Al weer 25 jaar ’dokter van Delft Jr Dei® vieeV j Aphrodite TV Koningschieten Gilde St. Catharina op kermismaandag 7 juli De 3de Moergestelse Kelnerrace Nog steeds fijn werken in het dorp waar ik geboren en getogen ben. 1 2 Taptoe Oisterwijk 5 11 15 Informatie gemeente Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Al weer 25 jaar Dokter van Delft Jr. WOENSDAG 2 JUL11997 - 22e Jaargang - Nr. 962 Brameco-geschiedenis afgerond Bibliotheek krijgt nieuw logo Stichting TÖelzijn (9uderen_^ïoergestel Mededeling aan de Roozendriesbezoekers Op maandag 7 juli a.s. is het cultureel centrum ’De Roozendries’ i.v.m. kermismaandag voor alle activiteiten gesloten. Donderdag 3 juli 20.30 uur: Straotpraot; 40 Jaar Buurtvereniging 'De Vurhaai’; Bekeken Werk; Wè zut zèn?; Historie Rondje Moergestel; Sport; Uit het MTV-archief; Open Dag ’Reuseldal’ Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Koning worden was vroeger het gezegde: ’Dat kost de voorste koe’! De tijden veranderen, maar wat bleef was het koningschieten en ook nu nog vinden vele Gil- debroeders het een eer om koning van een Gil de te zijn. Wat betekent eigenlijk het koningschap? De koning is verplicht een zilveren schild te ko pen dat met zijn naam in navolging van al die andere koningen aan het koningsvest wordt toe gevoegd. Ook zal hij op ieder Güdefeest met alle andere koningen moeten schieten op de vogel voor dat ene koningskruis. Verder zal hij op ker mismaandag ten zijnen huize zijn mede-gilde- broeders en of -zusters tracteren. Dit alles naar oud gebruik. Hij zal er eveneens zijn als er iets te vieren is, maar ook als men gedompeld is in rouw. Hij is het dan die de schilden op de sponde legt als te ken van waardering voor zijn of haar Gildetrouw. Welnu: op maandag 7 juli is het weer zover: het Gilde St. Catharina schiet zich namelijk weer een koning voor de periode van vier jaar. Uit het dagprogramma lazen wij het volgende: om 10.00 uur Gildemis met na de zegen de ven- delgroet aan de burgemeester, pastoor; hoofd lieden en koningen. Om ongeveer 12.15 uur zal dan, nadat de burge meester en de pastoor, respectievelijk als hoofd van het wereldlijk en kerkelijk gezag, 3 pijlen geschoten hebben en de huidige koning een voor proefje van 3 pijlen heeft gehad, het spel van de gegadigden beginnen. Wie wordt er tot het jaar 2001 Gildekoning van St Catharina? Mocht u die dag eventuele vreemde eenden in de bijt zien dan heeft dit zeker te maken met Gilde- broeders en of -zusters van het Sint Sebasti- aangilde uit Oisterwijk en het St Joris-St. Sebas- tiaangilde uit Heukelom. We hopen dat de weergoden ons goed gezind zijn en wensen iedereen een prettige dag op of nabij het schietterrein nabij Café ’t Draaiboompje. Overheid St. Catharina lang vertellen wat er zoal in ons dorp is meege maakt. In het begin kwam hij te wonen op Zand straat 8 maar dat lag voor patiënten te ver uit de gooi ondanks het feit dat hij praktijk deed op de Oirschotseweg. In september 1974 kwam het pand Oisterwijkseweg 67 te koop en verhuisde men daarheen. Toen senior stopte met werken ging hij een maatschap aan met dokter Terwindt. Aan deze samenwerking kwam op beider verzoek en in goede harmonie in december 1994 een einde. Sindsdien werkt hij weer helemaal alleen wat soms wel eens lange werkweken oplevert zon der vervangingen. Maar het huisarts zijn is voor hem zinvol en dankbaar werk en hij doet dit dan ook met veel plezier. Soms is een huis arts wel eens speelbal van patiënten maar ook daar went men aan. Wat echter nooit went is dat patiënten wel eens achter je rug om verha len vertellen die niet of maar ten dele waar zijn. Leuker is dan als men recht in het gezicht het verschil van mening probeert op te lossen. Fou ten maken doet iedereen maar dit dan zo snel mogelijk tot ieders tevredenheid herstellen is erg belangrijk. Hij vindt het nog steeds fijn om te mogen werken in het dorp waar hij geboren en geto gen is. Zijn wieg stond in het Broothuys en hij heeft zijn lagere school ook hier gevolgd. Hij noemde zo een aantal echte Moerge- stelse jongens waarmee ook het nodige ’kat tenkwaad’ is uitgehaald en sommigen van hen staat hij nu als huisarts bij als het nodig is. Ook nare dingen zijn hem niet bespaard ge bleven. Toen hij in het begin ’s-nachts werd opgeroepen en voor het eerste in zijn praktijk met de dood geconfronteerd werd moest hij toch even naar zijn vader bellen om raad te vra gen. Ook om slechtnieuws gesprekken met patiënten kan en zal hij nooit heen gaan maar geeft ruiterlijk toe daar na vele jaren nog steeds moeite mee te hebben. Zijn fijne samenwerking, bijna 15 jaar, met assistente Willemien, kwam ook ter sprake en is voor hem van