Gildevaandel uit 1920 Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Ned. Ver. Slechthorenden Touwtrektournooi KPJ Berkel-Enschot Stichting Verenigde Oisterwijkse spelers L1A Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij B. en W.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 2 juni 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 16 juni 1997 spreekuur in het Servicepunt van de gemeente in de Open bare Bibliotheek: van 16.00 tot 17.00 uur: wethouder A. van Gils In Oisterwijk Op dinsdag 17 juni 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y Kortmann: 11.00-12.00 u. Wethouders A. .van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel; 11.00-12.00 u. Op donderdag 19 juni is er een bingo-avond. De bijeenkomst is van 20.00 uur tot 22.00 uur. Eenieder is welkom. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overheadprojector. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: dhr. D. Smits, tel. 013- 5217447. 15.00 uur; zaterdag 21 en 28 juni, aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs: 12,50, kinderen en 65+ half geld. Voorverkoop: VVV De Lind Oisterwijk. 0p 1 juli veranderen de openingstijden van het Gemeentekantoor! Lees er volgende week meer over op de gemeentepagina in dit blad. 1998 zal ter instemming worden voorgelegd aan de gemeenschappelijke medezeggen schapsraad. - Het bevoegd gezag van de MLK-school Ma ria Vreugderijke zal worden verzocht in te stemmen met medegebruik van een leegstaand lokaal door een groep van de openbare basis school De Kikkenduut. - Besloten is de subsidiëring van de ouderra den van de Moergestelse basisscholen met in gang van het schooljaar 1997/1998 in te trek ken omdat de bekostiging van de ouderraden niet behoort tot de taak van de overheid en omdat ondersteuning van de ouderraad een verantwoordelijkheid is die bij het schoolbe stuur thuishoort. 1 - Het college heeft ingestemd met de contou ren van het projectplan voor een nieuwe invul ling van Ten Bijgaerde. Een ambtelijke afvaar- Oi s t e r wijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Een lang gekoesterd verlangen van Gilde St. Sebastiaan en Barbara is in vervulling gegaan. Het oude in 1920 vervaardigde met de hand geschilderde Gildevaandel door de Moergestelse schilder A. Wolfs, broer van P Wolfs van de Raadhuisstraat en 10 jaar geleden gerestaureerd in Haarlem, is na jaren bewaring nu opgehangen in de Oude Kapel van Huize Stanislaus. Nergens was plaats, niet in het voormalig gemeentehuis, ook niet in ’s Hertogenbosch in het Noord- Brabants museum waar het in een van de laden zou verdwijnen. Nu heeft het een plaats gekregen waar het zichtbaar is opgehangen en wekelijks door inwoners van Moergestel die daar hun bezigheden hebben kan worden bekeken. Het Gilde is de Zusters van Liefde dan ook dankbaar dat dit oude vaandel een plaats heeft gekregen in de Oude Kapel. Oisterwijkse raad vergadert 19 juni De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert op donderdag 19 juni. Om half acht begint de ver gadering in het Raadhuis aan De Lind 44 in Oisterwijk. Voor wie het nog niet mocht we ten: die vergadering is openbaar. U kunt dus komen luisteren. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen die op de agenda staan of over andere zaken die u bezig houden, dan kan dat. Er is namelijk aan het begin van de raadsver gadering spreekrecht voor wie daar maar ge bruik van wil maken. Wilt u uw zegje doen? Dan moet u dat even laten weten aan de ge meentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het moment waarop de vergadering begint. Agenda Na het spreekrecht wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, wanneer het bij de behandeling van een van de onder werpen gestemd zou moeten worden. Als dat achter de rug is, worden het verslag vastgesteld van de vorige vergadering. De agenda van de raadsvergadering is nog niet bekend, maar u kunt alvast de datum in uw agenda noteren: donderdag 19 juni 19.30 uur. In het weekend van 28 en 29 juni a.s. organi seert KPJ Berkel-Enschot voor de eerste keer een groots touwtrektournooi. Op zaterdag 28 juni zal er