J e u 'g d week Piet en Nettie Kastelijns vijftig jaar getrouwd e Deze yjee^ 1 Aphrodite Goud in de Krijtestraat Frans Becx nieuwe koning gilde St. Cathrien is gesloten van maandag 21 juli t/m zondag 3 augustus De praktijk van E.J. van Delft HUISARTS Oisterwijk in Streekspel Omroep Brabant Leiding Jeugdvakantieweek P h ISM 1 iviucnuco i cl .JSESS®?* ï- Laat tijdig uw medicijnen vullen Goud in de Krijtestraat 1 Frans Becx nieuwe koning ...1 3 5 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Raadsvergadering Handbalselectie Nederlands kampioen Praktijk Terwindt/Blessing Live WOENSDAG 9 JUL11997 - 22e Jaargang - Nr. 963 Op 14 juli a.s. zullen de vlaggen in de Krijtestraat worden uitgestoken want dan zijn Piet Kastelijns en Nettie Kastelijns-Broeders 50 jaar getrouwd. De kinderen, kleinkinderen, familie, buren, vrienden en kennissen zullen er voor hen een fijne dag van maken die hen beslist nog lang zal heugen. Nu is het nog een spannende tijd want zij vragen zich af (en zouden het misschien graag weten) wat de kinderen er die dag van zullen maken... Huidverzorgingsinstituut 1| F Jw Hb Waarneming: Oirschotseweg 2 Tel. 513 1204 Tilburg - In de tweede ronde van het Om roep Brabant Streekspel zal een team uit Oisterwijk/Moergestel zondag 13 juli de eer van de regio Midden-Brabant verdedigen. Het Oisterwijkse team bestaat uit radio/tv- journalist Lauk Bouhuijzen, natuurvorser Frans Kapteijns (bekend van de Omroep Bra bant-rubriek ’Sprokkel’), Noud Smits (voorzit ter heemkundekring ’De Kleine Meijerij’) en wethouder Will van Roessel. Teamcaptain is John Kusters, correspondent van Omroep Bra bant in Oisterwijk. Zij krijgen 25 vragen voorgelegd uit de volgen de categorieën: actualiteit, algemeen, cultuur, gemeenten, historie, personen, sport en stem men. Het Oisterwijkse kinderteam, dat ook een be langrijke bijdrage kan leveren in de eind-sco- re, bestaat uit leerlingen van basisschool ’De Zwaluw’, die dit jaar het 40-jarig bestaan viert. De kinderen hopen sterk aan de start te ver schijnen, want ze zijn speciaal voor het Streek spel op trainingskamp gegaan in de Biesbosch. In het Streekspel komen steeds vier teams uit West-, Midden-, Noordoost- en Zuidoost-Bra- bant tegen elkaar uit. Het Streekspel wordt live uitgezonden van 12.05 uur tot 13.00 uur. Na de acht voorrondes is duidelijk welk team per re gio de meeste punten heeft behaald. Die vier teams komen uit in de finale op zondag 31 augustus. (Omroep Brabant, Streekspel, zondag 13 juli, 12.05-13.00 uur) Iedereen die zich opgegeven heeft als leid(st)er voor de Jeugdvakantieweek, wordt vrijdag 11 juli a.s. om 20.00 uur verwacht in D’n Donk. We zullen dan het programma bespreken en de groepen verdelen. Ben je verhinderd, geef dit dan even door aan Kees van de Loo (51319- 27), maar zorg er dan voor dat in ieder geval je ’partner’ aanwezig is, want we kunnen geen groepen reserveren. Ook als je je nog niet hebt opgegeven, maar toch mee wilt doen, ben je van harte uitgenodigd. We komen namelijk nog altijd leiding tekort. Tot vrijdag 11 juli a.s., organisatie Jeugdva kantieweek. Kermismaandag 7 juli 1997. Met ’n plof valt onder luid applaus van de aanwezige toeschouwers de koningsvogel om 13.03 uur op de grond en heeft het Gilde Sint Catharina weer voor vier jaar een koning. Frans Becx, Heuvelstraat 16 is de doeltreffende schutter die bij leven en welzijn in deze functie ons over het magische jaar tweeduizend heen gaat tillen. Wij, Overheid en Gildebroeders, wensen hem dan ook alle succes toe. fabriek van haar vader terecht. Naailes volgen was indertijd verplicht maar zij ging ook steno en typen leren en dat was wat in die tijd. In het begin wist zij niet waar Moergestel lag en dat is door Piet altijd vreemd gevonden. Op een gegeven moment krijgt zij kennis aan een neef van Piet maar dat werd niks. Deze neef had tegen Piet gezegd dat dit Tilburgse ’mèske’ wel iets voor hem was. Daarom re den er op een zondag 2 jongens op de fiets langs huize Broeders die belangstelling voor juist dit huis hadden. ’s-Middags was het een goede gewoonte (of men moest dat) om naar het lof te gaan maar dat liep ook wel eens uit in ’jongens bewonderen’. Tijdens een van de ontmoetingen heeft zij zelfs Piet