LITI E P Verbranden van snoeihout in de openlucht Oisterwijk Oisterwijk I Koninklijke onderscheidingen Servicepunt in de vakantie B. en W.- besluiten Een prettige vakantie. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Ontwerp beschikking Wet milieubeheer Ontwerp beschikking Wet milieubeheer (gedeeltelijk intrekken vergunning) Bouw vergunning Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de ge meente, afdeling Bestuursondersteuning, tele foonnummer 5291311. Hieronder treft u alle tips in verband met de vakantie-aktie aan. Doe er uw voordeel mee. Het gaat tenslotte om uw vakantie(plezier). Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben de notitie ‘Verbranden van snoeihout in de openlucht in de nieuwe gemeente Oister wijk’ vastgesteld. In deze notitie zijn regels opgenomen met betrekking tot het verbranden van snoeihout in de openlucht. De notitie ligt vanaf heden gedurende zes we ken voor een ieder ter inzage bij de afdeling Bouw- en milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. Aanvragen voor koninklijke onder scheidingen moeten voor 15 augustus zijn ingediend Ieder jaar worden ter gelegenheid van Konin ginnedag koninklijke onderscheidingen uitge reikt. Als u van plan bent volgend jaar voor iemand een onderscheiding aan te vragen, dan moet u dat verzoek binnen enkele weken m- dienen. Voor 15 augustus moet de aanvraag bij de burgemeester binnen zijn. Elk verzoek dat na deze datum binnenkomt is te laat en kan dan helaas niet meer in behandeling worden genomen. Het servicepunt van de gemeente in de open bare bibliotheek in Moergestel is tijdens de zomervakantie van de basisscholen (maandag 21 juli tot en met vrijdag 29 augustus) op dins dag en op vrijdag gesloten. Dat is het gevolg van het feit dat die dagen de bibliotheek in ver band met de vakantie dicht is. Het servicepunt van de gemeente is tijdens de vakantieweken wel normaal geopend op maandagavond en wel van 18.00 uur tot 20.00 uur. Vanaf 1 september a.s. is de situatie weer normaal zoals u in het servicepunt gewend bent. Tot slot; Zorg dat u ook op uw vakantie-adres onbezorgd kunt genieten. Mocht u onverhoopt toch slachtoffer van een diefstal worden doet u dan aangifte hiervan bij de plaatselijke politie van uw vakantie-adres. Aangiften van in het buitenland of op uw vakantie-adres gepleegde feiten zullen door ons niet in behandeling ge nomen worden. U dient terplaatse zelf voor aangifte zorg te dragen. Om uw afwezigheid bij de politie kenbaar te maken moet u gebruik maken van een afwe- zigheidsmelding. Vul deze volledig in. Mocht u geen sleutelhouder hebben opgegeven dan wordt uw woning niet in de actie betrokken! U kunt uw afwezigheid niet mondeling door geven. Om er verzekerd van te zijn, dat geen onnodi ge vertraging optreedt, dient uw aandacht met name uit te gaan naar de volgende zaken: - bij een vrouw draagt u zorg voor vermelding van zowel haar geslachtsnaam, als eventueel de naam van haar echtgenoot; - u geeft aan welke betaalde functie belangheb bende bekleedt, dan wel heeft bekleed; - tevens noteert u de tijdvakken waarin de di verse activiteiten zijn verricht en of deze al dan niet zijn beëindigd; - daarnaast geeft u een indicatie van de hoe veelheid tijd die belanghebbende per week, maand of jaar heeft besteed aan de activiteiten, die tot bijzondere verdiensten hebben geleid; - tot slot is uw antwoord nodig op de vraag, of nevenfuncties zijn aan te merken als functies die als zodanig aan de hoofdfunctie zijn ver bonden. - Sluit alle ramen en deuren goed af. - Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoelang u weg bent. Laat geen touwtjes uit de brieven bus hangen. Laat overdag de overgordijnen open. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. - Laat middels een tijdklok verschillende lam pen op verschillende plaatsen in uw woning branden. - Vraag vrienden, familie of kennissen uw brie venbus dagelijks te legen. - Voorzie uw waardevolle eigendommen van een uniek merkteken: uw postcode huis nummer. - Laat de post niet duidelijk zichtbaar liggen. - Zet ladders en ander inklimmateriaal weg. - Sluit ook de garage en berging goed af. - Sluit binnendeuren alsmede meubilair niet af. U voorkomt hiermee extra onnodige scha de. Als een inbreker in uw woning is dan laat hij zich niet meer afschrikken door afgesloten deuren en kasten. - Laat geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achter. Indien mogelijk berg ze op in een bankkluis. Mocht u daarover geen beschikking hebben verstop deze spullen. Laat sieraden niet op uw slaapkamer achter. Denkt u ook aan het verstoppen van uw cheques en giro/bankoverschrijvingsbewijzenü - Maak gebruik van registratiekaarten om uw kostbare goederen te registreren. