Oisterwijk it draag je mee. Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel o o /MTk STKEIND Sportvereniging ROEF’ 33 TELEFOONNUMMERS: Openbare vergadering Platform Mondiale Bewustwording en Interna tionale Samenwerking Ikl MlIC Natuurtheater Oisterwijk presenteert: Operette: ’Het Heette in Het Witte Paard’ B. en W. besluiten In Moergestel: In Oisterwijk ROEF! HONKBAL In Memoriam Albert Lavrijsen Reisdocument of paspoort kwijt en toch weer teruggevonden, wat dan? Tijdens de kantoortijden op werkdagen: 013 - 52 913 11 Bij calamiteiten buiten kantoortijden en tijdens het weekeinde: 06 - 53 120 371 Defecte lantaarnpalen melden tijdens kantoortijd:013 - 52 912 68/ De jeugdgemeenteraad vergadert weer! 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 4 JUN11997 1-4 2-4 n.o. 324 14.00 12.00 17.00 10.00 13.30 11.00 In de rubriek 'Wie zijn wij?’ van deze week zien we Corrie (op ’t Hoog) Basemans en Ric ky (Martens) van Oirschot. Genieten in het Natuurtheater van Oister- wijk. Zondag 8 juni a.s. om 14.30 uur. van de Hoven, José Pijpers, Henk Snijders en andere en twee koren die gezamenlijk en los van elkaar optreden. Selecties uit ’Eine nacht in Venedig’, ’Nabuc co’, ’Der VogelHandler’, ’Der Zigeunerbaron’ en last but not least: ’Der Bettelstudent’. Beide verenigingen willen in de toekomst zeer nauw gaan samenwerken. Als primeur dit jaar een zeer gevarieerd programma uit diverse ope rettes en een veelvoud van Weende melodieën. gemeente 3-1 1-3 standplaatsen) met ingang van 1 juli 1997 te verhogen met 3,5%. 3-3 5-1 1-4 3-2 5-0 0-6 3-3 Donderdag 5 juni Op donderdag 5 juni om 20.00 uur vergadert het platform ’Mondiale bewustwording en In ternationale Samenwerking’. De vergadering is openbaar, u bent dus welkom. De bijeen komst begint om 20.00 uur en wordt gehou den in het Raadhuis aan De Lind 56. Op de agenda staat o.a. het vaststellen van de vorige vergadering. Bij de ingekomen stukken wordt behandeld een verzoek van de heer L. Edel en de Wereldwinkel Moergestel i.o. over het verstrekken van subsidie voor de aanschaf van een winkelwagen en het innemen van een standplaats op de weekmarkt Oisterwijk. Na de ingezonden stukken behandelt de com missie het definitief advies van de voorberei dingscommissie van 28 april jl. lot slot rest nog de rondvraag. Beekse Bergen 4 - Stokeind 3 Zaterdag gemengd jun. t/m 17 jaar: Stokeind 1 - TC Alphen 1 Zaterdag jongens t/m 17 jaar: Stokeind 1 - TC Tilburg 2 De Hei 1 - Stokeind 2 Zaterdag gemengd senioren: Stokeind 1 - TV Loon op Zand 1 TC Cash 5 - Stokeind 2 LTV R’veer 3 - Stokeind 3 Zaterdag heren: Stokeind 1 - Pelikaan T. 2 Zondag heren: Stokeind 1 - TC Boemerang 1 Raoktum 2 - Stokeind 2 Zondag gemengd senioren 35 Udenhout 3 - Stokeind 1 1-5 0-6 I I 1 1 t c s c f c I Opgericht 21 mei 1956 PAGINA 10 ’Mijn zoon en dui zenden andere reumapatiënten kimt u helpen met geld. Alvast bedankt!’ Nationaal Reumafonds Den Haag. Bank 70 70 70 848. uitgevoerd door Con Amore uit Moergestel en het Operette gezelschap Valkenswaard. Zondag 8 juni a.s. om 14.30 uur. Door de unieke samenwerking van twee bloeiende operette gezelschappen brengt het natuurtheater van Oisterwijk een afwisselend operette programma met een uitstekende be zetting van solisten zoals Nellie Verhaaf, Theo Uitslagen: Dinsdag dames: LTV R’veer 2 - Stokeind 1 Stokeind 3 - LTV haaren 1 Damesdubbel donderdag: Stokeind 1 - TV Hulten 1 Mattenkloppers 4 - Stokeind 2 Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 27 mei 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: Diversen: - Het college heeft ingestemd met een voorstel om de capaciteit van het gebouw en de inrich ting van de RK basisschool De Molenhoek opnieuw vast te stellen als gevolg van de toena me van het aantal leerlingen. - Het college heeft ingestemd met het conve nant over de inhoudelijke uitgangspunten van het Weer Samen naar School-samenwerkings- verband Oisterwijk. - Het college heeft ingestemd met verkoop van grond in Pannenschuur IV aan Woningbouw vereniging St. Joseph voor de bouw van 4 huur woningen en 26 koopwoningen. - Het college heeft positief gereageerd