zijn fiets opgepoetst en het is altijd aangebleven. Tegen vriendinnen had zij altijd gezegd nooit een man te willen hebben met een ’kale kop’. Toen Piet zich echter moest voorstellen in hui ze Brouwers schrok Nettie zich wezenloos en zij heeft hier toch nog een hele tijd mee rond gelopen. Maar zogezegd het klikte meteen en in 1947 werd er getrouwd en verhuisde zij na tuurlijk naar Moergestel. Het viel echter in die tijd voor een ’stads mèske niet mee om te wen nen in een dorp maar dat werd na jaren wer ken in een dorpsbakkerij door iedereen beter geaccepteerd. Zij heeft dit ook overleefd en na een halve eeuw heus haar draai gevonden. Van het begin af aan deed zij de winkel en dan daarbij ook het stoken van de oven want dat was voor Piet zo gemakkelijk. Intussen kregen zij in zes jaren ook nog 5 kinderen en al het werk moest toch maar gebeuren. Ook hebben zij nog enige tijd hanen gehouden achter de bakkerij. Bij een storing van de drink-installa- tie dreigden de hanen te verdrinken en daar om duwde Nettie ze met hulp van man en kin deren maar zolang in de rijskast van de bakke rij. De hanen hebben er toen niets van over gehouden en ze zijn ook niet gerezen. Zij ge ven nu ruiterlijk toe dat de kinderen wel eens pp i iuiu vui lui yn lyon ion li dl hi—im Schoolstraat 5 MOERGESTEL wat te kort kwamen vanwege het vele werk. Toen de winkel echter dicht ging was het voor haar de gelukkigste dag van haar leven. Zij kon meer aandacht aan de kinderen ge ven die intussen al vrij groot waren. Uitein delijk zijn zij op het adres Krijtestraat 41 te recht gekomen en zij wonen daar met veel plezier. Hun tijd komen ze echt wel door want ze zijn veel van huis af. Of met de trein of met de auto als het even kan zijn ze weg en genieten met volle teugen van het leven. Op 14 juli a.s. is er om 13.00 uur een H.Mis in de Levenskerk te Oisterwijk. Om 17.30 vangt de receptie aan in ’t Draaiboompje en wordt daar het feest tot in de kleine uurtjes voortgezet. ’Moergestel-Nieuws’ wenst hen nu al een fijne dag toe. Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtaklrer en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Piet Kastelijns geboren op 1 januari 1917 was als zoon van een bakker een beetje veroordeeld om later ook bakker te worden. Van zijn zesde tot zijn elfde jaar zat hij hier bij de meesters op school en moest van zijn elfde tot zijn veertien de op kostschool in Reusel bij de fraters van Tilburg. Zo kwam hij dus na de schooltijd in de bakkerij. Hij moest regelmatig op het paard passen en daar had hij een gloeiende hekel aan. Jan en broer Piet namen in 1937 de bakkerij over. Jan vertrok in 1948 naar Brazilië om er zijn geluk als bakker te zoeken. Met 2 knech ten (1 vast en 1 hulp) moest er hard gewerkt worden om de kost te verdienen want er wa ren in Moergestel nog 7 bakkers. In 1962 kwam de tijd dat er gestopt moest worden. Hij ging echter ongeveer 5 jaar lang naar Paij- mans in Tilburg om er nachtdienst te draaien. Overdag reed hij dan toch nog de toer met hel brood wat het ’s-morgens van zijn werk mee bracht. Hij kan zich nog herinneren dat hij hei eerste gesneden brood kon leveren. Slapen moest dan maar tussendoor gebeuren. Tijdens een mistige nacht op weg naar zijn werk; schrok hij zo van een knipperlicht dat hij na een ruk aan het stuur ook maar meteen met auto en al op z’n kop in de sloot belandde. In die tijd bakte hij zelf de kleine artikelen zoals eierkoeken, speculaas naar eigen recept en der gelijke nog zelf. In 1967 kwam er een volledig einde aan het bakkersbestaan en via de melkfabriek in Til burg kwam hij bij Mutsaers’ Kinderwagens te werken in het magazijn. In 1979 kwam dan eerst de VUT en later het pensioen en daar geniet hij met volle teugen van al is er de laat ste tijd een ’dipje’ in de gezondheid geweest. Hij is herstellende en het gaat iedere dag beter. Geboren op 2 juni 1921 te Tilburg ging Nettie Broeders als enige dochter van de familie bij de zusters Franciscanessen in de Hoefstraat op school. Zij mocht zelfs naar de MULO en kwam uiteindelijk op kantoor van de timmer- ft Tel. 013-513 1474 ji W Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) *1 '•'O f 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1