LITI E P Hulpcentrale SOS Dienst solidair met wie even een ander nodig heeft Open Dag De Parelmuzikanten, o.l.v. Peter van Esch Oisterwijk. Het orkest heeft een breed reper- 1 Bouw vergunning Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Voorontwerp- begrenzings- plan Zandleij Wet Milieubeheer Wat er in het leven ook gebeurt: er is altijd een begripvol luisterend oor, dag en nacht. Bij de Hulpcentrale SOS dienst Tilburg vindt u dit. B. en W.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 20 mei 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: Diversen: - Aan de raad zal worden voorgesteld in te stemmen met de jaarrekening 1996 en begro ting 1998 van de GGD. - Het college heeft besloten aan de medezeg genschapsraden van de openbare basisscholen De Kikkenduut, Kajuit, Wingerd en Bieneke- bolders het nieuwe reglement ter instemming voor te leggen. - Besloten is om de capaciteit van het school gebouw van de RK basisscholen Graaf van Ursel en Hertog Jan bij het begin van het schooljaar eenmalig vast te stellen en de in per manente vorm uitgevoerde ’tijdelijke’ uitbrei dingen van de RK basisscholen de Graaf van Ursel, Hertog Jan en openbare basisschool De Bienekebolders als permanent aan te merken. - Besloten is de verbinding tussen de Zoom en de Tongelreep af te sluiten voor doorgaand ge motoriseerd verkeer. - Het college is akkoord gegaan met de werk wijze zoals die is omschreven in de nota over de consequenties voor het openbaar gebied van het door het Zorgcentrum ingediende tuin plan. - Besloten is om de procedure tot wijziging van de bestemming van De Lind 19 van ’detailhan- delsdoeleinden’ in ’Horecadoeleinden’ stop te zetten. - In het kader van de vaststelling van uitvoe ringsregelingen arbeidsvoorwaarden heeft het college besloten de ’Richtlijnen aannemen ge schenken’ en ’Verklaring alternatieve samen levingsvorm’ vast te stellen. - Het college heeft kennis genomen van de reactie op het ontwerpplan Wet op de Bejaar denoorden 1997-2000. - Besloten is opdracht te verstrekken aan Stich ting De Twem om dorpssignalement uit te voe ren. - Het college heeft een aanvraag om tegemoet koming in de kosten van leerlingenvervoer af gewezen omdat niet wordt voldaan aan het in de gemeentelijke verordening opgenomen af- standscriterium. Muziek, Dans Theater onder één dak Zaterdag 31 mei a.s. van 12.00 uur tot 16.00 uur houdt Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. haar Open Dag, waarbij we u van harte willen uitnodigen om een kijkje te komen nemen. U bent welkom in ons pand gelegen aan der Schoolstraat 3 te Oisterwijk. Tijdens deze Open Dag kunt u bij de diverse docenten informatie inwinnen over muziek, dans theater. Tevens zullen de leerlingen van de Muziek school zich presenteren met zowel muzieken- sembles alsmede dans- en theatervoorstellin gen. Onderstaand schema geeft een idee wat u alle maal kunt verwachten. Balletzaal: 12.00 uur: Balletgroepen. 13.00 uur: Theatergroepen. 14.00 uur: Balletgroepen. 15.00 uur: Theatergroepen. Ensemble uitvoeringen in de aula: 12.00 uur: Big Band o.l.v. Piet van Campenhout. 13.30 uur: Strijkersensemble o.l.v. Jos v/d Dungen. 14.15 uur: Blokfluitensemble o.l.v. Rosalyn de Groot. 15.00 uur: Dwarsfluitensemble o.l.v. Wim Glorius. 15.30 uur: Popensemble o.l.v. Hans Weyenburg, Henk Bron, Komelis Lievense en Lucas Beukers. Ensemble uitvoeringen in de OLV ter Lindeschool: 12.00 uur: Gitaarensemble o.l.v. Manuel Ferre. 12.45 uur: Strijkersensemble o.l.v. Jos v/d Dungen. 13.30 uur: Blokfluitensemble o.l.v. Rosalyn de Groot. 14.15 uur: Dwarsfluitensemble o.l.v. Wim Glorius. 