Nu GRATIS Schoenwinkel Showband Taxandria: de ’zilveren’ parel van Kerkrade de Chipknip! nieuwe PINpas van de Rabobank: zoekt een spontane, representatieve en gemotiveerde verkoopster op UW Gelieve uw nieuwe PINpas met Chipknip zo snel mogelijk op te halen. Rabobank I De Chipknip rekent af met kleingeld. LIGTVOET NIMCO Showband ’Taxandria’ tijdens de taptoe in Oisterwijk vorige week. Moergestel eerste prijs in aanmerking te komen, ’Taxan dria’ kreeg er ’slechts’ 75.1 toebedeeld. Dat was even ’n domper... ’n Eerste prijs was nou niet direct verwacht (wel de hoop erop), maar met het nu toegekende aantal punten was Show band ’Taxandria’ absoluut onderbedeeld. En dat is ’n conclusie die ik voor mijn persoon lijke verantwoording durf te nemen. Absolute winnaar deze middag, en dat was wél terecht, werd de Horwang Marching Band uit Bangkok (Thailand). Met maar liefst 93 punten voor haar show (geheel uit gevoerd op de prachtige muziek uit ’The Phantom of the Opera’) mag deze band de goede hoop hebben dat zij daarmee de nieu we wereldkampioen zullen worden. Daar zal de komende twee weekends waar schijnlijk niemand meer bovenuit komen, al staan de ’kleppers’ K&G uit Leiden, Advendo uit Sneek en het Pasveerkorps uit Leeuwarden o.a. nog op het programma. Genoemde Neder landse korpsen zullen het moeilijk krijgen, al blijft het onmogelijk het eindoordeel van de internationale jury te voorspellen. Nagenieten Laat in de middag toog Showband ’Taxandria’ Raadhuisstraat 15, Moergestel Telefoon: (013) 513 18 67 Pinnen heeft ons al heel wat betaalgemak gebracht. En nu wordt boodschappen doen nog een stuk eenvoudiger, dankzij de Chipknip! Daarmee kunt u ook kleinere aankopen voortaan elektronisch betalen. Vrijwel alles en vrijwel overal, zonder een cent contant op zak. En chippen kost u (net zoals pinnenj'helemaal niets! De Chipknip zit op uw nieuwe PINpas van de Rabobank. Om precies 12.00 uur zondagmiddag betrad Showband ’Taxandria’ onder leiding van tam- bourmaitre Henk Meeuwis vol zelfvertrouwen, doch uiteraard nerveus, de in dit geval ’heili ge’ grasmat van het Roda JC-stadion. ’n Spon taan applaus, niet in de laatste plaats van de meegereisde supporters, begeleidde de band naar de middenstip. Hetgeen zich in de daaropvolgende 12 minu ten voor onze 68 Oisterwijkse ’artiesten’ af speelde kunnen toeschouwers alleen maar ra den en ervan genieten. Het leek allemaal per fect te gaan en na afloop van de show mocht dan ook een staande ovatie in ontvangst geno men worden. Welverdiend! Dirigent Antoon Walravens en tambourmaitre Henk Meeuwis waren tevreden over het optreden. Ook de mee gereisde supporters waren onder de indruk en dachten dat een eerste prijs ’Taxandria’ eigen lijk niet kon ontgaan. Achter het stadion zagen we, heel begrijpe lijk, de nodige emotionele taferelen. Sommi ge van de bandleden konden hun tranen niet meer bedwingen, ’n Ontlading van spanning, stress en nervositeit in de armen van fami lieleden en/of vrienden. Heerlijk toch... Ook voorzitter Rien Hamers had het er even moeilijk mee. Begrijpelijk allemaal en het hoort er op dit niveau absoluut bij! Tijd dus voor wat eten, drinken en praten over de zojuist opgedane ervaring. Uitspraken als: ’de kick van mijn leven om daar te staan’... ’geen draad van m’n kleding is nog droog’... ’we hebben gedaan wat we konden’.... ’het beste wat we ooit hebben laten zien’..., maar vooral goed lachse gezichten dat ze dit allemaal mochten meemaken. De bandleden kregen ook de complimenten van burgemeester Kortmann en wethouder Ruud Hora, die met hun echtgenotes eveneens in Kerkrade aanwezig waren. Ondergewaardeerd... Rond de klok van half vijf marcheerden alle bands het stadion opnieuw in om vervolgens te luisteren naar het oordeel van de jury. 80 Punten moesten gehaald worden om voor een samen met haar uitbundige supporters huis waarts en werd het thuishonk aan de Nicolaas van Eschstraat omgetoverd in een ’feesthonk’. Ook hier was de opgedane ervaring hét gesprek en de door diverse personen aangeboden vaat jes bier vonden gretig hun weg naar de dorsti ge kelen. Al met al kunnen de leden van Showband ’Taxandria’ trots zijn op de door hen geleverde prestatie. Duizenden hebben afgelopen zon dagmiddag genoten van de inzet en het en thousiasme van dit orkest. Deelnemen was dus tóch belangrijker dan winnen, en die ervaring neemt niemand hen af. ’Taxandria’ was voor het eerst in haar bestaan op de strengste muzi kale krachtmeting die de wereld kent en om daar deel te kunnen nemen bedrijft men ’tops port’. Een hartelijke gelukwens is op zijn plaats aan iedereen die aan dit prachtige succes heeft meegewerkt. Het was voor mij in elk geval een dag die ik niet had willen missen, ook al stond ik dan aan de zijlijn. Proficiat ’Taxandria’ en aanhang, het ’zilver’ misstaat jullie zeker niet! Wat kun je verwachten? - een goede interne opleiding - flexibele werktijden, gemiddeld 10-15 uur per week - een boeiende winkeljob - een goede beloning Wat is gewenst? - enige verkoopervaring - goede omgang met kinderen Heb je zin in een leuke job en leuke collega’s, schrijf dan naar: Schoenwinkel Ligtvoet Nimco, Raadhuisstraat 15, 5066 AP Moergestel, TeL 013 - 513 1867 Wil je meer informatie, bel dan even en vraag naar Peter Ligtvoet. Na een intensieve voorbereidingsperiode van twee jaar mocht Showband ’Taxandria’ zondag 13 juli jl. voor het eerst in haar bestaan haar opwachting maken tijdens de WereldMuziekConcours te Kerkrade. Dit superconcours voor showbands wordt eenmaal in de vier jaar gehouden en geldt als ’s werelds strengste test. Deelnemen lijkt dan ook belangrijker dan winnen maar tóch... e- i1 PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 16 JUL11997 M.O. ..j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9