Deze week I 0 I Aphrodite Structuurvisie Centrum Oisterwijk belangrijk item op agenda FK Volksfeest Biest-Houtakker 1997 Juni: reismaand in de bibliotheken Huis-aan- huisinzameling oud papier en textiel in Moergestel Nu opgeven voorde 15e wandel avondvierdaagse WOENSDAG 28 ME11997 - 22e Jaargang - Nr. 957 5 ►r 4 Optredens harmonie Grandioos feest bij K.B.07 Jeugdvakantieweek9 Informatie gemeente ....10/11 Gemeenteraadsverslag Volksfeest Biest-Houtakker1 40 Jaar 'De Vurhaai’2 1997 Is door de gezamenlijke Nederlandse Bi bliotheken uitgeroepen tot het jaar van het rei zen. De bibliotheken van Oisterwijk en Moer gestel hebben in samenwerking met reisbureau Wolf’s reizen, gevestigd in Oisterwijk en Moer gestel, besloten om de maand juni uit te roe pen tot maand van het reizen. Gedurende deze maand vinden een aantal speciale acties plaats. Twee van deze acties werpen hun schaduw ech ter nu al vooruit: de fotowedstrijd voor volwas senen en de knutselwedstrijd voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Vakantie-fotowedstrijd Heeft u een mooie, gekke, sfeervolle, romanti sche, originele kortom unieke vakantiefoto? Wilt u een weekendje weg in de wacht slepen? Doe dan mee aan de fotowedstrijd en lever de foto in bij een van de beide bibliotheken of bij een van de vestigingen van Wolf’s reizen. De foto’s kunnen worden ingeleverd tot 14 juni aanstaande. Alle foto’s worden tentoongesteld Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! 1- Donderdag 29 mei 19.00 uur: - Koninginnedag 1997 - Jaarmarkt 1997 - Fietsdriedaagse S.V. Roef! - Straotpraot - Dagkapel - ’Wè zut zèn?’ - Op bezoek bij Leen van Herck - Sport (o.a. wandelavondvierdaagse) - 40 Jaar K.B.O. - Historisch rondje Moergestel - De natuur Deze uitzending wordt herhaald op zondag 1 juni om 13.00 uur en donderdag 5 juni om 20.30 uur. Binnen enkele dagen na uitzending is de videoband te leen in de Bibliotheek. De organisatie heeft weer een aantal mooie rou tes uitgezet, en er is ook weer een kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is dan wel alleen voor de betalende wandelaars, en de organisatie hoopt dat diege ne die niet bereid is om startgeld te betalen ook zo sportief zal zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zowel voor kinderen als vol wassenen. In verband met de 15x is er weer een fotopuz- zeltocht georganiseerd waaraan weer leuke prijsjes zijn verbonden. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdagavond weer heel gezellig op het St. Jansplein. Wilt U meer informatie, tel. 013-5132207 (tussen 18.00 uur en 21.00 uur). De Stichting Wandelavondvierdaagse. Vanaf vrijdag 30 mei a.s. worden in Moer gestel oud papier en textiel - afkomstig van huishoudens - iedere week (telkens op vrij dag) huis aan huis opgehaald door het Kringloopbedrijf Oisterwijk. In de even weken (dus m.i.v. vrijdag 30 mei a.s.) wordt het oud papier en textiel opgehaald in de wijken: - de Hoefkens - Groot en klein bungalowpark - de Prinsessenbuurt - ’tJap - Papenacker en in het buitengebied in de straten: - Heuvelstraat - Broekzijde - Donkhorst - Molenakkerstraat In de oneven weken (dus m.i.v. vrijdag 6 juni a.s.wordt het oud papier en textiel opgehaald in de wijken: - Stokeind - Kloosterlaan Oost en West - De Kom - Achterbos - de Heivelden - Oostelvoirt en in het buitengebied in de hierboven (bij de ’even weken’) nog niet genoemde stra ten. De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar ge lopen van dinsdag 3 juni tot en met vrijdag 6 juni. Men kan zich vanaf 26 mei tot en met 2 juni elke avond tussen 18.00 uur en 21.00 uur weer opgeven, op de volgende adressen: Krijtestraat 17; Griete Veldeke 6; De Stappert 49; De Hoef kens 39. Op elk adres kunnen ook groepen ingeschre ven worden (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon en als men zich dinsdag 3 juni aan de start op geeft zijn de kosten 6,- per persoon, dus best de moeite waard om vooraf in te schrijven, u hebt dan ook geen last van een lange rij bij de na-inschrijvingen. De start is de eerste 3 avonden steeds om 18.00 uur, en op vrijdag 6 juni, voor de 15 km wan delaars om 17.30 uur, de 10 km wandelaars om 18.00 uur, en de 5 km wandelaars om 18.30 uur. gangspunten, die