O is t e r wij k Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk a Ontwerp bestemmings plan bedrijvenpark Laarakkers Huis-aan-huis inzameling oud papier en textiel in Moergestel Bouw vergunning Bouw vergunning Tijdelijke verkeers maatregel t i Niet eens met de huurverhoging? Wanneer u het niet eens bent met de huurver hoging, dan kunt u bij uw verhuurder - bin nen zes weken vanaf de voorgestelde datum van ingang van de huurverhoging - bezwaar maken tegen de huurverhoging op grond van onder meer de volgende redenen: 1. U bent van mening dat de gegevens met be trekking tot bijvoorbeeld de woningwaarde- ring in het voorstel tot huurverhoging onjuist zijn; 2. de woning vertoont ernstige gebreken en te kortkomingen. In het algemeen moet de ver huurder al wel op de hoogte zijn gebracht van de aanwezigheid van de gebreken, zodat hij in de gelegenheid is geweest om de tekortkomin gen op te heffen; 3. vormverzuim (bijv, niet tijdig voorgestelde huurverhoging). De volgende bezwaren zijn argumenten om te Regeling subjectsubsidie geldt ook voor project ’Kunstbus’ voor senioren De Kunstbus is een voorziening die inwoners van de provincie Noord-Brabant van 55 jaar en ouder op een comfortabele, veilige en ont spannen wijze in aanraking brengt met het be staande culturele aanbod. Deelnemers worden opgehaald in hun dorp of wijk en met een luxe bus van BB A-tours naar een theater of museum gebracht en naderhand teruggebracht naar de plaats waar men is opgestapt. Voor een bedrag van 80,- kan men per seizoen drie keer met de Kunstbus mee. Dit bedrag is inclusief con sumptie, vervoer, entree, voorbespreking en informatie. De gemeente Oisterwijk kent het systeem van individuele subjectsubsidie. Besloten is om deelnemers aan de Kunstbus in aanmerking te laten komen voor subjectsubsidie als zij aan de voorwaarden voldoen. Voor meer informatie over subjectsubsidie en de hoogte van de even tuele bijdrage uit die pot kunt u contact opne men met de afdeling Maatschappelijke dienst verlening van de gemeente, tel. 5291311. Einde aan tijdelijke stimuleringsregeling duurzaam bouwen Vanaf juli 1996 was het mogelijk subsidie te ontvangen voor een pakket van maatregelen onder de naam Duurzaam Bouwen. Zo was het aanbrengen van dubbel glas, gevel- of dakiso- van de betegelde bassins kon nog geen gebruik worden gemaakt. Er zijn grotere filters aangebracht, de rond- pompcapaciteit van het zwemwater is vergroot en de bassins zijn opnieuw gecoat. Ook zijn er toiletten bijgekomen en is het mo gelijk gebruik te maken van warme douches. Ook de steiger en de riolering zijn vernieuwd. Strand- en Recreatiebad Staalbergven kan met een goede zomer voor de boeg de zwemliefheb- bers, zon-aanbidders en liefhebbers van de speeltuin weer volledig van dienst zijn. protesteren tegen de huurverhoging: 1. U bent van mening dat u een te hoge huur betaalt ten opzichte van uw inkomen; 2. Andere huurders betalen voor een soortge lijke woning een lagere huur; 3. U vindt uw woning niet modern genoeg. Als uw verhuurder de voorgestelde huurver hoging toch wil doorzetten, dan moet de ver huurder - binnen 12 weken vanaf de voorge stelde ingangsdatum - zijn voorstel aan de huurcommissie voorleggen met het verzoek om een uitspraak te doen over de redelijkheid van het huurverhogingsvoorstel. De huurcom missie neemt de behandeling van het geschil dan verder over. Wanneer u niet binnen zes weken - na ingangs datum van de voorgestelde huurverhoging - een bezwaarschrift bij uw verhuurder indient en ook de voorgestelde huurverhoging niet betaalt, dan kan de verhuurder eveneens bin nen twaalf weken de huurcommissie vragen om het geschil in behandeling te nemen. U kunt met vragen bij het secretariaat van de huurcommissie terecht. Het secretariaat heeft op maandag, dinsdag en woensdag tussen 10.00 uur en 12.00 uur een telefonisch spreekuur, het informatienummer is 076-5225090. Hier kunt u ook standaardbezwaarformulieren en bro chures over het huurbeleid, huurbescherming etc. aanvragen. Daarnaast is er elke donderdag op het kantoor van het secretariaat een mon deling spreekuur. U kunt hiervoor - via tele foonnummer 