BIBLIOTHEEK dijt Bibliotheek ontvangt Commissie Welzijn stichti ncfopen bare Hartelijk dank! Cursus E.H.B.O. Ergernis en vandalisme! Open Dag bij Volkstuinvereniging ’Reuseldal’ geslaagd! Drs J.H.C. van der Linden nieuwe voorzitter van Sint Joseph Verhuizing Vreemdelingendienst Bestuur VTV Reuseldal Ton van de Wouw Inwoners van Moergestel, hartelijk dank voor uw bijdrage aan de collecte voor het Neder lands Astma Fonds. De totaalopbrengst be draagt 2.165,40! J. Mols, coördinator Moergestel DE URHAAI Er zijn bedrijven die volgende de Arbo-wet moeten voldoen aan de E.H.B.O.-eisen. Wij, als E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel in Moergestel, willen aan die bedrijven onze me dewerking verlenen om aan die eisen van de Arbo-wet te kunnen voldoen. Ook personen van verenigingen, scholen of particulieren, zijn van harte welkom op onze cursus. DE cursus wordt op de donderdag avonden in het najaar gehouden. Hebt u hier nog vragen over, of wilt u zich op geven, dan kunt u dat doen bij onze bestuurs leden: Jan van Loon, De Stappen 69, tel. 513 3673; Toon Fonken, Pr. Irenestraat 4, tel. 513 3187 of bij Jan Zoontjens, Vooskerbos 4, tel. 513 1447. De foto’s zijn klaar! Afgelopen vrijdag tijdens onze supergezellige vergadering c.q. barbecue-avond, waren de fo to’s te zien van het 40-jarig bestaan. En het zijn mooie professioneel gemaakte foto’s, dat kun nen wij u verzekeren! Diverse mensen hebben die avond reeds hun foto’s besteld. Wilt u de foto’s inkijken en even tueel exemplaren bestellen dan kan dat. Ze kosten 1,- per stuk. De fotomapjes liggen bij Mieke van de Ven, telefoon 513 1938. Was het in het verleden weleens dat de recla meposters uit de mooie bushokjes gehaald werden omdat ze een bepaalde uitstraling hadden, de laatste maanden gebeurt het steeds meer dat het ergens anders om gaat al thans dat is mijn indruk. Ik heb bijgaande foto gemaakt om te laten zien dat het hier meer en meer om moedwillige vernielingen gat dan om de posters. Tot op heden was het alleen maar ergernis omdat het straatbeeld minder fraai was doordat de ’flappen’ van de abri’s openstonden maar nu is het puur van dalisme. Wat moet er aan gedaan worden? Moeten we vandalisme bestendige hokken plaatsen of begint het tijd te worden dat we elkaar weer eens gaan wijzen op normen en waarden in onze samenleving. Samen met u wil ik deze vraag aan de orde stellen. Volgens mij is het niet zo omdat we een moderne jeugd hebben maar omdat we ’bang’ zijn om iets te onder nemen tegen bepaalde zaken die gebeuren. Toen ik aan dit artikeltje begon dacht ik ’Ben ik ouderwets of is het iets anders (ik ben pas 39 jaar oud)’. Ik denkt dat ik niet ouderwets ben en dat in onze toekomst we met elkaar het Algemeen Belang weer van normen en waarden moeten voorzien. Eventuele reacties hoor ik graag maar uiter aard heb ik nog liever dat u meewerkt aan een toekomst waar normen en waarden in horen die grenzen bepalen. Peter van de Wouw, De Stappert 28,5066 MG Moergestel. Wethouder van Roessel ’onthult’ het nieuwe logo. Op woensdagavond 25 juni jl. bracht de Commissie Welzijn van de gemeente Oisterwijk een bezoek aan de openbare bibliotheek in Oisterwijk. Niet om er een boekje open te doen maar om zich door het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek te laten informeren over de doelstellingen van de stichting en in het bijzonder ook over haar beleid voor de komende jaren. De Commissie Welzijn was bijna voltallig aanwezig met daarbij haar voor zitter wethouder Wil van Roessel, die onder andere cultuur in zijn portefeuille heeft en de heer Wil de Kort, hoofd van de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sport. naar voren dat met het beheer van de biblio theken veel geld is gemoeid en dat er voortdu rend voor moet worden gewaakt dat inkom