LITI E P Oisterwijk 1 LT Bijzonderheden: O Al 35 jaar kennis van en interesse voor drukwerk... Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 lz m w co Z w ac X z LU LD tz> □u os u og 6 !- Sportvereniging ROEF’ Opgericht 21 mei 1956 I IA nov I dec Oisterwijkse raad vergadert op 17 juli onder meer over Aktieplan Armoedebeleid Openingstijden zwembad De Leye tijdens de zomervakantie Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk sep I oct B. en W. besluiten Servicepunt in de vakantie Het servicepunt van de gemeente in de open bare bibliotheek in Moergestel is tijdens de zomervakantie van de basisscholen (maandag 21 juli tot en met vrijdag 29 augustus) op dins dag en op vrijdag gesloten. Dat is het gevolg van het feit dat die dagen de bibliotheek in ver band met de vakantie dicht is. Het servicepunt van de gemeente is tijdens de vakantieweken wel normaal geopend op maandag en wel van 18.00 uur tot 20.00 uur. Vanaf 1 september a.s. is de situatie weer normaal zoals u in het servi cepunt gewend bent. In Moergestel Klein gevaarlijk afval wordt weer ingezameld Vragen? Informatie van de afdeling Sociale Zaken Honkbal ’Physique’ Junioren-A DUCKS-ROEF!4-0 Zo stond Uw honkbalverslaggever j.l. woens dagavond 9 juli op het veld van de Boxtelse BASEBALL-ARENA, toch enigszins ge spannen aan het begin van de belangrijkste wedstrijd van de honkbalcompetitie van het seizoen 1997 DUCKS-ROEF! Zeker 35 mee gereisde supporters en vertegenwoordigers van de Moergestelse middenstand en horeca had den plaats genomen op de tribune en waren vol enthousiastme reeds bezig met speculaties t.a.v. de wedstrijd, ook hun harten waren bij de spelers en de verwachtingen hoog gespannen. In de le inning was het Willem Poirters die een honkslag wist te forceren, maar de honkbalclan kon niet tot scoren komen. Tij dens de gelijkmakende slagbeurt kreeg pitcher Willem 3 Boxtelse honkslagen te verwerken waardoor Niels v/d Sande de eerste run kon laten noteren; 1-0. In de 2e, 3e en 4e inning konden onze junioren geen punt maken, on danks de mooie honkslagen van Rob Hooft- man en Bouke Pijnenburg. De DUCKS voel de de schijnbare zwakte van ROEF! en scoor den 3x door o.a. een honkslag van Floris Fit en door de plaatscheidsrechter geconstateerde “schijn”, stand: 4-0. Na 1 uur en 53 minuten was het onwaarschijnlijke aantal van 9 innin gen bereikt, wat betekent dat het een wedstrijd van gigantisch hoog niveau was, waarbij de onderlinge verschillen minuscuul waren. Het veldwerk van ROEF! was van hoge klasse, ze ker als we kijken naar het pitcherwerk van Willem Poirters, de vangcapaciteiten van John van Esch en de elastisiteit van le honkman Thomas Salvetti die vaak een stretch moest maken om de “nul” te laten noteren (10 stuks in totaal) op het scorebloc van Harrie Meeu- wis. Toch blijft natuurlijk de vraag: waarom konden de junioren niet tot scoren komen? Coach Gijs Hooftman verklaarde: Die gas ten hebben echt hun stinkende best gedaan, ik ben dan ook erg trots op hun, maar vandaag waren ze niet in staat om hun beste wapen, hun slagkracht, te laten zien, het vertrouwen in zichzelf was wel aanwezig, maar ik denk dat ze overgeconcentreerd waren. We zijn nu afhankelijk van de resterende wedstrijden van de DUCKS of het kampioenschap nog binnen 9 I jan feb mrt apr mei jun jul aug AFWEZIGHEIDSMELDING: MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JUL11997 12.00 kleur: merk: kenteken: deze kaart wordt zonder sleuteladres(sen) niet geaccepteerd 2-0 2-5 9-1/3-4 17.00 14.00 10.30 11.00 12.00 Q Uitslagen: Honkbal 2: Roefl - Blue Sox18-2 Honkbal Jun.: Ducks - Roef!4-0 Honkbal Adsp.: Roef! - Blue Sox8-3 Honkbal Pup. B: