SOpfl? Extran sportdrink Lotus Comfort toiletpapier pak 6 rollen Super Mario van Balkom mandarijnen VIDO - voor vrouwen 40-60 Evenementenkalender Schoolvoetbal K.B.O. feest Moergestel grandioos geslaagd PV. ’Over Berg en Dal’ Super is beter 2 Clubkas- munten gratis! 2 Clubkasmunten gratis! 1 Clubkasmunt gratis! J 4 flesjes diverse soorten Dien Donkers als 2e deed hiervoor niet onder met ook 2 leuke acts. Veel succes oogsten Eddy Hurkrnans en Corrie op ’t Hoog met een act “De aardappelschillers”. De toneelgroep de 2e jeugd bracht de klucht “Groene vingers op kantoor”. Een echt koldergeval dat men voor treffelijk op de planken wist te brengen. De dames Jansen, Ligtvoet en Nouwens brachten als de “Star Sisters” een prachtig uitgevoerd Een nieuwe levensfase Elke eerste en derde dinsdag van de maand, van 14.30 uur tot 15.30 uur. Is er voor vrouwen in de overgangsperiode, een inloopmiddag. Om kennis te maken met VIDO. Hoe ga je met deze nieuwe periode in je leven om. Voor veel vrouwen verandert er veel in hun lichaam, ge zin, werk en omgeving enzovoorts. Middels gespreksgroepen voor vrouwen in deze leef tijdsfase werkt VIDO aan het erkennen en her kennen van alle ongemakken, die deze leeftijd meebrengt. In een gespreksgroep leer om positief om te gaan met alle veranderingen. Je kunt je telefo nische of op de inloopmiddag opgeven om aan een gespreksgroep deel te nemen, waar wordt gewerkt aan zelfvertrouwen, evenwicht, enzo voorts. Door met elkaar van gedachten te wisselen sti muleren en ondersteunen we elkaar en kun nen we onze nieuwe levensfase beter invullen. De eerst volgende inloopmiddag is 3 juni 1997. U wordt verwacht in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koestraat 164 te Tilburg. Park de Horion, eerste verdieping, zaal 2. Wij verwachten je. Voor informatie: 013- 4562738 en/of 013-5426591. Vanaf 1 april jl. wordt door de Stichting Per- spektief Oisterwijk (SPO) de Evenementen kalender uitgegeven. Inmiddels is hij drie maal verschenen. U kunt hem niet gemist hebben, want hij is op 100 plaatsen in Oister wijk, Moergestel en Heukelom opgehangen. En als u ziet wat er allemaal opstaat dan zult u zeggen: Wat is er veel te doen! Het is een mooi vormgegeven poster, met op de achtergrond een bewerking van een prach tig schilderij van Franca Russ-Muller Jabusch. Datzelfde schilderij werd ook gebruikt bij de omslag van het programmaboekje 1997 van de Stichting Cultureel Oisterwijk (SCO) die ook aan deze Evenementenkalender bijdraagt. Om de kalender te kunnen blijven uitgeven, vraagt SPO een kleine bijdrage voor elke ver melding. Daarbij worden verschillende tarie ven gehanteerd voor commerciële evenemen ten en evenementen van gesubsidieerde instel lingen, zoals toneelvereniging en koren. De door de Stichting Cultureel Oisterwijk ver zorgde concerten staan natuurlijk op de kalen der, evenals allerlei activiteiten van het Bezoe kerscentrum van Natuurmonumenten en voorstellingen in het Natuurtheater. Deze drie instanties betalen daarvoor een vast bedrag per jaar. Wanneer u een evenement wilt aanmelden, kunt u dat doen bij Laura van der Westerla- ken, tel. 5219223. Doe dat liefst ruim van te voren, omdat er in het zomerseizoen door het grote aantal evenementen vaak gewisseld wordt. re toelichting werd gegeven door Jos v.d. Heu vel en zijn vrouw, die de coördinatoren waren voor deze middag. Spelenmiddag In “Den Boogaard” stonden 7 activiteiten stands