15.00 uur: Klarinetensemble o.l.v. Ellen van Bavel. Mocht u nog vragen hebben over bovenstaan de informatie kunt u contact opnemen met de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o., tel. 013- 5282753. Help het milieu een handje In de kernen Moergestel en Oisterwijk is de laatste jaren ter bestrijding van onkruidgroei op openbare verhardingen geen gebruik meer gemaakt van onkruidbestrijdingsmiddelen. Immers, het gebruik van chemische onkruid bestrijdingsmiddelen levert grote risico’s op voor het milieu en in het bijzonder voor de drinkwaterproductie. Betere wegconstructies Bij het ontwerpen van wegconstructies kan ook een steentje bijgedragen worden. Bijvoorbeeld op een voetpad zonder obstakels -die daardoor in de volle breedte wordt belopen- heeft on kruid veel minder kans om te groeien. In be- paalde gevallen kan overtollige verhardingen worden opgeruimd, hetgeen onlangs al op di verse plaatsen is gebeurd. Daarnaast is het be langrijk dat de goten naast de rijbaan goed ge veegd worden omdat daar dikwijls een goede voedingsbodem voor het onkruid aanwezig is. Alternatieve onkruidbestrijding Desalniettemin is bestrijding van onkruid no dig, maar die bestrijding hoeft niet overal even intensief te zijn. Alternatieve methoden zoals branden en bor stelen zijn best effectief, maar ook veel duur der dan de spuit. Uook? Bij het branden en borstelen is de afgelopen jaren duidelijk geworden dat op veel plaatsen in de woonwijk eigenlijk nauwelijks sprake was van onkruid. Dit is op verschillende plaatsen vooral het gevolg van het feit dat omwonen den de handen al flink uit de mouwen hadden gestoken en het onkruid hadden verwijderd. Dat heeft voor zowel voor het milieu als voor de brand- en borstelkosten een zeer positief resultaat. Als u onkruid op het trottoir voor uw huis te genkomt, haal het dan even weg. U zult mer ken dat indien u er tijdig bij bent -vooral in een nattere periode- dat het nauwelijks moeite kost om een mooi schoon stuk verharding voor de deur te krijgen en te houden. Goed voor uzelf, goed voor het milieu. Alvast hartelijk dank voor uw medewerking. Spijkers met koppen slaan Vergadering van Platform mondiale bewustwording en internationale samenwerking Het is een tijdje stil geweest rondom het nieu we Platform voor mondiale bewustwording en internationale samenwerking. Maar dat wilde geenszins zeggen, dat er in die tijd niets ge beurd is op dit terrein. Het nodige inventari serende werk is uitgevoerd en ook de voorbe reidingsgroep van het platform is een maand geleden bijeen geweest. Nu de vele werkzaam heden als gevolg van de herindeling niet meer alle aandacht opeisen, gaat het nieuwe platform voortvarend van start, zo is de bedoeling. Vergadering Op donderdag 5 juni staat de vergadering ge pland. Openbaar dus iedere belangstellende is van harte welkom. Er wordt vanaf 20.00 uur vergaderd in de raadszaal van het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Het wordt een belangrijke vergadering, want de fundamenten van het nieuwe platform wor den geslagen. Zo komt er aan de orde welke taakomschrijving het platform krijgt en hoe de organisatie rondom het platform wordt vorm gegeven. Het opstellen van een jaarplan en de financiële consequenties komen eveneens aan bod. Een kleine commissie uit het platform heeft dat alles voorbereid, zodat in de vergadering van 5 juni spijkers met koppen kunnen wor den geslagen. Oeverloze discussies staan bij het platform niet op het programma. Concreet en direct bezig zijn, dat is het devies. 