Kleine Kernen Krant Opstijgen heteluchtballonnen Nostalgische Middag Frühschoppen Koffieconcert Giro 999 vergeet ze niet! Brabant Buurtvereniging 'De Vurhaai Noord Mei 1997: De Nieuwe Kleine Kernen Krant Noord-Brabant komt eraan Oisterwijk als hart van fietsend Brabant Zaterdag 14 en zondag 15 juni a.s. Maart 1997: AKleine Kernen Krant houdt op te bestaan vier het mee: U bent van harte welkom in en rond de feesttent aan de oisterwijkseweg! Deze krant is gemaakt voor en door de inwoners van Kleine Kernen in Noord-Brabant :t Wegens enorm succes van 5 jaar geleden, opnieuw terug in Moergestel, de groep ’Terug in d’n Tèd’ uit Liempde. Ruim 40 personen houden u de gehele middag bezig met het uitbeelden van oude beroepen, verkoop van ronde mikken uit de antieke bakkerskar, de ijscowagen, kop-van-jut, ’wie-wil-er-mijn-marmotje zien?’, dorpspastoor, gemeente’werkers’, ’n echt buikorgeltje enz. enz. Voor de kinderen is er een speciaal programma opgezet: schmincken springkussen goochel- lakei Ricardo popcorn ballonnen ’n echte stoom trein ’n snoepkraam de Fruitella-beer deelt snoepjes uit en... nog véél meer!!! De entree bedraagt 1,-; kinderen hebben (onder geleide) gratis toegang! Bert-Jan Evers Onderhouds-/Montagebedrijf J. Horsten Timmerwerken Chris van den Bijgaar! Fotografie Donkers Autobedrijf J. Persoons Automobielbedrijf Fa. Hopmans Autobedrijf Van Zon Zn. Slagerij De Schouw Tapperij Frezerij Wolfs Gereedschappen Berkelmans Schoenfabriek Moorman Automobielbedrijf De Klaore Café Groentehal Crisle Moergestel - Diessen C. van Dijk Kramenverhuur Schepens Tweewielers B.V. Cirred Lederwaren B.V. •SM Offsetdrukkerij J. Smits Zn. Meubelstoffeerder^ Bommen Cafetaria Breda’s Welvaren Hotel Restaurant A.M.J. op 't Hoog en Zn. Aannemersbedrijf A. op 't Hoog B.V. Ramenfanbriek A. op 't Hoog B.V. Timmerfabriek-Doe-Het-Zelf Gebr. Janssen B.V Aannemersbedrijf Taxi van de Loo Taxibedrijf Jan Michiels Woninginrichting H. Kerkhof Schilderwerken Van Bommel Schoenfabrieken De Bosfazant Camping Jumbo Denissen Supermarkt In den Korenmaaier Slijterij Rabobank Moergestel Buro 76 ’Moergestel-Nieuws' VDK-agri bv Handelsonderneming Zuidgas hoofddepot Benegas Frans Becx Tuinmachines Bijvelt-van de Ven Autobedrijf Gebr. Huybregts Intern. Transporten cso Centrale Schachtenmakerij Huub Mols Droogbloemen H. Bruurs Loon- en transportbedrijf Wim Willems Bloemisterij C.K.C.M. Reinigingsproducten De Kring Interieurbouw Frank Vogels Rijwielhandel Zondag 15 juni 20.00 uur: Op een nog nader te bepalen locatie kiezen twee heteluchtballonnen het luchtruim, ’s Middags om 16.30 uur wordt bekendgemaakt vanwaar deze ballonnen opstijgen. Zondag 15 juni 12.00-17.00 uur: met o.a.: oldtimers Amerikanen stationaire motoren oude motorfietsen antieke tractoren ’n draaiorgel diverse hobbies zoals: het maken van bloemenkransen; karakterpoppen, fuchsia’s, enz. Zondag 15 juni 12.30 uur: met een Beiers orkest bestaande uit 25 personen Zondag 15 juni 11.00 uur: door Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ o.l.v. dirigent Jan Hermans Geef voor de vergeten vluchtelingen In maart van dit jaar maakte het PON Insti tuut voor advies, onderzoek en ontwikkeling in Noord-Brabant bekend vanwege gebrek aan schrijvers te moeten stoppen met de uitgave van de Kleine Kernen Krant Noord-Brabant. Na zestien jaar dreigde het doek definitief te