0 Krerkooyen Zéér speciale tompoucen met gratis leuke tekst! 075 CDA -Nieuws KKERIJ W. KOUWENBERG BROOI isolerende beglazing schilder- en behangwerk Kringloop Bedrijf Oisterwijk- eerste keus in tweedehands spullen! Voor het gratis ophalen van nog bruikbare huisraad: De Kringlooplijn 0900-821.22.48 (44 et pm) Postduivenvereniging ’Over Berg en Dal’ Oisterwijk Containerservice Zand, grint, etc. Mestdistributie Grondverzet NOUWENS VERHUIZINGEN Wat we in beweging zetten... ...laten we ook gesmeerd lopen! Voor al uw: 5066 PC Moergestel Heuvelstraat 20 Telefoon 013 - 513 1496 De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon 013-513 3357 Tel.: (013) 513 37 48 Fax: (013) 513 24 66 b.g.g. Tel.: (013) 513 38 13 MOTOR BRANDSTOFFEN OK SMEERMIDDELEN OK BULKGAS TANKS EN LEKBAKKEN Burgemeester Bardoelstraat 16 5066 VE MOERGESTEL Hoevenseweg 55 X Telefoon 013-5424177 Telefax 013-5437500 LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF BRUURS Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 31 mei 1997 vanuit Etampes, over een afstand van 409 km. Aan de wedvlucht namen 121 oude duiven deel. Ze werden gelost om 7.15 uur bij een temperatuur van 19 graden celcius met noord-oosten wind. L. van de Branden 1 (5 mee) H. Schepens 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10,11,13,14, 15,17,20,2122,24,25,27,28,29,31 (42 mee); L. Kennes 12, 26 (21 mee) A. Westgeest 16, 23 (10 mee) J. van Drunen 18 (16 mee) L. van Boxtel 19(10 mee) Th. Colsen 30 (6 mee) Schildersbedrijf Nieuwbouw Verbouw Renovatie Betimmeringen TELEFOONNUMMERS: Verras Pa met Vaderdag met wel Verkrijgbaar bij Bakkerij Kouwenberg: I OLIE- EN B E N Z I N E H A N D E L WESTGEEST B.V. De bijstand en de Wet Boeten Per 1 juli 1997 wordt de Wet Boeten, maatre gelen en terug- en invordering Sociale Zeker heid ingevoerd. Wie een uitkering via de afdeling Maatschap pelijke Dienstverlening heeft of aanvraagt en fraudeert, of onvoldoende doet om aan werk te komen of om een scholing te volgen, krijgt te maken met de Wet ’boeten’. Dat is een afkorting van de Wet boeten, maat regelen en terug- en invordering sociale zeker heid. Het doel van de wet is fraude tegen te gaan en om verplichtingen die aan de uitkering ver bonden zijn, aan te scherpen. De hoofdregels zijn: - bij fraude moet u een boete betalen; - bij het niet nakomen van de uitkeringsver- plichtingen krijgt u een maatregel opgelegd. Dat betekent een korting op de uitkering. De afdeling Maatschappelijke Dienstverlening is verplicht een boete of een maatregel op te leggen, tenzij er gegronde redenen zijn om daarvan af te wijken. De regels gelden voor alle sociale zekerheids wetten zoals WW, AOW, WAO, Anw en Abw. Overigens wordt uitsluitend een boete of een maatregel op grond van de Wet ’boeten’ opge legd als de fraude of de gedraging heeft plaats gevonden na 1 juli 1997. Bezwaar en beroep.... Als u het niet eens bent met een oplegde boete of maatregel, dan kunt u binnen zes weken na ontvangst van de beschikking bezwaar maken bij burgemeester en wethouders en eventueel in beroep gaan bij de rechtbank. Daarna kunt u nog in hoger beroep gaan bij de Centrale Raad van Beroep. Terugvordering De bijstandsuitkering die de afdeling Maat schappelijke Dienstverlening verstrekt, is be doeld voor mensen die onvoldoende inkom sten hebben om in de noodzakelijke kosten van hun levensonderhoud te voorzien. Als ten onrecht bijstand is verstrekt, is de af deling Maatschappelijke Dienstverlening wet telijk verplicht het te veel uitgekeerde bedrag terug te eisen. De bijstand moet dus worden terugbetaald. Meestal moeten degene die de bijstand heeft ontvangen of zijn of haar gezinsleden de bij stand terugbetalen. De wet noemt dat terugvorderen. De afdeling Maatschappelijke Dienstverlening Maandag 16 juni komt het CDA bijeen om de raadsvergadering van donderdag 19 juni door te praten. Voor de agendapunten verwijzen wij u naar het gemeen ten ieuws in dit blad. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwerpen of het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. Uiteraard verwachten wij onze achterban. De CDA-fractie vergadert op 16 juni in het raadhuis op De Lind in Oisterwijk. kan de verleende bijstand ook terugeisen van iemand anders. Dit zal vooral gebeuren van ouders of (ex) echtgenoten die onder houdsplichtig zijn. In dat geval spreekt de wet van verhalen. Bedragen worden bruto terug gevorderd.... In het algemeen vordert de gemeente het be drag van de bijstand bruto terug. Dat betekent dat u niet alleen het bedrag moet terugbetalen dat u netto hebt ontvangen, maar ook de loon belasting en de sociale premies die op de uit kering zijn ingehouden. Alleen bij een snelle terugvordering en betaling (in hetzelfde kalen derjaar als waarin de uitkering is betaald) zal de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening