Oisterwijk Oisterwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk TELEFOONNUMMERS: Tijdelijke verkeers maatregelen Ontwerp beschikking Wet Milieubeheer Bouw vergunning Ontwerp- verzoek CLUBKAMPIOENSCHAPPEN SCHAATSCLUB DE VENNEN De gemeenteraad wordt voorgesteld ƒ505.000,- uit te trekken om een aantal maatregelen aan te brengen in de wijk De Waterhoef om er een 30 km-zone van te maken. Er moeten 31 nieu we snelheidsremmende voorzieningen worden aangebracht, terwijl 6 bestaande moeten wor den verwijderd. Uitvoering milieu taken De gemeente wordt voorgesteld om kennis te nemen van het jaarverslag 1996 over de uitvoe ring milieutaken in de voormalige gemeenten Moergestel en Oisterwijk. Gemeenten ontvan gen jaarlijks een bijdrage van het rijk op voor waarde dat jaarlijks een verslag wordt gemaakt over de uitvoering van taken die worden ge noemd in de Vervolgbijdrageregeling Ontwik keling Gemeentelijk Milieubeleid. Klachtregeling In het bestuursakkoord is het voornemen geuit om een laagdrempelige gemeentelijke klacht- voorziening van de grond te helpen. De rege ling is overgenomen uit het voorontwerp van de vierde trance van de Algemene wet be- de GGD Midden-Brabant van 29 april over de toezending van het jaarverslag 1996 van de be- drijfsunit Algemene Gezondheidszorg. Daar naast vinden we op die lijst een brief van Rie- neke van Dooren te Oisterwijk van 12 mei jl. over spreekrecht over het hekwerk Bunders- school en een brief van het Noordbrabantse Genootschap in ’s-Hertogenbosch met een ver zoek om een financiële bijdrage voor de kunst bus voor senioren. Voorstellen Voorts staan op de agenda de volgende voor stellen: Streekarchivariaat De gemeenteraad wordt voorgesteld om de ge meenschappelijke regeling Streekarchivariaat in het Kwartier van Oisterwijk op te heffen; geen dienstverleningsovereenkomst te sluiten per 1 juli 1997 met de gemeente Tilburg; de archiefverordening van 20 augustus 1971 in te trekken en de Archiefverordening gemeente Oisterwijk 1997 vast te stellen. Waterhoef 30 km-zone stuursrecht. Op de agenda voor deze raadsver gadering staat een voorstel om die regeling vast te stellen. Restauratie Israëlitische begraafplaats Het college stelt de gemeenteraad voor o geld vrij te maken voor de restauratie van het rijks- monument de Israëlitische begraafplaats aan de Oude Hondsbergselaan in Oisterwijk. GGD Midden-Brabant Burgemeester en wethouders stellen de ge meenteraad voor om in te stemmen met de tweede wijziging van de gemeenschappelijke regeling van de GGD Midden-Brabant in Til burg per 1 januari 1997. Daarnaast wordt de gemeenteraad gevraagd om te beslissen over de jaarrekening 1996 en de ontwerp-produktbe- groting 1998 van de GGD Midden-Brabant Zwembad De Leye Laatste voorstel op de agenda gaat over het voorstel om geld uit te trekken voor het ver nieuwen van de verwarmingsketel van zwem bad De Leye en het uitbreiden van het aantal toiletten. Tijdens de kantoortijden op werkdagen: 013 - 52 913 11 Bij calamiteiten buiten kantoortijden en tijdens het weekeinde: 06 - 53 120 371 Defecte lantaarnpalen melden tijdens kantoortijd:O13 - 52 912 68/ PAGINA 7 960-2 960-1 9604 960-5 Oisterwijk, 13 mei 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk. Voor het doorgaand verkeer is gestremd: - Servennenstraat vanaf de Heuvelstraat - Molenakkerstraat vanaf de Broekzijde Donkhorst vanaf de Broekzijde Oisterwijk, 20 mei 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk. JAARMARKT ZONDAG 22 JUNI 1997 In verband met de Jaarmarkt worden op zondag 22 juni 1997 de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen genomen vanaf 07.00 uur tot 19.00 uur. Gesloten voor alle verkeer behalve voetgangers: - De Lind-noord - De Lind-zuid - Dorpsstraat - Burg. Verwielstraat tussen de Dorpsstraat en de Vloeiweg - Stationsstraat - Molenstraat - Kerkstraat tussn de Poststeeg en de Dorpsstraat - Hoogstraat tussen de Dorpsstraat en Blokshekken - Marktpad - Lindepad - de Balbian Versterlaan voor doorgaand verkeer vanaf de Lindeparklaan Een parkeerverbod voor de: - Burg. Canterslaan - Groenstraat tussen de Baerdijk en de Burg. Verwielstraat - Baerdijk tussen de Groenstraat en de Voorste Stroom (grens parkeerverbodszone) - Burg. Verwielstraat tussen de Groenstraat en de Voorste Stroom (grens parkeerver bodszone) Genoemd parkeerverbod geldt niet voor de parkeervakken De bewoners uit Oisterwijk worden verzocht de jaarmarkt zonder auto te bezoeken. Oisterwijk, 22 mei 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk MOERGESTELS WEEKEND In verband met het organiseren van het Moergestels Weekend wordt op zaterdag 21 juni 1997 van 17.00 uur tot zondag 22 juni 1997 23.00 uur een gedeelte van het St. Jansplein, gelegen voor Partycentrum Den Boogaard te Moergestel, afgesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers. gemeente Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwevergunning te ver lenen voor het: - verbouwen van de woning aan de Eysenbrand 1 Het bouwplan ligt met ingang van maandag 23 juni 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 13 juni 1997 De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann OM HOGERE GRENSWAARDEN WET GELUIDHINDER BEDRIJVENPARK LAARAKKERS Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend dat zij voor het bedrijven park Laarakkers voornemens zijn om een verzoek om ontheffing wegverkeerslawaai als bedoeld in artikel 83 en 100a van de Wet Geluidhinder alsmede een verzoek om ontheffing spoorweglawaai als bedoeld in artikel 8 van het Besluit geluidhinder spoorwe gen in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Het ontwerp van het verzoek met de daarbij behorende stuken liggen met ingang van donderdag 19 juni 1997 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Voorlichting, in de openbare bibliotheek, Distelstraat 1 te Oister wijk en in de openbare bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk opmerkingen ten aanzien van het ontwerp kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van Oister wijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Zoals reeds op 11 juni 1997 is bekendgemaakt ligt het bestemmingsplan Bedrijven park Laarakkers in ontwerp per 13 juni 1997 voor een ieder ter inzage gedurende vier weken. In het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Voorlichting, in de openbare bibliotheek, Distelstraat 1 te Oisterwijk en in de openbare bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel kunt u tijdens openingsuren het ontwerp inzien. Een ieder kan gedurende de genoemde termijn van vier weken schriftelijk zijn zienswijze over het ontwerp van het bestemmingsplan kenbaar maken aan de raad van de gemeente Oisterwijk (De Lind 44, 5061 HX te Oisterwijk). Degenen die van deze mogelijkheid gebruik maken, wor den in de gelegenheid gesteld tot het geven van een nadere mondelinge toelichting. Oisterwijk, 18 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann In verband met de clubkampioenschappen wielrennen van Schaatsclub De Vennen te Moergestel worden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen genomen: Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers op dinsdag 24 juni 1997 van 19.00 uur tot 20.00 uur: - Molenakkerstraat - Molenakkerpad - Servennenstraat - Donkhorst BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding Vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u mplfiinvpn geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het HlclUlllgcll college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 24 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - plaatsen van een dakkapel op de woning Dieze 19; - uitbreiden van de woning aan de Terburghtweg 29; - uitbreiden van de woning aan de Kastanjestraat 41; - plaatsen van een dakkapel aan de Telstarlaan 70; - aanbrengen van een lichtreclame op het pand Stationsstraat 11; - vergroten van een woning aan de Baerdijk 86; - aanbrengen van een lichtreclame aan de Dorpsstraat 31. Moergestel: - bouwen van een overkapping en inpandige berging aan de Pastoor van den Boo- gaardstraat 29. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indiendn bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor het: Oisterwijk: - uitbreiding van de woning aan de Baerdijk 84; - bouwen van een berging aan de Burg. Funklaan 14; uitbreiden van de woning aan de Dommel 34; - uitbreiden en verbouwen van de woning aan de Brede Steeg 35. Moergestel: - uitbreiden van de winkel aan de Raadhuisstraat 17. Met de volgende melding is ingestemd: Oisterwijk: - voor het bouwen van een carport op het perceel Tilburgseweg 80. PANNENSCHUURPLEIN In verband met het gedeeltelijk herinrichten van HET PANNENSCHUURPLEIN wordt het Pannenschuurpleininde periode van 16 juni tot donderdag 10 juli 1997 voor het verker afgesloten. Voor het parkeren zal zoveel mogelijk ruimte worden gespaard. Oisterwijk, 13 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsma tig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer A.A.F. Tiebosch, Schoolstraat 40a te Moergestel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een metaalbewerkingsbe- drijf aan De Sonman 7 te Moergestel. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. De aanvragen en ontwerp-beschikkingen en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 23 juni 1997 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het colege van burgemeester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermel den (tegelijk met de bedenkingen). Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzageter mijn worden verzocht. 960-3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 JUN11997 gemeente

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7