KORFBAL^ 14 g honkbal oftbal eanutbi Q Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Dag van het waterschap Een illusie armer, een ervaring rijker Audacia Jeugd In mei, fietsend in de rij!! Kring- bedevaart K.V.O.- leden 1/ ,U 06-11 is vanaf nu 'URHAAI f t t r b In Moergestel: In Oisterwijk: Een oproep gekregen? Laat een uitstrijkje maken! Wat is er te zien? FC Drunen wint van DVG (3 - 0) en promoveert Hemelvaartskamp 1997 Audaeia Teams D2, D3, El en E2 (9, 10 en 11 mei) Seizoenafsluiting 1996/1997 Sportvereniging 'J ’ROEF’ Voel je thuis in je sport I ROEF! HONKBAL I PAGINA 8 20.00 .10.30 12.00 r AvdW 10-9 1-28 8-13 19-3 16-19 4-8 13.00 11.00 17.00 I DE W7L v o P d s I I c t j: c V r r t t 1 c t t F I c c C t c Hallo. Jullie hebben misschien al wel verno men wat er op zaterdag 14 juni voor de kinde ren van ’De Vurhaai’ te doen is. NIET??? Knutseldoe-dag met als thema: ’Maak je eigen feestkleding’. Als je wilt schmincken, showtime in de op tocht! Als afsluiting disco. MAARdaar hebben wij wel spullen voor nodig, daarom vragen wij u, mensen van de Vurhaai, om alle waardeloze knutsematerialen (dopjes, netjes, papier, bakjes, kurken etc) te bewaren en in te leveren bij Joset Dielen, Ois- terwijkseweg 60 (na 17.00 uur) of bij Jolanda Brabers, Industrieweg 3. Graag voor 28 mei. Bij voorbaat dank voor jullie medewerking, Jolanda Persoons, Carina van de Wouw, Danny Oerlemans, Maria van de Wouw, Carla van Daelen, Annelies Korthout, Joset Dielen, Jolanda Brabers. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: Verandering spreekuur in Moer gestel: Het spreekuur dat altijd gehouden wordt op het servicepunt van de gemeente in de Openbare Bibliotheek in Moergestel, zal vanaf 26 mei 1997 voortaan zijn: van 16.00 uur tot 17.00 uur! U kunt in de weekbladen lezen welk cole- gelid die week voor u beschikbaar is. Op maandag 26 mei 1997 van 16.00-17.00 uur: wethouder A. van Roessel Op dinsdag 27 mei 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y. Kortmann: 11.00-12.00 u. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W van Roessel: 11.00-12.00 u. BEVOLKINGSONDERZOEK BAARMOEDERHALSKANKER Als u een vrouw bent tussen de 30 en 60 jaar krijgt u eens in de vijf jaar een brief met op roepkaart om een uitstrijkje te laten maken. Hierdoor kan baarmoederhalskanker in een vroeg stadium worden opgespoord. De kans op genezing is dan praktisch 100%. Als u een brief met oproepkaart krijgt, is het dus belangrijk om een afspraak te maken met uw huisarts. Vervolgens dient u de oproepkaart mee te nemen als u naar de huisarts gaat. Het onderzoek is kosteloos voor ziekenfonds- en particulier-verzekerden. Als u vragen heeft over de oproep dan kunt u contact opnemen met de GGD, telefoon 013- 46 43 274. Als u vragen heeft over het onderzoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. Op zaterdag 24 mei wordt de landelijke water- schapsdag gehouden. Waterschap De Dommel houdt de open dag in en om het waterschaps- huis aan de Bosscheweg 56 in Boxtel. Belang stellenden zijn van harte welkom tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Het thema van deze dag is: het waterschap natuurlijk. De relatie tussen werkzaamheden van het waterschap en de na tuur staat centraal. Waterschap De Dommel moet zorgen voor schoon en voldoende oppervlaktewater in ri vieren en beken in zijn gebied. In het laborato rium worden proeven gedaan om de vervuiling van beken vast te stellen. Bij het vaststellen van vervuiling is het belangrijk maatregelen te ne men om deze vervuiling op te ruimen en te voorkomen. Het waterschap regelt ook het waterpeil. Dit gebeurt met behulp van een computerprogramma. Er wordt een demon stratie gegeven hoe dit gebeurt. Verder is een vistrap in het klein nagebouwd en wordt uit gelegd hoe vissen tegen de stroom omhoog kunnen