het plan hanteert. AB is het principieel oneens met de visie omtrent het toekomstig “Kunstcluster” en stemde daarom tegen. Uitvoering in detail gaat geregeld wor den in bestemmingsplannen. Daartoe nam de raad een voorbereidingsbesluit voor het gehe le gebied. Schoolzwemmen Een aansprekend effekt van de herindeling is het weer invoeren van schoolzwemmen. Wat voor de Oisterwijkse scholen geldt, geldt nu ook voor de Moergestelse scholen. Het school zwemmen heeft geen gevolgen voor de omvang van de zogenaamde “droge gymnastiek”, die daarmee binnen de wettelijke eisen blijft. Er wordt niet aan getwijfeld dat alle scholen hun medewerking zullen verlenen. Dak Hertog Jan Het jaar 1997 is een overgangsjaar in nieuwe wetgeving inzake decentralisatie onderhoud scholen. Zonder dat er een meerjarenplan aan ten grondslag ligt stelde de raad een krediet beschikbaar om nu noodzakelijke buitenvoor zieningen bij de diverse scholen aan te bren gen. Daartoe behoort ook de reparatie van het dak van de Hertog Janschool. Óver een eerder uitgevoerde reparatie bestaat een konflikt tus sen het schoolbestuur en de aannemer. Daar blijft de gemeente buiten. Reparatie is nu noodzakelijk en moet worden uitgevoerd. AvdW p Huidverzorgingsinstituut Tel. 013-513 1474 Raadsvergadering 22 mei Het is alleszins begrijpelijk dat ruime aandacht wordt besteed aan het vaststellen van de structuurvisie Centrum Oisterwijk en het daaraan gekoppelde beleidsplan Oisterwijks Centrum Bereikbaar, immers als er iets is van louter lokaal belang dan is het dat wel. Maar dat een raadsvergadering tot ruim halftwaalf moet duren gaat toch wat ver en heeft dan niet zozeer te maken met dat ene agendapunt, maar veeleer met het zoeken naar een “vergadercultuur”, die nog niet is gevonden. Het lijkt erop dat standpunten, die reeds in commissievergaderingen zijn verwoord in de raadsvergadering dunnetjes worden overge daan en nieuwe discussies worden uitgelokt. Vanuit een oppositiestandpunt natuurlijk te recht, maar ook de coalitiepartijen vragen bij ieder agandapunt het woord en hebben hun spreektijd voorbereid. Neem daarbij dat de spreektijd veelal uitmondt in nadere vragen aan het college, dan heb je al gauw nieuwe be raadslagingen over agendapunten, die in we zen hamerstukken zouden kunnen zijn. Zelfs de oppositie voelt aan dat het wat te gek wordt. Illustratief hiervoor is de ontboezeming van mevrouw Depman (PvdA): “Ik zou nog een vraag willen stellen, maar ik ben zo bang voor het lange antwoord”. Structuurvisie Centrum Door Pouderoyen Compagnons te Nijmegen is een structuurvisie opgesteld dat als hoofd doelstelling heeft: “het realiseren van een centrumgebied, met behoud en versterking van het cultuurhisto risch karakter van het beschermd stads- en dorpsgezicht “Centrum Oisterwijk”, waar ruimte is voor het ontwikkelen van een dyna misch, recreatief en attractief winkel (voorzie ningen) en woongebied.” Alle partijen spraken hun waardering uit over het plan en met uitzondering van Algemeen Belang (5 zetels) konden zij zich vinden in uit- Vrijdag 30 mei 1997: verbroederingsfeest/reünie Op deze laatste vrijdag van mei gaat de twin tigste aflevering van het Volksfeest Biest-Hout akker om 20.30 uur van start met een verbroe deringsfeest/reünie. Plaats van handeling is net als al die voorafgaande keren de feesttent aan het Vossenhol in Biest-Houtakker. Een kleine vijfhonderd oud-Biestenaren hebben een per soonlijke uitnodiging voor deze avond ontvan gen en uiteraard worden ook alle huidige in woners van Biest-Houtakker op deze avond verwacht. Wie geen uitnodiging heeft ontvan gen maar zich toch verwant voelt met de Biest- se gemeenschap is uiteraard ook van harte wel kom. De entree voor deze avond is geheel gratis evenals de koffie met cake en de in de loop van de avond geserveerde hapjes. Zaterdag 31 mei 1997: Rowwen Hèze De Limburgse feestband Rowwen Hèze zal op deze avond optreden in de feesttent aan het Vossenhol in Biest-Houtakker en de twintig ste aflevering van het Volksfeest daarmee een heel bijzonder accent geven. Aanvang van het programma is bepaald op 20.30 uur en de toe gangskaarten kosten in de voorverkoop 17,50 en straks aan de tent 20,-. Als voorverkoop adressen