Nu GRATIS Brameco-geschiedenis afgerond de Chipknip! op UW nieuwe PINpas van de Rabobank: n r. Rabobank D’n Donk te huur? De Chipknip rekent af met kleingeld. □MROEP^ BRABANT Gelieve na ontvangst van het afhaalbericht, uw nieuwe PINpas met Chipknip zo snel mogelijk af te halen. H 1 1 Hb Moergestel Pinnen heeft ons al heel wat betaalgemak gebracht. En nu wordt boodschappen doen nog een stuk eenvoudiger, dankzij de Chipknip! Daarmee kunt u ook kleinere aankopen voortaan elektronisch betalen. Vrijwel alles en vrijwel overal, zonder een cent contant op zak. En chippen kost u (net zoals pinnen) helemaal niets! De Chipknip zit op uw nieuwe PINpas van de Rabobank. Een dezer dagen ontvangt u bericht om uw nieuwe pas af te halen. Omroep Brabant bij Open Dag Luchtmacht TILBURG - In een extra uitzending besteedt Omroep Brabant op zaterdag 5 juli ruim aan dacht aan de open dag van de Koninklijke Luchtmacht op vliegbasis Gilze-Rijen. Ook het consumentenprogramma ’De Heerlijk heid’ (woensdag 2 juli 15.00 uur) staat in het teken van de open dag. Bij de Open Dag worden zo’n 150.000 bezoe kers verwacht. Dat levert een enorme verkeers stroom op. Omroep Brabant is om 08.00 uur dan ook al in de lucht met verkeersinformatie. Verder in de extra uitzending aandacht voor het programma van de Open Dag, de weers verwachting en sfeer-impressies: radio-ver- slaggevers zwermen uit over het vliegveld voor interviews met deelnemers en bezoekers. (Omroep Brabant: extra uitzending, zaterdag 5 juli 08.00-14.00 uur). de 2 ton komen te liggen. Een 12-tal vrije sec tor woningen van rond de 325.000,= com plementeren het geheel. De Boerenbond-win- kel, die uiteraard blijft waar hij nu is, krijgt 25 parkeerplaatsen. Een loods achter deze winkel zal worden gesloopt en aan de zijkant her bouwd met in- en uitrit voor bevoorrading. Dit om straks een betere verbinding te krijgen met het plan Bokkenhoek wat eveneens in ontwik keling is. Het geheel zal onder supervisie van Brameco gesloopt gaan worden en eventuele bodemvervuiling gaat dan tevens gesaneerd worden. Voor de te bouwen appartementen zal een parkeerhofje worden aangelegd. Voor het 0,8 ha. grote terrein is door B&W afgelopen dinsdag de exploitatieovereenkomst goedge keurd. Het bestemmingsplan zal nu gewij zigd moeten worden en in oktober verwacht men de bouwaanvrage zodat er in het voor jaar van 1998 aan kan worden begonnen. Met het gehele plan had men erg veel haast want een en ander moest voor 1 juli j.l. zijn beslag hebben om nog voor subsidies in aanmer king te komen. Ook is aan de werkgelegenheid gedacht want plaatselijke aannemers krijgen de gelegenheid om mee te dingen naar dit project en hebben zelfs de voorkeur. Voor de verkavelingsopzet is geprobeerd om zoveel mogelijk in overeen stemming met Papenacker II te werken. Om wonenden zullen het plan nog eens duidelijk uitgelegd krijgen op een te organiseren bijeen komst door Gemeente en St Joseph. Wat het plan Bokkenhoek betreft kon men ons niet verder uit de droom helpen dan de mededeling dat contact was opgenomen met de eigenaarfs) om de gemeentelijke geïnte resseerdheid uit te spreken maar tot op he den was nog niets vernomen. Mensen die inmerking willen komen voor de huurappartementen dienen ingeschreven te zijn en toewijzing volgt volgens het huidige systeem. Wat de koopwoningen betreft zal de wachtlijst gehanteerd worden tot aan 2002 zo als tijdens de herindeling reeds was afgespro ken. Bovenstaand is natuurlijk niet helemaal waar, maar als u voor uw vereniging of gezelschap ruimte zoekt om ’onder dak’ te zijn, dan kan D’n Donk u deze ruimtes misschien wel bie den. Wij verhuren momenteel aan diverse vereni gingen diverse ruimtes op diverse tijdstippen. Er zijn echter nog plaatsen en uren over die juist voor uw vereniging de juiste kunnen zijn. Als u hierover meer wilt weten, dan kunt u contact opnemen met Mevr. Bergman, tel. 013 - 513 2407. Zij kan u precies vertellen wat de mogelijkheden zijn en natuurlijk het bijbeho rende kostenplaatje. Wethouder Hora wijdde een speciaal woord van dank aan de Gemeentearchitect en aan de Heer J.C. Reuser van de Stichting Milieuhin der uit de Woonomgeving te Rosmalen die mede hadden bijgedragen aan de totstandko ming van de overeenkomsten die beslist een felicitatie waard zijn. Laatstgenoemde was door de partijen aangezocht om van advies te dienen. Zaten de gesprekken wat in het slop, op 11 maart j.l. kwam er een kennismakingsge sprek tussen het nieuwe Gemeentebestuur van Oisterwijk en de Heren Klessens, van Dijk en Verstijnen van Brameco. In het be gin was het plan van de gemeente niet haal baar maar het kwam wel in een stroomver- Tijdens een persconferentie op het Gemeentekantoor te Oisterwijk gaven Wet houder R.R.J. Hora (Gemeente Belangen) en Gemeentearchitect Ir. J.J. Huis in ’t Veld opening van zaken wat er met het Brameco-terrein en opstallen gaat gebeu ren. Overigens moge bijgaande tekening hierover wat duidelijkheid verschaffen. Later in de middag werden de stukken getekend tussen BRAMECO, Bouwvereni ging St. Joseph en de Gemeente Oisterwijk. De Gemeente zal evenals de Provin cie ieder met een 8 ton aan subsidie over de brug komen. snelling toen er projektontwikkeling bij werd gehaald. Bouwvereniging St.Joseph moest echter voldoen aan de gestelde eisen om de subsidies waar te maken. De hoofdmoot zou goedkope woningen moe ten worden. Op het terrein komen nu 20 huur appartementen voor 55-plussers met een huur prijs van 725,= (huurhoogte 1997). Om deze huurprijs waar te kunnen maken stopt de ge meente er nog eens ruim 3‘/2 ton uit de alge mene middelen in om de top van de stichtings- kosten wat af te vlakken. Het voorste gedeelte, dus de appartementen, aan de Schoolstraat be staat uit 1 blok van drie woonlagen met daar achter 1 blok van 2 woonlagen. Er worden ook 9 goedkope koopwoningen gebouwd die rond Ff PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 2 JUL11997 -i o 10 20 30 40 50 M schoolstraat Wie is deze jongeman? Onlangs werd hij 75 jaar... We kunnen altijd foto's gebruiken voor deze rubriek. Doe ze in een envelop (met daarin ‘n aan uzelf geadresseerde en ge frankeerde envelop) en stop die in de bus op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. U krijgt uw foto's dan zo snel mogelijk terug! •Mte

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5