50%! ZOEKERTJES Diverse slaapkamers met een korting tot maar liefst Zitmeubelen voor spectaculaire prijsjes! Wisseling wacht bij ’Den Boogaard’ Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-5131234 JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Eerste Brabantse KinderKampioen- schappen zandkastelen bouwen 15e Wandelavond vierdaagse van Moergestel alweer voorbij Algemene Leden vergadering VVD Op 18 juni jl. hield de af deling Oisterwijk/Moer- gestel/Heukelom van de WD haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Een van de agendapun ten betrof een wijziging in het bestuur. PAGINA 3 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 2 JUL11997 20MER0PRUIMING Raak, en C. v.d. Bijgaart, en Theo Rommen ook de mensen die we vergeten zijn, maar ook voor hun hulp in welke vorm dan ook is de Stichting zeer dankbaar. De vorm van inhalen is door de Stichting weer positief ervaren, wat inhoudt dat we voor 1998 deze formule weer gebruiken, we zullen wel i.o.m. de Harmonie de plaats en het tijdstip van afhalen nader bepalen. Als er nog wandelaars zijn die een vergissing gemaakt hebben bij het opgeven en eigenlijk een andere medaille zouden moeten hebben, is het mogelijk om deze om te ruilen, ook voor diegene die een medaille kwijt is, bestaat de mogelijkheid om er een te kopen. U moet daaartoe contact opnemen met het secretariaat van de Stichting nl A.v.d.Dussen Krijtenbogt- str.2, telf 013 513 2207. De wandelavondvierdaagse voor 1998 is voorlopig gepland van dinsdag 2 juni t/m vrij dag 5 juni 1998, wij moeten nog toestemming aan de gemeente vragen. Wij wensen ieder een prettige vakantie en een fijne zomer. In 1998 hoort U weer van ons. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Tijdens de eerste BRABBER-clubdag op 6 juli in Speelland Beekse Bergen wordt het eerste Brabantse KinderKampioenschap gehouden. Net als een Europees Kampioenschap of een Wereldkampioenschap is er nu ook een Bra bants KinderKampioenschap (BKK). Dit keer staat het kampioenschap in het teken van zand kastelen bouwen. Het gaat er in de wedstrijd om wie het mooi ste zandkasteel heeft gebouwd. Een deskun dige jury, waarin ook een echte zandkastelenbouwer, bepaalt wie de winnaar wordt. Het is de bedoeling dat er in de toekomst ver schillende Brabantse KinderKampioenschap- pen komen. Behalve een BKK zandkasteel bouwen, kan het ook een BBK volleybal, zes kamp of vlotten bouwen zijn. Het BKK moet aan enkele criteria voldoen om de officiële titel van BKK te kunnen krijgen. Doordat Brabant haar eigen Brabber-club heeft en het een kindvriendelijke provincie is, zijn de kampioenschappen bestemd voor kin deren tot 12 jaar, zowel uit Brabant als andere provincies en landen. Brabant is immers gast vrij voor iedereen. Gedurende het evenement wordt een meetbare prestatie geleverd door de kinderen. Dit kan zowel een sportieve als een artistieke prestatie zijn. Tot slot kan er per eve nement maar één Brabants KinderKampioen schap gelden. Dat betekent dus dat er maar één BKK zandkastelen bouwen is. Initiatiefnemers die een BKK willen organi seren kunnen de aanvraag opsturen naar het Brabants Bureau voor Toerisme, Postbus 5001, 5201 GA ’s-Hertogenbosch. Bij meer dere aanvragen per evenementsoort wordt het meest professionele evenement gekozen tot het BKK in die soort. Het Brabants Bureau voor Toerisme registreert alle officiële Brabantse KinderKampioen- schappen en kampioenen, en neemt voor zo ver mogelijk de BKK’s mee in de publicitaire uitingen. Directeur Anton Verbeek van Den Boogaard heeft de stoute schoenen aangetrokken door een zaak voor zichzelf te beginnen. Het gezin Verbeek vertrekt naar Diessen, waar Anton “t Tunneke heeft kunnen overnemen. Samen met zijn vrouw Rian gaat hij daar “De Eeterij” runnen. Voor zijn opvolging in Den Boogaard heeft Anton zelf de kandidaat aangedragen. Peter Visser (foto) is de naam. Peter is een volleerd horecaman en had al door enkele uitzendperiodes kennis ge maakt met Den Boogaard. Hij voelt zich dus niet in een vreemd pakhuis. Peter en zijn gezin is nog woonachtig in Rosmalen. De afstand Rosmalen-Moergestel is echter goed te doen, zodat Peter zich voor de volle honderd procent kan inzetten voor Den Boogaard. ken, wandelaars die suggesties hebbenlaat het horen. De Stichting was erg blij dat er ook wandelaars waren die voor de 15e maal aan de Moergestelse wandelingen hebben deelgenomen, we willen ze hier nogmaals met namen noemen nl. Mevr. Vërouden, Mevr. Mulders, Mevr. v.d. Ven, Mevr Op ‘t Hoog, Mevr. v.Aarle en Mevr. Derksen. Het blijkt duidelijk dat wat het wandelen be- teft de dames sterker zijn dan de mannen, zo als wethouder Rakhorst het in z’n toespraak ook aangaf. Om elk jaar deze wandelavonden tot een suc