fungeren café D’n Hessel in Biest- Houtakker (tot en met 19 mei a.s.), café De Verandering in Hilvarenbeek, café Kerkzicht in Diessen, Poolcenter Verhoeven in Middel- beers, café De Klaore in Moergestel en café Herrzen Nederland in Goirle. Zondag 1 juni 1997: muziek, demon straties, gratis kinderattracties enzo voorts Het eigenlijke Volksfeest gaat op zondag 1 juni om 12.00 uur van start. De jaarmarkt in het Vossenhol die onderdeel hiervan uitmaakt is gratis toegankelijk. Wie meer van het Volks feest wil zien en dus verder het terrein op wil zal de entree van 3,- per persoon moeten be talen. Kinderen tot en met 12 jaar hebben ech ter gratis toegang en 65-plussers hoeven op ver toon van hun 65+-pasje siechts 1,50 te beta len. Aan alle betalende bezoekers zal een toegangsnummer worden verstrekt dat als lot geldt in een loterij waarmee in de loop van de zondagmiddag leuke prijzen te winnen zijn. Wat biedt het Volksfeestprogramma op deze zondag? Allereerst zijn er verschillende terras sen waar het bij het verwachte goede weer on getwijfeld goed toeven zal zijn. Het Belgische terras biedt weer de mogelijkheid om op een plezierige manier met verschillende Belgische biersoorten kennis te maken en troubadour Gerard van Maasakkers zal zijn best doen om uw verblijf aldaar te veraangenamen. Hetzelf de geldt voor de formaties Bach en Broccoli en We nun Henk (traditionele Brabantse en Vlaamse volksliederen). Voorts zal in de grote feesttent de countryband Slappin Leather zijn beste beentje voorzetten samen met een aantal fraai uitgedoste dansers en danseressen. Amusante demonstraties met honden zullen door Alert uit Moergestel worden verzorgd, terwijl een trampolinegroep uit Best voor knotsgekke taferelen gaat zorgen. Verder worden er dansdemonstraties uitgevoerd door een groep onder leiding van loos Swin- kels en de mannen van Leo Bruurs nemen de vechtsportdemonstraties voor hun reke ning. Het Biestse gilde zal boogschietde- monstraties uitvoeren waarbij ook door be zoekers geschoten kan worden. Voor de no dige lachwekkende inbreng op het Volksfeest zorgen enkele straattheaterartiesten en de Diessense groep die een wagenspel gaat op voeren. In de kinderhoek kunnen kleinere Volksfeest- bezoekers geheel gratis genieten van de dieren op de kinderboerderij, een ritje in de draaimo len of op een heuse pony. Ook kunnen zij in de schminkhoek hun gezicht op verschillende manieren laten ’bewerken’. Nieuwe attracties zijn Flipper de Dolfijn en een superglijbaan. De minicars en een aantal kleine motortjes zijn ook deze keer weer van de partij en wat de le den van de scouting allemaal weer aan fraais gaan bouwen verklappen we nog even niet. Uiteraard zal ook op deze aflevering van het Volksfeest de traditionele rommelmarkt niet ontbreken, terwijl Biestse mensen ook oude ambachten en nijverheid zullen showen. Even tueel slecht weer hoeft geen onoverkomelijk probleem op te leveren omdat de feesttent met het oog op het zaterdagavondprogramma wat groter is dan andere jaren. Tot ziens in de Biest-Houtakker! in de bibliotheken van 2 tot en met 28 juni. Een onafhankelijke jury zal beslissen welke foto het weekendje weg wint. Vergeet daarom niet uw naam en telefoonnum mer achter op de foto te vermelden. Na afloop van de aktie kunnen de foto’s weer worden opgehaald. Ik ga op vakantie en wil naar. Meestal beslissen je ouders war jullie met va kantie naar toe gaan. Misschien heb je zelf wel hele andere ideeën over waar je naar toe zou willen of wat je zou willen doen tijdens de va kantie. Daarom teken, knip, plak, knutsel, schrijf, verf of bouw, laat je fantasie werken en maak een mooi kunstwerk met als thema: Ik ga op vakantie en wil naar.....? Lever je kunstwerk in bij je eigen bibliotheek die het dan tentoonstellen in de periode van 2 tot en met 28 juni. Inleveren kan tot en met 21 juni. Na afloop beslist de jury welk werkstuk een prijs krijgt. Vergeet niet je naam en tele foonnummer op je kunstwerk te vermelden! Tot ziens in de bibliotheek! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. lel. 013-513 14/4 -p Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z nr—iSchoolstraat 5 MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1