Geen afsluiting maar herinrichting van Molenstraat Aphrodite 3e Kelnerrace kreeg eindelijk goed weer W® vieeV 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... OMROEP BRABANT is gesloten van maandag 21 juli t/m zondag 3 augustus De praktijk van E.J. van Delft HUISARTS De Bienekebolders zingen voor het Annie M.G. Schmidt-huis ’Toer Mee’: zondag 31 augustus De redactie. 1 9 Informatie gemeente ....10/11 AvdW Laat tijdig uw medicijnen vullen prima weersomstandigheden worstelden de deelnemers zich tussen, door, over en onder de hin- Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Gelegenheid tot starten is er tussen 11.00 uur en 13.30 uur, terwijl de organisatoren de deel nemers voor 17.30 uur terugverwachten bij de finish. Zoals elk jaar gebruikelijk zal ’Moergestel-Nieuws’ tijdens de vakantie niet verschijnen. Dit jaar zijn dat de woensdagen 30 juli, 6 en 13 augustus. Volgende week woensdag 23 juli verschijnt dus de laatste krant vóór de vakantie. Inzenders van kopij en adverteerders vragen we daar nu alvast rekening mee te houden. Geen afsluiting Molenstraat Gezondheidswijzer GGD en Thuiszorg Rondom de kerk ’Taxandria’ succesvol in Kerkrade Praktijk Terwindt/Blessing Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 We naderen weer onze jaarlijkse vakantie. een ingerichte oversteekplaats voor alle voet gangers en verder wordt parkeren alleen mo gelijk gemaakt in de daarvoor gedachte plaat sen. In tegenstelling tot andere berichtgeving heeft Audacia geen nederlaag geleden, doch het wel of niet gelijk krijgen komt nu niet meer aan de orde, tenzij de gemeenteraad nog roet in het eten gooit door het voorstel van de wet houder niet te aanvaarden. Daar zijn echter geen tekenen voor. Audacia heeft het streven naar een afsluiting van de Molenstraat opgegeven door haar bezwaarschrift in de procedure voor/tegen de afsluiting in te trek ken. Dat wil zeggen dat er nu geen voorstanders meer zijn van de afsluiting en er geen procedure meer nodig is. Met name is Audacia tot dit besluit gekomen, omdat zich onder de bezwaarmakers de On dernemersvereniging bevindt. Nog afgezien of de bezwaren van de Ondernemersvereniging steek houden, heeft Audacia de beslissing ge nomen de procedure niet verder door te zet ten, mede omdat wethouder Ruud Hora tij dens de beraadslagingen een herinrichtings plan met een daarbij horende financiële dek king op tafel kon brengen. In dat plan komen er drempels, die een te verwachten snelheid van 30 km per uur zullen opbrengen. Er komt Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 30 augustus, bij Huize Stanislaus, Kloosterdreef 3, Moergestel. Op zondag 31 augustus zijn startbewijzen nog verkrijgbaar bij start- en finishbureau, dat staat opgesteld voor Den Boogaard aan het St. Jansplein te Moergestel. Zoals u wellicht weet wordt in de loop van dit jaar in Utrecht het Annie M.G. Schmidt-huis geopend, een huis van en voor kinde ren. Voor kinderen, omdat er voor hen van alles te beleven en te ontdekken valt. Van kinderen, omdat kinderen er zelf de baas zijn en met hun school voor 1.000,- een echt aandeel in dit huis kunnen kopen. Omdat de naam van onze school uit een gedicht van Annie M.G. Schmidt komt, wilden wij als Bienekebolders graag zo’n aandeel bemachtigen. Daarom heb ben we met z’n allen in Den Boogaard een con cert gegeven met liedjes van Annie M.G. Schmidt. Wekenlang is er op school flink ge oefend en hoorde je door de hele school liedjes als ’Dikkertje Dap’, ’De heks van Sierkonfleks’ en ’Tante en een oom in Laren’. De helft van het geld hadden we daarmee al verdiend, maar om alles bij elkaar te krijgen hebben we beslo ten om ook nog een cassette op te nemen. Tot onze grote verrassing was en is deze cassette een groot succes geworden: er zijn er al meer dan 250 verkocht en nog steeds komen er aan vragen binnen. Ons aandeel hebben we daar mee al ruimschoots binnen. Sterker