sten en uitgaven in goed evenwicht met elkaar blijven. De gemeente Oisterwijk speelt op het punt van de bibliothecaire financiën een grote rol in het kader van haar subsidiebeleid met betrekking tot de grote en maatschappelijk gezien belang rijke instellingen binnen haar grenzen. Overleg en samenwerking met gemeente Van de gelegenheid werd ook gebruik gemaakt om aan de Commissie Welzijn duidelijk te maken dat gestreefd wordt naar een goed over leg met de gemeente. In de nieuwe situatie, waarin twee bibliotheken binnen de gemeente Oisterwijk operationeel zijn, wil het stichtings bestuur een optimaal bibliotheekbeleid voeren dat door de gemeente volledig wordt onder steund. Dit beleid moet een verdere gepaste vooruit gang van beide bibliotheken in een voortdu rend veranderende samenleving garanderen. Een groei, die tot doel heeft het sociale en cul turele leven van de inwoners van de gemeente Oisterwijk te verrijken. Dit maakt het noodza kelijk in te spelen op en aansluiting te vinden bij de snelle ontwikkelingen op het gebied van de informatievoorziening. Onze bibliotheken moeten bij de tijd blijven om de gebruikers in het bijzonder en de mensen in hun omgeving in het algemeen aan zich te binden. Beleidsplan 1998-2000 De voorlichtingsbijeenkomst werd besloten met de uitreiking van het “Beleidsnotitie 1998- 2000” aan de leden van de leden van de Com missie Welzijn. In deze notitie heeft het stich tingsbestuur de positionering van de beide bi bliotheken in de komende jaren uiteengezet, de na te streven doelstellingen genoemd en aangegeven hoe het deze denkt te kunnen verwezenlijken. Daarnaast is gesignaleerd wel ke ontwikkelingen, die het bibliotheekwerk raken, gaande en op komst zijn en hoe daar op moet worden ingespeeld. In dit verband moet onder meer worden gedacht aan de intreding van het digitale tijdperk waarin CD-rom, In ternet etc. een steeds belangrijkere plaats gaan innemen. Dit plan moet onder andere de aan zet geven tot een open gedachtenwisseling over de beleidsvoornemens en de daarmee samen hangende toekomst van de bibliotheken. Het stichtingsbestuur wil zich sterk maken voor het in stand houden van eigentijdse, hoogwaar dige bibliotheekvoorzieningen in zowel Oister wijk als Moergestel en houdt er aan vast dat het nastreven van deze doelstellingen ook tot het “speerpuntenbeleid” van de gemeente ge rekend moet worden. Voor belangstellenden ligt het beleidsplan in de bibliotheken ter in zage. Het motto bij dit 20-jarig bestaan was: ’Maak er met z’n allen iets moois van’! Beste mensen, dat is ons gelukt! Een prachtig complex met een goed program ma en vele bezoekers die de plantenlijst com pleet en ook goed hadden ingevuld met aan ’al- tijd-prijs’ tot besluit. 5 Prijswinnaars hebben we nog uitgeloot uit de 89 goede inzendingen. Ie Prijs: Fam. Verhoeven, Korenstraat 2e Prijs: Wil Martens, Bosstraat 3e Prijs: Fam. Schellekens, Pr. Beatrixstraat 4e Prijs: Fam. van Esch, Schoolstraat 5e Prijs: Fam. Bogaers, Regenbeemdeke. Zij hebben hun bloemetje inmiddels ontvan gen. Proficiat! Hierbij past ons nog een woord van dank aan: MTV voor de opnames; Cees van Dijk voor de marktkramen, Wim Willems voor de bloemen en verder iedereen die heeft bijgedragen om de Open Dag tot een succes te maken. Het was geweldig! Woningbouwvereniging Sint Joseph te Oister wijk heeft met ingang van 1 juni 1997 een nieu we voorzitter. De heer Drs J.H.C. van der Lin den volgt J.M. Wolfs op die na 24 jaar voorzit ter te zijn geweest onlangs besloot terug te tre den. De heer Van der Linden (60) was tussen 1983 en 1995 lid van de Raad van Commissarissen van Sint Joseph. Vanaf 1995 was hij vice- voorzitter. Van der Linden studeerde econo mie aan de KUB en was tot voor kort onder meer werkzaam in het onderwijs. De heer Wolfs houdt op vrijdag 