een feestavond ge houden worden met een van de beste top-40 bands van Nederland nl. Mission Inpossible. Ook de drive-in-show van radio Fantasy EM. zal ook van zich laten horen. Op zondag 29 juni zullen verschillende vrien dengroepen, buurtschappen, verenigingen en families hun krachten meten aan het touw. Het spektakel zal gehouden worden op het ter rein gelegen aan de Kraan 45 te Berkel-En schot. Teams kunnen zich voor 23 juni a.s. op geven onder de nummers: 013-5331795/013- 5332274. Diversen: - Via de commissie Algemene Beleidszaken zal aan de raad worden voorgesteld om zowel het gemeentewapen als de gemeentevlag van de voormalige gemeente Oisterwijk te blijven voeren voor de nieuwe gemeente Oisterwijk. Het college stelt tevens voor de gemeentevlag en het gemeentewapen van de voormalige ge meente Moergestel als dorpswapen en -vlag voor de huidige dorpsgemeenschap Moergestel te voeren. - Het voornemen tot vaststellen van het be- stuursformatieplan voor het schooljaar 1997/ In het natuurtheater van Oisterwijk worden al tachtig jaar lang openluchtspelen opgevoerd. Dit jaar is de samenvoeging van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom een feit geworden. Door de Verenigde Oisterwijkse Spelers is dit feit aangegrepen om een stukje terug te gaan in de geschiedenis. De tegenstellingen uit die tijd, met de relletjes uit de jaren vijftig, ruzies op kermissen, heeft regisseuze Minou Bosua ertoe gebracht om de West Side Story te bewerken naar Oisterwijk in het jaar 1955. De titel van het openluchtspel, dat geschikt is voor jong en oud is: ”t Is weer kermis’. Vetkuiven, petticoats, brommers, juke-boxen herleven op en rond de kiosk op de Lind. Speeldata: zondag 15, 22, 29 juni, aanvang ving van het bovenschools management open baar onderwijs. Het voornemen van invoering van een bovenschools management met ingang van 1 augustus 1997 en vaststelling van een directiestatuut openbaar onderwijs zal voor advies worden voorgelegd aan de gemeen schappelijke medezeggenschapsraad. - Besloten is het voornemen tot vaststellen van het taakbeleid voor het openbaar onderwijs met ingang van 1 augustus 1997 ter instem ming voor te leggen aan de gemeenschappelij ke medezeggenschapsraad. - Het college heeft ingestemd met de jaarreke ning 1996, de herziene begroting 1997 en de begroting 1998 van de schoolbegeleidings dienst Tilburg. diging zal naar de werkgroep worden gestuurd. De provincie wordt formeel om compensatie in het richtcijfer verzocht. De commissies Ruimtelijke ontwikkeling en welzijn zullen in een vergadering in de loop van de maand juni over de plannen worden geïnformeerd door de initiatiefnemers. - Het college zal middel:, een advertentie op de gemeentepagina de inwoners op de hoogte brengen van het stopzetten tan de stimule ringsregeling Duurzaam Bouwen. - Het college heeft ingestemd met de verkoop van een aantal huurwoningen in Oisterwijk en Moergestel voordat groot-onderhoud aan deze woningen zal worden gepleegd. - Aan de raad zal worden voorgesteld de ’Marktverordening gemeente Oisterwijk 1997’ vast te stellen en marktverordeningen uit de voormalige gemeenten Oisterwijk, Moergestel en Berkel-Enschot in te trekken. Ook is in principe besloten dat de Moergestelse markt kostendekkend moet worden gemaakt. - De raad zal worden voorgesteld de ’Verorde ning Winkeltijden gemeente Oisterwijk 1997’ vast te stellen en de oude verordeningen op dat gebied uit Moergestel en Oisterwijk in te trek ken. - Het college wil afzien van het uitbreiden van het verkeerscirculatieplan van Oisterwijk met Moergestel en Heukelom en volstaan met het actualiseren en op elkaar afstemmen van meerjarenuitvoeringsschema’s. Daarbij zal extra aandacht worden besteed aan openbaar vervoer, ruilverkavelingsplannen en fietsvoor- zieningen in Moergestel. - Besloten is een aantal projecten op verkeers gebied aan te melden voor opname in het uit- voeringsconvenant 1998 voor een provinciale bijdrage. Het gaat om 30 km maatregelen in delen van Pannenschuur en’ in de kom van Moergestel; verbetering verkeersveiligheid Pannenschuurlaan-Moergestelseweg; aanleg fietspaden langs de Gemullehoekenweg. - De Joanneskerk zal een definitieve bijdrage uit het stads- en dorpsvernieuwingsfonds wor den betaald. - Besloten is de profielschets en taakomschrij- 1 PAGINA 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JUN11997 BETREFT: REGELING VERVOERSVERBOD VAN VARKENS DE INSPECTEUR-DISTRICTSHOOFD DISTRICT KRING BREDA BESLUIT Artikel 1 Artikel 2 Artikel3 Artikel 4 959-6 Het besluit van verbod vee, anders dan varkens, te vervoeren in het in artikel 1 omschreven gebied in te trekken. 