Deze week I 0 h® huis Damesgymclub v/d Loo huldigt leden 40 Jaar organist in het Antonius- Wij worden gevormd a.s. Zondag 25 mei dauwtrappen Vluchtelingenwerk: werkt dat? Wij gooien de deuren wijd open! Open Dag voor iedereen! w w 1 3 8 9 nog op zoek naar een bassist (m/ Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! WOENSDAG 21 ME11997 - 22e Jaargang - Nr. 956 In de week van 12 mei, was de heer van Gils, voor velen van u wellicht beter be kend als Toon van Gils, 40 jaar organist in het St. Antoniushuis. Op welke dag hij precies was begonnen, dat wist hij niet, maar nog wel in welke maand nl. in mei 1957. Dit kon in het klooster niet onopgemerkt blij ven. Met een kerkdienst ter ere van dhr. van Gils en aan het orgel niemand minder dan, ja wel, dezelfde heer van Gils, werd een feestelij ke ochtend ingeluid. Want op bijzondere dagen wordt de klok ge luid, en 14 mei was er zo een. Na deze viering was er een gezellig samenzijn, met koffie en gebak, waarbij de cadeaus overhandigd wer den. Ook de vriendin en de moeder van dhr. van Gils waren hierbij aanwezig. Zr. Geertuid, moeder overste, dankte dhr. van Gils voor deze 40 jaren inzet als organist, en gaf duidelijk weer, dat het belang van zijn in breng altijd zeer op prijs werd gesteld en ge- Op vrijdag 23 mei worden 39 jongens en meis jes uit onze parochie gevormd. De feestelijke viering begint om 19.00 uur. Behalve de fami lie van de vormelingen is iedereen uit de ge loofsgemeenschap welkom bij deze viering. Het is tenslotte een zaak van ons allemaal dat de komende generatie jongeren goed gevormd deel gaan nemen aan onze samenleving. Alleen op die manier zullen zij later in staat zijn om zelf de makers te worden van een eigentijdse menswaardige wereld. Samen willen wij de Goede Geest doorgeven, een Geest van sterkte, een Geest van wijsheid, een Geest die mensen enthousiast maakt en een frisse wind laat waaien onder ons. Het thema van de viering is: Wij worden ge vormd. Zo heet ook het project, waarmee de vormelingen en hun ouders zijn voorbereid. Er was een goede samenwerking in de groepen en gelukkig is in veel gezinnen er goed aandacht aan besteed. De vormelingen zelf zullen in de viering een grote rol spelen. De zanggroep Joy verzorgt de muzikale omlijsting. Onze deken G. Papenburg zal het Vormsel toedienen. Wij worden gevormd: Leonie Aarts, Roel Bertens, Karei van de Boo- gaart, Linda van de Boogaart, Sanne van Box tel, Remco Bruurs, Janet Burgers, Koen van Elderen, Linda van Esch, Niels van Esch, Ire ne van Esch, Nikie van Gils, Pepijn van Gils, Pauline Jaszewski, Dennis de Laat, Meike de Laat, Anouk van de Meijdenberg, Mark van Oort, Remco Op ’t Hoog, Sander Overdijk, Koen van Roessel, Maartje van Roessel, Roel Scherders, Janine van Seters, Kathelijne Smits, Riny van Spaandonk, Bram van Velthoven, Marlon van Velthoven, Linda van de Ven, Ilo na Veroeven, Marieke Verkooijen, Mark Vlas- sak, Anne Vrijhoeven, Arjan Wellen, Wenda Welten, Gos van de Wouw, Marlijn van de Wouw, Perry van de Wouw, Tim Zuman. a.s. Weekend is het zover! De uitvoeringen van Musica Futura vinden plaats op vrijdag 23, zaterdag en zondag 25 mei, steeds om 20.00 uur. Op zondagmiddag 25 mei is er een matinee om 14.00 uur. Kaarten kunt u nog kopen tot ’n half uur voor elke voorstelling bij de ingang van de Racket club. Entree: 25 gulden; jongeren t/m 15 jaar betalen 20 gulden, telefonisch reserveren blijft nog mogelijk op 013 - 528 5499. Op de andere voorverkoopplaatsen kan men niet mee aan kaarten komen! waardeerd. Zr. Huberta, met haar 91 jaren de oudste in woonster, en die dhr. van Gils vanaf het begin dus ook kent, mocht de cadeaus overhandigen. Ook een toepasselijk feestlied, speciaal gecom poneerd door Agnes, de vaste dirigente van het koor, ontbrak niet. Maar ook dhr. van Gils kwam aan het woord, en vertelde in smakelij ke