Roef! - Bullfighters21-3 Honkbal Pup. C: Knuppelaars - Roef. Softbal 2: Roef - Hazenkamp Softbal 1: Roef. - Nuenen Programma 19 juli: Honkbal 2: Roef - Nuenen Honkbal Adsp.: Nuenen - Roef Honkbal Pup. B: Starlights - Roef Honkbal Pup. C: Roef. - Starlights Peanuts 2: HBS - Roef Programma 20 juli: Honkbal 1Roef. - Knuppelaars gemeente H W Q J LU CZ) LU O SC LU O S I onkbal of I bal n^^^ianutb; Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: tot: Td7 ‘9 O O De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert op donderdag 17 juli vanaf half acht in het Raad huis aan De Lind 44 in Oisterwijk. Voor wie het nog niet mocht weten: een raadsvergade ring is openbaar. U kunt dus komen luisteren. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen die op de agenda staan of over andere zaken die u bezig houden, dan kan dat. Er is namelijk aan Tijdens de zomervakantie vrij zwemmen in zwembad De Leye? Dat kan. In de hele zomer vakantie is het bad van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 uur en 16.15 uur voor vrij zwemmen geopend. En mocht het zeer slecht weer zijn, dat zal De Leye ook op zaterdag en zondag open zijn en wel van tien tot vijf uur. Mocht u twijfelen of De Leye in een weekend met slecht weer geopend is, dan kunt u altijd even bellen met het Staalbergven. Daar kan met u precies vertellen of u wel of niet in het overdekte bad De Leye terecht kunt, als het weer soms roet in het eten moet strooien. Het Staalbergven is telefonisch bereikbaar via nummer 5282196. Ook dit jaar wordt er, door politie, het zoge naamde vakantiewoningen project uitge voerd. U kunt voordat u op vakantie gaat de onderstaande afwezigheidsmelding uitknip pen, invullen en afgeven bij het politiebureau Oisterwijk. Door de politie worden er steekproefsgewijs woningen gecontroleerd die zijn aangemeld middels de afwezigheidsmelding. Wij zullen dan controleren of bijvoorbeeld alle ramen en deuren afgesloten zijn en of u verder de dief geen gelegenheid geeft tot het plegen van een inbraak. Mochten wij een situatie aantreffen die inbraakverhogend is dan zal de door u op gegeven sleutelhouder in kennis worden ge steld. Wij proberen in ieder geval ervoor te zorgen dat u onbezorgd van uw vakantie kunt genie ten. U kunt hier echter ook zelf iets aan doen! Hoe minder gelegenheid u biedt, hoe minder kans om slachtoffer van een woninginbraak te wor den. Wij willen u de volgende tips dan ook niet onthouden. - Sluit alle ramen en deuren goed af. - Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoelang u weg bent. Laat geen touwtjes uit de brie venbus hangen. Laat overdag de overgordij nen open. Haal de planten niet uit de ven sterbank. Etaleer geen kostbaarheden. - Laat middels een tijdklok verschillende lam pen op verschillende plaatsen in uw woning branden. - Vraag vrienden, familie of kennissen uw brie venbus dagelijks te legen. - Voorzie uw waardevolle eigendommen van een uniek merkteken: uw postcode en huis nummer. Meerdere tips zijn vermeld in de folder: ’32 tips voor een onbezorgde vakantie’, welke u gratis af kunt halen bij het politiebureau in Oisterwijk. Wij wensen u een hele fijne vakantie toe, lei ding en medewerkers politieteam Oisterwijk. PAGINA 11 bereik ligt, wij zullen in ieder geval laten zien dat we bij de 2 wedstrijden die we nog moeten spelen het beste spel beheersen, dat zijn we aan onze supporters en onze eigen eer verplicht.” In de Boxtelse kantine werd nog nagesproken over de wedstrijd"die bij veel supporters in het geheugen gegrift zal zijn; zeker als men weet dat een emmer bier daar ƒ16,- kost volgens de Moergestelse insiders (of waren ze de leiding aan het schoonspoelen?). De junioren beginnen aan hun verdiende zo merstop en zullen op 30 augustus aantreden in ‘s-Hertogenbosch tegen HBS. De laatste wed strijd wordt op 6 september in Moergestel ge speeld op hun thuishaven “Stokeind” tegen MULO om 13.00 uur. Zal het toch een kam pioenswedstrijd worden of is de slag reeds geslagen? Uw verslaggever is van mening dat de competitie pas eindigt als de laatste bal ge gooid, geslagen of gevangen is. Uw honkbalverslaggever. