f2.750 -iTÈ LET OP GESLOTEN Slijterij ’In den Korenmaaier’ HELP of HULP COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS VVD voelt geen koude!!! Wij wensen iedereen een fijne en zonnige vakantie toe Maria en Sjaak Akkermans, Slijterij-Wijnhandel ’In den Korenmaaier' is tijdens de vakantieperiode op de maandagen 28 juli en 4 en 11 augustus en op de dinsdagen 29 juli en 5 en 12 augustus Beste schoolkinderen en -jeugd geven Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Protestantse gemeente Oisterwijk CDA-fractie gaat met vakantie in diverse kleuren leverbaar Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 I Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 30 augustus bij: Huize Stanislaus, Kloosterdreef 3, Moergestel; Harrie Smolders, van Heeswijckstraat 9, Moergestel; Toos Rein- ders, Kriekenakker 24, Moergestel. De CDA-fractie en bestuur wensen alle inwo ners van de nieuwe gemeente Oisterwijk een prettige vakantie. 3-2-ZltS speciale prijs Over een goede maand zullen jullie in Moer gestel weer de jaarlijkse Toermee hebben. Daarom stuur ik even een berichtje om jullie allemaal aan te moedigen om mee te doen en om zoveel mogelijk sponsors te zoeken! Dat kost wat tijd en wat inzet natuurlijk, maar het is wel jullie kans om wat te doen voor leeftijds genoten in een ander deel van de wereld, die niet de kansen hebben die jullie daar in Ne derland krijgen. Wij zien de problemen in Bo livia elke dag, en we kunnen alleen wat doen als mensen vanuit Nederland en andere lan den ons blijven steunen. Wij kunnen natuur lijk ook niet alles doen, en we kunnen ook niet alle problemen oplossen, maar als we maar een paar mensen een beetje vooruit kunnen hel pen, dan kunnen we al tevreden zijn. Kinde ren die alleen op de’ wereld staan, families die van armoede niet weten wat ze moeten doen en die geen geld hebben om hun kinderen naar school te sturen, zieken voor wie er geen medi cijnen zijn en die geen geld hebben om naar een dokter te gaan, kinderen van mensen die in de gevangenis zitten, etc. Er zijn hier geen voorzieningen zoals in Nederland: dit jaar voor het eerst hebben ouden van dagen A.Ó.W. ont vangen, ongeveer vijfhonderd gulden voor een heel jaar, maar daar moeten ze dan wel zo’n dag of vijf voor in de rij staan, slapen in de open lucht, etc. Een aantal mensen zijn al doodge gaan door dat buiten slapen in de kou! We zit ten hier nu midden in de winter en die oude mensen slapen vier, vijf nachten buiten om hun pensioen te krijgen... Dat zijn zo een paar van de problemen, en, zoals ik zeg, wij kunnen echt niet alles doen, maar alle kleine beetjes helpen. Maar dan ben ik wel afhankelijk van jullie en van andere mensen. Ik vraag daarom aan ieder van jullie dat hij/zij zich met veel enthousiasme inzet voor de Toermee, en pro beert zoveel mogelijk sponsors te vinden, en mee te doen aan de Toermee op die laatste zon dag in augustus. Velen van jullie doen mis schien liever wat anders dan fietsen op een zon dag, maar ‘een zondag voor de kinderen en jeugd in Bolivia!’ Ik dank jullie allemaal voor jullie inzet, en ik hoop dat de Toermee ook dit jaar weer een groot succes zal worden. Heel veel succes allemaal, heel veel hartelijke groeten en de allerbeste wensen, en tot de volgende keer! Theo Raaijmakers. Soms denk je wel eens, dat overkomt ons niet. Ook wil je hier niet aan denken. Maar elke dat staat het in de krant of komt het op TV. Er is een ongeluk gebeurd, zwaargewonden. Voor deze mensen begint een gevecht om weer een plaatsje te vinden in de maatschappij. Het is natuurlijk fijn als familie of vrienden deze mensen kunnen helpen. Vaak weet je niet goed hoe of wat. Wie kent niet iemand die ernstig ziek is. Je wilt er niet aan denken dat je ouders of andere fa milieleden dit overkomt. Het is mij overkomen en kan u ook overko men. De werkgroep G.VO. van thuiszorg Midden- Brabant wil een cursus ‘ziekenverzorging thuis’ geven. Er komen verschillende onder werpen aan bod namelijk: het ziek zijn, het verzorgen, praktische wenken door een fysio therapeut, voeding door een diëtiste, medicijn gebruik en het omgaan hiermee. De cursus bestaat uit 5 wekelijkse bijeenkom sten in september en oktober. Hebt u interesse, wilt u informatie of opgeven voor deze cursus dan kunt u bellen naar: Petra van Nuenen-Hoffmans, tel. 5133676 of naar Karin Schoenmakers-Boogaers, tel. 5133009. