I Deze week Muzikaal en nostalgisch weekend op Oisterwijkseweg Aphrodite ’Ooievaars’ bouwen nest in Moergestel INKEL h Inleveren teksten komend weekend 40 Jaar ’Vurhaai’: feest voor iedereen! Zuivere koffie Koffieconcert 40-jarig bestaan ’De Vurhaai’ Huurdersraad Woningbouwvereniging St. Joseph stuurt open brief naar college 10 Informatie gemeente ....10/11 Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 40 Jaar ’Vurhaai’: feest voor iedereen! Het zal u niet ontgaan zijn dat de Oisterwijk- seweg het komend weekend het middelpunt is van vele festiviteiten. In verband daarmee hopen we alle redactio nele teksten en vereniglngsnieuws op donder dagavond binnen te hebben, zodat we uiterlijk vrijdagochtend alles kunnen verwerken. Advertenties kunnen normaal toten met zondag avond ingeleverd wórden. Uitslag ballonwedstrijd Koninginnedag Brabantse kindergids. Gildevaandel naar Kapel Stanislaus WOENSDAG 11 JUN11997 - 22e Jaargang - Nr. 959 Zondag: dag voor iedereen! Het ’straatgebeuren’... Kinderen worden verwend! Lachen met ’Terug in d’n Tèd’... |i Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Feest eindigt op ’hoog’ niveau... 2 Menken ’Terug in d’n Tèd’: vaak in discussie over zomaar wat... Zaterdag en zondag a.s. gaat Buurtvereniging ’De Vurhaai’ haar 40-jarig bestaan vieren. Zaterdag zijn alleen de bewoners en oud-bewoners welkom op het feest maar op zondag 15 juni is iedereen van harte welkom in of bij de feesttent die staat op het parkeerterrein van Van Bommel Schoenfabrieken. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Fair Trade koffie is zuivere koffie; koffie met het Max Havelaar keurmerk. Rechtstreeks en tegen een eerlijke prijs ingekocht bij koffieboe ren in de Derde Wereld. Fair Trade koffie is verkrijgbaar in vele sma ken en melanges. Van roodmerk tot goudmerk, van cafeïnevrije tot biologisch geteelde koffie. Fair Trade koffie wordt gedronken in de Twee de Kamer, in meer dan 250 gemeentehuizen, het Europese Parlement, in talloze grote bedrij ven en in vele gezinnen. De koffie wordt verkocht bij de Wereldwin kel op de markt. In het kader van het 40-jarig bestaan van buurt vereniging “De Vurhaai” verzorgt muziekver eniging “Prinses Juliana” een koffieconcert. Het harmonie-orkest van “Juliana”, onder lei ding van Jan Hermans, zal een luchtig pro gramma ten gehore brengen, geheel afgestemd op de feestelijke activiteiten rondom dit jubi leum. U kunt de volgende muziekwerken beluiste ren: AïdaVerdi Lyric WaltzShostakovich PunchinelloReed YesterdayLennon,McCartney The Hunchback of Notre Dame There’s No Business Like ShowbusinessBerlin Het concert begint om 11.00 uur in de feest tent op de parkeerplaats van “Van Bommel Schoenfabrieken B.V.” aan de Oisterwijkse weg en zal tot ongeveer 12.00 uur duren. U bent allen van harte welkom aanstaande zon dag 15 juni. Graag tot dan! Zaterdag, zoals gezegd, is het feest bestemd voor de huidige en oud-bewoners. Vanaf 10.00 uur die dag is de tent het domein van de kin deren, en wordt het een waar ’speelpaleis’. ’s Middags om 15.00 uur houden de kinde ren een feestelijke optocht over de Oister wijkseweg, de Industrieweg en weer terug naar de tent. Afsluitend is er voor hen een disco. ’s Avonds wordt de reünie gehouden waarop huidige en oud-bewoners elkaar kunnen ont moeten. Het dansorkest ’Shamrock’ neemt die avond het muzikale deel voor haar rekening. Zondagochtend om 9.00 uur treffen alle bewo ners van ’De Vurhaai’ elkaar weer in de feest tent om er gezamenlijk te genieten van een uit gebreid ontbijt, dat wordt aangeboden door het overbekende aannemersbedrijf van de Oister wijkseweg. Ja, en dan het programma voor de zondag! Een om je vingers bij af te likken. Allereerst is er om 11.00 uur een Koffiecon cert van onze eigen harmonie ’Prinses Julia na’. ’n Uur lang kan het aanwezige publiek ge nieten van hun ongetwijfeld prettig in het ge hoor liggende muziek. Rond de klok van 12.30 uur staat het ’Früh- schoppen’ op het programma. Helaas was bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet be kend welke Beierse kapel we mogen verwach ten. Op het allerlaatste moment nl. is de boe king van een al enige tijd geleden vastgelegd orkest afgemeld, zodat de organisa’tie afgelo pen weekend nog driftig op zoek moest naar een volwaardig vervanger. Om 