11 juli a.s. van af 17.00 uur een afscheidsreceptie in Restau rant ’Kleyn Speyck’, waarvoor huurders van harte zijn uitgenodigd en kennis kan worden gemaakt met de nieuwe voorzitter. Doel van de bijeenkomst Het stichtingsbestuur had de Commissie Wel zijn voor het bibliotheekbezoek uitgenodigd om inzicht in de bibliotheekzaken te geven. Nadat de fusie tussen de stichtingenopenbare bibliotheek in Oisterwijk en Moergestel per 1 januari 1997 in juridische zin werd gerealiseerd en in de maanden daarna al grotendeels is geïmplementeerd, werd de tijd daarvoor rijp geacht. Wat gebeurt er in de bibliotheken? De Commissie Welzijn werd namens het stich tingsbestuur verwelkomd door de heer Kees Boon, vice-voorzitter. In zijn opening van de bijeenkomst liet hij in vogelvlucht de achter liggende periode vol fusieperikelen de revue passeren. Het resultaat van de fusie is onder meer dat per 1 januari 1997 niet alleen een nieuwe stich ting ontstond met een nieuw bestuur, maar ook de leden van de bibliotheken in de gemeente lijke kernen Oisterwijk en Moergestel voortaan gebruik kunnen maken van de diensten van beide bibliotheken. Verder zijn de tarieven op elkaar afgestemd, is de interne organisatie aan gepast etc. Daarna hield mevrouw Marloes Geven, die de leiding heeft over de beide bibliotheken, een interessante verhandeling over het het biblio theekwerk. Zij nam de toehoorders in figuur lijke zin mee op een “dagje bibliotheek”. Hier door kregen de aanwezige commissieleden een goed beeld van de functie van de hedendaagse Oisterwijkse bibliotheek. De opsomming van een groot aantal dagelijkse activiteiten, waar van velen wellicht geen notie hebben, was een verrassend element in deze presentatie. Wat hier gezegd werd over de bibliotheek in Oister wijk, gaat grotendeels ook op voor de biblio theek in Moergestel. Duidelijk werd dat er op beide plaatsen veel werk aan de winkel is. Nieuw logo Kees Boon nodigde wethouder van Roessel uit om met een druk op de knop het nieuwe logo van de Stichting Openbare Bibliotheek te ont hullen. Nadat deze de handeling had verricht zette Marloes Geven uiteen wat het eigentijdse logo wil uitbeelden. Het onderstreept het dy namische karakter van de bibliotheken, geeft aan dat deze vele doelgroepen willen bereiken en dat ze inspelen op het tijdperk van de mul ti-media. Beleid en financiën Daarna zette bestuurslid mevrouw Toos van Gooi het bibliotheekbeleid voor de komende jaren uiteen, waarbij verschillende belangrijke aspecten daarvan extra onder de aandacht van de Commissie Welzijn werden gebracht. Uit deze excercitie kwam naar voren dat door het bestuur toekomst- en klantgericht wordt ge dacht. De heer Evert Veldhuis, penningmeester in het stichtingsbestuur, gaf vervolgens een vertaling van het financiële beleid voor de periode 1998- 2000 en liet deze uiteenzetting volgen door een uitgebreide toelichting op de begroting 1997, die uitgangspunt is voor het toekomstig finan cieel beheer van de bibliotheken. Hij presen teerde duidelijke en vooral ook aansprekende cijfers. Uit dit heldere financiële stuk kwam OP maandag 14 juli 1997 verhuist de Vreem delingendienst Tilburg naar Noordhoekring 182,5038 GG Tilburg, tel. 013 - 5958900. (We verhuizen dus naar het pand op de andere hoek van de Korte Schijfstraat). In verband hiermee zijn we gesloten op vrij dag 11, maandag 14 en dinsdag 15 juli a.s. Vrij spreekuur: Vanaf woensdag 16 juli is de publieksbalie van de Vreemdelingendienst weer geopend van 08.00 - 11.00 uur. Behandeling na afspraak: Vanaf deze datum bestaat ook de mogelijkheid om telefonisch een afspraak te maken. Tel. 013 - 5958900. .4 Éb. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JUL11997 V/ 11 jjjrl OISTERWIJK EN MOERGESTEL 4H "j- L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11