wezenlijk belang voor het goed functioneren van de praktijk. Een dertien-tal huisartsen in opleiding van de Universiteit van Amsterdam zijn in de loop van de jaren zijn praktijk gepasseerd. Al met al een ’druk baasje’ die nooit spijt heeft gehad dat hij rond zijn 10 jarige leeftijd voor zichzelf al beslist had huisarts te willen worden. Overi gens kan een huisarts zelden of nooit gemist worden. Tijdens ons gesprek ging een 4-tal ke- Hij wilde er beslist geen ruchtbaarheid aan geven. Maar toch kwam de redac tie van ’Moergestel-Nieuws’ er achter dat dokter Bert-Jan van Delft (55) een dezer dagen, om precies te zijn op 10 juni 1997, zijn 25-jarig jubileum als huis arts vierde. Na veel aandringen hebben wij hem kunnen overhalen voor een gesprek. Op 7 juni 1972 studeerde hij af in Utrecht en vroeg vader dokter Theo van Delft hem wat hij dacht te gaan doen. ’Eerst een aantal weken op vakantie’ was zijn antwoord. ’Nee, nee’, zei Vader Theo ’jij bent maandag om half 9 in de praktijk en voorlopig mijn assistent want je hebt de afgelopen jaren vakantie genoeg ge had’. En zo geschiedde. In 1973 werd er geas socieerd en zo is zijn huisartsenpraktijk begon nen. Toch heeft hij in het begin nog de kans ge kregen om een maand waar te nemen in Sleeuwijk. Zijn eerste bevalling aldaar begon met de constatering dat het een tweeling was. Dus moest moeder halsoverkop naar het ziekenhuis. De dienstdoende gynaeco loog in het Gorinchemse ziekenhuis betwij felde zijn diagnose en vroeg meesmuilend waar hij dan wel afgestudeerd was. Tot ie ders verbazing kwam er na het eerste kindje nog een tweede en toen was iedereen wel met stomheid geslagen. In de beginperiode had vader met hem afge sproken dat hij voortaan de bevallingen, en het ’nachtwerk’ zou doen. De voorwaarde was wel dat vader de eerste 15 bevallingen zou assiste ren. De vijfde bevalling op 24 augustus 1972 moest hij al alleen doen want hij kon dat best aan volgens papa. Het was een goedverlopende maar voor hem toch spannende ’operatie’. Toen het kind blakend in de wieg lag vroeg vader van Gestel hoe hij eigenlijk heette met zijn voornaam. Vanaf die tijd heette de boreling ook Bert-Jan en wordt dus binnenkort 25 jaar. Op zijn praatstoel zittend kan hij natuurlijk uren ren de telefoon maar dan heeft hij gelukkig ook zijn vrouw Kathy in de buurt die een en ander kan opvangen. Zijn grootste hobby is zeilen. Het betekent dan ook dat men in de meeste vakanties ’on der zeil gaat’ om een beetje bij te komen. Gezien zijn leeftijd zal hij nog een tiental- jaren door moeten gaan en hij zegt daar be slist niet tegen op te zien. Wij hopen in ieder geval daar ook nog getuige van te mogen zijn en wensen hem nog vele gezonde jaren toe. Hb Tel. 013-513 1474 Het 5e Volleybaltoernooi Het heeft lang geduurd voor er zekerheid was, maar die is er nu! Het 5e volleybaltoernooi gaat door! En wel op zondag 13 juli a.s. Dus als je nog zin hebt geef je dan op vóór maandag 7 juli a.s. bij Gerard Poppelaars, Raamackerstraat 7, 5066 XN Moergestel, Tel. 513 2346. Inschrijf kosten bedragen 25,- per team. Het toernooi zal plaatsvinden op de terreinen van Café 't Draaiboompje aan de Oirschotse weg. Lees dit het kan ook voor u belangrijk zijn!! De kermis staat weer bijna voor de deur. Van zelfsprekend zit iedereen al weer te wachten op de 3de Moergestelse Kelnerrace in succes sie. Na tal van vergaderingen zijn er weer enkele veranderingen aan het parcours aangebracht. Natuurlijk zorgen dit jaar weer de 25 vrij willigers dat er weer top-entertainment te ver wachten is aan ’t Rootven. Het parcours ligt voor de cafés de Klaore, de Brouwer en ’t Cen trum, tevens zijn in deze etablissementen de inschrijfformulieren voor de Kelnerrace ’97 klaar. Gezien het beperkte aantal startersplaatsen die nen degenen die mee willen strijden om de di verse prijzen, zoals de vrouwen-prijs, origina- liteitsprijs, le prijs, poedelprijs, zich snel en duidelijk in te schrijven. Wij hopen dat iedereen dinsdag 8 juli om 19.00 uur aanwezig is voor de spetterende opening van de Moergestelse Kelnerrace ’97. De kinderen zullen ook dit jaar weer verrast worden met een leuke attentie verzorgd door enkele clowns. Wij hopen op geweldig weer en een grandioos enthousiast publiek, dus tot dinsdag 8 juli op 't Rootven. Groetjes, organisatie M.K.R.’97. kijk snel op pagina 9... PRACHTIGE KNUFFEL! CADEAU I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakt^r en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. (in samenwerking met K.B.O.) nUlUÏVK.UiyiliyjUlJUH dl H m Schoolstraat 5 MOERGESTEL q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) v I jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1