opgesteld met opdrachten. Bij de 8e stand kreeg men als opdracht om via een foto- zoektocht te belanden in “De Roozendries”. Hier moest men nog 3 opdrachten vervullen om dan vervolgens weer naar “Den Boogaard” te wandelen. Voor elke opdracht kreeg men een waarderingscijfer. Er hadden 210 leden inge schreven. Honderdenzeventig leden behaalden het minimum aantal punten. Zeventien had den er voldoende voor een waardevolle prijs. Dit waren: Dré Ligtvoet, Tiny van Gisbergen, Sjan Jansen - Swinkels, Riet op ’t Hoog, Nelly Mertens, Ad Ruiter, Corn. Denissen, Noud Smits, Riet Willems, Riek Mallens, Corrie Ceu- lemans, Riet Hoefnagels, Lies op ’t Hoog, Jean ne van Herck, Dini Oerlemans, Riet van Elde- ren, Corn, van Gisbergen. Verder werden er nog 3 z.g. poedelprijzen toegekend. Het was verwonderlijk hoe intens de deelnemers bezig waren en er veel plezier aan beleefden. Natuur lijk had de een meer geluk dan de ander, maar zo gaat dat nu eenmaal bij sport en spel. Veel waardering werd opgebracht voor de stand houders die ieder voor zich de opdrachten had den uitgedacht en opgesteld. Avondprogramma Tijdens het avondprogramma was de zaal met 275 leden gevuld. In het programma moesten, wegens ziekte van enkele deelnemers, wijzigin gen worden aangebracht, maar hiervoor wer den goede vervangers gevonden. Wil van Ge nezen met zijn electronisch orgel opende de avond met een echt opwarmprogramma. On der leiding van ceremoniemeester Ad Nou wens met zijn assistenten Ria Roozen en C. van Gisbergen traden de navolgende ten tonele: Dien Ketelaars beet de spits af met een paar leuke en goed gebrachte declamaties. Dit jaar wordt voor de 5e maal het schoolvoet- baltoernooi van Moergestel gehouden. Ruim 200 kinderen van onze 3 basisscholen hebben afgelopen donderdag op de eerste wed strijddag enthousiast en vooral ook sportief om de eer van hun school te verdedigen. Gelukkig was het weer goed en had de E.H.B.O. weinig te doen zodat we kunnen spre ken over een goed geslaagde avond, waarbij de vele enthousiaste supporters konden genieten van mooie schoten, heerlijk ’klutjesvoetbal’ en vele al dan niet bedoelde schijnbewegingen. Aanstaande donderdagavond 29 mei, tussen 18.00 uur en 20.00 uur vindt de fmale-avond plaats en hopen we iedereen weer langs de kant te zien. De toernooileiding.' dans- en zangnummer. Mevrouw Irene Gran- neman, als invalster voor Jan Habraken, pre senteerde enkele leuke zangnummers met me dewerking van haar zoon aan de piano en haar dochter met de blokfluit. Zij is zeker een ver borgen talent. Tiny Jansen met 5 helpers/sters, nodig geconstumeerd, brachten een weergave van, hoe een zestal ouderen zich trachten lenig te houden met ochtengymnastiek van de ra dio. Het gaf natuurlijk de nodige trammelant, succes verzekerd. Als laatste klap op de vuur pijl traden op, pastor Com. Jansen met zijn misdienaars Ger de Laat en Ant. Langenberg als de “Biestse Pastoor”. Naast zijn gebruike lijke wekelijkse preek tot zijn luisterende gelo vigen, ging hij een processie organiseren naar de H. Antonius. Tientallen personen uit de zaal werden aangezocht om diverse uitbeeldingen in deze processie uit te voeren. Hoe kreeg hij dat voor elkaar??? Iedereen lag krom van het lachen behalve hijzelf. Tijdens de avond en tussen de optredens door bracht Wil met zijn orgel met alle toeters en bellen eraan, de nodige en gevraagde muziek nummers, welke hij op professionele manier wist te brengen. Na de officiële sluiting door Theo Jansen was er nog gelegenheid om tot 12 uur een dansje te wagen, waarvan velen gebruik maakten. Terugblik De gehele dag overziende, kan worden gecon stateerd dat de K.B.O.