Rabobank Perkplanten! Wéér feliciteren wij een ondernemer met een nieuwe Combi-automaat: ^fcïllems w vVELTHOVEN KRUYSSENbv Moergestel Zoek zelf uit! A DONKERS AUTOMOBIELBEDRIJF Recht uit eigen kwekerij Volg de voetsporen... Kader Abdolah 23 mei in de Oisterwijkse bibliotheek Moergestelse exposeert in Eindhoven 4 I) Volkswagen Groep Steeds meer ondernemers bieden hun klanten de mogelijkheid te pinnen. Vandaag wensen wij Van Velthoven Kruyssen bv veel plezier met deze moderne vorm van betalen. De Combi-automaat is aan de ene kant een pinautomaat, aan de andere kant een chipknip. GAS - WATER DAKBEDEKKING Deze automaat staat voor maximale betaalservice, snelheid en veiligheid. Welke ondernemer kunnen wij binnenkort feliciteren? CENTRALE VERWARMING SANITAIR Ook voor vérkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres. Zodra emoties door middel van kunstzinnige therapie loskomen, worden de achterliggende problemen bespreekbaar. De kunstzinnige the rapie geeft Hennie van Schooien in haar ’Ate lier Moergestel’ aan D’n Duyp. Vrijdagavond 23 mei komt Kader Abdolah in de Oisterwijkse bibliotheek aan de Distelstraat 1 vertellen over zijn werk en zijn leven in Ne derland. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gra tis. Kader Abdolah is geboren in Arak, een reli gieus stadje aan de voeten van de bergen in het zuidwesten van Iran. Hij is de oudste zoon van een doofstomme vader en is van jongs af aan diens tolk geweest, de voorvaderen van Abdo lah zijn schrijvers en dichters; zowel de oude Perzische literatuur (’zingend proza’ noemt de schrijver deze literatuur) als de hoop op een nieuwe grote dichter in de familie, hebben de jeugd en opvoeding van Kader Abdolah gete kend. Voordat hij Iran in 1985 om politieke redenen moest verlaten publiceerde Abdolah nog twee boeken in zijn vaderland. Deze avond wordt georganiseerd in het kader van de voorlichtingsweek ’Vluchtelingenwerk - werkt dat?’ van Stichting Vluchtelingenwerk en aantal andere organisaties in Oisterwijk, waaronder de bibliotheek. Kader Abdolah - 23 mei 1997 - Openbare Bi bliotheek Oisterwijk - Distelstraat 1 - aan vang: 20.00 uur - toegang gratis. De Moergestelse kunstenares Hennie van Schooien blijft aan de weg timmeren. Van 27 mei tot en met 18 juli 1997 is haar nieuwe tentoonstelling geopend in verpleeghuis De Weerde, Hesman Gorterlaan 4 te Eindhoven. Als gevolg van een samenloop van omstandig heden verblijft haar hoogbejaarde vader mo menteel in hetzelfde verpleeghuis als waarin zij haar werken toont. In Moergestel is Hennie van Schooien onder meer bekend vanwege haar kunstonderricht aan ouderen in de Roozendries. De nieuwe expositie is getiteld: ’De twee we relden van Hennie van Schooten’. Het werk is op twee verschillende academies ontstaan. Ze studeerde kunstzinnige therapie aan Academie De Wervel in Zeist. Momenteel volgt ze de ook onder Moergestelnaren bekende Academie voor Schone Kunsten in het Belgische Aren donk. Geboren op een boerderij weet Hennie van Schooten zich in haar werk vooral geïn spireerd door de natuur. Na verschillende andere studies ontwikkelde Hennie van Schooten zich tot kunstenares. Dit werk combineert zij met het geven van thera pie. In deze kunstzinnige therapievorm helpt ze mensen op zoek te gaan naar de eigen crea tiviteit. Het wordt letterlijk als een verademing ervaren wanneer creativiteit de vrije loop krijgt. Verademing geeft lucht. Lucht geeft kracht, die nodig is om emoties los te laten. - BLOEMISTERIJ 1* V' si.- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 ME11997 PAGINA 5 officieel sub-dealer N voor Moergestel, Oisterwijk e.o. Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013-513 1110 Schoolstraat 31 I 5066 EC Moergestel Tel. 013 - 513 1442 Drie kinderen nabij hun woonhuis aan de Heuvelstraat. Wie zijn het? We kunnen altijd foto's gebruiken voor deze rubriek. Hebt u 'n leuke foto uit vroeger jaren (met daarop het liefst niet meer dan 3 personen) doe ze dan in een envelop en stop ze in de bus op ons redaktie-adres, Oisterwijkseweg 43. Als u er dan nog een aan uzelf geadres seerde en gefrankeerde envelop bijdoet dan krijgt u de foto's zo snel mogelijk terug!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 5