van de gemeente het netto bedrag terugvorde ren. In dat geval kan ze de belasting en pre mies namelijk nog verrekenen met de belas tingdienst en de uitvoeringsinstelling. Als het bedrag bruto wordt teruggevorderd en door u wordt betaald, moet u zelf contact op nemen met de belastingdienst om de loonbelasting en premies volksverzekeringen terug te kunnen krijgen. Bezwaar en beroep Bent u het niet eens met een besluit tot terug vordering, dan kunt u een bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders. Dit moet u schriftelijk binnen zes weken na ontvangst van de beschikking indienen. U hoeft hiervoor geen advocaat in te schakelen. U mag uw be zwaren tegen de terugvordering schriftelijk of mondeling toelichten. De gemeente moet bin nen zes weken bepalen of het terugvorderings- besluit terecht is. Als u het met de beslissing van burgemeester en wethouders op uw be zwaarschrift niet eens bent, kunt u binnen zes weken na die beslissing bij de rechtbank in beroep gaan. U hebt hiervoor ook geen advo caat nodig. Ook tegen de beslissing van de rechtbank kunt u weer in beroep gaan bij de Centrale Raad van Beroep. Terugvorderingstermijnen.... Ten onrecht verleende bijstand na 1 juli 1997 kan in het algemeen worden teruggevorderd tot maximaal 20 jaar terug. De dag waarop de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening weet van het bestaan van de vordering en wie de schuldenaar is, is bepalend voor het vast stellen van de verjaring. Vanaf dat moment moet de afdeling Maatschappelijke Dienstver lening overigens binnen 5 jaar een besluit tot terugvordering nemen. Als de afdeling Maatschappelijke Dienstverle ning door een eigen fout ten onrechte bijstand heeft verleend, is de termijn van terugvorde ring korter, namelijk 2 jaar. Als u na het lezen van deze informatie nog vra gen hebt, neem dan gerust contact op met de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening van de gemeente. Inwoners die een uitkering via de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening ontvan gen zullen voor 1 juli 1997 schriftelijk nader worden geïnformeerd. Smult Pa liever van onz Dat kan natuurlijk ook: ’n Progrestaart met Johan van Oosterhoud Een ontdekkings-wandeling 135 Een koude doch zonnige dag begin april. Bloeien speenkruid, hondsdraf, pinksterbloe men in de kleuren wit en lila, witte bosane monen, hier en daar met een roze of blauwe waas, slanke sleutelbloemen, zo mooi toch. Opkomende blaadjes van het dalkruid, het penningkruid, de smeerwortel. Wet ontdekten, Kees Roosen was erbij, de eenbes. Wellicht raadt u al waar we geweest zijn bij het noemen van de slanke sleutelbloem en de een bes. Juist: Heerenbeek, een bebost landgoed van Brabants Landschap. Het landgoed bestaat hoofdzakelijk uit vochtige loofbossen. Het ligt tussen de Mortelen en de Scheeken. We zagen ook de bloeiende gulden boterbloem, een exemplaar slechts. Tenslotte noemen we het donkersporig bosviooltje, dat tegenwoordig het blauwsporig bosviooltje wordt genoemd. Wat prachtig allemaal in het onvolprezen pril le voorjaar. Elke wandeling is een ontdekkings reis. Aan de rand van Heerenbeek zagen we een kik kerspel. Toch maar eens kijken wat er in die poel te zien is. Zouden er kleine water salamanders te zien zijn? Tot onze verrassing zagen we ze. Het vrouwtje legt meer dan 200 eitjes, die niet te zien zijn. Waarom? Wel, de eitjes worden gelegd in samengevouwen blaad jes van waterplanten. Hoewel de kleine water- salamder beschermd is, komt deze amfibie al gemeen in ons land voor. We vonden het niet zo leuk de geelgerande waterkever te ontdekken. Waarom ’niet zo leuk’? De geelgerande waterkever is een rover en jaagt op waterdieren. Zelfs kleine visjes en kikkervisjes verdwijnen in zijn maag. Hoe komt nou die kever in de kikkerpoel? Heel simpel: hij kan vliegen! Zowel de watersalam- der als de geelgerande waterkever leven in rus tig en ondiep water. Genoemde kever dankt zijn naam aan het feit, dat hij gele strepen langs de rand van zijn groene lichaam heeft. We zochten ons stalen ros op en, voldaan al dat moois te mogen zien, reden we terug naar Moergestel. NU MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JUN11997 PAGINA 8 INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS In de rubriek ’Wie ben ik?’ van deze week zien we de winnaar van het laatstgehouden ’Pieregeblèr’: Frank Bertens. Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 opg.1876 A. Westgeest, Duyvekotstraat 6,5066 BP Moergestel, Tel. 013 - 513 4141, Fax 013 -513 4111 iArÉBOUW gemeente Tijdens de kantoortijden op werkdagen: 013 - 52 913 11 Bij calamiteiten buiten kantoortijden en tijdens het weekeinde: 06 - 53 120 371 Defecte lantaarnpalen melden tijdens kantoortijd:O13 - 52 912 68/

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8