I Deze week Geheugen van de gemeente verdwijnt I Aphrodite Brandweer Moergestel toont kwaliteit Bibliotheeknieuws Fietstocht voor alle K.V.O. leden Succes voor brandweer 1 1 8 8 Informatie gemeente ....10/11 WP I::::::!:isHüs! W Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Het was voor elke brandweereenheid die aan trad op zich al een prestatie de drie verplichte nummers af te handelen. Immers, het was die dag broeierig warm, zodat het al veel energie vergde om de eindstreep zonder problemen te halen. De GGD hield daarbij een extra oogje in het zeil en drong er regelmatig op aan vol doende water te drinken. Het vochtverlies was namelijk enorm, vooral als de inzetten bij brand en hulpverlening elkaar direct opvolg den. Aan het eind van de dag konden alle deelne mers hun belevenissen met elkaar uitwisselen in het park van het Land van Ooit in Drunen. Geheugen van de gemeente verdwijnt Jeugdvakantieweek Doorzakken met ’De Böllekes’ in het Oisterwijkse bos Dit was een veel gehoorde kreet tijdens de afgelopen raadsvergadering. Het Streek archief zal ophouden te bestaan en worden overgedragen aan Tilburg. Het bijna nog gloednieuwe gebouw in Oisterwijk wordt dan een dependance. Volgens de heer Wijburg, die van het sprekersrecht gebruik maakte, was dit misschien wel de salami-tactiek waarbij Tilburg de gemeente Oisterwijk langzamerhand gaat annexe ren. Alle fracties waren het er over eens dat het Streekarchief belangrijk is voor Oisterwijk. WOENSDAG 25 JUN11997 - 22e Jaargang - Nr. 961 Donderdag 26 juni 19.00 uur: - Straotpraot - 40 Jaar Buurtvereniging 'De Vurhaai’ - Bekeken Werk - Wè zut zèn? - Historie Rondje Moergestel - Sport - Uit het MTV-archief - Open Dag ’Reuseldal’ Deze uitzending wordt herhaald op zondag 29 juni om 13.00 uur en donderdag 3 juli om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. Na het nuttigen van een goed verzorgd koud buffet, was iedereen weer op krachten gekomen en werd de uitslag bekend gemaakt. De span ning werd langzaam opgevoerd en uiteindelijk bleek, dat de brandweerploeg uit Moergestel onder leiding van Gerard Vugts zich uitste kend staande heeft weten te houden. Achter Kaatsheuvel en Berkel-Enschot wist de Moer- gestelse brandweer beslag te leggen op een prachtige derde plaats. Daarmee werd de twee de plaats die bevelvoerder Jan de Laat twee jaar op rij heeft weten te behalen, bijna evenaard. Dit is voorwaar een resultaat waar Moergestel trots op mag zijn. Wederom is bewezen dat de Moergestelse brandweer kwaliteiten bezit en deze ook weet te benutten. Omdat het totale brandweerpersoneel een steentje heeft bijge dragen om dit doel te kunnen bereiken, gaan de felicitaties uit naar ieder van hen. Maar in het bijzonder zijn uiteraard de gelukwensen bestemd voor de spelende ploeg, te weten be velvoerder Gerard Vugts, chauffeur-pompbe- diener Frans Mallens, aanvalsploeg Sjonnie van Elderen en Nico van Esch, waterploeg Dre Mallens en Pieter-Jan Fonken, slangenploeg Ton Fonken en Kees de Laat. Doorgaan met 4 gemeenten zou een te gro te kostenstijging met zich meebrengen. Tilburg had echter toegezegd het gebouw en het personeel over te nemen met aïle rechten en plichten van dien. De prijs die de burger moet betalen zou tien jaren op hetzelfde ni veau gehouden worden als nu wordt bere kend (behoudens de BTW). Hierover was een goed contact geweest met de verantwoorde lijke wethouder uit Tilburg. Dat Tilburg niet met een gebouwenwinst na een bepaalde pe riode gaat strijken wilde hij in de onderhan- delingen nog meenemen. Morrend ging de