O i s t e rwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk e t Bekendmaking e c. 1 s 3 1 e 0 2 I 2 Bouw vergunning Tijdelijke verkeers maatregelen Wet Milieubeheer Ontwerp beschikking Wet Milieubeheer 5 Artikel 50, lid 5 van de Woningwet e v Informatiepanelen in bibliotheken Informatie over borstonderzoek in Moergestel en Oisterwijk Van 23 tot 30 juni zijn in de Openbare Biblio theek Moergestel en van 30 juni tot 21 juli in de Openbare Bibliotheek Oisterwijk, Distel- straat 1, informatiepanelen over het borston derzoek te bezichtigen. Er zijn foto’s te zien en folders te halen over dit landelijk bevolkings onderzoek. Het borstonderzoek is een landelijk bevol- f u t s kingsonderzoek voor vrouwen van 50 tot 69 jaar (geboortejaren 1927 t/m 1946). Zij worden één keer in twee jaar persoonlijk uitgenodigd om borstfoto’s te laten maken. Met dit onder zoek kan een afwijking in een vroeger stadium worden opgespoord. De kans op een minder ingrijpende behandeling en herstel van de ge zondheid is dan groter. Van begin juli tot half september worden vrou wen uit Moergestel en Oisterwijk uitgenodigd voor het borstonderzoek. Dit onderzoek vindt plaats in een onderzoekseenheid die staat in Oisterwijk op de parkeerplaats van de brand weerkazerne, aan de Blokshekken. Het onder zoek is gratis. Met vragen over het borstonderzoek kan men terecht bij het Informatiepunt van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur onder tel.nr. 013 - 463 4538. Anjeractie 1997 Van 8 t/m 14 juni 1997 wordt de jaarlijkse An- jercollectie gehouden. Met de opbrengst steunt het Anjerfonds vele initiatieven op het terrein van cultuur en natuurbehoud. Vanuit Heukel- om, Moergestel en Oisterwijk wordt jaarlijks vier a vijf maal een beroep gedaan op het An jerfonds. Diverse verenigingen en instellingen hebben financiële bijdragen ontvangen voor bijv, instrumenten, uniformen, culturele ma nifestaties of publicaties. De opbrengst van de Anjercollecte komt op twee manieren ten goede van het plaatselijke verenigingsleven. Op de eerste plaats worden projecten financieel ondersteund. Voorts pro fiteert de collecterende vereniging doordat 1/3 van de door haar ingezamelde gelden mag wor den behouden voor de verenigingskas. Met een bijdrage aan het Anjerfonds steunt u initiatieven op cultureel gebied en het vereni gingsleven. Een gift bij de Anjercollecte is dus aanbevelenswaard. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JUN11997 1 gemeente gemeente 958-5 a. b. 9586 1 958-7 1 t y 958-3 T 958-4 t S 1 1 i Oisterwijk, 4 juni 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken op grond van het bepaalde in arti kel 8.41 van de Wet milieubeheer bekend dat zij de volgende meldingen hebben ont vangen voor niet-vergunningplichtige inrichtingen. Besluit detailhandel Campingwinkel de Boskant, Oirschotsebaan 8a, 5062 TE Oisterwijk Besluit opslag propaan Alucast BV, Nijverheidsweg 11, 5060 AE Oisterwijk Oisterwijk, 21 mei 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk Oisterwijk, 27 mei 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Q n r i i It it g BUURTFEEST DE VURHAAI In verband met jubileumactiviteiten van buurtvereniging De Vurhaai te Moergestel wordt op zaterdag 14 juni 1997 van 12.00 uur tot 20.00 uur en op zondag 15 juni 1997 van 07.00 uur tot 20.00 uur de Oisterwijkseweg te Moergestel tussen de Industrieweg en het Rootven afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. Oisterwijk, 18 april 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk BRAZILIEDAG In het kader van het evenement Braziliëdag worden de volgende tijdelijke verkeers maatregelen genomen: Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers op 15 juni 1997 van 10.00 uur tot 18.00 uur: - een gedeelte van de Le Sage ten Broekstraat, gelegen tussen de Scheepersdijk en' de Pater van de Elsenstraat. Burgemeester en wethouders zijn voornemens o.g.v. art. 50, lid 5, van de Woningwet vrijstelling te verlenen voor het bouwen van een machineloods op het perceel Oirschot sebaan 75 alhier. Het bouwplan ligt gedurende twee weken met ingang van woensdag 4 juni ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Tegen dit voornemen kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij burgemeester en wet houders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. 958-2 De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat de raad van de gemeente Oisterwijk bij besluit van 24 april 1997 heeft besloten 1. in te trekken: de Subsidieverordening Stads- en Dorpsvernieuwing van de gemeente Moerge stel d.d. 13 december 1985, gewijzigd bij raadsbesluit d.d. 27 juni 1991; de Subsidieverordening Stadsvernieuwing 1985 van de gemeente Oisterwijk d.d. 11 juli 1985, gewijzigd bij raadsbesluit d.d. 30 juni 1988; de Subsidieverordening verhuis- en inrichtingskosten bij Stadsvernieuwingsacti viteiten van de gemeente Oisterwijk d.d. 11 juli 1995. 