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel, in vakantie géén spreekuur. Van maandag 21 juli 1997 tot maandag 1 september is er geen spreekuur, op het in formatiepunt in de Openbare bibliotheek in Moergestel. In Oisterwijk Op dinsdag 29 juli 1997 is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y.C.Th.J. Kortmann: geen spreekuur Wethouder A.C.A. van Gils: 11.00 uur tot 12.00 uur Wethouder J. Rakhorst: geen spreekuur Wethouder R.R.J. Hora: geen spreekuur Wethouder W.J.A. van Roessel: geen spreekuur. Agenda: Donderdag 24 juli: Gezellige dag voor oude ren (vanaf 10.30 uur bij de fam. Zaaijer, Kant- straat 11, Haaren). Opgave bij mevr. T. Weimers (013-5288352) of mevr. A. Post (013-5284419). Zondag 27 juli Kivitslaan: de dienst begint Om 9.30 uur, voorganger is ds. R.R Roodsant. Kerkstraat: de dienst begint om 10.15 uur. Voorganger is ds. W. Roobol uit Jisp. Er is geen kindernevendienst. Voor de allerkleinsten is er crèche. Vanaf de verkiezingen is er in de politiek veel gedaan. De pakkende zaken komen wel in de krant, maar in de rest gaan ook heel wat uur tjes zitten. De stapels voorstellen, rapporten en bijlagen waren weer aanzienlijk. De gemeenteraad van Oisterwijk had in de ge meenteraadsvergadering van donderdag 17juli jl. ruim 2-uur nodig om tot een akkoord te ko men betreffende het Aktieplan Armoedebe leid. Alle partijen waren het er over eens dat er eindelijk iets moet worden ondernomen tegen de armoede maar over de exacte invulling hier van bestonden nogal wat verschillen. Met name over het plan om de kwijtscheldings- norm te verhogen voor gemeentelijke belastin gen te verhogen van 95% naar 100% van de bij standsnorm was er een verschil tussen de coal- tiepartijen (CDA, GB, WD en D66) enerzijds en de oppositie (AB, GL en PvdA). De opposi tie diende een motie in om deze wijziging met terugwerkende kracht vanaf 1-1-’97 te laten ingaan zodat meer mensen met een minimum uitkering dit jaar in aanmerking komen voor kwijtschelding. Op de vraag van de heer Schoenmakers (CDA) wat de extra kosten zou den zijn als de motie werd aangenomen. Na een hoop gecijfer bleek het minimaal 1 ton en maximaal 3,5 ton te zijn. Op de vraag van bur gemeester Kortmann hoe de oppositie dat bedrag wilde dekken antwoordde Graumans (GL) dat dit later in het jaar zal worden aange geven maar dit stelde Schoenmakers toch niet gerust. Ook GB en WD zagen dit niet zitten en dus werd de motie verworpen. Een ander punt van meningsverschil was de extra koude- toeslag. Omdat de gemiddelde gasrekening vanwege de strenge winter 80,= hoger uitviel kregen wel alle minima op uitkeringsniveau een extra bedrag. Hier was de WD echter niet mee eens omdat zij vonden dat de afgelopen winter niet extreem koud was. Graumans vond het toch wel zeer schrijdend dat de WD bij een agendapunt zoals armoedebeleid te veel op de financiële kant let. Een belangrijk agendapunt was ook nog de ontwikkeling van het BRAMECO-terrein in Moergestel. Alle partijen waren er mee eens dat het een goede zaak was om op zo’n stuk grond te zorgen voor woonruimten maar AB, GB en ook de WD vonden het jammer dat dit plan dit in een groter perspectief werd gezien. Want met name de Bokkenhoek (een terrein van van Gils BV) zou bij dit plan betrokken moeten worden. Wethouder Hora antwoordde hierop dat omdat Moergestel de komende jaren bijna alleen maar kan inbreiden er ook onderhande- lingen zijn begonnen over de Bokkenhoek. De andere agendapunten waren voornamelijk “hamerstukken” zodat de vergadering toch nog voor 23.00 uur afgelopen was. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. 013-513 1350 Verhuur tapinstallaties, tafels, stoelen, enz. Opvallend was dat tijdens de discussies over de voorstellen van de coalitie er geen funda menteel andere opvattingen zijn bij de opposi tiepartijen. Wel in details, maar steeds groter wordt de zorg voor een snelle en efficiënte uit voering van de besluiten. Bijzonder blij zijn we met het nieuwe beleid om nu en in de toekomst geld te reserveren om de laagste inkomens te gemoet te komen: het zogenaamde armoedebe leid. Na de vakantie staat onder andere het eco nomische actieplan op de rol, dat de werkgele genheid in Oisterwijk zal verruimen. Ook moeten de sombere wolken die boven de agra rische sector opdoemen opgelost worden. Het CDA in Den Haag moet die klus gaan klaren. Maar eerst even vakantie. k VI f PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUL11997 £en uit piize co//ectie Kleine modelwijziging voorbehouden led&ftiï ^°an^tellen 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3