twintig voorstellingen. De shows worden ge geven in het circusgebouw aan de Bossebaan in Haaren en beginnen elke middag om twee uur. Haarense jeugd heeft zin in glitter, zand en zaagsel Jeugdcircus II Grigio is klaar om aan zijn nieu we circusseizoen te beginnen. In de Haarense manege, waar II Grigio al vele jaren gast vrijheid geniet, is n de afgelopen vier weken hard gewerkt. Een team an volwassen mede werkers van het kindercircus heeft in die tijd de paardenrijschool omgetoverd in een bijna professioneel circusgebouw. Schijnwerpers staan gericht op het goudgele zaagsel in de pis te, tribunes met duizend zitplaatsen zijn opge bouwd en de trapeze en de touwladders han gen vriendschappelijk naast elkaar in de cir cuskoepel. Ook achter de schermen van de ‘Big Top’ is de circussfeer te proeven. In de kleed kamers glinsteren de lovertjes op de kleurrijke kostuums, bij de paarden geurt het naar vers stro en naast de artiesteningang staan de rekwi sieten en postamenten klaar voor de nieuwe circusshow. Dit kersverse programma, dat de spectaculaire naam ‘Salto Mortale’ draagt, wordt gepresenteerd door maar liefst zestig ar tiesten, waarvan de leeftijd varieert tussen vier en vijftien jaar. Vanaf oktober hebben deze Haarense kunstenmakertjes elke avond ge traind en, soms met vallen en opstaan, hun cir cusacts beetje bij beetje opgebouwd. Nu hun nummers eenmaal ‘staan’, wachten ze vol span ning en met ongeduld op de première die over een paar dagen begint. Dan schuift eindelijk het pluche gordijn van de artiesteningang open en gaan de ‘mini-start’ als acrobaten, clowns of als stralende circusprinsessen op weg naar de piste. Jeugdcircus II Grigio is dan aan zijn 36- ste circusjaar begonnen. Het Zigeunerinnetje Esmeralda Elk jaar doen circusdirekties hun uiterste best om het hooggeëerd publiek weer met een nieuw programma te verrassen. Ook jeugdcir cus II Grigio, dat voor zijn grote broers natuur lijk niet onder wil doen, presenteert dit seizoen een originele circusshow. Tijdens een voor stelling, die ruim twee uur duurt, wordt in, om en boven de piste een soort sprookje opgevoerd, opgebouwd uit twintig klassieke circusacts. Al verschillende jaren beeldde het jeugdcircus een verhaal uit in de piste. Omdat deze manier van hX'Visür- <z> UJ ÜJ os c ai u a; t— LU tz> O d O S X Q - - A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9