D ïj s. H J Oisterwijk Uitslag vakantiefoto- wedstrijd PV. ’Over Berg en Dal’ 3e Demo-motorraces Moergestel Raad vergadert over de voorjaarsnota en de startnotitie over toekomstvisie Vrijdag is het weer Moergestelse kermis Informatie-bijeenkomst over maatregelen voor veiliger Pannenschuurlaan/ Moergestelseweg Informatie van de afdeling Sociale Zaken Anjeractie 1997 B. en W. besluiten j. iï A 4 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JUL11997 PAGINA 15 L In de rubriek ’Wie ben ik?’ van deze week zien we Denis Mulders op nog wel erg jonge leeftijd. De foto werd gemaakt op het adres Heuvelstraat 7. gemeente De gemeenteraad komt in de maand juli twee keer bijeen. Naast de gebruikelijke maandelijk se raadsvergadering die in juli wordt gehou den op donderdag 17 juli, is besloten om een extra vergadering te houden op donderdag 3 juli. Onderwerp van bespreking is een voorstel van burgemeester en wethouders om de Voorjaars nota vast te stellen. Daarnaast staat de startno titie ’Visie op Oisterwijk na(ar) 2010’ op de agenda. De vergadering wordt gehouden in het Raadhuis aan De Lind 56 en begint om 19.30 uur. De vergadering is zoals gebruikelijk open baar en als u dat wenst, dan kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Op die manier kunt u de gemeenteraadsleden laten weten hoe u over een bepaald onderwerp denkt. Als u van dat spreekrecht gebruik wil maken, dan moet u dat even melden bij de gemeente-secretaris, mevrouw Van Breugel. Dat kan tot uiterlijk het begin van de vergadering, maar liever eerder. U krijgt 5 minuten de tijd om uw zegje te doen. Op vrijdag 4 juli om 17.00 uur gaat het weer beginnen: de Moergestelse kermis. Tot en met dinsdag 8 juli kunnen de liefhebbers van het draaien en zweven, botsen, gokken en snoepen weer aan hun trekken komen. De attracties staan opgesteld op het opnieuw ingerichte St. Jansplein en ook de Raadhuis straat wordt gedeeltelijk kermisterrein. In elk geval komen de kermisliefhebbers de at- Wolf’s Reizen heeft in samenwerking met de Bibliotheek te Moergestel en Oisterwijk een vakantiefoto-wedstrijd gehouden. Het maakte niet uit wat voor een vakantiefoto het was als ze maar mooi, gek, sfeervol, romantisch of ori gineel was. De foto’s zijn tentoongesteld ge weest van 2 t/m 21 juni j.l. in de bibliotheken. Een onafhankelijke jury heeft daarna de foto’s over een werkfonds dat benut kan worden om langdurig werklozen, uitkeringsgerechtigden en werkloze jongeren aan het werk te helpen. Dat kan door het creëren van arbeidsplaatsen en/of werkervaringsplaatsen, maar ook door de middelen in te zetten voor loonkostensubisi- die, premiebeleid, sociale activering, inkoop bij Arbeidsvoorziening of ondersteunende facili teiten zoals kinderopvang. De geplande invoeringsdatum is 1 januari 1998. Werk De Brabantse Woonzorg Vereniging is op zoek naar gediplomeerde ziekenverzorgenden die weer aan de slag willen. In samenwerking met het Arbeidsbureau biedt zij deze mensen een gratis opfriscursus aan. Onderdeel daarvan is een korte stage in een verzorgingshuis. Het is de bedoeling dat het verzorgingshuis de cur sist aansluitend in dienst neemt. De cursus start in september 1997. Heeft u interesse, bel dan snel naar het Ar beidsbureau Breda en vraag naar Erik Lotter- man (tel. 076-5307740). Sociale Zaken gesloten Sociale Zaken is op 16 juli 1997 v.m. gesloten De afdeling Sociale Zaken zal in verband met een cursus voor de medewerk(st)ers op woens dag 16 juli 1997 voor de middag gesloten zijn. Vanaf 13.30 uur zijn de medewerk(st)ers weer aanwezig om u van dienst te zijn. bekeken, de prijswinnaars eruit gehaald en dat was beslist geen gemakkelijke taak gezien de soms hoge kwaliteit. Uiteindelijk zijn er 3 fo to’s uitgekomen waarvan de eerste prijs ’een weekendje of mid-week weg’ in de wacht sleep te. De gelukkige was Ineke van de Loo, de Lat houwer 31. Anne-Marie Antonis en Ilse van der Poel krijgen de tweede en derde prijs en dat zal een boekenbon zijn. Een dezer dagen volgt de officiële prijsuitreiking. De winnende foto hebben wij hierboven al vast geplaatst. Hb ROEF! HONKBAL Junioren-A: ’Physique’ Roef! - Ducks REGEN BLIJKT SPELBREKER SPONSOR “PHYSIQUE” LAAT DE ZON SCHIJNEN Zaterdag 28 juni 12.30 