1 Januari van het komende jaar is een belang rijke datum als het aan het platform ligt, want dan wil het platform bekendheid verworven hebben onder alle burgers en groepen die op enigerlei wijze actief bezig zijn op het terrein van de mondiale bewustwording. O i s t e r w ij k Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Hennepkwekerij op zolder In een vrijstaande woning aan het Baaneind in Oisterwijk trof de politie van Oisterwijk gis termiddag, woensdag 21 mei, een volledig in gerichte hennepkwekerij aan. Deze bevond zich op de zolder van de woning. Het ging om een professioneel opgezette kwekerij waarin ongeveer 950, nagenoeg oogstrijpe, planten werden aangetroffen. In verband hiermee werd een 39-jarige man aangehouden. De man verklaarde zijn zolder verhuurd te hebben. Na verhoor is hij weer in vrijheid gesteld. De kwekerij werd ontmanteld. De planten zijn vernietigd. De politie was de zaak op het spoor gekomen na een binnenge komen tip. De politie heeft de indruk dat de kwekerij niet lang in gebruik was. Verrassende ontdekking op toilet bij de Hema Vanuit de Albert Heijn werd gemeld dat ie mand zich schuldig gemaakt had aan winkel diefstal, doch dat het personeel het niet gelukt was de betrokkene hierop afdoende aan te spre ken. Er was ook sprake van een agressieve hou ding jegens het personeel. Bij de tp.komst van de politie bleek de dader dus reeds te zijn ge vlogen. Omstreeks 11.30 uur werd door personeel van de Hema opgemerkt dat iemand kennelijk het toilet niet wilde verlaten. De deur bleef aldoor gesloten. De komst van de politie werd ver zocht, waarop door personeel van de Hema de deur van het slot werd ontdaan. Aldaar bleek iemand op zijn gemak bezig met het nuttigen van etenswaren. Op basis van het signalement was duidelijk da het hier ging om de man die even daarvoor bij de Albert Heijn winkeldiefstal had gepleegd. De dader werd aangehouden en na verhoor heengezonden. Proces-verbaal wordt opge maakt. Door hond gebeten Op zondagmiddag omstreeks 14.45 uur was een 36-jarige man uit Oisterwijk met zijn zoon tje aan het wandelen en stoeien op een bospad aan de Moergestelseweg tegenover restaurant De Jonge Hertog. Op enig moment verschijnt dan een hond van het ras Dobermann-pincher. Van een begeleider of eigenaar van deze hond was niets te bekennen. De hond nam eerst nog genoegen met een denneappel die de man een eind had weggegooid. Daarna echter kwam de hond terug en beet de man in zijn linkerboven been, door de spijkerbroek heen. De broek scheurde hij finaal kapot. De man tilde snel zijn zoontje op om die te beschermen voor de hond. Hierop beet de hond nogmaals in de lin- kerkuit van de man, ook dit keer door de broek heen. Het slachtoffer heeft de hond toen een harde klap op zijn neus gegeven, waarna de hond het hazepad koos. De man heeft zich on der doktersbehandeling moeten stellen. Zowel het slachtoffer als de politie zouden het niet erg vinden als de eigenaar van de hond zich bij de politie zou willen melden. 365 Dagen per jaar zijn op de Hulpcentrale vrijwilligers aanwezig -centralisten- bij wie ie dereen terecht kan voor een gesprek van mens tot mens. Wanneer het verdriet, gemis, het on recht of de eenzaamheid even niet draaglijk zijn. Anoniem via de telefoon. Of persoonlijk in de spreekkamer voor wie daar de voorkeur aan geeft. Wie zoekt naar een instelling of organisatie op maatschappelijk gebied, kunnen de centralis ten de weg wijzen. De Hulpcentrale beschikt over uitgebreide informatie op divers terrein. De centralisten van de Hulpcentrale zijn toe gerust op de hulp die zij bieden. Zij doe hun werk in alle bescheidenheid. Anoniem, buiten het publieke oog. Het werken bij de Hulpcen trale geeft hen de voldoening iets voor een an der te kunnen betekenen. Door het belange loos en onopvallend bieden van tijd en aan dacht aan anderen geven zij invulling aan soli- dariteit. Groen Links heeft de centralisten van de Hulp centrale SOS dienst deze maand genomineerd voor de