op een verzoek van de politie om een subsidie beschik baar te stellen voor het project ’Nee bedankt’ op een viertal basisscholen. Het gaat om een project in het kader van voorkomen van cri minaliteit. - Besloten is om in het kader van de jaarlijkse huuraanpassing de huren van de gemeentelij ke eigendommen (woningen, woonwagens en De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Op maandag 9 juni 1997 spreekuur in het Servicepunt van de gemeente in de Open bare Bibliotheek: van 16.00 tot 17.00 uur: wethouder A. van Gils Op dinsdag 10 juni 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y Kortmann: 11.00-12.00 u. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel: 11.00-12.00 u. JUNIOREN-A TONEN KLASSE! We schrijven 31 mei 1997. Sinds de oprichting van ROEF! op 21 mei 1956 41 jaar geleden dus) mogen de junioren van de afdeling honk bal zich fier op de borst slaan, want voor het eerst in de geschiedenis spelen zij in het dis trict Zuid-regio Zuid-oost bij de A-competitie en hebben zij door de winst op het Helmondse MULO (7-11) de koppositie ingenomen. Stand: 6 wedstrijden gespeeld en 11 punten. Coach Gijs Hooftman is blij met de huidige stand: “Ik ben erg trots op de spelers,het is ten slotte altijd moeilijk spelen tegen de onderste van de ranglijst, zeker als we dan ook nog met een man minder spelen, dat vereist een hogere inzet van de rest, maar we hebben de klus goed geklaard, door de rust te bewaren en op menta liteit en karakter de wedstrijd naar ons toe ge trokken, dat spel ligt ons wel, maar liever spe len we onder wat meer druk en tegenstand, dan presteren de spelers het beste”. Volgens speler Rogier Helmer schuilt het gevaar dat je je ei gen spel gaat verlagen naar het nivo van de te genstander. Uit alles blijkt dat de spelers een goede kijk hebben op de gebeurtenissen in en om de wedstrijd, dat siert dit team. In de 5 in ningen durende wedstrijd was het Bas Mulder die de laatste slagtrainingen van trainer Jan Klomp goed heeft begrepen, met een slagge- middelde van 1000 2x èènhonkslag, een bin nenveld honkslag en een 2 honkslag) was hij de meest produktieve speler. En wat te denken van Dolf de Bresser met 3 honkslagen, Rob Hooftman die met zijn honkslag maar liefst 2 punten binnen sloeg, Rogier Helmer (le jaars junior) en Tom Salvetti allebei een honkslag. Ook beste slagman Willem Poirters droeg zij ne steentje bij met 2 honkslagen van formaat. Wat minder fortuinlijk was pitcher John van Esch, zijn werpen werd teveel door de tegen stander beïnvloed. “Ik voelde het al bij de war- ming-up dat het minder was, maar de volgen de keer kunnen ze het shaken”. Dat belooft dus iets. Volgende week de belangrijke uitwedstrijd tegen Tilburg. Zoals vorige week in dit bericht bekend gesteld werd hopen de junioren op veel publiek op het Tilburgse Sportpark naast het Willem 2-stadion. De wedstrijd begint om 10.00 uur. Zoals anders het geval is, kunnen ook nu men sen die op de publieke tribune zitten de gele genheid krijgen iets te zeggen. Dat gebeurt dan tijdens het spreekkwartiertje aan het begin van de vergadering. Welkom De vergadering van de jeugdgemeenteraad is openbaar. Dat betekent dat iedereen van harte welkom is om de besprekingen vanaf de pu blieke tribune te volgen. Op maandag 26 mei 1997 overleed aan de ge volgen van een hartstilstand de heer E.A.J. (Albert) Lavrijsen. Albert Lavrijsen maakte gedurende 30 jaar deel uit van de gemeenteraad van de voor malige gemeente Oisterwijk. Hij begon zijn politieke loop baan als raads lid in januari 1964. Tot september 1966 was hij lid van de Fractie ’Jan Groenland’. Vanaf september 1966 was hij gedurende drie pe rioden van 4 jaar raadslid met een eigen frac tie. Vanaf september 1974 tot september 1982 was Albert Lavrijsen wethouder. De eerste periode van vier jaar omvatte zijn portefeuille het brede taakgebied Openbare Werken. In de tweede periode van 4 jaar zet te hij zich vooral in voor de portefeuille Wel zijnszaken. Op beide terreinen toonde hij zich een kundig bestuurder, een onvermoei baar werker en vooral een aimabel mens. Vanaf 1978 was de heer Lavrijsen raadslid