woorden hoe hij hier nu terecht was geko men, en dit moet hier toch wel even vermeld worden. Op een dag belde pastoor van den Boogaard aan bij het ouderlijk huis van de familie van Gils, moeder van Gils deed open, waarna mijn heer pastoor vroeg of Toon thuis was. Jawel, antwoordde moeder, waarna Toon geroepen werd. Mijnheer pastoor werd binnengelaten en deze zei tegen Toon, dat hij vanaf morgen bij de zusters op het orgel moest gaan spelen, des tijds was dat nog een harmonium, vertelde Toon tussendoor. Aangezien het in het kloos ter altijd zeer vroeg was, was dat geen probleem voor de kerk, want hij kon dan nog op tijd in de kerk zijn. M ocht het onverhoopt qua tijd niet goed uitkomen, dan ging de kerk wel voor, aldus de pastoor. Toon kijkt zijn moeder aan, met vragende blik, van wat moet ik hier mee, waarna zijn moeder kordaat reageerde, dat loon dus daar op het orgel moest gaan spelen, en aldus geschiedde tot op de dag vandaag. Dhr. van Gils gaf aan dat hij nog wel 10 jaar door wil gaan en daar houden we hem dus aan. Mijnheer van Gis, Toon, nogmaals onze harte lijke dank voor deze jarenlange inzet. Zusters Antoniushuis Moergestel a.s. Zondag staat voor muziekvereniging “Prinses Juliana” het jaarlijkse dauwtrappen op het programma. Deze meiwandeling zal beginnen vanaf café-restaurant “De Brouwer” om 6.45 uur, waarna om 8.00 uur een mis volgt in de Joannes Parochie te Oisterwijk. Na een stevig ontbijt in “’t Oude Nest” zal de terug tocht naar Moergestel worden ingezet. Een lek kere frisse wandeling door de bossen leidt de vereniging via een aantal “rustplaatsen” terug naar het vertrekpunt. Aankomst aldaar zal om ongeveer 14.00 uur plaatsvinden. Een en an der zal onder muzikale begeleiding van de har monie en de drumband gebeuren. Iedereen die samen met onze vereniging deze “survival” durft te ondernemen, is aanstaande zondag van harte welkom. Voor deelname aan het ontbijt (in verband met de eigen bijdrage) dient men zich vooraf te melden bij M. van Herck, tele foon: 513 30 63. Wij zien u graag tegemoet op zondagochtend 25 mei a.s. om 6.45 uur bij café-restaurant “De Brouwer”. En verder. v). Voor ons harmonie-orkest en/of leerlingenor kest zijn wij op zoek naar dames, heren of kin deren die blaasbas willen leren blazen of dit al kunnen. Wij vragen: serieuze kandidaten met affiniteit met het plaatselijke verenigingsleven; de bereidheid tot het (afhankelijk van huidig muzikaal niveau) volgen van vakgerichte stu dies; Wij bieden: een dinsdagavond repetitie vol muzikale bege leiding; een tegemoetkoming in de studiekosten; een instrument in bruikleen; een traditioneel gezellige vereniging. Voor verdere informatie kunt u contact opne men met W. Ligtvoet, telefoon: 513 2555 of kunt u onze repetitie-avond bezoeken op dins dagavond in Partycentrum “Den Boogaard”. Repetitietijden: leerlingenorkest: 18.30- 19.45 uur; harmonie-orkest20.00 - 22.00 uur. - n De activiteitenclubs van de K.B.O. Moerge stel: Biljarten 65Biljarten 55Biljarten 3 banden; Fietsen 40 - 50 km. per keer; Gym nastiek; Fietsen 25 km. per keer; Sportinstuif; Houtbewerken; Handwerken dinsdaggroep; Handwerken woensdaggroep; Poppen maken; Jeu des Boules; Stijldansen; Toneel “De twee de jeugd”; Volksdansen; Zangkoor “Echo” en Tekenen en schilderen, heten u van harte wel kom op 25 mei van 11.00 tot 17.00 uur in “De Roozendries”, Prinses Margrietstraat 1 te Moergestel. In de week van dinsdag 20 t/m vrijdag 23 mei kunnen inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom een antwoord krijgen op de vraag: Vluchtelingenwerk: werkt dat? Er wor den diverse lokale voorlichtingsactiviteiten georganiseerd die het mogelijk maken de vraag vanuit verschillende invalshoeken te beant woorden. Er is een breed activiteitenprogramma opge zet waarbij zoveel mogelijk asielzoekers en vluchtelingen die in Oisterwijk verblijven