-leden zelf tot grote pres taties in staat zijn. De saamhorigheid blijkt voortreffelijk te zijn. Het is verwonderlijk dat mensen in de 3e en 4e levensfase, nog zo intens bezig kunnen zijn. Het bestuur kan met volle tevredenheid terug zien op dit 40-jarig be- staansfeest. Op het eerst volgende zal vermoe delijk minstens 5 jaar moeten worden gewacht. Druk bezochte Open Dag bij K.B.O. Moergestel Ter afsluiting van het 40 jarig jubileum van de K.B.O. afdeling Moergestel, werd er op zondag 25 mei van 11.00 tot 17.00 uur een open dag gehouden in “De Roozendries”. Het gebouw was natuurlijk feestelijk ver sierd en er was een zeer overzichtelijke ten toonstelling ingericht van alle activiteiten die door de vrijwilliger(ster)s van de K.B.O. in Moergestel worden georganiseerd. Deuren open voor iedereen Er heerste een gezellige feestelijke sfeer en reeds bij de opening was het een drukte van belang. Door afwezigheid van de voorzitter, Noud Smits, in verband met verplichtingen in Oisterwijk bij het 100 jarig bestaan van de Pet ruskerk, werd de tentoonstelling geopend door de vice voorzitter Theo Jansen. Hij opende de deuren, zo zei hij, voor iedereen, voor jong en oud uit Moergestel en omstreken. “Iedereen mag zien wat er in dit dorp door vele vrijwilli gers van de K.B.O. voor de ouderen wordt on dernomen. Misschien heeft u belangstelling om mee te komen doen, schroom dan niet, want als u zich wilt inschrijven voor een van onze activiteiten, dan kunt u bij elke stand te recht”. Ten slotte wenste hij allen een hele pret tige dag in het eigen home “De Roozendries”. Muzikale opening Hierop volgde een muzikale opening door het ouderen koor “Echo”, met onder andere het toepasselijke lied “De nieuwe dag”. Zij zongen een vijftal nummers wat door de bezoekers bij zonder op prijs werd gesteld. Vervolgens kon men de ruim bemenste stands bezoeken, die zeer duidelijk aangaven met welke overgave en plezier de vrijwilliger(ster)s zich inzetten. Het was dan ook niet vreemd, dat verschillende bezoekers zich spontaan opgave zowel voor het lidmaatschap van de K.B.O. afdeling Moerge stel, als voor een van de gepresenteerde activi teiten. De activiteiten van de K.B.O. Moerge stel omvatten: Biljarten 65Biljarten 55 Biljarten 3 banden; Fietsen 40 - 50 km. per keer; Gymnastiek; Fietsen 25 km. per keer; Sportinstuif; Houtbewerken; Handwerken dinsdaggroep; Handwerken woensdaggroep; Poppen maken; Jeu des Boules; Stijldansen; Toneel “De tweede jeugd”; Volksdansen; Zang koor “Echo” en Tekenen en schilderen. Drukte van belang Ongeveer driehonderd bezoekers bezochten de diverse stands in “De Roozendries”. Bij bin nenkomst kreeg men een gratis lot, waarop men een van de 24 prachtige prijzen kon win nen. Net voor de afsluiting van de tentoonstel ling, trok de voorzitter, Noud Smits, de win nende loten. De winnende loten zijn; 573,748, 702,633,624,652,707,694,562,539,620,610, 547,742,616,697,648,572,775,544,758,560, 784 en 541. Deze prijzen kunnen worden afge haald, tijdens de openingstijden, aan de bar van het eigen home van de K.B.O. “De Roozen dries”, in de Prinses Margrietstraat te Moer gestel. Al met al, een buitengewoon geslaagde af sluiting van het 40 jaar jonge K.B.O. Moer gestel. Donderdag 22 mei vierde de K.B.O. Moergestel haar 40-jarig bestaansfeest. 