Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Bestemmings plan 08.30-12.30 uur 08.30-12.30 uur lezen en diverse folders, bij voorbeeld over huursubsidie meenemen. Van de redactie: Voor wat betreft ’Moergestel-Nieuws’ het volgende: Wij blijven de gemeentelijke be richtgeving die betrekking heeft op de kern Moergestel zeker publiceren. Mogelijk is dat in een ietwat verkorte of gewijzigde vorm, maar onze lezers hoeven wat dat be treft zeker niet uit te wijken naar een ande re krant. Wij zijn er blijven er voor U! lastbaar inkomen in 1996. Het huidige inko men mag niet meer zijn dat het minimumin komen (bijstand of AOW). Zoals al gezegd, moet daarnaast ook aan de voorwaarden voor de huursubsidie worden voldaan. Waar kunt u terecht?: alle afdelingen receptie alle afdelingen receptie alle afdelingen receptie alle afdelingen Burgerzaken, receptie en balie voorlichting alle afdelingen receptie ’s middags gesloten alle afdelingen Afdeling Maatschappelijke Dienstverlening heet voortaan ’Sociale Zaken’ De afdeling Maatschappelijke Dienstverle ning van de gemeente Oisterwijk, die geves tigd is in het gemeentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk, heet voortaan weer afdeling ’Sociale Zaken’. Dat hebben burgemeester en wethouders in de vergadering van 17 juni jl. besloten. Daarmee is de situatie voor wat de naam van die afdeling betreft weer terugge bracht naar de oude, in Oisterwijk en Moerge stel vertrouwde naam ’Sociale Zaken’. U vindt de afdeling Sociale Zaken bij balie 1 in het Gemeentekantoor. Verwarring Bij de veranderde organisatie op 1 januari 1997 als gevolg van het samengaan van de voormalige gemeenten Moergestel en Oister wijk en de kern Heukelom veranderde onder meer de naam van de afdeling Sociale Zaken van de gemeente in ’Maatschappelijke dienstverlening’. Dat heeft in de praktijk zo wel bij de cliënten van de afdeling als intern bij de gemeente tot de nodige verwarringen geleid. Informatie over project ’Kunstbus voor senioren’ Veel mensen benaderen de gemeente met het verzoek om meer informatie over het project ’Kunstbus voor senioren’. Voor die informatie moet u echter niet bij de gemeente zijn. Het gemeentebestuur heeft slechts besloten om de subjectsubsidie van toepassing te verklaren op dat project. Voor informatie over subjectsubsidie kunt u wel bij de gemeente terecht. Het project ’Kunst bus voor senioren’ is een initiatief van het Noordbrabants Genootschap. Dat vindt u in ’s-Hertogenbosch. Het adres: Parade 17, 5211 KL ’s-Hertogenbosch, telefoon 073-6139484, offax 073-6123546. Openingstijden gemeentekantoor vanaf 1 juli: Dag: Openingstijden: Maandag 08.30 -16.00 uur 08.30-17.30 uur 08.30-16.00 uur 08.30-17.30 uur 08.30-16.00 uur 08.30-17.30 uur 08.30-16.00 uur 08.30-19.00 uur De naam Maatschappelijke dienstverlening leverde zowel bij de cliënten als ook intern bij de diverse ambtelijke afdelingen onder meer verwarring op met de gelijknamige in stelling voor Maatschappelijke dienstverle ning die gevestigd is op het Kerkplein. Werkwijze blijft De naam mag dan weer afdeling Sociale Za ken worden, dat brengt voor de cliënt noch voor de werkwijze van de afdeling verande ringen met zich mee. Alles blijft zoals u dat gewenst was. Vragen? Heeft u nog vragen over de verandering van de naam van de afdeling, of is u iets niet hele maal duidelijk, neem dan even contact op met de gemeente, telefoon 5191311. Een nieuwe regeling: De regeling bijdrage huurlasten Met ingang van 1 juli 1997 is er een nieuwe Huursubsidiewet. Veel mensen hebben op grond van die nieuwe wet recht op een hogei subsidiebedrag. Door de nieuwe wet is er op het gebied van de huursubsidie veel veranderd. Een van die ver anderingen is dat een schatting van het inko men over 1997 niet meer hoeft te worden op gegeven. dit is vooral gunstig voor mensen die in de loop van 1997 meer inkomen krijgen. Vroeger werd daar voor de huursubsidie reke ning mee gehouden. Er zijn echter ook mensen die in 1997 minder inkomen hebben dan in 1996. Die mensen kunnen hun huursubsidie niet meer laten af stemmen op het lagere inkomen. Om nu te voorkomen dat mensen door de afschaffing van de schattingsregel in een bijzonder schrij nende situatie terechtkomen, is een nieuwe regeling bedacht, de Regeling bijdrage Huurlasten. Volgens die regeling kunnen men sen, die met een aanzienlijke inkomensdaling te maken hebben gekregen, een aanvraag voor een bijzondere bijdrage indienen. De regeling, kortweg RBH genoemd, staat geheel los van de Huursubsidiewet. Het is alleen wel zo dat mensen, die voor een bijzondere bijdrage in aanmerking willen komen, aan bijna alle voor waarden van de Huursubsidiewet