uur. Vol energie ston den de junioren van ROEF! in de startblok ken om de meest belangrijke wedstrijd van het seizoen te gaan spelen in het naburige Boxtel. Zoals U, als trouwe lezers van dit sportartikel heeft kunnen begrijpen (zie Moergestel Nieuws van woensdag 25 juni) zou dit de bepa lende wedstrijd kunnen zijn voor het kam pioenschap van het seizoen 1997. Op het sport park “Stokeind” viel het hemelwater met bak ken tegelijk naar beneden, wat tevens beteken de dat de peanutdag door orginasator Annie Hekker enigszins wat ingekort diende te wor den, werd toch overgegaan tot de officiële uit reiking van de team-jacks door SPONSOR JAAP DE GROOT van het SPORT- EN GEZONDHEIDSCENTUM te MOERGE STEL. Het natte weer kon de pret bij de ju nioren niet meer drukken. Verrast en verbaasd, door deze gulle gave van Jaap, stortten zij zich op de jacks en liepen zij zichzelf en elkaar te bewonderen door deze out-fit, die een welko me aanvulling is op de uitmonstering van een hecht team als de JUNIOREN-A. Het was een haastklus om de jacks op tijd bedrukt te krijgen, maar ik hoop dat het een bijdrage zal zijn tot het kampioenschap en vooral bij wed strijd tegen de DUCKS is het mooi als ze er goed bijlopen”, waren de woorden van sponsor Jaap de Groot. Ook coach Gijs Hooftman en trainer Jan Klomp waren verheugt met de jacks, “Kunnen ze in de winter hun conditie op peil houden door duurlopen”, waren de uit spraken van het leidende tweetal. De reis naar Boxtel was er dan ook een van “GEEN WOOR DEN MAAR DADEN”. Vol energie begonnen de mannen uit Moergestel aan de warming-up; het publiek zat vol spanning de wedstrijd af te wachten, ook hadden zij zich nog tegoed ge daan aan koffie en andere lekkerijen in de Box- telse kantine, toen het noodlot toesloeg; ook in Boxtel kwam het regenwater met sloten tege lijk op de aarde neer en maakte het veld onbe speelbaar. De scheidsrechter, coaches Peter van Veghel en Gijs Hooftman konden niets anders doen dan de wedstrijd af te lassen. Grote te leurstelling was voelbaar, maar professioneel zoals de junioren zijn, incasseerden zij de si tuatie en begaven zij zich naar de kleedkamer. “We maken ze wel de volgende keer in”, waren de woorden van John van Esch. De wedstrijd zal gespeeld worden op 9 juli om 19.30 uur op het Boxtelse Sportpark “Den Wielakker”. tracties van het afgelopen jaar weer tegen. Dat betekent onder meer de cakewalk, bots auto’s, de Polyp, de luchtschommel, draai molen, het lijntrekspel en de grijpkranen. E natuurlijk is er ook gebak, frites, ijs, nougat, oliebollen en vis. Op vrijdag 4 juli draait de kermis van vijf uur ’s middags tot half een ’s nachts. Op zater dag 5 juli van drie uur tot half een en op zon dag 6 t/m dinsdag 8 juli,van twee uur tot mid dernacht. De eetkramen mogen tot 02.00 uur open blijven. Tijdens de kermis zijn er nog diverse activi teiten. Zo worden op zondag 6 juli demo-ra- ces gehouden en op dinsdag 8 juli de kelnerrace. De wekelijkse markt moet ook wijken voor de kermis. De weekmarkt van 4 juli wordt verplaatst naar de Kloosterlaan. Het verkeer moet tijdens de kermis en het opruimen daarvan rekening houden met een aantal ver keersmaatregelen (zie ’Moergestel-Nieuws’ van vorige week). Bestemmingsverkeer is gedeeltelijk mogelijk. Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 21 juni 1997 vanuit Duffel over een af stand van 70 km. Aan deze wedvlucht namen 238 jonge duiven deel. Ze werden gelost om 8.15 uur bij een temperatuur van 17 graden Celcius met zuidwestenwind. H. Schepens 1, 3,6, 21, 23, 29, 30, 31, 33, 34, 36, 50, 56, 58 (40 mee) Th. Colsen 2,7,16,38 (20 mee) M. van de Wiel 4, 5, 11, 12, 13, 14, 18, 22, 24, 32,41,43,46,47,49,51,52,54,55, (40 mee) L. van Boxtel 8,20 (36 mee) L. Heeffer 9, 10, 19, 28, 35 (14 mee) L. Kennes 15, 17,40, ,42,44,45,57,59,60 (49 mee) J. van Drunen 25 (14 mee) L. van den Branden 26, 27, 37, 53 (21 mee) L. van de Ven 39,48 (4 mee) Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 21 juni 1997 vanuit Creil over een af stand van 320 km. Aan deze wedvlucht namen 79 oude duiven deel. Ze werden gelost om 7.30 uur met zuidwestenwind bij en temperatuur van 17 graden Celcius. H. Schepens 1, 3,4, 5,6,7,8,9,11,12,13,14, 15,16,17,19 (36 