vallen voor de krant die het wel en wee van de kleine kernen in Noord-Brabant op de voet volgde. Nadat het bericht de deur uitging en media hiervan melding maakten, kwamen op het adres van het PON en medewerkers van de Kleine Kernen Krant zowel schriftelijk als mondeling berichten binnen waarin het stop pen van de krant betreurd werd. Zo ontvingen wij onder andere brieven van de werk- en ac tiegroep A Westerhoven weg, kom nou zeg en Fietsroutes In het bijzijn van burgemeester Kortmann en wethouder van Gils presenteerde op 29 mei voorzitter Piet Rutten van de Stichting Per- spektief Oisterwijk (SPO) haar fietsproject. De in de stichting vertegenwoordigde verenigin gen, waaronder Recroo en Horeca willen daar mee laten zien dat Midden-Brabant een ideaal fietsgebied is en dat Oisterwijk de plaats bij uitstek is om een fietstocht te beginnen. De SPO heeft een selectie van de 17 mooiste routes gemaakt, die onderling weer te koppe len zijn, zodat er oneindig veel tochten ge maakt kunnen worden. Al fietsend kan men zo genieten van het Brabantse landschap in al zijn schakeringen. Via bossen en vennen naar heidevelden, beekdalen, parkachtige landgoe deren, naaldbossen, akkers en laagliggende weilanden, stuifzanden, moerassen en polder landschappen. Alle fietsroutes beschreven vanuit Oisterwijk Het eerste onderdeel van het fietsproject is het fietsinformatie-boekje. Een 32 pagina’s dik full colour boekje waarin alle voor Oisterwijk aan trekkelijke routes beschreven staan. Vanuit vier opstapplaatsen wordt aangegeven hoe de fietser via een aanloopruote alle fietsroutes kan bereiken. Dit zijn de Scheibaan en de Oirschot- sebaan, waar zich veel toeristisch-recreatieve bedrijven bevinden, het Bezoekerscentrum van Natuurmonumenten en het NS-station in het centrum. Bij deze opstapplaatsen bevinden zich ook fietsverhuur mogelijkheden. Per windrichting wordt een korte karakteris tiek van de routes gegeven met toeristische in formatie, zoals bezienswaardigheden en rust punten. Daarbij worden suggesties gedaan voor talloze koppelingen en combinaties. Die koppelingen worden beschreven of in kaart gebracht. Iedereen kan zo zelf de afstand van zijn tocht bepalen en de routes al dan niet ‘aan elkaar’ fietsen. Kleurenfoto’s illustreren het karakter van de routes. Gratis informatie voor alle fietsers De Oisterwijkse ondernemers hebben een pro- motiepot gecreeerd waaruit het fietsproject ge financierd is. Dank zij een subsidie vanuit het REAP-fonds (Regionaal Economisch Actie Plan) van het SMB (Samenwerkingsverband Midden-Brabant en de Kamer van Koophan del) en een bijdrage van de gemeente Oister wijk, kan het fietsinformatieboekje nu gratis aan alle belangstellenden worden aangeboden. Het ligt vanaf 2 juni op alle toeristisch-recrea tieve bedrijven en bij de VW Het zal zowel door dag- en verblijfsrecreanten als door eigen inwoners gebruikt kunnen worden. In Moer gestel liggen de boekjes bij de Bosfazant, de Kano-boerderij, Breda’s Welvaren en ‘t Stoks- ke. Fietsboekje, grote overzichtskaart en standaards met kaarten De in het boekje beschreven tochten zijn be staande bewegwijzerde fietsroutes. De routes zijn ingetekend op een speciaal uitgegeven gro te overzichtskaart die bij de bedrijven komt te hangen. Wanneer iemand heeft besloten welke route hij wil rijden, kan hij deze vanaf nu niet alleen bij de VVV kopen, maar