moeten vol doen. Voor wie is de RBH bestemd? De regeling is bestemd voor huurders van 18 jaar en ouder, die door een forse daling van het netto huishoudinkomen op het niveau van het minimuminkomen zijn terechtgekomen. Wat zijn de voorwaarden? Om voor een bijzondere bijdrage in aanmer king te kunnen omen moet aan een aantal voor waarden worden voldaan. Belangrijk is met name de hoogte van het be- Ook andere openingstijden vanaf 1 juli Gemeentekantoor voortaan elke vrijdagmiddag dicht Vanaf 1 juli a.s. kunt u op werkdagen tussen half negen en vier uu in het Gemeentekan toor aan De Lind 44 in Oisterwijk terecht. Alleen op donderdag blijft de deur open tot zeven uur. Maar dat geldt enkel voor de afde ling Burgerzaken, de receptiebalie en de ba lie voor de algemene Voorlichting. De ope ningstijden veranderen. Bij Burgerzaken kunt u terecht voor uw paspoort of rijbewijs of voor een uittrekstel uit een van de regis ters. Bij de balie van voorlichting zal men proberen uw algemene vragen over de ge meente te beantwoorden. Daar kunt u overi gens ook de plannen inzien, die op dat mo ment ter inzage liggen, u kunt er de voorstel len voor commissie- en raadsvergaderingen de Pannenschuurlaan/Moergestelseweg. - Besloten is om de methode voor het maaien van waterlopen zoals die gold in de voorma lige gemeente Oisterwijk van toepassing te verklaren op de hele nieuwe gemeente Oister wijk. - De gemeenteraad wordt voorgesteld om 220.000 gulden uit te trekken voor de eerste fase van de aanleg van 30 km/uur maatrege len in Moergestel. - Besloten is om opdracht te verstrekken om een curatieve en preventieve behandeling tegen boktor uit te voeren in het voormalige gemeentehuis in Moergestel. - Besloten is om medewerking te verlenen aan openbare basisschool De Kikkenduut voor het vervangen van de cv-installatie. - Aan de Katholieke Stichting Katechese Oisterwijk is subsidie toegekend voor gods dienst- en levensbeschouwlijk onderwijs op de openbare basisscholen De Kikkenduut en De Wingerd. - Besloten is om het ontwerp-verzoek hogere grenswaarden wet geluidhinder bedrijven park Laarakkers per 19 juni tot 17 juli gedu rende 4 weken ter inzage te leggen. - Het college heeft besloten om de nieuwe subsidiale kosten voor de restauratie van de Kerkhovense Molen vast te stellen. - Besloten is om de afdeling ’Maatschappelij ke Dienstverlening’ van de gemeente voortaan weer ’Sociale Zaken’ te noemen. Meldpunt juist niet alleen bedoeld als klachtenlijn! Vorig jaar zomer werd in de toenmalige ge meente Oisterwijk een telefonisch meldpunt ingesteld. Het meldpunt is een samenwerking tussen politie, jongerenwerk en gemeente. Bij het meldpunt kon eenieder terecht met opmer kingen, klachten en suggesties als het naast el kaar leven niet zo harmonieus zou verlopen als wel gewenst was. Dit jaar is dat meldpunt weer ingesteld. Nu uiteraard voor de nieuwe gemeente Oisterwijk, inclusief Moergestel en Heukelom. Het heeft nu duidelijk een toegevoegde waarde, want het is bedoeld om die situaties te inventariseren, die extra aandacht behoeven, of juist als voor beeld kunnen dienen voor andere activiteiten rondom het doen en laten van jongeren. Dit alles in het licht van een jongerenbeleid dat dit jaar tot stand moet komen. Het begrip ’jongeren’ is voor veel mensen nog te vaak synoniem met ’overlast’. En dat terwijl even overleggen met elkaar tot goede resulta ten kan leiden. Mocht u dergelijk goede resul taten willen melden, dan kan dat bij de ge meente (afdeling welzijn), tel. 5291263, of bij het jongerenwerk van De Twem, tel. 5284080, of de politie, tel. 5219111. Dreigt een en ander ondanks wederzijdse pogingen om rekening te houdend met elkaar samen te leven, toch uit de hand te lopen, dan kunt u natuurlijk ook bellen. Misschien is de steun van een ander nodig van een ander om samen met de direct betrokkenen weer verder te kunnen in buurt en straat. Dat geldt voor jongeren en voor an deren. Maar probeert eerst zelf samen met res pect voor eikaars mening afspraken te maken. B. en W. -besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 17 juni 1997 onder meer de volgende besluiten genomen: Diversen - Aan de raad zal in juli een voorstel worden voorgelegd over de rekening 1996 en de ont- werp-begroting 1998 van de regionale brand weer. - Besloten is om het pand Poirtersstraat 5 on der voorwaarden nog een aantal jaren in ge bruik te houden en te verhuren. - Aan de raad zal een voorstel worden voorge legd over het aktieplan armoedebeleid. - Besloten is voor selectieve representatieve doeleinden 25 exemplaren aan te kopen van het boek ’Willibrord, Ansfried en Oisterwijk’, zoektocht naar het