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 1 juli 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: - Als gevolg van de herindeling en in het kader van de harmonisatieregelingen zijn het regle ment van orde voor de vergaderingen en ande re werkzaamheden van burgemeester en wet houders en het reglement voor vergaderingen van B. en W. vastgesteld. Het reglement zal ter kennis van de raad worden gebracht. - Aan de gemeenteraad zal een voorstel wor den voorgelegd over het benoemen van vijf le den van de nieuwe bezwaar- en beroepschrif tencommissie. - Het college heeft besloten de heer R Gelden te benoemen en te beëdigen als 4e loco-secre- taris. - Het college heeft kennis genomen van de lijst van delegatie- en mandaatbesluiten van de af deling Bouw- en milieu-toezicht over week 25. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 8 juli 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: - De agenda voor de raadsvergadering van 17 juli a.s. is definitief vastgesteld. - De gemeenteraad zal worden voorgesteld de uitkerings- en pensioenverordening wethou ders 1997 vast te stellen. - Via de commissie financiën en sport zal aan de raad worden voorgesteld om de in erfpacht uitgegeven grond van het perceel Merodelaan 37 te verkopen aan drs. Y.C.Th.J. Kortmann. - De werkzaamheden voor het maaien van ber men en waterlopen zijn gegund aan J. van Esch BV. - De raad zal bij de behandeling van de nota Armoedebeleid op 17 juli worden geïnfor meerd over het voornemen van het college om onder voorwaarden een startsubsidie beschik baar te stellen aan Mimax en het Inlooppunt, zodat de raad zich daarover kan uitspreken. - In de maanden juli, augustus en september zal bij de WSD extra mankracht worden inge huurd voor de straatreiniging. - Besloten is verkeersremmende voorzieningen aan te brengen in de Molenstraat in Moerge stel. Het bezwaarschrift van Audacia zal onge grond worden verklaard. - De bedragen Leerlingenvervoer voor het schooljaar 1997/1998 zijn vastgesteld. De door de VNG voorgestelde wijzigingen worden meegenomen in de eerstvolgende wijziging van de verordening. De financiële consequen ties zullen in de najaarsrapportage en de be groting 1998 worden meegenomen. Afwezig van: Plaats: Wie kan er bij ONRAAD worden gewaarschuwd: Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Zorg dat op dit (deze) adres(sen) een sleutel van uw woning aanwezig is en dat daar uw vakantieadres bekend is Vakantievervoermiddel: Op donderdag 24 en vrijdag 25 juli wordt huis aan huis weer het klein gevaarlijk afval opge haald in de kern Moergestel. Deze inzameling is in handen van de Milieudienst Tilburg en geschiedt op de inmiddels bekende wijze. Voor alle duidelijkheid en veiligheid: zet uw milieu box niet langs de straat! Op de volgende dagen komt de inzamelwagen tussen 8.00 uur en 17.00 uur in de volgende buurten: Donderdag 24 juli: De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost, Heivel den II en het buitengebied. Vrijdag 25 juli: De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (He- rengoedstraat, Boonhofstraat en omgeving), Heivelden II (De Scheerman, Vooskerbos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied woont, kunt