klimmen. Kinderen mogen meevaren op de maaiboot op het stukje Dommel voor het waterschapshuis. Met deze boot kunnen de oevers worden gemaaid en wordt rommel uit het water gehaald, lèn slotte zijn er videofilms te zien en een tentoonstelling over ’beekdalen en zijn kleine bewoners’. De dag van het waterschap wordt eenmaal per twee jaar gehouden. De Dommel kiest steeds verschillende objecten in verschillende regio’s. Na de Kleine Dommel in Geldrop en de riool waterzuivering in Maarheeze is nu het water schapshuis aan de beurt. Audacia - FC Drunen 2 - 3 Op Pinksterzaterdag moest er gewonnen wor den om de illusie voor promoveren nog min stens twee dagen in stand te houden. Die illu sie vervloog in de tiende minuut van de twee de helft toen FC Drunen de gelijkmaker pro duceerde. De wedstrijd was welhaast een ko pie van het duel een week eerder het openings- duel in de na-competitie tegen DVG in Liem- pde. Niet alleen de uitslag was gelijk maar ook het scoreverloop. Ook nu nam Audacia in de eerste helft een voorsprong. In de vierender tigste minuut ging Dirk van Abeelen door tot de achterlijn en uit diens voorzet liet de keeper het schot van Ralf Kreijveld glippen: 1 - 0. Ui teraard was de wedstrijd daarmee niet gedaan en Drunen drong steeds meer aan. Enkele fraaie reddingen van Hans Fey hield Audacia nog een tijd in de race, maar een ogenschijn lijk houdbaar schot in de tiende minuut van de tweede helft was hem blijkbaar toch te machtig: 1-1. Alleen een overwinning met twee of drie doel punten verschil kon nog enige hoop in stand houden en Audacia wierp zich danook volle dig op de aanval. FC Drunen hield zich echter verdedigend goed staande en als zo vaak is ge beurd waren ook nu weer de counters levens gevaarlijk. Tegen Audacia wordt er in die si tuaties gescoord. In de eenendertigste minuut werd de rebound uit een schot tegen de paal eenvoudig binnengewerkt en even later bracht knullig balverlies op het middenveld een zee van vrije ruimte naar het Audacia-doel en was er zelfs tijd om twee keer aan te leggen: 1 - 3. Het is de ploeg te prijzen dat Audacia met de zelfde werklust de wedstrijd uitspeelde. Dat resulteerde nog in een doelpunt van Jan- Wil lem Beerens, die vlak voor tijd handig de ver dediging op het verkeerde been zette en be heerst 2 - 3 liet aantekenen. Daarmee bezorgde hij FC Drunen een gelijk uitgangspunt voor het slotduel tegen DVG. Voor Audacia was het echter over en uit. Balans Aan het begin van de competitie stelde Auda cia promotie naar de vierde klasse ten doel en wist dit op het nippertje niet te halen. Van de 22 wedstrijden in de competitie werden 4 wed strijden verloren, 2 gelijk en 16 gewonnen. Van de 4 nederlagen waren er nota bene 3 thuis. Op een verloren wedstrijd na werd er door Auda cia wel steeds gescoord. Mogelijke oorzaken. Ik trap een open deur in als ik zeg dat Audacia een keepersprobleem heeft. Door interne re gels (trainingsarbeid) bleef de mijns inziens beste keeper buiten de selectie. Dat is een vol komen te rechtvaardigen beleid (in de na-com petitie mocht hij wel optreden: breekt nood dan toch wet??). Het is echter te goedkoop om de oorzaak alleen in dit probleem te zoeken. De selectie van Audacia bestaat uit individue le voetballers, die stuk voor stuk bij overschrij ving naar de concurrentie een basisplaats zou den krijgen in het eerste elftal. Anders gezegd en om in voetbaltermen te spreken beschikt Audacia over “uitstekend materiaal”. En dan toch niet promoveren?? De aanvallende kwa liteiten zijn ruim voldoende bewezen. Het moet dan in de verdediging zitten. Stuk voor stuk goede voetballers is al gezegd. Bij proble men hebben goede voetballers de neiging alles “voetballend” op te lossen en dat is hun goed recht en zelfs prachtig als dat lukt. Zeker op het niveau van de vijfde klasse moet een