nog, we moeten nog eens goed bedenken wat we met de rest van de opbrengst gaan doen. Wekenlang heeft de hele Bienekebolders ge deind op de muziek van Annie M.G. Schmidt. Dat we daardoor nu een aandeel in het Annie M.G. Schmidt-huis hebben is mooi, maar dat op dit moment de muziek van Annie M.G. Schmidt in heel Moergestel en tot ver daarbui ten te horen is is voor de kinderen misschien wel het allermooiste. Een groot succes dus! Ernst van Nieuwburg, De Bienekebolders. Deze sponsorfietstocht vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag in augustus en de opbrengst komt ten goede aan het werk van Pater Theo Raaijmakers. Pater Raaijmakers werkt sinds enige jaren in Zuid-Amerika. In Cochabamba in Bolivia is een opvangcentrum voor straatkinderen, waar hij zich voor inzet. Voor de Toer Mee wordt in de omgeving van Moergestel een prachtige, veertig kilometer lange fietstocht uitgezet. Voor degene die veer tig kilometer te lang vindt, kan de tocht inkor ten tot 25 kilometer. De werkgroep MOV biedt de fietsers onderweg enige versnaperingen aan. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemers aan de tocht zich laten sponsoren. Er kan echter meegefietst worden voor een minimumbedrag van f 5,- per persoon en 12,50 per gezin. Dit dan speciaal voor belangstellenden die geen sponsor hebben kunnen vinden en toch mee willen doen. WOENSDAG 16 JUL11997 - 22e Jaargang - Nr. 964 De organisatoren van de 3e Kelnerracepp rij kregen eindelijk waar zij recht op hadden. Onder 1 1 1 - - dernissen van het Rootven. Met deze Kelnerrace is Moergestel inmiddels een jaarlijkse traditie rijker, en gezien het enthousiasme van zowel deelnemers als publiek is op kermisdinsdag in een duidelijke behoefte voorzien. Na afloop was het dan ook meer dan gezellig toeven in de diverse horeca-etablissementen. Het zonnetje had zijn werk gedaan, de deelnemers deden de rest en voor het publiek was er het plezier. Huidverzorgingsinstituut Hercules-ramp Op 15 juli is het precies een jaar gelden dat op Vliegveld Eindhoven een Hercules-vliegtuig van de Belgische Luchtmacht neerstortte. Bij dezer ram kwamen 34 mensen om het leven. De inzittenden van het vliegtuig waren bijna allemaal lid van het Fanfare Korps der Konink lijke Landmacht; zij kwamen terug van een optreden in het Italiaanse Modena. Omroep Brabant zendt op 18 juli rechtstreeks het ’Muzikaal Monument’ uit dat in ’t Ron deel in Woudrichem wordt uitgevoerd ter her innering aan de ramp met het Hercules-vlieg tuig. Componist Rob Goorhuis schreef speciaal voor dit concert de compositie ’La Forza della loro Vita’ (de kracht van hun leven). De uitvoering van de compositie maakt deel uit van een plechtigheid die op 18 juli om acht uur ’s avonds begint in ’t Rondeel irr Woudri chem. Omroep Brabant zal deze plechtigheid in zijn geheel uitzenden. De speciale uitzen ding begint al om halfzeven. Tijdens de eerste anderhalfuur zijn gesprekken te beluisteren met enkele betrokkenen en wordt vooruitge keken op de plechtigheid. Op zondag 20 juli zendt Omroep Brabant bo vendien nog een samenvatting van een uur uit van de plechtigheid. Die samenvatting is te beluisteren tussen 13.00 uur en 14.00 uur op alle frequenties van Omroep Brabant. In West- Brabant is dat FM 95,4 in Midden-Brabant FM 91,9 in Noord-Oost Brabant FM 95,8 en in Zuidoost-Brabant FM 87,6. De werkgroep Missie- Ontwikkelings- en Vredeswerk, kortweg MOV-groep genoemd, organiseert op zondag 31 augustus 1997 voor de zeventiende maal de Toer Mee. «ro V 1 Mo Ienstraat entree S. V. AUDACIA 6 7 i Audacia kan leven met voorstel van wethouder Hora Waarneming: ■7 I IUIUVGILUI kjll lyoil IQUll n «n Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. I iel. uia-tna 14/4 s lp Ijl Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j fl V iRorrf L02 RMI8 iet bord F5/ffi BHIB iet bord F5/F6 Bord I 02

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1