ook bij de cam ping, het hotel of het bungalowpark waar hii verblijft. Het totale aanbod is op alle dertfi bedrijven die meedoen, aanwezig. Het infor matieboekje, de overzichtskaart en de makke lijk te verkrijgen routes laten zien dat Oister wijk (en Moergestel) op fietsgebied heel wat t< bieden heeft. de vereniging APeelbelang Landhorst waarin zij hun zorg uitspraken over het verdwijnen van de krant. Een extra reden voor enkele inwoners uit klei ne kernen en het PON om de koppen eens bij elkaar te steken en te kijken of een mogelijke doorstart van de Kleine Kernen Krant een haalbare zaak zou zijn. Gemeentelijke herindeling De problematiek in de kleine kernen is name lijk in onze ogen nog steeds actueel. Wat te den ken bijvoorbeeld van de recente berichten waarin bekend wordt gemaakt dat de helft van de dorpen in Brabant te weinig ruimte heeft om te bouwen. Of de naweeën van de gemeen telijke herindeling en de positie van de dorps raden en leefbaarheidsgroepen in de provin cie. Zaken die De Nieuwe Kleine Kernen Krant Noord-Brabant op de voet wil blijven volgen. Netwerk En om dat ook op lokaal niveau te kunnen, wordt op dit moment gewerkt aan het stapsge wijs verder uitbouwen van een netwerk van contactpersonen van leefbaarheidsgroepen en dorpsraden in de Bra bantse kernen. De contactpersonen zullen on der andere benaderd worden voor nieuws uit hun kern. Ook zullen zij worden gevraagd voor het invullen van enquêtes die zullen worden gehouden over hot-items die in de kernen le ven. Oproep Belangstellenden, die hiervoor nog niet bena derd zijn, en interesse hebben om het initiatief van de doorstart verder mee te ondersteunen, worden daarom opgeroepen zich te melden. Dat kan telefonisch onder nummer (013- 5041622) of schriftelijk naar de redactie per adres Postbus 190, 5080 AD Hilvarenbeek. Eerste exemplaar in september van de per sen En omdat de krant, waarvan het eerste exem plaar vlak voor de Brabantse dorpendag op 4 oktober op het Provinciehuis, een nieuw ge kleurd jasje zal krijgen, is ook gekozen voor een andere naam: De Nieuwe Kleine Kernen Krant Noord-Brabant. De bedoeling van de redactie is inhoudelijk nog meer een platform en klankbord te worden van de kleine kernen. Bestaande gewaardeerde rubrieken blijven be houden terwijl columnisten en gastschrijvers zullen borg staan voor een kritische benade ring van ontwikkelingen die de kleine kernen in Noord-Brabant aangaan. Om de krant nog meer body zowel qua lay-out als inhoud te kunnen geven, zal het abonne mentsgeld worden verhoogd naar f 12,50 per jaar voor particulieren en f25.- voor instellin gen. Sponsors en fondsen zullen worden bena derd om de doorstart mee te kunnen verwe zenlijken. Een aardige steun in de rug van de nieuwe krant is de toegezegde steun van het PON. Ook de provincie wordt gevraagd het initiatief te ondersteunen. Uitgangspunt na de definitieve herstart is dat de krant na een periode van twee jaar onafhan kelijk binnen een stichting zal gaan draaien. Belangstellenden kunnen zich nu al aanmel den als abonnee van De Nieuwe Kleine Ker nen Krant Noord-Brabant. Een telefoontj" naar het PON (013 - 5351535) is daarvoor vol doende. Dit leest wordt mede mogelijk nemaaktdoor onze sponsor^ PAGINA 9 B itv MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JUNI 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9