Oisterwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk i I Beschikking Wet Milieubeheer Artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Weren van gemotoriseerd verkeer Informatieavond fietspaden Beschikking Wet Milieubeheer (intrekken dwangsom) Bouw vergunningen/ meldingen AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN PAGINA 11 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 28 ME11997 O) )e i 957-6 i Een bezwaarschrift schorst de werking van het verkeersbesluit niet. Zij die bezwaar maken kunnen, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene Wet Bestuursrecht, de president van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 90125, 5200 MA 's-Hertogen- bosch, verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. WEREN VAN GEMOTORISEERD VERKEER IN HET GEBIED LOGTSEBAAN EN OMGEVING St. 14. Burgemeester en wethouders verlenen o.g.v. art. 15 WRO jo art. 9, lid A van de plan- voorschriften van het bestemmingsplan Buitengebied Moergestel vrijstelling voor het bouwen van een bedrijfswoning op het perceel Driehuizerweg 10 te Moergestel en een bouwvergunning. Het bouwplan ligt met ingang van donderdag 29 mei ter inzage in het gemeentekan- toor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Indien u van mening bent dat u door het verlenen van deze vrijstelling rechtstreks getroffen bent, dan kunt u tegen dit besluit op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht binnen 6 weken na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101 5060 GA Oisterwijk. 957-2 Bovendien ligt vanaf 29 mei 1997 gedurende vier weken voor belanghebbenden tij dens kantooruren bij de balie van Voorlichting op het gemeentekantoor en op de biblio theken in Oisterwijk en Moergestel het voornemen van Burgemeester en wethouders van de gemeente Oirschot ter visie inzake de afsluiting van een aantal wegen gelegen in het gebied van de gemeente Oirschot dat wordt begrensd door de Brinksdijk ofwel de gementegrens Boxtel-Oirschot, Nieuwedijk, Brandbeemdseweg, Broekstraat, Hei- bloemdijk en Spoordonkseweg, voor het gemotoriseerd verkeer, behoudens het bestem- mings- en landbouwverkeer. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijzen omtrent dit concept-verkeersbesluit bekend maken bij het college van Burgemeester en wethouders van de gemeente Oirschot, Postbus 115688 ZG Oirschot. 957-7 irk le- :n. iet el- ’a- ar. ;io er- do iet In het gemeentelijke verkeerscirculatieplan VCP staat voor de Gemullehoekenweg een ontsluitingsfunktie voor autoverkeer en fietsstroken voor de fietsstructuur. De afdeling Gemeentewerken is al enige tijd bezig met de voorbereiding van de aan te leggen tietsvoorzieningen op de Gemullehoekenweg tussen Heisteeg en Terburght- weg. Na het aandragen van diverse varianten en het inwinnen van adviezen bij het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid, De Fietsersbond, ENFB en het Politie-team Oister wijk is op advies van de raadscommissie Ruimtelijke ontwikkeling en Milieu één variant globaal uitgewerkt. Voorafgaand aan de verdere besluitvorming wordt op 5 juni a.s. om 20.00 uur in Restaurant Rasa Senang, Gemullehoekenweg 127 een informatie avond georga niseerd. Tijdens deze avond zullen de bewoners en omwonenden en andere geïnteres seerden worden geinformeerd over de voorgestelde planontwikkelingen en de daar voor benodigde gronden van aangrenzende bewoners. Tevens kan eenieder zijn me ning over het plan geven. Wij nodigen u van harte uit om deze informatiebijeenkomst bij te wonen. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsma tig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - GTI Oisterwijk B.V. voor het veranderen van een installatiebedrijf met werk plaats aan Schijfstraat 18-24 te Oisterwijk; - De heer J.A.M. van Esch voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een veehouderij aan Baaneind 8 te Berkel-Enschot Burgemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn om het gebied dat wordt begrensd door de Oirschotsebaan, Fransebaan en de Logt, voor het gemotoriseerd verkeer behoudens het bestemmings- en land bouwverkeer, af te sluiten. Het concept-verkeersbesluit ligt vanaf 29 mei 1997 gedurende vier weken voor belang hebbenden tijdens h.- ‘ooruren ter inzage bij de balie van Voorlichting op het gemeen tekantoor en op de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel. Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijzen omtrent dit concept-verkeersbesluit bekend maken bij het college van Bur gemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. In het belang van de bescherming van het milieu zijn aan zo'n vergunning voorschriften ver bonden. Een bedrijf is verplicht de voorschriften na te leven. Wanneer dat niet het geval is kan het gemeentebestuur besluiten om over te gaan tot het opleggen van een dwang som. Het gemeentebestuur heeft bepaald dat in zo’n geval een gedeelte van de proce dure als bedoeld in afdeling 3.5 van de Algemene Wet bestuursrecht zal worden ge volgd. Beschikking (intrekken dwangsom) Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben besloten de opgelegde dwang- sombeschikking in te trekken: - Gebr. v.d. Sande Beheer B.V., Steenstraat 5 te Berkel-Enschot De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 2 juni 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. 