Solidariteitsprijs 1997. Niet voor niets kreeg de Hulpcentrale de tweede prijs! Hulpcentrale SOS dienst (afdeling van St. Contour), St. Annaplein 21, tel. 013-5441544. Stichting Cultureel Oisterwijk (SCO) presenteert: Op zondag 1 juni geven de Oisterwijkse Parel muzikanten een concert op De Kiosk. De Pa relmuzikanten bestaan inmiddels bijna 12 jaar. De groep bestaat uit 21 leden uit de regio Oisterwijk. Het orkest heeft een breed reper toire van meer dan 250 werken, van Malando tot James Last, zowel instrumentaal als met zang. Op 30 april jl. waren zij nog in Het Lindepark achter het gemeentekantoor om Koninginne dag op de vertrouwde manier op te luisteren. En nu dus op De Kiosk: reken maar dat het weer gezellig wordt! Zondag 1 juni van 14.30 tot 16.00 uur. De Kiosk op De Lind. Toegang gratis. I 957-8 957-9 957-10 Besluit detailhandel Primarkt, De Kuil 1, 5061 DA Oisterwijk. Een ieder kan tot uiterlijk 16 juli 1997 schriftelijk gemotiveerde bezwaren indienen bij het college van Gedeputeerde Staten, Postbus 90151, 5200 MC ‘s-Hertogen- bosch. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant maken, mede namens de Provinciale Com missie Beheer Landbouwgronden, bekend dat het voorontwerp-begrenzingsplan Zandleij ter visie gelegd zal worden. Besluit herstelinrichtingen motorvoertuigen W.C.J.M. Leermakers, Tilburgseweg 18, 5061 CD Oisterwijk J. Persoons, Industrieweg 24, 5066 XJ Moergestel Oisterwijk, 23 mei 1997 De burgemeester van Oisterwijk drs. Y.C.Th.J. Kortmann riaat van de Provinciale Commissie Natuur en Landinrichting (PCNL), Prof. Cobben- hagenlaan 225 te Tilburg (013-4645551/4645511). Nadere informatie kan inge wonnen worden bij de heren Verhoeven (013-4645643) en Simons (013-4645668) Om belangstellenden nader te informeren zullen in de streek voorlichtingsbijeenkom sten plaatsvinden: dinsdag 3 juni 1997 20.00 uur in Restaurant De Ster, Nieuwkuijksestraat 75 te Nieuwkuijk; vrijdag 6 juni 199714.00 uur in Gemeenschapshuis Gastenbosch, Kloosterstraat 2 te Helvoirt; woensdag 11 juni 1997 20.00 uur in Café-Zaal ‘t Plein, Tongerloplein 1 te Uden- hout; maandag 16 juni 20.00 uur in Dorpshuis De Es, Dorpsstraat 5c te Esch; dinsdag 17 juni 1997 20.00 uur in Café-Zalencentrum Concordia, Burg. Brenders- straat 3 te Berkel-Enschot. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken op grond van het bepaalde in artikel 8.41 van de Wet milieubeheer bekend dat zij de volgende meldingen hebben ontvangen voor niet-vergunningplichtige inrichtingen. Het betreffende plan ligt vanaf 3 juni tot 1 juli 1997 ter inzage op het gemeente huis van de gemeenten Boxtel, Haaren, Heusden, 's-Hertogenbosch, Loon op Zand, Oisterwijk, Tilburg, Vught en Waalwijk. Verder ligt het betreffende plan ter visie in het provinciehuis en bij de waterschappen De Aa, De Maaskant, De Dommel, De Dongestroom, Hoogheemraadschap van West- Brabant. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 ME11997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor het: -uitbreiden van de woning aan de Oisterwijkseweg 27a. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 2 juni 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw-en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. gemeente PAGINA 10 Het voorontwerpplan is voor belanghebbenden gratis verkrijgbaar bij het secreta- hagenlaan 225 te Tilburg (013-4645551/4645511). Nadere informatie kan ingi wonnen worden bij de heren Verhoeven (013-4645643) en Simons (013-464566! of bij mevrouw van Hasselt (073-6812825). 's-Hertogenbosch, 23 mei 1997. Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, namens deze, mr. drs. A. Modderkolk, griffier.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10