ver dediging wel eens omschakelen naar een “weg is weg”-mentaliteit en dat heeft er zich op kri tieke momenten wel eens aan ontbroken. Met meer aandacht voor dat “probleem” moet het volgend jaar toch kunnen lukken. De Jeugdcommissie. Op de fiets, in drie groepen verdeeld, gingen we naar ’de Bolster’ in Diessen. Eerst werd ’de Bolster’ en omgeving verken. Na aankomst van de kampeerspullen werd de slaapzaal in orde gemaakt en de corveelijst uitgelegd! Na het avondeten was er de ontgroening, het durven proeven van een ’heerlijke soep’. ’Levend Stra- tego’ was weer een gewild spel. Met donker was er nog een puzzeltocht: het zoeken naar 24 let ters verdeeld over de 2 bosjes. Zaterdagmorgen na het ontbijt wegens succes het herhalen van ’Levend Stratego’. Na het middageten vertrokken de E-tjes op toernooi bij Hilvaria, waar zij de eerste plaats behaal den. Proficiat! De D-tjes gingen 4 tegen 4 spelen op het veld van RKDSV te Diessen. Na de frites en/of kroket/frikandel was er een spelcircuit. Wat op elk kamp niet kan ontbreken was het kampvuur. Jammer dat het toen wat regenach tig was. Broodjes werden er gebakken, buiten op twee roosters. Ook daar was grote animo voor, evenals voor de marsmellows. Met de leuke kwis die gespeeld werd, hadden veel kinderen moeite. Zondagmorgen na het ontbijt; het onvermij delijke inpakken. Daarna was er de finale van het tafeltennistoer- nooi wat gedurende het hele weekend was ge speeld. Toen de prijsuitreiking van het spelci- ruit. Moe, heel moe sommigen, maar voldaan ver trok iedereen rond het middaguur richting Moergestel. Al met al was het een gezellig kamp. We willen graag iedereen: de leiders, degene die de baga ge heeft vervoerd, de kampvuurmaker, ja ie dereen bedanken die mee hebben geholpen het weekend tot een succes te maken. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 MEI 1997 Programma vrijdag 23 mei: Audacia meisjes avond-tournooi bij GSWW, vertrek 18.15 uur. Programma zondag 25 mei: Audacia f2 tournooi bij Jong Brabant, vertrek 9.15 uur. Aan alle pupillen, meisjes, junioren en bege leiders. Dit jaar vindt de seizoen-afsluiting plaats op zaterdag 24 mei in afwijking van voorgaande jaren zal deze seizoenafsluiting wat langer du ren. Voor e pupillen en hun leiders ziet de dag er als volgt uit: Aanwezig zijn om 8.30 uur, want om 9.00 uur begint het 4 tegen 4 tournooi, per leeftijdsklas se worden teams samengesteld. Alle pupillen krijgen een lot en versnaperin gen. Alle pupillen schieten penalty’s voor de penalty-bokaal. Na afloop van het penalty schieten en 4 tegen 4 volgt er een gezamenlijke lunch in de kantine, dan worden ook de prij zen uitgereikt. Voor de pupillen wordt de dag afgesloten met een verrassing rond 15.00 uur is de pupillen-dag afgelopen. Speciaal voor de meisjes is dat de meisjes met de d-pupillen het 4 tegen 4 tournooi spelen ook oen zij mee aan het penalty-schieten. Zij lunchen echter niet mee, zij doen dat met de junioren. Dus meisjes ’s morgens om 8.30 aanwezig en voor het eten met de junioren öm 17.30 uur. De meisjes mogen ook blijven voor de feestavond (disco). Voor de junioren en hun leiders is het programma om 13.30 uur aanwe zig zijn, vanaf 14.00 uur het 4 tegen 4 tournooi. A, B en C-junioren worden gemengd. Prijzen zijn er ook aan verbonden. Vanaf 17.30 uur wordt er gezamenlijk gegeten in de kantine. Om 19.30 uur start een feestavond met disco. Tijdens de feestavond is de prijs-uitreiking. Hopelijk is het voor allemaal een mooie dag. Veel plezier. Opgericht 21 mei 1956 Het thema is: ’Maria een vrouw zoals jij en ik’. Vertrek vanaf St. Jansplein om 10.00 uur. Alweer zo’n leuke activiteit van de VOGG! (vereniging voor ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap)! Een gelegenheid voor de ouders om eens met el kaar van gedachte te wisselen, tijdens een