Rode pruimen 500 gram 1 Clubkasmunt gratis! Bij aankoop van: Een bos bloemen naar keuze 14 honkbal "■■•oftbal Super Mario van Balkom Lipton Icetea fles 1 liter n 1 Clubkasmunt gratis! 1 Clubkasmunt gratis! Bibliotheeknieuws Werklozen op de bon VIDO-vrouwen zelfhulpgroep Brabantse kindergids nu verkrijgbaar Super is beter si 17.00 11.00 ll.OO ll.OO 17.00 .6-5 6-H 9-14 27-2 Deze kinderen kregen vrijdag 23 mei het Vormsel toegediend. De groepsfoto is verkrijgbaar bij Chris van den Bijgaart Fotografie, Rootven 26 Sportvereniging ROEF’ Opgericht 21 mei 1956 i 1 de positie van mensen met een uitkering. Gaat het hier om een verdieping van de tweedeling in onze samenleving? De armen als dienstbo den van de rijken? De Vuurdoop organiseert op 16 en 23 juni twee discussie-avonden over deze vragen. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie en aanmeldingen: Vuur doop, Bisschop Zwijssenstraat 17,5038 VA Til burg, tel. 013-5421982. Reisinformatieavonden over Portugal, Indonesië en de Verenigde Staten in de bibliotheken De juni-maand staat in de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel in het teken van het Reizen. In deze maand worden er diverse akti- viteiten georganiseerd rondom dit thema. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkge legenheid is driftig op zoek naar nieuwe ma nieren om werkloosheid te bestrijden. In navolging van experimenten in het buiten land wordt daar ook met de gedachte gespeeld om allerlei taken in en rondom het huis zoda nig te subsidiëren dat het uitbesteden ervan tegen (witte) betaling aantrekkelijke wordt. In België en Frankrijk gebeurt dat al. Daar kun nen particulieren via dienstencheques of klus- senbonnen, werklozen allerlei werk in en rond het huis laten doen. Bijvoorbeeld poetsen, be hangen, boodschappen doen, tuin onderhou den, wassen, strijken... De overheid ziet allerlei voordelen in zo’n aan pak: scheppen van eenvoudig werk voor lang durig werklozen, terugdringen zwart werken, ontlasten van drukke tweeverdieners, enzo voorts. Maar wat betekent deze ontwikkeling vanuit Naast tentoonstellingen in beide bibliotheken, de al eerder in dit weekblad vermeldde foto wedstrijd en knutselwedstrijd, worden er in beide bibliotheken informatie-avonden gehou den over een drietal landen. Deze informatie avonden worden verzorgd door medewerkers van reisbureau Wolf’s reizen. In de bibliotheek van Moergestel wordt op vrijdagavond 13 juni van 19.00 uur tot 20.00 uur informatie ver strekt over Portugal en op maandagavond 16 juni over de Verenigde Staten eveneens van 19.00 uur tot 20.00 uur. In de bibliotheek van Oisterwijk wordt op maandagavond 16 juni van 19.00 uur tot 20.00 uur informatie gege ven over Indonesië, het land waarover een week later nl. maandag 23 juni de acteur/schrij- ver Dolf de Vries zal komen vertellen. Iedereen die meer over een of meerdere van deze landen iets te weten wil komen, welke mogelijkheden deze landen bieden voor een fijne vakantie is welkom in de bibliotheken. Voor vrouwen tussen de 40 en 60 jaar! Inloopmiddag elke eerste en derde dinsdag van de maand, van 14.30 uur tot 15.30 uur. Om ken nis te maken met VIDO. Voor veel vrouwen verandert er veel in deze levensfase. Middels gespreksgroepen voor vrouwen werkt VIDO aan het erkennen en herkennen van alle onge makken die deze leeftijd meebrengt. In een gespreksgroep wordt informatie, aan dacht, warmte en ondersteuning gegeven om zo positief om te gaan met alle veranderingen. Je kunt je telefonisch of op de inloopmiddag opgeven om aan een gespreksgroep deel te ne men. Wij verwachten je de eerst volgende inloop middag op dinsdag 17 juni 1997. U wordt verwacht in het wijkgebouw Loven- Besterd, Koestraat 164 te Tilburg. Park de Horion, eerste verdieping zaal 2. Voor informatie: 013-4562738 en/of 013- 5426591. De Brabantse kindergids is klaar en is nu te koop bij alle Brabants VW-kantoren. Dit leu ke boekje boordevol vette uittips kost 3,50 en daar komt verder helemaal niks meer bij. Met het boekje kunnen kinderen gratis lid worden van de Brabbers-club door het inschrijfformu lier in te vullen en gratis op te sturen. Happen, lurken en snurken In het gidsje staan allerlei sport- en speltips, zoals paardrijlessen, marionettentheater, heel veel speelparken, minigolf en een zwembad. Maar er staan ook ’willen weten, lekker keten’- ideeën in het boekje, bijvoorbeeld tips van de WV’s, musea en een heus kasteel. Als je erop uit wilt trekken in de natuur, staan er in het gidsje ook een paar goede tips. Het laatste deel van het boekje besteedt aandacht aan happen, lurken en snurken. Dat zijn leuke tips waar je kunt eten en beter nog waar je kunt slapen. Keigave campings en hotels waar voor kinderen extra veel te beleven valt. Brabberen op de clubdag De Brabbers krijgen hun eigen clubdagen. De eerste clubdag is op 6 juli in samenwerking met de Beekse Bergen. Als