raad met 13 tegen 7 accoord met het voorstel van B&W Het voorstel om van de wijk Waterhoef een 30 km-zone kon ieders goedkeuring weg dragen. Piet Meeuwis (Gemeente Belan gen) stelde dat zijn fractie jarenlang had aangedrongen op het ’verkeers-luw’ maken van de Graafschap Megenstraat. Eindelijk was dat nu gelukt en dat de kosten lager uitkwamen dan voorzien was toch maar mooi meegenomen. Wethouder Ruud Hora (Gemeente Belangen) ging nog een keer in op de grotere verkeersveiligheid en de afname van het gemotoriseerde verkeer. Het Jaarverslag 1996 uitvoering milieutaken kon ieders instemming wegdragen. Wel wil de Piet Meeuwis dat de vinger goed aan de pols houden moest worden zeker wat de achterstanden betreft. Wethouder Antoon van Gils (CDA) zegde dit ook toe en was blij met de instemming van de raad. Ook het vaststellen van een gemeentelij ke klachtenregeling kreeg ieders instem ming al werd wel geopperd dat er een dui delijke publiciteit aan gegeven moet wor den anders weet de burger nog niet wat te doen. De subsidie ten behoeve van de restauratie van de Israëlitische begraafplaats kon ieders goedkeuring wegdragen. De heer Elzas had gebruik makend van sprekersrecht de ge meenteraad hiervoor reeds vooraf bedankt. Theo Op ’t Hoog zag graag een betere behan deling van het monument en vroeg zich af op subsidie bij de overheid of zelfs bij de Eu- ropesche Gemeenschap niet mogelijk was. Jac Meerbach vroeg aandacht voor een on derhoudsplan op straks weer dezelfde op- knapkosten te vermijden. Wethouder Hora zegde toe dat andere subsidies worden aange vraagd en zeker voor projecten op langere termijn. De subsidie voor de panden Lind 39/41 betroffen volgens hem alleen een bij dragen in de kosten van vernieuwing van de voorgevel van de panden. De jaarrekening van de GGD Midden Bra bant was voor Joost Wagenmakers reden om op te merken dat de verhoging van de inwonersbijdrage aan de hoge kant was. Hij verzocht dan ook om de tarieven in de toekomst goed in de gaten te houden. Wet houder van Roessel (D66) stelde dat hier over in het afgesloten overleg al danig over was onderhandeld. Een voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de vernieuwing van de verwar mingsketel en het uitbreiden van het aantal toiletten van zwembad de Leye kreeg de goed keuring en was meteen het laatste agenda punt van deze uiterst levendige raadsverga dering. Dit was eveneens de laatste raadsvergade ring voor de vacantie zij het dat over een aantal dagen de voorjaarsnota nog behan deld gaat worden. Hierna sloot Burgemees ter Kortmann deze vergadering. Hb H 1 MOERGESTEL H Tel. 013-513 1474 «Z - m Ad v.d. Oord (Groen Links) had er grote moei te mee dat een zuivere financiële reden de oorzaak van een fusie met Tilburg is. Sommi ge mensen zouden zich alsnog in hun graf omdraaien als ze wisten wat hier met het ar chief gebeurde. Toch was hij niet anti-fusie. Wel verwacht hij een slechtere dienstverle ning en hiervoor zou de gemeente zich toch sterk dienen te maken. Jac Meerbach (Ge meente Belangen) had zijn twijfels over de kwaliteit van de dienstverlening als het pu bliek naar Tilburg moet. Ook het overdragen van het pand tegen boekwaarde viel bij zijn fractie verkeerd. Tilburg zou dit na een aantal jaren met grove winst kunnen verkopen en Oisterwijk had het nakijken. Jos Schoenma kers (CDA) vroeg zich af of dit nou wel de ’voordelen’ van de herindeling waren; min der service en hogere kosten. Noud Smits (Al gemeen Belang) stelde dat er een goed gebouw was met een goede personele bezetting en of dit