ontstaan en de verbrei ding van het Christendom in Noord-Bra- bant, meer in het bijzonder in Oisterwijk en omgeving. - De gemeenteraad wordt gevraagd extra geld uit te trekken voor het uitbreiden van de bui tenschoolse opvang bij kinderdagverblijf Mokido in Moergestel. - Aan de raad wordt voorgesteld om de wo ning Tilburgseweg 12 te verkopen kan de heer A.C.M. Smetsers en grond van hem aan te kopen. - Aan de raad zal een voorstel worden gedaan over het treffen van verkeersmaatregelen aan Wie heeft geen recht op een bijzondere bij drage? Mensen die: - in een eigen koopwoning wonen; - minder inkomen hebben doordat er iemand uit het huishouden is weggegaan; - minderjarig zijn. Hoe en waar aanvragen? Aanvraagformulieren, met een uitgebreide toe lichten, kunnen bij de gemeente worden afge haald. Bij de aanvragen behoort ook een portvrij en velop. Met die envelop moet de aanvraag recht streeks naar het Ministerie van VROM wor den opgestuurd. Hoe lang duurt de behandeling van een aan vraag? VROM geeft binnen 6 weken na ontvangst van het aanvraagformulier een beslissing af. Hoe wordt er betaald? De bijzondere bijdrage wordt per maand ach teraf betaald. Dit kan alleen op een bank- of girorekening. Hebt u inzake het bovenstaande nog vragen neem dan contact op met de afdeling Maat schappelijke Dienstverlening, tel. 5291372 of 5291256. Informatie over de officiële gemeentepagina’s vanaf 1 juli a.s. Burgemeester en wethouders hebben in fe bruari dit jaar besloten om de offiële betaalde gemeentepagina’s van de gemeente voor de periode van een jaar te gunnen aan het week blad De Oisterwijker. Vanaf volgende week staan de officiële ge meentepagina’s van de gemeente Oisterwijk dus in dat blad. Elke gemeente is verplicht om de bevolking op de hoogte te brengen van wettelijk voorgeschreven publicaties. In Oisterwijk gebeurt dat via de officiële gemeen tepagina’s. Alle andere weekbladen zoals Nieuwsklok, Klepperman en Moergestel-Nieuws krijgen wekelijks ook de gemeentelijke informatie toegestuurd. Zij zijn vrij om die informatie in het blad op te nemen. De Oisterwijker is verplicht om vanaf volgende week alle infor matie van de gemeente te plaatsen zoals die door de gemeente wordt aangeleverd. Vrijdagmiddag Er is nog een belangrijke verandering vanaf 1 juli. Elke vrijdagmiddag is het gemeente kantoor vanaf half een gesloten. Alle ambte naren die in het gemeentekantoor hun werk verrichten, zijn voortaan op vrijdagmiddag vrij. Dat is een gevolg van het gezamenlijk invullen van de arbeidsduurverkorting. Als we de nieuwe openingstijden zoals die vanaf 1 juli gelden voor u in een schema zet ten, dan ziet er dat als volgt uit: Van maandag tot en met woensdag is de re ceptie van het gemeentekantoor na 16.00 uur enkel telefonisch bereikbaar. De deur is gesloten. Donderdag blijft de deur van het gemeentekantoor voor bezoek aan de afdeling Burgerzaken, aan de receptie-ba- lie en de balie van Voorlichting tot 19.00 uur open. Oisterwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 25 JUN11997 961-4 961-5 Oisterwijk, 20 juni 1997 De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann PAGINA 10 Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergunning te 6 verlenen voor het: - aanbouwen van een serre aan De Voorbeemt 1 te Moergestel; - aanbouwen van een serre en de wijziging van een carport aan De Lathouwer 25 te Moergestel; - plaatsen van een dakkapel op de woning aan het Hopveld 13 te Moergestel; - verbouwen van een garage/berging aan de Kloosterlaan 6 te Moergestel; - uitbreiden van de woning aan het Mispelbos 34 te Moergestel. De bouwplannen liggen met ingang van maandag 30 juni 1997 gedurende veer tien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren bren gen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. ‘BEBOUWDE KOM KERKEIND IE WIJZIGING 1997’ Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan ‘Bebouw de Kom-Kerkeind' te wijzigen voor het perceel Kerkstraat 80. De wijziging houdt in een verandering van de bestemming van het onderhavige perceel van ‘Detailhandelsdoeleinden I’ in Woondoeleinden I’. Op grond van artikel 27 lid I van het bestemmingsplan ‘Bebouwde Kom-Kerkeind’ is volgens de zogenaamde blokzijde-methode deze verandering van de bestem ming in principe mogelijk. De wijziging van het bestemmingsplan ‘Bebouwde Kom-Kerkeind’ ligt met ingang van donderdag 26 juni 1997 gedurende twee weken in ontwerp ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 101015060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 25 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann gemeente

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10