Brabber kun je die dag gratis meedoen aan allerlei activiteiten die ge organiseerd worden. Op 6 juli is dat zandkas telen bouwen, dat kan dus nog gezellig wor den. Overige verkooppunten Het gidsje is behalve bij de WV ook te ver krijgen door 5,60 over te maken op bankre keningnummer van het BBT 61.71.62.107 on der vermelding van kindergids. De gids wordt dan binnen 2 weken opgestuurd. Ook is de gids te verkrijgen bij alle Brabber-participanten. Dit zijn: Ruiterschool Molenzicht, Bergen op Zoom, Kinderspeelpaleis Eindhoven, Mario nettentheater Bokkensprong Bokhoven, Speel- land Hilvarenbeek, Katjeskelder, Oosterhout, Tropikat, Oosterhout, Autotron Rosmalen, Lolland Tilburg, Plezier Eiland Tilburg, De vrije teugel Uden, Hemelrijk Völkel, De Ber gen Wanroy, VVV Breda, WV Eindhoven, Safaripark Beekse Bergen Hilvarenbeek, Speel- goedmuseum Oosterhout, Slot Loevenstein Poederoijen, Nederlands Textielmuseum Til burg, Noord-Brabants Natuurmuseum Til burg, Camping Oostappen, Novotel Eindho ven, Landgoed De Wildhorst Heeswijk Dinther, Hotel Nuland Nuland, Camping La tour Oirschot, De Kienehoef St. Oedenrode, Vinkeloord Vinkel en als laatste maar zeker niet de minste De Heissche Tip in Zeeland. Raadhuisstraat 1 5066 AP Moergestel Tel. (013) 513 6050 Uitslagen: Honkbal 2: Roef! - Gemert Honkbal Jun.: Tilburg - Roef. Honkbal Adsp.: MULO - Roef! Honkbal Pup. B: Roef! - Cardinals Honkbal Pup. C: Roef! - Knuppelaars 22-15 Softbal 2: Roef! - Mustangs15-5 Peanuts 2: Knuppelaars - Roef!22-17 Honkbal 1: Roefl - PSV6-5 Wedstrijden 14 juni: Honkbal 2: Roef! - HBS Honkbal Jun.: vrij Honkbal Adspr.: Roef. - All In Honkbal Pup. C: Starlights - Roef! Softbal 2: Roef! - Starlights Wedstrijden 15 juni: Softbal 1Roef! - Gophers Honkbal 1: vrij. ROEF! HONKBAL JUNIOREN-A TILBURG-ROEF!6-11 PHYSIQUE’ SPONSORT JUNIOREN-A! Tot grote vreugde van het junioren-A team van ROEF!, heeft Jaap de Groot van het Sport-en Gezondheidscentrum te Moergestel zich be reidt verklaard, het junioren-A team te sponso ren. Wild enthousiast lieten de junioren dit merken en waren zij zichtbaar opgelucht; “ein delijk worden onze prestaties opgemerkt”, wa ren de woorden van Dolf de Bresser en Jeroen Meeuwis. Vol gedrevenheid togen de junioren dan ook naar Tilburg om de streekderby aan te gaan. Tenslotte wijst hun koppositie uit dat zij de beste zijn en dat de anderen nog maar moe ten laten zien dat zij van de “ROEFERS” kun nen winnen. Het toch met blessureleed geteis- tert team begonnen de junioren fel van leer te trekken tegen de Tilburgers; in de eerste in ning bewezen zij eens te meer hun gigantische slagkracht door 7 honkslagen te produceren. Het enthousiaste toejuichende publiek (veel uit Moergestel, zeker 40 in getal) zagen hun junioren uitlopen naar een voorsprong van 0- 8, mede door een mooie 3-honkslag van de zich sterk herstellende slagman Rob Hooftman en een 2 honkslag van Dolf de Bresser die daar door Rogier Helmer en invallend Mark Poir- ters binnensloeg. Door blessures van pitchers Dolf de Bresser en John van Esch had Willem Poirters de zware taak om de klus alleen te kla ren en moest hij een honkslag incasseren waar door Tilburg 2 runs konden scoren. In de 2e t/ m de 5e inning bouwde ROEF! zijn voor sprong uit naar 5-11 door honslagen van Wil lem Poirters (3 hkslg), Jeroen Meeuwis (2 hkslg), Rob Hooftman (2 hkslg 1 hkslg), Dolf de Bresser (1 hkslg) en Rogier Helmer (1 hkslg). Trainer Jan Klomp was zichtbaar ver rast: “Ik ken ze niet terug”, waren zijn woor den, “zo geconcentreerd en als een hechte een heid functioneert iedereen erg goed binnen zijn verantwoordelijkheid”. Maar zo’n een ge dreven trainer als hij liet hij toch dóórscheme ren dat er toch altijd stof over bleef om op te trainen, verder uit te breiden of te perfectio neren. In de laatste gelijkmakende inning bracht Tilburg de eindstand van 6-11 op het scorebord. Coach Gijs Hooftman was tevreden over zijn junioren; “Chapeau” voor ROEF!, we kunnen alleen kampioen worden door elke wedstrijd te winnen en er voor te gaan”, is zijn uitgangstelling. Ook de pas gekozen voorzitter van de afdeling HSP Nico van Dijk was ver baasd over dit team; “Die spelen toch beter als ik dacht”, vertelde hij lachend tegen het opge komen publiek uit Moergestel. Zelfs de adspiranten van Jeroen v/d Wiel kwamen naar Tilburg in de hoop dit goede voorbeeld in Hel mond na te bootsen. Ook de plaatselijke foto graaf Gerard Poirters wilde dit resultaat vast leggen op de gevoelige plaat, als herinnering voor de toekomst. Volgende week zijn de ju nioren vrij en zal op 21 juni de competitie wor den voortgezet tegen de Oosterhoutse TWINS die een gevaarlijke opponent dreigen te wor den voor de Moergestelse spelers. SS; IBS PAGINA 7 199 289 kaj 1 .multi. I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JUN11997 «Si jr

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7