be trokken worden. Hoe is het om als vluchteling naar Nederland te komen? Hoe wordt men opgevangen, ge huisvest en begeleid? Wat verwachten asielzoe kers van de opvang in Nederland? Wat ver wachten vluchtelingen van hun verblijf in Ne derland? Wat verwachten onze eigen inwoners van de hier verblijvende asielzoekers en vluch telingen? De komende dagen geven een ant woord op deze vragen. -Gedurende de actieweek zijner tentoonstellin gen en bijbehorende informatiestands in de bibliotheek van Oisterwijk (Vluchtelingen in Europa), de bibliotheek van Moergestel (Asiel in Nederland) en op Scholengemeenschap Durendael (Vluchtelingen in Nederland). -Tijdens de actieweek staan in de bibliotheken verkoop- en informatiepunten van Stichting Wereldwinkel Moergestel i.o. en Stichting Vluchtelingenwerk Oisterwijk en Moerge stel. Tevens zal op de weekmarkten van Oisterwijk (donderdag 22 mei) en Moergestel (vrijdag 23 mei) een wereldwinkel staan van dezelfde organisaties. -Scholengemeenschap Durendael en Sonne- vanck verzorgen in deze week themalessen en gastcolleges door een medewerker van Vluchtelingenwerk Nederland. -Leerlingen van Durendael zullen in de actie week een werkbezoek brengen aan het OC Oisterwijk. -Als extra toegift zal op zondag 25 mei een Afri kaanse dansgroep optreden in het Natuur- theater. De aanvang is om 14.00 uur en de entree bedraagt slechts 2,50. Tevens zullen op vrijdagavond 6 juni de Afrikaanse dans groepen ’La Troupe Saba’ en ’La Troupe Djiguiya’ er hun kunsten vertonen. Tijdens de jaarlijkse ontspanningsavond van ’Damesgymclub v/d Loo’ op 29 april, werden door onze instructeur Ruud Doorakkers, de volgende personen gehuldigd: wegens 25-jarig lidmaat schap: Lies op ’t Hoog, Ans Hoppenbrouwers, Truus van Kempen, Jo Michels en Lies Wolfs. Niet op de foto (20 jaar lid) Ton en Wil van letsel. Van harte proficiat dames! Schoolstraat 5 MOERGESTEL tji nz-M Tel 013-513 1474 J g Toon van Gils: 40 Jaar organist Antoniushuis1 Open Dag Roozendries1 40 Jaar 'De Vurhaai’ Audacia grijpt naast promotie Parochiekerk 65 jaar Informatie gemeente .10/11 Dat de K.B.O. op donderdag 22 mei haar 40-jarig bestaan viert weet ondertussen iedereen, maar dat dat feest nog een ver volg krijgt op zondag 25 mei dat wist U nog niet! Op zondag 25 mei van 11.0 uur tot 17.00 uur staan de deuren van ’De Roozendries’ wij open om u te ontvan gen op de Open Dag. Maar liefst 13 verschillende aktiviteitenclubs van onze plaatselijke K.B.O. zullen zich op deze dag aan u presenteren. Een unieke gele genheid voor kinderen en kleinkinderen, fa milie, buren en bekenden om te zien hoe opa en oma en hun leeftijdsgenoten hun vrije tijd doorbrengen in hun eigen clubhuis De Roozendries, Prinses Margrietstraat 1. Vanzelfsprekend zijn ook de inwoners van onze gemeente in Oisterwijk en Heukelom van har te welkom. Ook 50,60,70,80-plussers die nog geen kennis hebben gemaakt met onze aktivi- teiten hebben nu de kans om geheel vrijblij vend de gezellige sfeer te komen proeven on der het genot van een kopje koffie, thee of iets sterkers aan de gezellige bar of ontmoetings ruimte. U zult er vast veel bekenden ontmoe ten. Er wordt doorlopend een video getoont en foto’s van alle aktiviteiten die gedurende het jaar plaatsvinden. De toegang is gratis en bij binnenkomst krijgt iedere bezoeker een gratis lotje voor een van de mooie prijzen die aan het eind van de middag worden verloot. De uit slag van deze loterij wordt op 28 mei bekend gemaakt in dit weekblad. i Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakter en Haghorst Uitgave/redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 013-513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. ji liuiuvuiz.uigiiigouioi.ill Aphrodite h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.ZJiH .4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 1