CDA -nieuws Eerst even inchecken bij de Rabobank! Wie zijn wij? Mobil Inruil van scooter op auto en omgekeerd mogelijk! Opbrengst Nationale huis-aan-huis-collecte ZOA- Vluchtelingenzorg Onbezorgd op vakantie? Peanuttoernooi ’Voor het zingen de kroeg in’ F BOVAG Rabobank Moergestel Altijd keuze uit 20 occasions...! OOK VOOR UW NIEUWE OPEL! <3 U kunt bij ons dag en nacht tanken met uw bank- en giropas! 1986 - 1987 - 1989 1989 1994 - 1995 1993 1992 1989 1994 1985 t/m 1990 1987 cG co CD v- Eerste Brabantse liederentafel- festival in Oirschot Liederentafelfestival in Oirschot Gezamenlijk zingen Smartlappen Deelnemende liederentafels Deelnemende cafés PAGINA 5 DIVERSE MERKEN u_ LO Bestel tijdig wat u nodig hebt! LU LU Scooterbedrijf - A.P.K. Erkend keuringsbedrijf Schadeherstel - Autoleasing - Tankstation Peugeot 205 3-drs Ford Escort Station 1300 Ford Sierra 1.6 LPG 5-drs. Triumph sportwagen (met daarop het liefst niet meer dan 3 personen) doe ze dan in een envelop en stop ze in de bus op ons redaktie-adres, Oisterwijkseweg 43. Als u er dan nog een aan uzelf geadres seerde en gefrankeerde envelop bijdoet dan krijgt u de foto's zo snel mogelijk terug! Opel Corsa Opel Corsa 2-drs Opel Astra Sedan Opel Astra Station diesel Opel Astra Station LPG Opel Vectra 1.6 Sedan Opel Vectra 5-drs Opel Kadett Sedan 5-drs/3-drs. Opel Ascona Ook bereikbaar op Internet: http://www.rabobank.nl Ontdek nü de voordelen van het Rabo TotaalPakket Hebt al een Rabo TotaalPakket? Dat is optimaal betaalgemak voor maar 60,- per jaar. Daarvoor krijgt u standaard een Gouden Rabocard met bijbehorende Europas met Chipknip. Plus... keuze uit veel extra's. Zoals GRATIS Rabo Interhelp Extra, 35% korting op de Doorlopende Reisverzekering. En korting als u ook een Gouden Rabocard en/of Europas voor uw partner wilt.Vraag naar het Rabo TotaalPakket bij uw Rabobank of bel gratis de Vakantie Bestellijn: 0800 - 0584. 1 maand Algemeen Dagblad in de bus als u vóór 1 augustus a.s. het Rabo TotaalPakket aanvraagt. ZOA-Vluchtelingenzorg die in de week van 7 - 12 april werd gehouden. Er werd in totaal een bedrag van 1.271.000,-. In onze gemeen ten werd 505,85 bij elkaar gebracht. 1991 1987 1990 1978 OPEL-VOLVO SPECIALIST x to co o CO Velen in Nederland dragen vluchtelingen hulp een warm hart toe. Dat blijkt uit de op brengst van de nationale collecteweek van 5 O •O cz Hierdoor wordt de realisatie mogelijk van ZOA-projecten die ten doel hebben vluchte lingen te helpen overleven in een voor hen vaak uitzichtloze situatie. Nadere informatie is verkrijgbaar bij J. Guijt, contactpersoon plaatselijke organisatie ZOA- collecte, tel. 013-5132797. Vier kinderen uit een gezin. Niet zo moeilijk... We kunnen altijd foto's gebruiken voor deze rubriek. Hebt u 'n leuke foto uit vroeger jaren Voor uw betaalgemak Voor meer zekerheid onderweg co <D CD co S? m co o MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JUN11997 Op zaterdag 28 juni wordt er bij Roef! een peanuttoernooi georganiseerd. Dit is al weer voor het vierde jaar. Dit jaar spelen er 15 teams. Peanutbal is een sport voor jongens en meisjes tot 10 jaar. Het is honkbal maar dan met regels die wat eenvoudiger zijn. Er wordt wel gespeeld met een handschoen, de bal sla je vanaf een paaltje het veld in. Je scoort een punt als je de vier honken hebt rond gelopen. De veldpartij probeert dit te voorkomen door de slagman uit te maken. Als iedereen aan slag is geweest wordt er ge wisseld, de slagpartij wordt veldpartij en de veldpartij gaat aan slag. Het is een ontzettend leuk gezicht om deze