076-5307272 - een afspraak ma ken. Het bezoekadres van het secretariaat is Markendaalseweg 57 in Breda, het postadres is postbus 1013,4801 BA Breda. latie, het plaatsen van een verbeterde rende- mentsketel en het aanbrengen van waterbespa rende voorzieningen subsidiabel (onder enke le voorwaarden). Deze subsidie-regeling was tijdelijk omdat er een beperkt budget voor handen was. Dit budget is inmiddels uitgeput en nieuwe aanvragen worden daarom niet meer in behan deling genomen. Dit betekent dat er geen subsidie meer verkre gen kan worden middels de regeling duurzaam verbouwen. De aanvragen die nu nog in be handeling zijn zullen, indien zij voor subsidie in aanmerking zouden komen, op een reserve lijst geplaatst worden. Voor vragen kunt u contact opnemen met mw. B. van Baal, afdeling Volkshuisvesting, Ruim telijke en Economische Zaken. Bassins van strand- en recreatiebad Staalbergven weer volledig beschikbaar Vanaf zaterdag 7 juni kunnen de liefhebbers weer volledig aan hun trekken komen in Strand- en Recreatiebad Staalbergven. De werkzaamheden aan de circulatiebassins zijn afgerond en dat betekent dat alle baden weer gebruikt kunnen worden. Het Staalbergven heeft in de afgelopen maan den een ingrijpende renovatiebeurt ondergaan. Dat was nodig in het kader van de WHVZ, de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemvoorzienin- gen. Op de kop af een maand geleden, op woensdag 7 mei, gingen de poorten van het recreatie-oord in Oisterwijk al wel open, maar verleende bouwvergunningen/meldingen PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS -WOENSDAG 11 JUN11997 gemeente gemeente -- 959-2 959-3 9594 959-5 l r L 1 p r i I.V.M. STRAATFEEST DE LATHOUWER TE MOERGESTEL In verband met het houden van een straatfeest in De Lathouwer te Moergestel op zaterdag 14 juni 1997 wordt De Lathouwer vanaf de kruising met de Burg. Poortstraat tot De Lathouwer huisnummer 27 tussen 17.00 en 01.00 uur afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. Voor het doorgaande verkeer is gestremd het gedeelte vanaf de kruising De Eysen- brand/De Lathouwer in de richting van De Lathouwer. Oisterwijk, 2 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk. In de EVEN WEKEN wordt het oud papier en textiel in het onderstaande gedeelte van Moergestel opgehaald: De wijken Stokeind, Kloosterlaan Oost en West, De Kom, Achterbos, Heivelden II en Oostelvoort. Het buitengebied TEN OOSTEN van Broekzijde (alleen verharde wegen) tot Spoordonk (Heiligenboom, Stokske, Heikant en Hild). 9596 OUD PAPIER EN TEXTIEL IN MOERGESTEL Vanaf 30 mei jl. wordt in Moergestel oud papier en textiel - afkomstig van huishou dens - iedere week op vrijdag huis-aan-huis opgehaald door het Kringloopbedrijf Oister wijk. Het oud papier (gebundeld in verband met wegwaaien) en het textiel (in plastic zakken) moet op vrijdag vóór 08.30 uur aan de straat worden gezet. In de EVEN WEKEN wordt het oud papier en textiel in de onderstaande gedeelten van Moergestel opgehaald: - Oisterwijkseweg; - Rootven; - Kerkstraat; - Schoolstraat; - Vinkenberg; - Broekzijde en alle straten TEN WESTEN van bovengenoemde straten. Het betreft hier o.a. de wijken De Hoefkens, Groot- en Klein Bungalowpark, Prinsesen- buurt, *t Jap, Papenacker en Heivelden 1. Het buitengebied TEN WESTEN van Broekzijde (alleen verharde wegen). Burgemeester en wethouders maken bekend dat het ontwerp van het bestemmings plan Bedrijvenpark Laarakkers met ingang van 13 juni 1997 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Voorlichting, en in de openbare bibliotheek, Distelstraat 1 te Oisterwijk. U kunt daar tijdens openingsuren terecht. Het plangebied heeft betrekking op het gebied gelegen ten noordoosten van de be bouwde kom van Oisterwijk. Het gebied wordt aan de westzijde begrensd door de achtertuinen van de woningen van de Haarenseweg, deel uitmaakend van het woonge bied George Perklaan en omgeving. Westelijk hiervan is in het verlengde het bestaande bedrijventerrein Kerkhoven gelegen. De begrenzing aan de noordzijde wordt globaal gevormd door de Bosschebaan en aan de oostzijde door het Geversteegje. De zuid grens valt samen met