ces te laten komen is er veel hulp nodig, en die hebben we weer gekregen van ruim 20 vrijwil ligers zoals posten-brigadiers-inschrijvers en medailleuitdelers. Zonder hun hulp is dit grootste sportevenement met Moergestelse mensen niet te organiseren. De Stichting is hen daarom erg erkentelijk en hoopt ook in 1998 weer op hun hulp te kunnen rekenen. Ook zijn wij onze sponsors of andere hulpverleners erg dankbaar, Dus hartelijk dank Huize Stanislaus voor het gebruik van de tuin en de opslag van de materialen en de koffie niet te vergeten, groentenhal Crisje voor de lekkere appels, sla ger van Zon voor de worst die door de zusters van Stanislaus werd uitgedeeld, bakkerij van lersel voor de heerlijke krentenbollen, King voor de traditionele pepermuntjes. Verder nog hartelijk dank aan bloemisterij Willems, Den Boogaard voor hun gastvrijheid, de mensen van de E.H.B.O., de Rabobank, de mensen van MTV en Moergestel Nieuws, en de Harmonie, die weer op voortreffelijke wijze de wandelaars heeft ingehaald. En s(t)aporkest d’Ambiejans die er weer een gezellige sfeer op het plein ge bracht heeft., en de Gemeente voor de drang- hekken en de vlaggen, verder nog bedankt: v. ding 20% korting bij Twinkeïtje. Daan Polders, onze pen ningmeester, moest vanwege drukken werkzaamheden, zijn bestuursfunctie opgeven. Hij wordt opgevolgd door Eveline Broodwin ner. Ook Tineke Coolen-Coster, voorzitter p.r.- commissie, heeft haar functie overgedragen en wel aan Gilbert Leene. Het Dagelijks Bestuur bestaat nu uit: Paul Gerlach, voorzitter; Wim Molenaar, secretaris en Eveline Broodwinner, penningmeester. De andere bestuursleden zijn: Gilbert Leene, Tonny Pijpers, Frank Smit, Karei Verkerk en Hein de Vries. Naast de procedurele agendapunten werd ook nog uitgebreid gesproken over actuele zaken in onze gemeente. worden alleen geplaatst bij contante betaling! Zoekertjes die anoniem worden aangeboden worden niet meer geplaatst!!! Dinsdag 8 juli: 3e Moergestelse Kelnerrace 1997 op het parcours Rootven, en ervoor en erna bent u uiteraard welkom in Café De Brouwer! Opruiming: totale collectie 2 halen/1 beta len!!! Nog volop keus in broeken, truien, swea ters, T-shirts, blouses, jurken, rokken, badmode bij Boetiek Bonita. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. a.s. Zondag tijdens de kermis: DJ Jeroen Vis ser (bekend van de Clochard) in Herberg De Veerkes. Aanvang 20.00 uur. Uw fiets of bromfiets kapot? Bel onze gratis ophaalservice! Schepens Tweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 013 - 5217326. Heeft u de geweldige kermisprogramma- advertentie van Café De Brouwer al kunnen vin den? Te koop: zelfgemaakte tuinbeelden tegen zeer lage prijzen. P. van Bijsterveldt, Ruymheuvel 24, Moergestel, Tel. 013-513 3703 of Moerges- telseweg 23, Haghorst, 013-504 2411 na 18.00 uur. Tijdens de kermis de gehele dag groot terras en binnen feestmuziek in Herberg De Veerkes. Op vakantie? Kom nog even langs bij Boetiek Bonita voor 'n mooie bikini of badpak! Volop keus en nog sterk afgeprijsd ook! VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. a.s. Zondag tijdens de kermis: DJ Jeroen Vis ser (bekend van de Clochard) in Herberg De Veerkes. Aanvang 20.00 uur. Wij zijn een Baby Welcome-drukker! Steeds de nieuwste collectie en keuze te overInfor meer en reserveer, dan kunt u thuis rustig uw keu ze maken. Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268. Deze week t/m 8 juli: op alle kinder zomerkle- Terugkijkend op de wandel- avondvierdaagse 1997 mogen we weer zeggen dat ook deze weer als geslaagd genoemd mag worden. Het weer was fantastich en weer beter dan in 1996. Dit jaar hebben 641 betalende wandelaars aan de wandelingen deelgenomen, dit is ruim 80 maar dan in 1996. Deze aantallen zijn als het volgt over de afstanden verdeeld: 509 wande laars voor de 5 km, 117 voor de 10 km. en 15 voor de 15 km. Dit is voor Moergestel een mooi aantal, nl ruim 10% van de inwoners, de Stich ting vindt het wel jammer dat de 5 en 10 km wandelaars wat aantal zo ver uit elkaar ligt, zij is van mening dat een aantal 5 km, wandelaars ook goed de 10 km uit zouden kunnen lopen, teegen deze wandelaars wil de Stichting zeg gen denk er eens over na, het is nl veel rustiger lopen en veel mooiere routes. De fotopuzzeltocht op woensdag i.v.m. de 15e maal was ook weer een groot succes, al moet gezegd worden dat een aantal wande laars van mening was, dat zo’n puzzeltocht niets met een vierdaagse van doen heeft. De Stichting onderkent dit, maar zij heeft ook niemand gedwongen hieraan deel te nemen en tevens heeft zij het ook ervaren dat veel kinderen het erg leuk vonden. Over 5 jaar zullen we trachten weer iets leuks te beden-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3