kleine honkballertjes te zien spelen in een echt honkbaltenue. Tus sen de wedstrijden door kan de jeugd zich vermaken op een luchtkussen en met enkele spelletjes. De dag wordt om 15.00 uur afgeslo ten met een ballonnenwedstrijd. Dit alles is mogelijk gemaakt met medewerking van Ligtvoet Nimco, Bouwbedrijf Jonkers-Wel- ten, de Rabobank en kraamverhuur van Dijk. Onze hartelijke dank hiervoor. Maandag 30 juni komt het CDA bijeen om de extra raadsvergadering van donderdag 3 juli te bespreken. Deze extra raad staat in het te ken van de voorjaarsnota. In de voorjaarsno ta wordt het huidig en het nieuw beleid be sproken. De weg die het college van CDA, GB, WD en D66 wil inslaan wordt daarbij uit de doeken gedaan. De financile conse quenties worden in de begroting zichtbaar gemaakt. Kortom, een belangrijk stuk, om dat dit de basis vormt voor het beleid in ko mende jaren. Bent u geïnteresseerd in de manier waarop het CDA het fractiewerk aanpakt, dan bent u van harte welkom. Uiteraard verwachten wij onze achterban. De CDA-fractie bespreekt de #- I 'f 4 kA voorjaarsnota op 30 juni in het raadhuis op de Lind in Oisterwijk in de kamer op de eer ste verdieping, naast de raadszaal. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Alle collectanten en giftgevers worden harte lijk bedankt voor hun bijdrage! Zondag 29 juni van 15.00 - 19.00 uur wordt op de Markt in Oirschot het eerste Brabantse lie derentafelfestival gehouden. Om drie uur geeft burgemeester Speetjens het startsein in het Hof van Solms gevolgd door samenzang van de diverse liederentafels. De liederenta fels trekken vervolgens rond langs de kroe gen zodat er in iedere kroeg tussen drie en zeven uur volop gezongen kan worden. Het liederentafelfestival is een initiatief van het Brabants Bureau voor Toerisme, het Noord- brabants Genootschap en Bureau Erasmus uit Geldrop. Het begin van een ’schone’ traditie. In Bra bant ontstaan de laatste jaren namelijk steeds meer liederentafels. Over het algemeen gaat het daarbij om lokale initiatieven waarbij er een of meerdere keren per maand in een vas te kroeg een liederentafel wordt georga niseerd. Kenmerkend voor de liederentafel is een zekere vrijblijvendheid van deelname: men kan binnenwandelen en als men zin heeft, zingt men mee. Het gezamenlijk zin gen is een basis voor saamhorigheid en gezel ligheid. De liederen die gezongen worden zijn meest al oude smartlappen en levensliederen. Soms worden deze nog eens afgewisseld met heden daagse smartlappen. Een liederentafel wordt begeleid door bijvoorbeeld een accordeonist en een zanger/omroeper, die bepaalt welk lied wordt gezongen. De uitvoering vindt altijd akoestisch plaats zodat iedereen gestimuleerd wordt om mee te zingen. Het Maaskantje, St. Michielsgestel; De Zin gende Wevers, Nistelrode; Van ons end, Ol- land; Louter Toeval, Breda; ’t Liederenhof- ke, Odiliapeel; Trug nor vruuger, Rosmalen; De Kei, Gemonde. De Beurs, Hof van Solms, St. Marten, ’t Vrijt hof, Oude Smidse, Oud-Brabant, De Wilde man en George Willems. Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt ai snel uw buitenlands geld, Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor nood gevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een Europas met PINcode handig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaalautomaten. Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u contant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de creditcard die wereldwijd geaccepteerd wordt. CO r co co co o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5