de spoorlijn Tilburg-Boxtel. Het gebied is in gebruik voor agrarische activiteiten. Deze huidige agrarische functie zal worden beëindigd. In het gebied zal een nieuw bedrijvenpark worden gerealiseerd. Tevens zal een nieuwe weg, als onderdeel van de beooogde hoofdwegenstructuur van Oisterwijk, worden aangelegd. Het voorliggende ontwerp van het bestemmingsplan biedt de juridisch-planologische basis voor deze ontwikkelingen. Een ieder kan gedurende de genoemde termijn van vier weken schriftelijk zijn zienswij- Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergunning te verle nen voor het: - uitbreiden van de woning aan de Haarenseweg 21 te Oisterwijk. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 16 juni 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 101'015060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 6 juni 1997. De burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergunning te verle nen voor: - het uitbreiden van de woning aan de Voorbrugstraat 6 te Moergestel. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 16 juni 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 6 juni 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J.Kortmann ze over het ontwerp van het bestemmingsplan kenbaar maken aan de raad van de gemeente Oisterwijk (De Lind 44,5061 HX te Oisterwijk). Degenen die van deze moge lijkheid gebruik maken, worden in de gelegenheid gesteld tot het geven van een nadere mondelinge toelichting. Heeft u vragen over het bovenstaande, dan kunt u terecht bij de afdeling Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken van de gemeente, telefonisch bereik baar via nummer 529 1272 (mevr. A. Tool). Oisterwijk, 11 juni 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding Vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u mplrlinffpn geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het llltJIUIIIgCII college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 23 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - vergroten van de woning aan de Van Rijckevorsellaan 52; - bouwen van acht appartementen met bergingen en parkeerplaatsen aan de Tuinweg; - vergroten van een hotelaccommodatie aan de Oirschotsebaan 15; - bouwen van een garage aan de Oude Haarenseweg 9; - vergroten/veranderen van een woning aan de Dommel 59; - plaatsen van een tuinhuisje aan de Scheepersdijk 2a; - bouwen van een bedrijfshal aan de Veldweg/Kerkhovensestraat; - vergroten van de woning aan de Burg. Vogelslaan 134; plaatsen van twee dakkapellen op de woning aan de Kivitslaan 33; - plaatsen van een dakkapel op de woning aan de Reevliet 5; bouwen van een machine-werktuigenberging aan de Oirschotsebaan 75; - plaatsen van een dakkapel op de woning aan de Bieslook 65; - bouwen van een woning aan de Lindeparklaan. Moergestel: - bouwen van een serre aan de woning Griete Veldeke 17; - verbouwen van een woning aan de Mispelbos 34; - verbouwen van een gedeelte van het voormalig gemeentehuis tot woning met kan toor aan de Raadhuisstraat 21; - plaatsen van een fietsenstalling en berging aan de Bosstraat 1 - plaatsen van een serre aan de woning Past, van den Boogaardstraat 21; - plaatsen van een dakkapel op de woning Hopveld 13; - plaatsen van een dakkapel op de woning Hopveld 15. In week 22 is per abuis gepubliceerd dat een aanvraag om bouwvergunning is ingeko men voor het bouwen van een berging aan de Laurier 12. Dit moet zijn: - het bouwen van een serre aan de woning Laurier 12. Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221 Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor het: Moergestel: - uitbreiden van de woning aan ‘t Vunderke 2; uitbreiden van het verzorgingstehuis Stanislaus aan de Klosterdreef 3; - bouwen van een kantoor en garage aan de Tilburgseweg 53; uitbreiden en verbouwen van een winkelpand aan de Raadhuisstraat 17; - uitbreiden van een bedrijfsruimte aan de Oisterwijkseweg 40. Oisterwijk: - uitbreiden van de woning en het bouwen van een carport aan de Dommel 75; - bouwen van een dakkapel op het achterdakvlak van de woning Dommel 22. 959-1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11