Natafelen over ’brede maatschappelijke discussie’ Odyssee in Rock door jeugdkoor Campanella uit Haaren Cats in Moergestel Oisterwijk Prijsuitreiking fotowedstrijd Wolf’s Reizen i.s.m. Bibliotheek Moergestel en Oisterwijk Voetbal: Zomeravondcompetitie Het Natuurtheater Oisterwijk presenteert: Na uitvoeringen op Broadway, West End, Ant werpen en Carré nu ook in Moergestel: de we reldberoemde musical Cats!Een spektakel vol dans, zang, muziek en theater, gezongen en gespeeld door kinderen van openbare basis school ’De Bienekebolers’. En dat alles in de open lucht in het natuurtheater in Oisterwijk. Maar kunnen kinderen dat dan? Jazeker: na twee maanden van intensieve voorbereiding zijn ze er helemaal klaar voor, de sterren in de dop. En wij zijn overtuigd dat iedereen, ook mensen die geen directe band hebben met De Bienekebolders, van dit spektakel zullen genie ten. Kom dus naar het natuurtheater op 16 juli en overtuig uzelf! Hieronder alvast een tip van de sluier: 12-36 (39-6) 12-18(26-18) 12-17(24-29) 12-17 (30-23) 12-15(17-27) 12-14(17-22) 12-4(15-42) 1- 3 5-5 2- 0 aan De Lind, kamer 8, bovenste verdieping. Wij hopen U dan te mogen begroeten. U kunt ons bovendien telefonisch benaderen om Uw standpunt kenbaar te maken via Noud Smits (tel. 5131994), Ferry Portzgen (tel. 5217217), Hans Denissen (tel. 5131836), Daniella Huls- kes (tel. 5216166) of Theo op ’t Hoog (tel. 5132398). De raadsvergadering na de vakantie is vastgesteld op 25 september. Wij hopen, dat U op Uw eigen wijze invulling kunt geven aan Uw welverdiende rustperiode. Informatie en leerlingenvervoer Dezer dagen worden de aanvraagformulieren weer verstuurd voor het leerlingenvervoer. Degenen die al eerder gebruik maakten van deze regeling krijgen nu automatisch zo’n aan vraagformulier toegestuurd. Het formulier moet voor 21 juli a.s. weer ingevuld terug bij de gemeente zijn. Mocht u geen aanvraagfor mulier toegestuurd krijgen en meent u dat u ook in aanmerking komt voor de regeling leerlingenvervoer, dan kunt u contact opne men met de gemeente, mevrouw M. Post, tel. 013-5291245. In Moergestel Klein gevaarlijk afval wordt weer ingezameld Op donderdag 24 en vrijdag 25 juli wordt huis aan huis weer het klein gevaarlijk afval opge haald in de kern Moergestel. Deze inzameling is in handen van de Milieudienst Tilburg en geschiedt op de inmiddels bekende wijze. Voor alle duidelijkheid en veiligheid: zet uw milieu box niet langs de straat! Op de volgende dagen komt de inzamelwagen tussen 8.00 uur en 17.00 uur in de volgende buurten: Donderdag 24 juli: De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost, Heivel den II en het buitengebied. Vrijdag 25 juli: De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (He- rengoedstraat, Boonhofstraat en omgeving), Heivelden II (De Scheerman, Vooskerbos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied woont, kunt u uiter lijk tot woensdag 23 juli telefonisch doorgeven, dat uw milieubox moet worden leeggemaakt. Het telefoonnummer is 5291305. De inzamelwagen gaat in het buitengebied al leen die adressen langs, waarvan de bewoners te kennen hebben gegeven dat klein gevaarlijk afval moet worden opgehaald. Vragen? Wilt u meer weten over het ophalen van klein gevaarlijk afval, dan kunt u contact opnemen met de gemeente, tel. 5291347. het gemeentekantoor voortaan vanaf half een gesloten. Alle ambtenaren die in het gemeen tekantoor hun werk verrichten, zijn voortaan op vrijdagmiddag vrij. Dat is een gevolg van het gezamenlijk invullen van de arbeidsduur verkorting. en al vijandigheid. Denk je eens in, je durft niet eens meer met plezier aan de dag van morgen te denken. Wat moet er van ons terecht komen zo?’ De musical is te zien op woensdag 16 juli in Natuurtheater Oisterwijk, Gemullehoeken- weg 147. Er worden twee voorstellingen op gevoerd. De eerste begint om 16.00 uur en de tweede om 19.00 uur. Losse kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar op basisschool ’De Bienekebol ders’, Bosstraat 1 in Moergestel en bij de vol gende voorverkoopadressen in Moergestel: Groentehal Crisje, Drogisterij Christ Kemps en Bakkerij Van lersel. Ook aan de kassa van het natuurtheater zijn nog kaarten verkrijg baar. Kaarten kosten 5,- per volwassenen, kinderen tot en met 12 jaar gratis. De op brengst is voor het Foster Parentskind van de school. Graag tot ziens! ’Vroeger! Vroeger was ik jong. Jong en sterk! Vroeger was het veel gezelliger hier in de straat. Allerlei katten liepen hier toen allemaal nog bij elkaar en deden van alles samen. We orga niseerden grote feesten, die duurden tot diep in de nacht. Ruzie: zelden. En als er al eens iets was, dan hoefde ik maar langs te lopen en alles werd rustig. Maar alle katten, wat is er een hoop veranderd sinds die tijd! Jullie zien me niet eens meer staan. Er zijn groepen katten naar andere straten gegaan. De Clownkatten leven zelfs helemaal aan de andere kant van de stad. Van de Goochelkatten en de Rock ’n Rollkat- ten weet ik niet eens precies waar ze nu zitten. En de Sumokatten En het leven, dat er nog is hier op straat, is een Dit beeld kwam bij mij bovendrijven toen ik aan dit verslag moest beginnen. De wijn en het sigaretje waren danwel niet aanwezig, maar het eten (voorjaarsnota) was achter de rug, de tafel schoon en moest er alleen nog maar een for meel besluit genomen worden over een zaak, waarin al volledige overeenstemming was be reikt in de commissies. Visie op Oisterwijk Zo stond het op de agenda: voorstel tot het vaststellen van de Startnotitie ’Visie op Oister wijk na(a)r 2010’. In feite wordt de gehele be volking uitgenodigd mee te denken over plaats en taak van een plaatselijke overheid. Ook de term 'brede maatschappelijke discussie’, zoals ik heb gekopt en die in deze moderne tijd meer wordt gebruikt, wordt door raadsleden in de mond genomen. Nog deze maand krijgt u een laatste exem plaar van de 'Gemeentekrant' in de bus. Daarin wordt de doelstelling uiteengezet en worden prikkelende vragen/stellingen gepo neerd, die u tot nadenken moeten brengen. In het najaar worden dan bijeenkomsten ge organiseerd, waarin onder leiding van onaf- hankele voorzitters kan worden gediscussi eerd. De gemeente hoopt zo een impuls te krijgen voor de richting waarin in de toekomst ’gere geerd’ moet worden. Reeds bij het bekend wor den van de herindeling is op verschillende ni veaus de discussie gestart over wat zijn ’kern taken’ voor een gemeente. Anders gezegd: wat zijn nou typische landelijke overheidstaken, wat zijn typische plaatselijke overheidstaken en wat kan men rustig overlaten aan het parti- ALGEMEEN BELANG Als U nog niet met vakantie bent, dan kunt u Uw visie met betrekking tot te behandelen agendapunten voor de raadsvergadering van 17 juli met ons bediscussiëren. U bent van harte welkom en Uw zienswijze wordt daarbij se rieus genomen. Op maandagavond 14 juli om 7.00 uur komen wij bijeen om in het Raadhuis Burgerzaken donderdag tot 19.00 uur open Gemeentekantoor voortaan open van half 9 tot 16.00 uur Vanaf 1 juli jl. zijn de openingstijden van het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oister wijk veranderd. Op werkdagen kunt u er tus sen half negen en vier uur terecht. Alleen op donderdag blijft de deur open tot zeven uur. Maar dat geldt enkel voor de afdeling Burger zaken, waar u moet zijn voor u paspoort of rij bewijs of voor een uittreksel uit een van de re gisters. Ook bij de receptie kunt u tot zeven uur terecht op donderdag en datzelfde geldt voor de balie van voorlichting waar men zal proberen uw algemene vragen over de gemeen te te beantwoorden. Daar kunt u overigens ook de plannen inzien, die op dat moment