2. Onder het vervoeren wordt verstaan elke verplaatsing van varkens over de open bare weg. De Inspecteur-Distritshoof Kring Breda Dr. J.M. de Kruijf - Gezien het feit dat de varkens die zich bevinden in het gebouw of op het terrein gelegen aan de Heikantsebaan 15 te Berkel-Enschot door varkenspest zijn aange tast op grond van het gestelde in art. 22, lid 1 onderdeel d van de Gezondheids- en Welzijnswet voor Dieren; - Gezien het feit dat dit gebouw of terrein door het plaatsen van kenteken in de zin van art. 22, lid 1 onderdel d besmet is verklaard; Gelet op artikel 30, tweede lid, van de Gezondheids- en Welzijnswet voor Dieren; Deze regeling wordt bekendgemaakt door aanplakking op de publicatoeborden van de betrokken gemeenten en treedt in werking met terugwerkende kracht om 15.00 uur op 26 mei 1996. De Inspecteur-Districtshoofd van het district kring Breda van de RW kan ontheffing verlenen van het bepaalde in het eerste lid van artikel 1 en aan een zodanige onthef fing voorwaarden en beperlkingen verbinden. gemeente 1Het is verboden varkens te vervoeren binnen het gebied omgeven door de volgen de wegen: Beginnend bij de kruising van de Biezenmortelsestraat en de Capucijnenstraat. De Capucijnenstraat volgend in zuidelijke richting overgaand in Hooghoutseweg tot Gijzelsestraat. De Gijzelsestraat volgend in zuidoostelijke richting overgaand in Gezelstraat tot de N65. De N65 volgend in zuidwestelijke richting tot Kreitweg. De Kreitweg volgend in zuidoostelijke richting tot Hollenhoekweg, de Hollenhoekweg volgend in zuidwestelijke richting tot Holstraat, de Holstraat volgend in zuidelijke richting overgaand in Hogeweg, over de kruising met Holleneind overgaand in Koppenstraat tot Oisterwijkseweg. De Oisterwijkseweg volgend in zuidwestelijke richting overgaand in Harentweg, het spoor kruisend, overgaand in Oude Haarenseweg, in zuidwestelijke richting overgaand in De Lind overgaand in Dorpstraat overgaand in Kerkstraat overgaand in Poirtersstraat tot Moergestelseweg. De Moergestelseweg volgend in de zuidelijke richting tot de kruising met de waterloop op de Voorste Stroom. De waterloop en de Voorste Stroom volgend in westelijke richting tot daar waar de water loop de A65 kruist. De A65 volgend in noordoostelijke richting tot de spoorlijn Boxtel-Tilburg. De spoorlijn Boxtel-Tilburg volgend in zuidwestelijke richting tot daar waar de spoorlijn de Ringbaan-Oost (gem. Tilburg) kruist. De Ring- baan-Oost volgend in noordelijke richting tot Bosscheweg. De Bosscheweg vol gend in noordoostelijke richting tot Jules Verneweg volgend in noordelijke richting later overgaand in Zuiderkruisweg tot Hazennest. Het Hazennest volgend in noor delijke richting, later vervolgend in westelijke richting tot Bundersestraat. De Bun- dersestraat volgend in noordelijke richting tot QuirijnstokstraatDe Quirijnstokstraat volgend in noordoostelijke richting tot Waalwijkseweg. De Waalwijkseweg volgend in noordwestelijke richting tot Houtsestraat. De Houtsestraat volgend in noordwes telijke richting overgaand in Loonse Molenstraat tot Groote Steeg. De Groote Steeg volgend in noordoostelijke richting tot Schoorstraat. De Schoorstraat volgend in noordwestelijke richting tot de kruising met de waterloop de Zandleij. De water loop de Zandleij volgend in noordoostelijke richting tot de kruising met de Gommel- sestraat. De Gommelsestraat volgend in zuidoostelijke richting tot Biezenmortelse straat. De Biezenmortelsestraat volgend in noordoostelijke richting tot de kruising met de Capucijnenstraat. M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10