mee) L. Kennes 10,19,20 (4 mee) Op dinsdag 8 juli wordt in de Burgerzaal in het Raadhuis aan De Lind 56 een informatie avond gehouden. Onderwerp van die bijeen komst zijn maatregelen die de verkeersveilig heid op de Pannenschuurlaan/Moergestelse- weg moeten verbeteren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en iedere belangstellende is welkom. Maatregelen Globaal gezien gaat het om een viertal maatre gelen: de afsluiting van de Lange Kant; het veranderen van de kruising Langvennen- N oord/Langvennen- Oost/Pannenschuurlaan; de verbetering van de aansluiting met sport park ’t Seuverick en een verandering aan het fietspad bij de Kapelaan Huyberslaan. De plannen zijn aan bod geweest tijdens de com missievergadering van 26 juni jl. Op zondag 6 juli zullen op het circuit Akker- pad-Servennenstraat-Molenakkerstraat-Donk- horst te Moergestel, in 1973 en 1974 door de Nederlandse Motorsport Bond gebruikt als wegrace-circuit, Demo-wedstrijden voor klas sieke wegrace-motoren worden gehouden in de klassen 50,125,250,350 en 500 cc. Aan deze wedstrijden zal worden deelgeno men door o.a. Mike van der Kruijs Oister wijk (50cc Van Veen Kreidler 1964), Frans Rooth Oisterwijk (500cc Honda 1965), Jan op ’t Hoog Moergestel (250cc Suzuki T20 1968 en 350cc Yamaha TR3 1972), Kees van de Kruijs Oisterwijk (Yamaha TD3 1972) en Rinus van Kasteren (Villa 125cc). Verder zullen in diverse klassen een aantal ex- coureurs aan deze Demo-wedstrijden deelne men met de merken Kreidler, Aer-Macchi, Yamaha, Suzuki, BSA, BMW, Honda etc. etc. Trainingen vanaf 10.30 uur en 2 Demo-wed strijden per klasse van 13.15 uur tot ongeveer 16.30 uur. Toegang voor dit evenement is gratis. Huursubsidie De huursubsidie is verruimd. Daardoor zul len meer mensen in aanmerking komen. Ook zal in veel gevallen het subsidiebedrag hoger zijn. U komt in principe in aanmerking als uw huur ligt tussen 330,- en 1.85,- (jongeren 575,-) per maand. Het moet wel om een zelfstandige wooneen heid gaan. De meeste mensen hebben automatisch een aanvraag toegestuurd gekregen. Hebt u dat niet, dan kunt u een aanvraag ophalen bij de afdeling Sociale Zaken in het gemeentekan- toor. Wet Inschakeling Werkzoekenden De WIW gaat een aantal bestaande regelingen vervangen, te weten de Banenpool, Jeugd Werk Garantieregeling (JWG) en de Werkervarings plaatsen (WEP). Via de WIW krijgen de gemeenten het beheer In de week van 8 t/m 14 juni werd de jaarlijkse Anjercollecte gehouden. In Moergestel en Oisterwijk werd de collecte verzorgd door Gil de St. Sebastiaan en Barbara, Kinderboerderij De Cirkel, Carnavalsvereniging De Zotte Mul ders en Harmonieorkest Oisterwijk. Door de inzet van de collectanten werd het mooie be drag van 5.41 1,55 bijeengebracht. Een prach tig resultaat, waarmee deze verenigingen en diverse projecten op het terrein van cultuur en natuurbehoud worden ondersteund. Langs deze weg danken wij de gulle gevers en de collectanten. U kunt ervan overtuigd zijn dat de collecteopbrengst via het Anjerfonds een nuttige bestemming vindt. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 24 juni 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: Diversen - Een notitie over de interne organisatie van het bestuur zal worden voorgelegd aan de com missie algemene Beleidszaken. In die notitie worden onderwerpen behandeld zoals spreek recht, handelwijze met ingekomen stukken en mededelingen en recht van interpellatie. - Het college heeft ingestemd met de concept- dienstverleningsovereenkomst met de WSD in Boxtel. - Besloten is om de Van Tienhovenlaan/Heili- genboom met ingang van 1 september 1997 af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer behou dens ontheffmghouders. Voorts zijn de inge brachte zienswijzen ongegrond verklaard; zul len alle betrokkenen in de gelegenheid worden gesteld een ontheffing aan te vragen; de ont heffingen worden verleend voordat de maatre gel van kracht wordt. - Het college heeft de ’Nadere Regels Kinder opvang Oisterwijk 1998’ vastgesteld. - Besloten is om conform de voordracht van de directies van de openbare scholen om de heer B. Smits voor de periode van 1 jaar aan te stel len als bovenschools manager.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 15