957-5 INFORMATIEAVOND OVER AANLEG FIETSPADEN GEMULLEHOEKENWEG OP 5 JUNI De beschikkingen zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikkinggen liggen vanaf 2 juni 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oister wijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. 9574 Alftipnlan Het colle§e van burgemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk heeft het HniiUfJiaii concept-Aktieplan Armoedebeleid vrijgegeven voor inspraak. Het aktieplan omvat 15 Armoedebeleid concrete akties door de gemeente te ondernemen ter bestrijding en voorkoming van armoede en sociale uitsluiting. Het aktieplan volgt een procedure die gericht is op vaststelling door de gemeenteraad in zijn vergadering van 17 juli 1997. Voordat het zover is, kunnen belanghebbenden hun mening over het aktieplan kenbaar maken. Dit kan via deelname aan de armoedeconferentie die op 2 juni a.s. gehouden wordt. Hiervoor hebben zich ongeveer 50 personen aangemeld bij de organiserende instel ling, Stichting De Twern. Iedere deelnemer heeft hiervoor inmiddels een uitnodiging ontvangen. Indien u niet deelneemt aan de armoedeconferentie, maar toch het aktieplan wil inzien en eventueel daarop zijn/haar reactie kenbaar wenst te maken, kan terecht bij de ge meentelijke servicepunten. Daar ligt het concept-Aktieplan gedurende de komende week (van 28 mei t/m 3 juni a.s.) ter inzage met daarbij een reactieformulier. Alle reacties worden gebundeld en betrokken bij de uiteindelijke besluitvorming. Het aktieplan ligt deze week ter inzage bij: 1) afdeling voorlichting gemeente Oisterwijk; 2) openbare bibliotheek Oisterwijk; 3) openbare bibliotheek Moergestel. Na 3 juni worden de resultaten van de inspraak verzameld en brengt het college van burgemeester en wethouders een voorstel aan de gemeenteraad uit. Ook hierop kunt u uw reactie kenbaar maken door het bijwonen van de vergadering van de Commissie Welzijn op 25 juni 1997. Hierover volgt nog een afzonderlijke publicatie. Mocht u ondanks voornoemde informatie nog vragen hebben, dan kunt u bellen met: de heer M. Segers (gemeente) over het aktieplan en de procedure die dit plan gaat volgen voordat er op besloten wordt (tel. 529 1241); de heer M. Zantkuijl (De Twern) over inhoud van en deelname aan de komende armoedeconferentie (tel. 528 4080). 957-3 Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/melding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 21 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - veranderen van een berging aan de Mgr. Verhoevenlaan 22; - bouwen van een carport aan de Tilburgseweg 80; - verbouwen van de boerderij aan de Hoevenseweg 3; - uitbreiden van het pand de Lind 8; - uitbreiden van de woning aan de Peperstraat 10; uitbreiden van de woning aan de Dommel 16; - uitbreiden van de woning aan de Waterhoefweg 101; - uitbreiden van een emballageberging aan het Pannenschuurplein 32/40; - vergroten van een woonhuis aan de Eikenven 12. Moergestel: - vernieuwen van de garage/berging aan de Oisterwijkseweg 45; - uitbreiden van de woning aan de Voorbrugstraat 6; - plaatsen van een erfafscheiding aan de Schoolstraat 46b. Een aanvraag om sloopvergunning is ontvangen voor het: - slopen van een garage/berging aan de Oisterwijkseweg 45 te Moergestel. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221 Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indiendn bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Vergunning is verleend voor het: Oisterwijk; - bouwen van een serre aan de woning Kerkstraat 106; - uitbreiden van de woning aan de Jeroen Boschstraat 10; - plaatsen van een buitenreclame aan de J. Lenartzstraat 27; - bouwen van een bedrijfsruimte met kantoren aan de Sprendlingenstraat; bouwen van drie woningen aan de Tuinweg (onder intrekking van vergunning tot de bouw van 2 woningen aan de Tuinweg); - plaatsen zonnescherm aan de voorgevel van het pand de Lind 55; aanpassen en plaatsen van tennisbaanverlichting op het tenniscomplex aan 't Zwarte Wegje 1 Moergestel: - uitbreiden van de woning aan de Tilburgseweg 43. Op de volgende melding is positief gereageerd voor het: Moergestel: bouwen van een berging en kippenkooi aan de Pastoor van de Boogaardstraat 43. 957-1 op is- i ikt n. )e- j un en :n- in- ?e- i in- I ili- lp- :rd ets i gemeente -- 10 ale ie- :ns >n- ijk ijk :ur

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11