uw officiële Toyota-sub-dealer TOYOTA AUTOBEDRIJF WOLFS VERKERK B.U Pickwick Zomerthee Brinkers Mad Sauce Franse fritessaus emmer 500 ml. Buondolce gevulde cakejes pak 8 stuks Super Mario van Balkom let own «hebben voor u 15x Starlet v.a. ’87 DE KLEINE MEIJERIJ Super is beter Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel Toneelgroep Trappaf 1 s 1 Clubkasmunt gratis! 2 Clubkas- munten gratis! 1 Clubkasmunt gratis! I t/m ’96 «UB! doosje voor Oisterwijk, Moergestel, Udenhout, Haaren, Oirschot Heemkundekring Raadhuisstraat 1 5066 AP Moergestel Tel. (013) 513 6050 bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel. De kosten zijn 5,- voor niet-leden en 2,50 voor leden van de Moergestelse en Oisterwijkse bi bliotheek. Bibliotheek Moergestel Harley-Davidson, een levende legende Van 5 juni tot en met 24 juni is in de biblio theek van Moergestel een expositie te zien over Harley-Davidson, de motorfiets die al bestaat vanaf het begin van deze eeuw. De belangstelling voor motorfietsen is de laat ste jaren weer aan het toenemen. En dat geldt vooral voor de Harley-Davidson, voor de lief hebber toch de motor onder de motorfietsen. Ruim 90 jaar geleden is het begonnen in Mil waukee, in de Verenigde Staten, in een klein schuurtje achter het huis van de twee hobbyis ten William S. Harley en Arthur Davidson. De hobby groeide uit tot een welvarend bedrijf, dat het symbool werd van de ’American Spi rit’. In de historie van Harley-Davidson zijn er veel verschillende modellen geweest, die ook nu nog zeer gewild zijn. Zware machines die uniek zijn in een tijdperk van gelijkvormige produkten met een beperkte levensduur. Vele worden van extra chroom voorzien, gepoetst en versierd, zodat het rijdende kunstwerken lijken. Bij grote Harley-Davidson-evenemen- ten komen de meest vreemde bizarre exempla ren aangereden voor een grote show. ‘De expositie verteld over de geschiedenis van de Harley, de verschillende modellen en het imago, dat de Harley-Davidson en zijn berij ders uitstraalt. Alle belangstellenden zijn welkom tijdens de openingstijden van de bibliotheek aan de Schoolstraat 37. Verruiming aantal mee te nemen ma terialen in de bibliotheek van Moer gestel Met ingang van heden is het aantal materialen die gelijktijdig geleend kunnen worden ver hoogd. Volwassenen kunnen in plaats van 3 romans voortaan 4 romans per keer lenen, voor jeugdleden geldt dat zij voortaan in plaats van 3 leesboeken, 4 leesboeken mee kunnen ne men. Ook het aantal mee te nemen videoban den is verruimd van 1 naar 2. Tot ziens in de bibliotheek. Expositie van landschappen uit onze omgeving in het Oude Kerkje Zaterdag 7 en zondag 8 juni aanstaande kun nen liefhebbers van karakteristieke landschap pen uit onze omgeving hun hart ophalen in het Oude Kerkje in Middelbeers. De Tilburgse Vrijdagsschool, bestaande uit Inge Vlasveld, Harrie van Lisdonk, Willem van Rijen, Willem van Tilborg, Jo Ligtvoet en Jan Vermeer nodigen u van harte uit om hun werk te bezichtigen. Op zaterdag is het kerkje open van 13.00 uur tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Entree: 1,50 voor het onderhoud van het kerkje. Expositie Wilna van den Heuvel In de maand juni is in de Oisterwijkse biblio theek het werk te zien van Wilna van den Heu vel (1957). Wilna is 20 uur per week werkzaam als lerares op de PI.-school De Hondsberg. In 1996 studeerde ze af op de Nieuwe Akademie te Utrecht. Eerder was haar werk te zien op het gemeente huis te Hilvarenbeek (november 1994), in ga lerie ’De drye Swaentjes’ te Oisterwijk (juni 1995), in De Nieuwe Akademie te Utrecht (juni 1996) en in boscafé De Rode Lelie in Oisterwijk (mei 1997). U kunt de expositie tijdens de openingstijden van de bibliotheek aan de Distelstraat 1 komen bekijken. 