ont spannende activiteit. Lekker op de fiets door het Brabantse land, je zorgen even aan de kant. Het is al bijna tradi tie dat deze fietstocht met stralend weer gefietst wordt. Mocht dat op 22 mei niet het geval zijn, dan wordt de fietstocht uitgesteld naar 29 mei. Maar we gaan ervan uit dat op 22 mei om 10.00 uur gerust iedereen kan starten bij het oude gemeentehuis in Oisterwijk. De bedoeling is dat iedereen zelf een lunchpakket meebrengt. Heeft u nog vragen of wilt u zich nog opgeven, dat kan nog voor 17 mei bij, Riet Schoenma kers, tel. 0411-621743. Dinsdag 27 mei is een kringbedevaart in de St. Willibrordus kerk aan de Kerkstraat te Diessen. Uitslagen: Honkbal 2: Nuenen - Roef! Honkbal Jun.: Meppers - Roef! Honkbal Adsp.: Roef! - Nuenen Honkbal Pup. B: Roef! - Starlights Honkbal Pup. C: Roefl - All IN Softbal 2: Roef! - Red Caps Programma: Zaterdag 24 mei: Honkbal Jun.: Roef! - HBS Honkbal Pup. C: Roef! - HBS Honkbal 2: Roef! - DVS Honkbal Adsp.: vrij Honkbal Pup. B: Red Caps - Roef! 11.00 (dub bel) Peanuts 1Knuppelaars - Roef! Softbal 1: Nuenen - Roef! 17.00 Zondag 25 mei: Honkbal 1Roef! - Cheetahs Softbal 2: Hazenkamp - Roef! JUNIOREN-A MEPPERS-ROEF! 1-28 De JUNIOREN-A van de Moergestelse honk- balvereniging ROEF! hebben hun draai ge vonden zo het schijnt. ’Een monsteruitslag als deze doet hun slagkracht eer aan, de slagvolg- orde moest worden aangepast’, verklaarde coach Gijs Hooftman de overwinning op de Eerselse Meppers. Samen met trainer Jan Klomp hebben zij het concept aangepast en zijn de trainingen nog beter afgestemd op de aanval m.n. de slagkracht en het agressieve honklopen. ’Het team begint te lopen als een goed gesmeerde machine, we moeten onszelf niet gaan voorbij lopen en de concentratie en inzet continueren, dan zal de scherpte en de vorm bij de spelers gehandhaafd blijven’; ver telde de coach tijdens de persconferentie op het sportpark van ROEF! te Moergestel. Reeds in de 1 e inning deed Dolf de Bresser zijn uitspraak “Met hun hebben we nog een zuur appeltje van vorig jaar mee te schillen” eer aan en opende samen met Bas Mulder, Thomas Salvetti en Willem Poirters (een 3 honslag) met 4 honkslagen de openingsstand op 0-4. Deze keer was het de beurt aan pitcher John van Esch om zijn vorm te etaleren, welke hij al snel liet zien door 2x 3 slag te werpen en mede door een vangbal van Jeroen Meeuwis werd de le inning afgesloten. In de 2e en 3e inning kreeg de Eerselse pitcher Dirk v/d Vleuten maar liefst 8 honkslagen te verwerken; stand: 0-16. ROEF! scoorde 1 run in de 4e inning en kon den de Meppers hun eer redden nadat Dirk door een 2 honkslag op de honken was geko men scoorde hij het enige punt door een bin- nenveld-honkslag van Stefan Snieders. ROEF! herstelde zich snel door een goede actie van de blessure herstelde catcher Bas Mulder een aan gooi op 2e honkman Rob Hooftman werd die zelfde Stefan uitgetikt. Stand: 1-17 In de 5e inning werd de geschilde appel tot appelmoes gemalen door een score van 11 runs, mede door honkslagen van Rogier Helmer, Jeroen Meeu wis, Bas Mulder, Dolf de Bresser en Willem Poirters; zodat scoorster Marianne Meeuwis het eindresultaat van 1-28 kon noteren. Alle eer ging uit naar pitcher John van Esch, die blijk liet geven terug te zijn op het hoogste nivo, met 9 keer 3 slag, 2 honkslagen tegen en 3 keer 4 wijd, was hij de uitblinker van deze wedstrijd. Competitiestand: 1: Ducks 5-8-63-17, 2: ROEF! 4-7-58-21, 3: Tilburg 5-7-83-33. Zaterdag 24 mei om 13.00 uur de thuiswed strijd tegen HBS uit Den Bosch. Programma 21 mei: Recr.: BIO - Roef! Programma 24 mei: Pup. F: DDW - Roef!10.00; vertrek 9.00 Pup. D: Euro Girls - RoeP. 11.00; vertrek 9.45 Asp. C: DDW - Roef! ingehaald op 20 mei Asp. B: Euro Girls - Roef! 14.00; vertrek 12.45 er

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8