nou wel zo’n goede deal was. Hier was toch ook een schrijverscollectief wat de geschied schrijving ter hand neemt. Ineke Depman (PvdA) was het wel met het voorstel eens want een archief is te belangrijk om in de vergeet hoek te geraken. Marij v.d. Boogaard (WD) wilde het archief niet kwijt en verzocht toch nog eens om andere mogelijkheden te on derzoeken om het te behouden. In zijn antwoord ging Burgemeester Kort mann vrij uitvoerig in op de belangrijkheid van het Streekarchief voor de regio maar in het bijzonder voor Oisterwijk. De kosten waren voor Oisterwijk niet meer te dragen nu Loon op Zand, Hilvarenbeek, Goirle en Drunen hadden afgehaakt. Er was bij een aantal gemeenten in de omgeving geïnfor meerd of men interesse had om mee te doen. Er was geen belangstelling of men had andere redenen om niet mee te doen. Vakantieverkoop afgeschreven materialen Vanaf woensdag 2 juli a.s. verkopen de biblio theken in Oisterwijk en Moergestel een par tij afgeschreven boeken en andere materi alen. Handig voor mensen die op'een voor delige manier een voorraadje vakantielekt- uur willen aanleggen! Het gaat om boeken en andere materialen waar, vanuit de bibliotheek gezien, iets aan mankeert. Letterlijk stukge lezen of beschadigd; geen vraag meer naar; de informatie die erin staat is niet meer actu eel. Wat is er te koop? In Moergestel zijn romans in allerlei soorten en maten, leuke, spannende en vrolijke kin derboeken, strips, tijdschriften, informatieve boeken, zowel voor kinderen als voor vol wassenen, cd’s, etcetera om lekker te lezen of naar te luisteren tijdens uw vakantie. In Oisterwijk gaat het voornamelijk om vol wassen romans, volwassen informatie boe ken en tijdschriften. Zoals gewoonlijk is er voor elk wat wils, dus als u zin hebt om eens te komen kijken en wat rond te snuffelen bent u van harte wel kom tijdens de openingsuren van de biblio theken, ook als u geen lid bent van de bieb. Let op: op woensdag opent de bibliotheek van Oisterwijk om 14.00 uur en de bibliotheek van Moergestel om 14.30 uur! J Huidverzorgingsinstituut Op zaterdag 7 juni jl. vonden in de gemeente Heusden de regionale wedstrijden voor de brandweerkorpsen van Midden-Brabant plaats. Het vestingstadje Heusden had de organi satie toegewezen gekregen, omdat deze gemeente medio 1997 vermoedelijk tot de regio Noord-Oost Noord-Brabant gaat behoren. Onder Heusden vallen sinds de gemeentelijke herindeling ook de kernen Drunen en Vlijmen. De restauratie van het pand Molenstraat 3 kwam aan de orde vanwege een subsidie- aan vrage. Theo Op ’t Hoog (Algemeen Belang) vroeg zich evenals Joost Wagenmakers (WD) af of er wel een subsidie-verordening is en of er bepaalde vormen van willekeur worden toegepast. Beleid in deze was er vol gens laatstgenoemde zeker niet. Volgens Ad Graaumans (Groen Links) ontbrak er ook een advies van de Monumenten Commissie. Wethouder Ruud Hora gaf toe dat er geen verordening is maar dat de monumenten toch in de gaten dienen te worden gehouden. De Monumenten Commissie geeft echter al leen advies bij de bouwactiviteiten. In plaats van dinsdag 1 juli gaan we bij droog weer woensdag 2 juli naar ’t poppen museum in Tilburg. Het thema is: ’de geboor te’. Vertrek om 1 uur vanaf St. Jansplein. Kunt u niet per fiets neem even kontakt op met een van de bestuursleden! !kvo) ncb) Mtouweo Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. R 71 Schoolstraat 5 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) |j MOERGESTEL 4 Tel. 013-513 1474 J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1