23 juni 1997: een reis-avond met Dolf de Vries De meeste mensen kennen Dolf de Vries mis schien van de dagelijkse soap ’Onderweg naar morgen’ maar deze acteur en schrijver is zeker wel zo bekend om zijn reisboeken: ’Het mes van de Andes’, ’Was die week niet te kort’, ’In donesië in een rugzak’, ’China in een rugzak’, Indië in een rugzak’, ’Brazilië en Argentinië in een rugzak’ en ’Ierland in een rugzak’. Daar naast schrijft hij ook nog verhalenbundels, jeugdboeken, filmscenario’s, toneelstukken en wekelijks een krantencolumn, en is hij ook nog cabaretier en regisseur: kortom een artistieke duizendpoot. Over zijn lezingen in theaters en bibliotheken zegt hij: ’Ik vindt dat bijzonder inspirerend. Zo’n optreden onderga ik als een theateravond. Ik heb geen tekst geschreven, niets ligt van te voren vast. Wat er gebeurt hangt af van de in breng van het publiek. Op maandag 23 juni houdt Dolf de Vries, ’s avonds, een lezing in de Oisterwijkse biblio theek aan de Distelstraat 1. De avond gaat om 20.00 uur van start. Hij zal dan voornamelijk over zijn reizen in Indonesië vertellen. Vanaf begin juni kunt u kaartjes kopen in de De heemkunde kring ’De Kleine Meijerij’ viert in juni van dit jaar haar 50-jarig bestaan; het zelfde jaar, waarin de Stichting ’Brabants Heem’ haar 50-jarig bestaan viert. Dit maakt de heemkundekring ’De kleine Meijerij’ tot een van de oudste heemkundekringen van Bra bant, aangesloten bij de St. Brabants Heem. Op zaterdag 7 juni a.s. opent het heemcen- trum ’De drye Swaentjes’ in Oisterwijk haar deuren voor een opmerkelijke tentoonstel ling, die door de burgemeester van Oister wijk de hr. drs. Y.C. Th.J. Kortmann geopend wordt. Onder de titel: ’Toen was alles nog heel ge woon’, denkt de bezoeker terug aan de jaren rond 1947, het jaar waarin de heemkundekring ’De kleine Meijerij’ werd opgericht, toen het leven zo kort na de 2de wereldoorlog er een was van ’behelpen’, letterlijk ’van de wieg tot het graf’. U kunt dit alles zien aan de hand van talloze gebruiksvoorwerpen in kamer en keu ken, aan kleding, aan godsdienstige gebruiken, aan het onderwijs en aan diverse beroepen. Kortom de moeite waard om bij ’De drye Swae ntjes’ binnen te gaan. De tentoonstelling, waar van de toegang gratis is, is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur dit tot en met zondag 6 juli. Een unieke gelegenheid om aan uw kinde ren te laten zien, hoe anders het leven in 1947 was, vergeleken met bijna het jaar 2000. Heemcentrum ’De Drye Swaentjes’, De Lind 42 te Oisterwijk, tel. 013-5285996, se cretaris tel. 013-5216891. De heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ heeft als werkgebied: Berkel-Enschot, Biezenmor- tel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moer gestel, Oisterwijk en Udenhout. De Oisterwijkse toneelgroep trappaf presen teert op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni haar nieu we avondvullende zaalproduktie. Opgevoerd zal worden het toneelstuk ’the Well of the Saints’ geschreven in 1905 door de Ierse schrijver John Millington Sygne (1871-1909). Benno Barnard vertaalde het in ’de Zieners’. In ’de Zieners’ worden de blinde Martin en Mary genezen door het heilige water van een bron. De wereld van de zieners blijkt voor Martin en Mary echter geen betere wereld te zijn, als ze opnieuw blind worden en nogmaals een kans krijgen om te genezen, houden ze het voor gezien. Wie neemt er eigenlijk goed waar; de zieners die het materiële belangrijk inden, of de blin den die intuïtief. De rollen worden gespeeld door Peter Deen, Desiree Evers, Hans den Hertog, Mariëlle van den Heuvel, Carin Ligtvoet, Luud Gosling, Hans Zeegers, Igor van Os, Eric Eikelenboom, Erna Lensink, Ingrid Fransen en Marinella Chalkidis. Mart van de Wiel, Piet Poirters en Frits Kooij- mans bouwde het decor en de belichting wordt verzorgd door Erik de Laat. Live-muziek wordt gespeelt door Margriet Snellen. De gri me is in handen van Wilma Puts en Janine Vriens. Het stuk is geregisseerd door Sylvie Gruijters. De uitvoeringen worden gegeven in de zaal van cultureel centrum ’de Kunstkring’ aan de Stationsstraat te Oisterwijk en beginnen telkens om 20.30 uur. De entree bedraagt -Li «ft PAGINA 7 259 199 Tilburgseweg 111 -113, Oisterwijk, Telefoon 013 - 528 6116 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JUN11997 30% EXTRA! IV ■>- fi§t' E52

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7