ter inza ge liggen; u kunt er de voorstellen voor com missie- en raadsvergaderingen lezen en diver se folders gratis meenemen. Vrijdagmiddag dicht Met ingang van 1 juli is nog een belangrijke verandering opgetreden. Op vrijdagmiddag is Zaterdag 12 juli om 20.00 uur en zondag 13 juli om 14.30 uur brengt jeugdkoor Campanel la uit Haaren de musical Odyssee in Rock in het Natuurtheater van Oisterwijk. Een prach tige musical naar een verhaal uit de Griekse mythologie. Het uit zeventig kinderen bestaande koor brengt een boeiende voorstelling op zaterdag 12 juli om 20.00 uur en zondag 13 juli om 14.30 uur. Natuurtheater Oisterwijk. culier initiatief. De discussies zijn nog niet af gerond. Er bestaan natuurlijk wel politieke vi sies, maar blijkbaar bestaat er een grote behoef te aan het gevoelen van de bevolking, ontdaan van die politieke visies. Hierover bestaat bij alle partijen in de raad overeenstemming, van daar dat natafelen. Vooral het eigen initiatief en de eigen uitwerking daarvan stemde tot te vredenheid. Er komt geen enkel wetenschap pelijk bureau of professionele hulp aan te pas Voorjaarsnota Reeds bij de begrotingsbehandeling in maart werd de voorjaarsnota aangekondigd en de da tum van 3 juli vastgesteld voor de behandeling van deze nota. Was de begroting nog een tech nische samenvoeging van de begroting van beide oude gemeenten, in de voorjaarsnota zou oud beleid worden toegelicht en nieuw beleid worden voorgesteld. Dat stond op het menu. Zelfs de oppositie had lovende woorden over voor het omvangrijke werk dat het college en ambtelijk apparaat had aangeleverd. Op onder delen was er natuurlijk wel verschil van me ning (b.v. AB blijft tegen het inmiddels cultu reel centrum genoemde bouw; Groen Links staat een hardere aanpak van armoedebestrij ding voor), maar in tegenstelling tot de begro ting waren er nu geen tegenstemmers voor de totale nota, zodat deze werd aanvaard. Wel is komen vast te staan dat bij ongewij zigd beleid de gemeente in de komende ja- ren in financiële problemen komt. Er moet omgebogen worden (dat kan zowel bij de in komsten als bij de uitgaven zijn). De maat schappelijke discussie komt dus op een juist tijdstip AvdW De prijswinnares Ineke van de Loo neemt de reischeque in ontvangst van Ines Lapien en Jose- lien Fijneman (reisadviseuses Wolf’s Reizen). Met deze vakantie-fotowedstrijd heeft zij een weekend of midweek verblijf gewonnen in een van de Grandorado vakantieparken. Raadsvergadering 3 juli 1997 Ik vertrouw erop dat de lezer van dit verslag het begrip ’natafelen’ kent. U weet wel: onder het eten mag er van mening worden verschild en kan er in een goede sfeer gediscussieerd worden, na het eten kan de afwas wel even wachten en is er tijd voor een gezellige nababbel, het laatste beetje wijn wordt opgemaakt en de rokers onder ons steken een sigaretje op. Het gesprek kan dan gaan over gezellige roddels of leuke belevenissen van de tafelgenoten en zaken waarover men het eens is wor den verder uitgediept. Kortom de positieve kanten van het mensenleven komen aan bod. Uitslagen 2 juli: Terrasvogels - ’t Kroegske ’t Draaiboompje - D’n Draai V.C.H.-De Klaore De Veerkes vrij Eindstand: 1. V.C.H. (kampioen) 2. De Klaore 3. ’t Draaiboompje 4. D’n Draai 5. Terrasvogels 6. ’t Kroegske 7. De Veerkes De organisatie wil graag iedereen bedanken voor zijn aanwezigheid op de prijsuitreiking. Niet afgehaalde prijzen kunnen opgehaald worden tot en met zaterdag 12 juli. De organisatie wil met name de volgende per- sonen/bedrijven bedanken voor hun medewer king aan de zomeravond-competitie: café ’t Stokske; café ’t Draaiboompje; scheidsrechters; alle deelnemers. Nogmaals bedankt en hopelijk tot volgend jaar! PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JUL11997 gemeente HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3