2. de resterende gelden te reserveren voor stads- en dorpsvernieuwingprojecten. De betreffende stukken liggen voor een ieder ter inzage op het gemeentekantoor, de Lind 44, afdeling Bouw- en Milieuzaken (kamer 3). KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsma tig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer H.C.A.M. Bruurs, voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een loon- en transportbedrijf en een rundveehouderij aan de Heuvelstraat 20 te Moergestel. en door: - de heer J.F.A. van Esch, Schoolstraat 52, Moergestel voor het veranderen van een tankstation en voor het in werking hebben na die verandering van de gehele inrichting aan de Akkerweg (T31) te Moergestel. De veranderin gen betreffen de uitbreiding van het tankstation met een carwash, 4 hoge- drukboxen en 2 autostofzuigers. Burgemeester en wethouders zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang uan de bescherming van het milieu. Hiertoe is een ontwerp-beschikking opgesteld. De aanvragen en ontwerp-beschikkingen en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 9 juni 1997 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van vier weken kan iedereen bij het college van burgemeester en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de ontwerp-beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte briefte vermel den (tegelijk met de bedenkingen): Bovendien wordt iedereen die daarom verzoekt in de gelegenheid gesteld om over de ontwerp-beschikking met de gemeente van gedachten te wisselen, waarbij het tevens mogelijk is om mondelinge dan wel schriftelijke bedenkingen in te brengen tegen de ontwerp-beschikking. Om een gedachtenwisseling kan tot het einde van de inzageter mijn worden verzocht. 958-8 Voorbereidings - De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat de raad van de gemeente Oisterwijk 6 bij besluit van 22 mei 1997 heeft verklaard dat een herziening van het bestemmings- ÖeSlUlt plan wordt voorbereid voor het gebied Centrum Oisterwijk, welk gebied globaal omslo ten wordt door de spoorlijn Tilburg-Eindhoven, Oude Haarenseweg, Schoolstraat, Ge- mullehoekenweg, Voorste Stroom en Moergestelseweg. De exacte begrenzing van dit gebied is aangegeven op de bij het besluit behorende tekening. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 5 juni 1997 en ligt voor eenieder ter inzage op het gemeentekantoor, De Lind 44, afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergunning te verle nen voor: het uitbreiden van de woning aan de Waterhoefweg 101 te Oisterwijk. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 9 juni 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 30 mei 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J.Kortmann BURGHTWEIDEPAD In verband met het leggen van een gasleiding wordt het Burghtweidepad in de periode van dinsdag 3 juni tot vrijdag 13 juni 1997 voor het verkeer afgesloten. Oisterwijk, 29 mei 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk BOUW- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding Vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u mplrlinopn geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het lllUIUIIIgcil college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 22 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - uitbreiden van de woning aan de Haarenseweg 21; - bouwen van een berging aan de Zoom 81; - bouwen van een berging aan de Laurier 12; - plaatsen van een tijdelijke keukentrailer als noodvoorziening aan de Moergestelse weg 50; - bouwen van een winkel/woning aan de Kerkstraat 91 - plaatsen van een reclamebord aan de voorgevel van het pand Gemullehoekenweg 17a; - bouwen van een bedrijfshal en woning aan de Kerkhovensestraat. Moergestel: - plaatsen van een erfafscheiding aan de Pastoor Müskenshof 1 - vernieuwen van een garage/berging aan de Schoolstraat 1 - verbouwen van een garage/berging aan de Industrieweg 13. In week 22 van 1997 zijn de volgende aanvragen om sloopvergunning ingekomen voor het: - gedeeltelijk slopen van een garage/berging/carport aan de Industrieweg 13 te Moer gestel; - slopen van de werkplaats aan de Hoogstraat 120 in Oisterwijk. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor het: Oisterwijk: - uitbreiden van de woning aan ‘t Olmenpad 19; - uitbreiden van de berging aan de Kerkstraat 18; - uitbreiden van de woning aan de Huysacker 22; - uitbreiden van de woning aan de Laurier 23; - uitbreiden van de woning aan de Gramayestraat 5. Moergestel: - bouwen van een garage en het aanbouwen van een kantoor aan de Tilburgseweg 53; - uitbreiding van de woning aan de Reedijk 6. Met de volgende melding is ingestemd voor het: Oisterwijk: - bouwen van een serre aan de Hertog Janlaan 23. Sloopvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het verwijderen van circa 20m2 asbestcement geschroefde golfplaten van het dak- vlak van diverse opstallen gelegen op het perceel aan de Peellandstraat 14. 9581 OVERWEG HEUSDENSEBAAN In verband met werkzaamheden wordt de overweg Heusdensebaan Joannes Lenartz- straat in de nacht van zaterdag 14 juni op zondag 15 juni 1997 vanaf 23.00 uur tot 07.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Oisterwijk, 21 april 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11