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 15 juli 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: - Het college heeft 2 gebieden in de gemeente aangewezen, waar het verboden is om op de weg alcoholhoudende drank te nuttigen over aangebroken flessen e.d. met alcoholhouden de drank bij zich te hebben. Het gaat om het Pannenschuurplein en om het hart van de ge meente, te weten het gebied dat omsloten wordt door de Past, van Beugenstraat-Hoog- straat-Blokshekken-Spoorlaan-J. Lenart- zstraat-Gemullehoekenweg-Scheepersdijk-Dr. Bolsiuslaan-Burg. Canterlaan-Groenstraat-van Kemenadelaan-Kerkplein-Begijnhof-straat. Dat verbod geldt niet gedurende activiteiten en festiviteiten waarvoor vergunning is ver leend. - Besloten is om het leerlingenvervoer met in gang van het schooljaar 1997/1998 te gunnen aan vervoersbedrijf De Vier Gewesten BV. - Het college heeft de vergunning tot het plaat sen van een reclamebord aan de J. Lenart- zstraat ten bate van een Grieks restaurant tij delijk te verlengen tot 1 maart 1998. - Het college heeft het inschrijfformulier en de inschrijfprocedure voor het inschrijven voor bedrijfsgrond in Laarakkers en de Sonman vastgesteld. - Het college gaat in overleg met de woning bouwvereniging St. Joseph om de problemen met de riolering aan de Hofakker het hoofd op te lossen. - Het college zal een vooraankondiging voor een VNG-congres over gemeentelijke interna tionale samenwerking aan de raadsleden toe zenden met de mogelijkheid in te tekenen. - Het college heeft positief beslist op een ver zoek van de buurtbusvereniging Lijn 193 om de bijdrage van de gemeente verhogen tot 2.000,-. Het jaarverslag van de buurtbusvere niging Oisterwijk - Loon op Zand is voor ken nisgeving aangenomen. - Het college heeft kennis genomen van de lijst van delegatie- en mandaatbesluiten van bouw en milieutoezicht in week 27. F? I M Bij een nevenfunctie dient u verder uitsluitsel te geven over de vraag, of er sprake is van een bescheiden of een marktconforme honorering, dan wel van een onkostenvergoeding. Wat betreft tussentijdse aanvragen voor een koninklijke onderscheiding dient u rekening te houden met een termijn van vier en een hal ve maand voor de datum van uitreiking. Strikte regels U zult ongetwijfeld wel eens hebben verno men, dat het indienen van voorstellen voor toe kenning van een koninklijke onderscheiding aan strikte regels is gebonden. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JUL11997 Aanvraag en ontwerp-beschikking KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Ontwerp-Beschikking Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA BREDA. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT gemeente gemeente Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsmatig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschik king) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - J.J.A. Donkers voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf, voor het houden van rundvee (melkvee en jongvee) en het fokken, houden en africhten van paarden en handel in paarden, gelegen aan de Floraweg 1 te Moergestel. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onder werpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken beschikken meestal over een vergunning op grond van de Wet milieu beheer. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieube heer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een milieuvergunning bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verle nen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/mel- VergUnnmgen/ ding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen mplfiinopn kunt u 6een ^ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan lllciUIIlguil het co||ege van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 29 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen voor het: Moergestel: - bouwen van een carport aan 't Vunderke 2. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de volgende vergunning gedeeltelijk in te trekken: - De heer J. Mulders, Vossenhoom 3 te Moergestel Aard inrichting: rundvee- en mestvarkensbedrijf Adres inrichting: Vossenhoorn 3 te Moergestel Datum vergunning: 30 november 1977 Inhoud en reden van de ontwerp-beschikking: gedeeltelijke intrekking van de milieuvergunning in verband met verplaatsing van de ammoniakrechten naar een bedrijf in St. Michielsgestel. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 28 juli 1997 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor het: - uitbreiden van de winke(/woning aan het Rootven 66 te Moergestel; - vernieuwen van de berging/garage aan de Oisterwijkseweg 45 te Moergestel; De bouwplannen liggen met ingang van maandag 28 juli 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, post bus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 18 juli 1997. De aanvraag en de ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 21 juli 1997 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kan tooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burge meester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerpbe schikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen inbrengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermelden (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te bren gen tegen de ontwerpbeschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzagetermijn worden verzocht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11