275 Leden hadden ingeschreven om dit jubileum mee te vieren. De dag werd begon nen met een Eucharestieviering in de parochie kerk. Voorganger was Pastor H. v.d. Broek. In zijn toespraak behandelde hij het gekozen thema “Erfenis”. De gezan gen werden verzorgd door het eigen K.B.O. koor “Echo”, wat zij o.l.v. Agnes v.d. Broek en organist A. Mensink uitstekend deden. Zij werden dan ook met een ap plaus beloond. Na deze geestelijke viering werd het feest voortgezet in partycentrum “Den Boogaard”. De leden werden ontvangen met koffie en cake. Onder de aanwezigen bevonden zich de spe ciaal genodigden; Burgemeester Kortmann met zijn echtgenote en enkele afgevaardigden van de kring Hilvarenbeek e.o. Jaarvergadering Na enkele organisatorische mededelingen, hield de vereniging haar jaarvergadering waar in de voorzitter A. Smits alle leden en geno digden welkom heette. Hij ging in ’t kort in op de herdenking van het 40-jarig bestaan en wat al tot stand was gebracht.”Wij prijzen ons ge lukkig met het grote aantal activiteiten met zoveel deelnemers. Wij zijn dankbaar over een eigen “home” te kunnen beschikken. Dankzij een groot aantal vrijwilligers kunnen wij veel doen ten behoeve van onze leden. Hiernaast is de belangenbehartiging voor onze leden naar buiten toe, op sociaal en economisch vlak een belangrijke taak voor het bestuur”. Als voor beeld noemde hij enkele kardinale punten in verband met de gemeentelijke herindeling. Tot slot wenste hij alle leden een plezierige dag en avond toe, die voor hen werd georganiseerd, maar die ook in hoofdzaak door de leden zelf werd verzorgd. De notulen, jaar- en financieel- verslag werden na behandeling goedgekeurd. De voorzitster Thea van Os van de Activitei tencommissie deed een mooi verslag van de activiteiten over het afgelopen jaar. Er zijn momenteel een 20-tal activiteiten met in to taal 400 deelnemers. Dankzij de hulp van alle activiteitenleiders draait alles prima, waarvoor zij haar waardering uitsprak. In september aan staande zullen weer diverse cursussen en acti viteiten starten. Lees daarom eens aandachtig het komende 50+ blauwe boekje, waarin dit alles aan de orde komt. In de bestuursverkiezing werden de leden C. van Gisbergen, C. Jansen en T. Janssen her kozen. Verder werd het bestuur met 2 perso nen uitgebreid. Hiervoor werden gekozen Piet Ketelaars en Betsie Denissen - Welten. Feestelijke lunch Na de vergadering werd om 12.30 uur de lunch geserveerd en ondertussen nagekaart over het afgelopen verenigingsjaar. Vervolgens werden de voorbereidingen getroffen om de spelen middag te kunnen starten. De strippenkaart met opdrachten, en 3 consumptiemunten om het gezellig te houden, werd uitgereikt. Nade- Verenigingsuitslag van de wedvlucht gehou den op 17 mei 1997 vanuit Chantilly over een afstand van 325 km. 157 oude duiven H. Schepens 1,2, 3,5,6,8,9,10,14,17,18,19, 21,23,24, 30, 31, 34, 39 (48 mee) L. van de Branden 4,25,29 (10 mee) J. van Drunen 7, 28 (15 mee) L. Kennes 11, 15, 16, 32,33, 35 (22 mee) Th. Colsen 12,37 (14 mee) A. Westgeest 13,20,27 (15 mee) L. van Boxtel 22,26,38 (14 mee) M. van de Wiel 36 (5 mee) A. van Hulten 40 (6 mee) Raadhuisstraat 1 5066 AP Moergestel Tel. (013) 513 6050 zak 10 stuks jff I PAGINA 7 469 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MEI 1997

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7