12.00 uur vangen de buitengebeurtenis sen aan. Naast oude motoren, tractoren, oldti mers, stationnaire motoren, enz. (zelfs ’n draaiorgel komt) laten ook diverse Moerge- stelnaren hun hobby zien. Van drie-dimensio nale Anton Pieck-schilderijtjes tot karakter- poppen en het kweken van fuchsia’s. De en treeprijs is bewust laag gehouden: 1,- en kin deren mogen (wel onder geleide) gratis naar binnen! Uiteraard zijn de kinderen niet vergeten, want ook voor hen viert ’De Vurhaai’ feest. Spring kussen, goochellakei Richard die ook nog eens dierenfiguren maakt van ballonnen, ’n echte mini-stoomtrein, schmincken, ’n snoep- en popcom-kraam, ballonnen en de Fruitella-beer die snoepjes uitdeelt, is zomaar een greep uit het kinderaanbod die middag. Degenen die vijf jaar geleden deze groep aan „J [ÏU 5i Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) I De huidige gang van zaken op de woning- bouwmarkt in de gemeente Oisterwijk baart de Huurdersraad van Woningbouwvereniging St. Joseph ernstig zorgen. Reden waarom zij onderstaande brief afgelopen stuurden naar het college van B en W. Aan het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk Oisterwijk, 6 juni 1997 Geacht college, Wij hebben vernomen darde Renata-schoen fabriek aan de Boxtelsebaan binnenkort wordt verplaatst naar het industrieterrein Laarak kers. Ook hebben wij vernomen dat diverse projectontwikkelaars belangstelling hebben getoond voor het vrijkomende fabrieksterrein. De centrale ligging maakt het terrein bij uit stek geschikt voor woningbouw. Wij hopen dat bij de bouw van woningen niet alleen wordt gedacht aan mensen met een dikke beurs en dat de gemeente de invulling van het plan niet door de projectontwikkelaars laat dicteren. Wij verwijzen naar de invloed van Berlaere Vastgoed op de woningbouw in de kern Moergestel: een groot deel van het bouwpro gramma is ingevuld met duurdere koopwo ningen. Wij zijn van mening dat het college alles in het werk moet stellen om op het Renata-terrein be taalbare huur- en koopwoning te bouwen. Hierbij vragen wij uw bijzonder aandacht voor woningen bestemd voor de oudere bewoners in de wijk Waterhoef, die immers graag in de hun vertrouwde omgeving willen blijven wo nen. Een bijkomend voordeel is, dat ook elders in de wijk woningen vrijkomen, waarin ver volgens gezinnen kunnen worden gehuisvest. Op die manier kan de noodzakelijke verjon ging van de wijk plaatsvinden. Wij rekenen op uw steun en zien uw reactie met belangstelling tegemoet! Met vriendelijke groet, De Huurdersraad van Woningbouwvereniging Sint Joseph het werk hebben gezien, kunnen zich voor stellen dat de organisatoren van het feest weekend enorm blij en trots zijn met de komst van deze groep. Liefst veertig(!) personen zullen het publiek op komische wijze de hele middag bezighou den. De scharensliep, de veldwachter, de pas toor, de pastoorsmeid, de nonnen, de keur meester met zijn bascule, de bakkerskar, ge meentewerkers, fotograaf, slagersknecht, dorpsomroeper. Het zijn maar enkele creaties van deze groep. Ook hebben ze ’n drietal vélo- cipèdes bij en voor de jeugd ’n tweetal kleinere waarop zij mogen proberen te fietsen. Ook hun ijscokar rijdt de hele middag over de Oisterwijkseweg. Een groep, zoals we vorige week al schreven, die u moet zien en horen... Uiteraard is ook de feesttent open waar u ’n lekker drankje kunt gebruiken. Zowel letterlijk als figuurlijk wordt dit be doeld. Als de weersomstandigheden het toe late, en waarom zouden we daar niet vanuit- gaan, stijgen rond 20.00 uur twee heteluchtbal- lonnen op. Om 16.30 uur wordt bekendge maakt of deze ballonvaarten doorgaan en van af welke plek wordt opgestegen. U ziet het: de organisatoren zijn een uitgebreid programma niet uit de weg gegaan, integen deel. Wij nodigen u van harte uit om zondag a.s. naar de Oisterwijkseweg te komen. Er is zo veel te zien en te beleven dat we het u zeker kunnen aanraden om de gang naar de Oister wijkseweg te maken! Afgelopen week signaleerden we weer eens ooievaars in ons dorp... Weliswaar niet de echte, maar er was toch serieus werk van gemaakt. Het nest werd gebouwd op het adres Rootven 17, het I toekomstige adres van Sacha en Niels van de Ven bij wie op 27 mei jl. zoon Joep het levenslicht I zag...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1