u uiter lijk tot woensdag 23 juli telefonisch doorgeven, dat uw milieubox moet worden leeggemaakt. Het telefoonnummer is 5291305. De inzamelwagen gaat in het buitengebied al leen die adressen langs, waarvan de bewoners te kennen hebben gegeven dat klein gevaarlijk afval moet worden opgehaald. Wilt u meer weten over het ophalen van klein gevaarlijk afval, dan kunt u contact opnemen met de gemeente, tel. 5291347. De afdeling Sociale Zaken informeert u regel matig over belangrijke zaken. IN dit artikel staat de omroepbijdrage centraal. Streep door omroepbijdrage bewoners ver zorgingshuizen Bewoners van verzorgingshuizen hoeven met ingang van 1 juli 1997 niet langer zelf het luis ter- en kijkgeld (zo’n 196,- per jaar) te beta len. De maatregel geldt alleen voor verzor gingshuisbewoners en dus niet voor bewoners van aanleunwoningen of woonzorgcomplexen. De registraties van alle bewoners in verzor gingshuizen zullen met behulp van gegevens van de Ziekenfondsraad uit het geautomati seerde systeem van de Dienst Omroepbijdra gen worden verwijderd. Ook zal de Dienst Omroepbijdrage de eventuele betalingsmach- tigingen zelf uit het systeem verwijderen, ver zorgingshuisbewoners hoeven deze dus niet zelf in te trekken. De verzorgingshuisbewoners ontvangen na 1 juli 1997 in principe geen nota’s meer. het begin van de raadsvergaderingen spreek recht voor wie daar maar gebruik van wil ma ken. Wilt u uw zegje doen? Dan moet u dat even laten weten aan de gemeentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering begint. Ingekomen stukken Na deze vaste onderwerpen behandelt de ge meenteraad de lijst van ingekomen stukken en mededelingen. Óp die lijst staan brieven van: de bewoners van Schoolstraat 45, 47 en 49 in Moergestel met een verzoek om medewerking over het in exploitatie brengen van hun perce len. Daarnaast staat nog op de lijst het regle ment van orde voor de vergaderingen en ande re werkzaamheden van het college. Voorstellen Voorts staan op de agenda de volgende voor stellen: - Het Aktieplan Armoedebeleid vaststellen. Dat plan bevat concrete aktiepunten die ar moede en sociale uitsluiting moeten bestrijden en voorkomen. - Mee te werken aan de ontwikkeling van het Brameco-terrein in Moergestel en daarvoor 8 ton uit te trekken. - De Sportadviesraad opheffen en een startbij- drage geven aan de ’Oisterwijkse Sportraad in oprichting’. - 5 Leden benoemen voor de nieuwe Bezwaar- en beroepschriftencommissie en de verorde ning wijzigen. - Geld 90.000,-) beschikbaar stellen voor het uitbreiden van de buitenschoolse opvang bij kinderdagverblijf Mokido en de huurprijs vaststellen. - Geld 220.000,-) beschikbaar te stellen voor de eerste fase van de aanleg van 30 km/uur maatregelen in Moergestel. - De huur van sportaccommodaties met ingang van 1 augustus a.s. met 2,25% verhogen en de subsidies voor jeugdsport te handhaven op het niveau 1997 en ze te indexeren. - De woning Tilburgseweg 12 te verkopen aan A.C.M. Smetsers en grond kopen van A.C.M. Smetsers. - Een voorbereidingsbesluit nemen voor Root- ven 10 in Moergestel en voor Heisteeg 22a, Lindeparklaan 2 en Dokter Schraderlaan 4 in Oisterwijk. - Oude marktverordeningen van de voormali ge gemeenten Oisterwijk, Moergestel en Ber- kel-Enschot intrekken en een nieuwe verorde ning vaststellen. - De oude verordeningen over de winkeltijden van de voormalige gemeente Oisterwijk en Moergestel intrekken en een nieuwe verorde ning vaststellen. - Instemmen met de rekening 1996 van de re gionale brandweer en formeel te laten weten dat de gemeente bezwaar maakt tegen de be groting voor 1998. Naam: Adres:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11