in de Fractie van het C.D.A. Bij zijn zilveren jubileum als raadslid werd hij koninklijk onderscheiden. Hij werd be giftigd met de ere-medaille in goud, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Ter gelegenheid van zijn afscheid uit de Oisterwijkse gemeenteraad na een periode van 30 jaar werd de heer Lavrijsen geëerd met de ere-speld in zilver van de gemeente Oisterwijk. Naast zijn politieke inzet voor de Oisterwijk se gemeenschap bekleedde Albert Lavrijsen gedurende geruime tijd diverse maatschap pelijke functies. Zo was hij vanaf de oprichting in 1964 be stuurslid van de Verenigde Oisterwijkse Spe lers, een samenwerkingsverband tussen een drietal toneelgroepen, die elk jaar een voor stelling verzorgen in het Natuurtheater van Oisterwijk. Vanaf 1964 was hij secretaris en vanaf 1971 voorzitter. Vanaf 1966 tot 1988 was hij bestuurslid van het St. Nicolaascomité, waarvan vanaf 1980 voorzitter. Sinds maart 1988 was hij voorzitter van de Katholieke Bond voor Ouderen in Oisterwijk en tussen 1978 en 1982 bekleedde hij de func tie van voorzitter van de Stichting voor Sport en Recreatie in Oisterwijk. De overledene was daarnaast ook geduren de een zestal jaren voorzitter van de Stich ting Open Dag Oisterwijk, een stichting die elke twee jaren het verenigingsleven van Oisterwijk presenteerde. Albert Lavrijsen werd 74 jaar. De Oisterwijkse gemeenschap is Albert La vrijsen veel dank verschuldigd voor zijn on vermoeibare inzet in het belang van de Oisterwijkse samenleving. Dat hij moge rusten in vrede. Oisterwijk 27 mei 1997 drs. YC.Th.J. Kortmann Burgemeester van Oisterwijk. Jaarlijks raken er nogal wat paspoorten, rijbe wijzen en identiteitskaarten kwijt. Ze worden gestolen of raken door overlijden ongeldig. Jaarlijks is er echter ook nogal eens sprake van fraude op dit gebied. Dat geldt ook voor geval len waarin de betrokkene zijn verloren gegane reisdocument ’terugvindt’ en naast het nieuw uitgegeven paspoort, rijbewijs of identiteits kaart gebruikt. legen dat onwettige gebruik en fraude kan nu beter worden opgetreden met behulp van het VIS, het Verificatie Informatie Systeem. Als u bijvoorbeeld uw paspoort of rijbewijs ’kwijt’ raakt en het als vermist opgeeft en het later weer terugvindt en gebruikt, zonder dat u gemeld heeft dat u uw document weer terug in uw bezit hebt, dan kan dat voor u tot bijzon der vervelende situaties leiden. U loopt dan de kans te worden aangehouden, in het buiten land zowel als in Nederland. Het nummer van uw reisdocument en rijbe wijs staat namelijk genoteerd in het VIS dat al in 162 landen wordt gebruikt. Door dat be stand te raadplegen kan men eventueel on rechtmatig gebruik, dat gezien kan worden als fraude, snel op het spoor komen met alle ver velende gevolgen vandien voor de betrokkene. Een goede raad: ben zuinig op uw paspoort, rijbewijs en andere reisdocumenten. Raakt u het desondanks kwijt of wordt het gestolen, meldt dat dan zo spoedig mogelijk bij de poli tie. Als u een nieuw document aanvraagt en u vindt uw ’oude’ plotseling terug, lever het ’te ruggevonden’ document dan in bij de balie van de afdeling Burgerzaken. U kunt uzelf op die manier heel wat narigheid besparen. Wilt u meer weten over dit onderwerp, neem dan contact op met de afdeling Burgerzaken, telefoon 013-52 912 17. ylGIRO Uitslagen: Honkbal Jun.: MULO - Roef!7-11 Honkbal Adspr.: Roef! - PSV10-9 Honkbal Pup. B: Roef! - Knuppelaars 15-5 Softbal 1Roef! - Knuppelaars3-0/7-4 Andere wedstrijden geen uitslagen bekend. Wedstrijden zaterdag 7 juni: Honkbal 2: Roef! - Gemert Honkbal Jun.: Tilburg - Roef! Honkbal Adsp.: MULO - Roef. Honkbal Pup. B: Roef! - Cardinals Honkbal Pup. C: Roefl - Knuppelaars ..11.00 Softbal 2: Roef! - Mustangs17.00 Peanuts 2: Knuppelaars - Roef!10.30 Wedstrijden zondag 8 juni: Softbal 1Euro Stars - Roef! Honkbal 1Roefl - PSV Vergadering Op woensdag 11 juni 1997 om 16.00 uur ko men de leden van de jeugdgemeenteraad dit jaar voor de vierde keer bij elkaar. De vergade ring vindt plaats in de raadzaal van het Raad huis aan De Lind 56 te Oisterwijk.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10