Oisterwijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Bekendmaking Bekendmaking Tijdelijke verkeers maatregelen Bouw vergunningen/ meldingen Ontwerp beschikking Wet milieubeheer (ged. intrekken vergunning) Beschikking Wet Milieubeheer Artikel 50, lid 5 van de Woningwet maximaal belastbaar huishoudinkomen per jaar en hoe hoog uw huur mag zijn om voor huursubsidie in aanmerking te komen. Ü- in ni g- :n ze Je ze de fi rn ;n n- :n u an fi- de e- a- ct g- n- :n of u- o- van de werkgever of uitkeringsinstantie van alle bewoners. Neem ook gegevens mee waar mee het vermogen geschat kan worden. Gege vens van medebewoners moeten op een apart blad van het formulier worden vermeld. Die medebewoners moeten ook zelf mee onderte kenen. Misschien dat ze kunnen meekomen. Meer weten? Het voert veel te ver om alle veranderingen als gevolg van de nieuwe wet in dit artikel te ver melden. Er is een nieuwe folder van het minis terie waarin alles staat. Die folder vindt u bij de woningbouwvereniging. Bij de gemeente en bij de woningbouwvereni ging kan men u ook vertellen hoe hoog uw mische waarde van auto of boot. Komt u bo ven een bepaalde vermogensgrens, dan vervalt het recht op huursubsidie. Wanneer aanvragen? Wie voor de komende periode van 1 juli 1997 tot 1 juli 1998 huursubsidie wil, kan die tot eind september aanvragen. Maar wilt u dat de huursubsidie al op de huur van 1 juli in min dering wordt gebracht, dan moet u in mei of de eerste helft van juni een aanvraag indienen. Lei op: ligt uw aanvraag niet voor 1 oktober bij de gemeente, dan krijgt u dit subsidiejaar geen huursubsidie. Hoe aanvragen? Alle mensen die vanaf 1 februariu 1997 al huur- AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Moergestel: Vergadering jeugdgemeenteraad De vergadering van de jeugdgemeenteraad die was afgesproken voor woensdag 28 mei 1997 gaat niet door. In verband met de HEPI-vakan- tie hebben de wethouders te weinig tijd om de vergadering voor te bereiden. De leden van de jeugdgemeenteraad komen nu dit schooljaar voor de laatste keer bij elkaar op woensdag 11 juni 1997. subsidie ontvangen, krijgen een aanvraagfor mulier in de brievenbus. Krijgt u geen formu lier en denkt u toch rscht op huursubsidie te hebben, dan kunt u bij de gemeente of de wo ningbouwvereniging een aanvraagformulier halen. U moet de ingevulde formulieren indie nen bij de verhuurder. Deze stuurt ze naar de gemeente, die ervoor zorgt dat ze bij het mi nisterie komen. Welke gegevens meenemen? Wilt u hulp bij het invullen van het formulier, neem dan in elk geval mee: namen, voorletters en geboortedata en sofinummers van alle be woners in uw huurhuis; aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting 1996 of jaaropgaven 10 PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 ME11997 9564 956-1 956-2 956-3 VIERING 100-JAAR ST. PETRUSKERK In verband met de viering van het 100-jarig bestaan van de St. Petruskerk-worden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen genomen. Afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers op zaterdag 24 mei 1997 van 17.00 uur tot en met zondag 25 mei 1997 tot 24.00 uur: Poirtersstraat; - Begijnhofstraat; - Kerkplein; van Kemenadelaan; - Pastoor van Rijckelstraat; - de Kerkstraat tussen Pastoor van Rijckelstraat en Torenbeemd. Voor het doorgaand verkeer is gestremd: - Pastoor van Beugenstraat in de richting van de Begijnhofstraat. Oisterwijk, 12 mei 1997 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk. ARTIKEL 19, LID 1 VAN DE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING JUNCTO ARTIKEL 50, LID 5 VAN DE WONINGWET EN ARTIKEL 83 VAN DE WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van arti kel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 5 van de Woningwet, bouwvergunning te verlenen voor: - het oprichten van een woonhuis/kas/loods op het adres Kreitenstraat te Oisterwijk. Tevens zijn zij voornemens om een verzoek in te dienen als bedoeld in artikel 83 van de Wet Geluidhinder voor het vaststellen van een hogere waarde van de geluidsbelasting van de bedrijfswoning aan de Kreitenstraat. Het bouwplan en het ontwerp-verzoek met de daarbij behorende stukken ligt vanaf 21 mei 1997 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis, afd. Bouw- en Milieu zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij Burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 16 mei 1997, Burgemeester en wethoudsers van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel, de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. rundvee en varkens Heukelomseweg 38 1, ig r’. gt ie ie iet en o- n- it- T- gemeente Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van arti kel 50, lid 5 van de Woningwet vergunning te verlenen aan: - Fr. J. Vugts voor het uitbreiden van een africhtruimte met een wachtruimte aan de Broekzijde 23 in Moergestel. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 26 mei 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, De Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Oisterwijk, postbus 101015060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 16 mei 1997, de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. V 956-7 Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 20 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - plaatsen van een tuinhuisje aan de Gebr. Schutstraat 29; - uitbreiden van de woning aan de Laurier 13; - uitbreiden van de woning Joannes Lenartzstraat 15; - uitbreiden van de woning aan de Kasteelloop 30; - verbouwen van het pand Molenstraat 3. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221. Verder kun* u een verzoek tot een voorlopige voorziening indiendn bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Vergunning is verleend voor het: Oisterwijk: - vergroten/veranderen van de hal van de woning aan de Telstarlaan 22; - plaatsen van een hekwerk en het verplaatsen van de fietsenstalling bij de school aan de Langvennen-Zuid 125; - tijdelijke plaatsen van een 2-klassige school aan de Postelein 2; - uitbreiden van de woning aan de Langvennen-Zuid 131; - uitbreiden van de woning aan de Langvennen-Zuid 133; - uitbreiden van de woning aan de Langvennen-Zuid 135; - plaatsen van een dakkapel op het zijdakvlak van de woning aan de Pannenschuurlaan 21; - plaatsen van 2 prefab overkappingen (Jongeren ontmoetingsplaats) in het Willem van der Aa-park aan de Langvennen-Noord; - plaatsen van een ruinhuisje aan de Gemullehoekenweg 20; - plaatsen van een tuinhuisje aan de Willem de Zwijgerlaan 33. - uitbreiden van de woning aan de Hoefkens 18; - uitbreiden van de woning aan de Hoefkens 20. Heukelom: - bouwen van een vleesvarkensstal aan de Kerkhovenbaan 6; - bouwen van een biggenstal aan de Kerkhovenbaan 6. Op de volgende meldingen is positief gereageerd voor het: Oisterwijk: - bouwen van een overkapping aan de Waterhoefweg 1 - plaatsen van een dakkapel op een vakantiewoning gelegen op het bungalowpark Sparrenburg aan de Oirschotsebaan 13a (huisje 23); - bouwen van een overkapping aan de Gagelstraat 3; - uitbreiden van de woning aan de Kervel 66. Moergestel: - plaatsen van en dakkapel op de woning van de Van Rijckevorsellaan 22. Burgemeester, en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens vergunning te verlenen voor het: - verbouwen van het pand De Balbian Versterlaan 6 te Oisterwijk. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 26 mei 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan eenieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 16 mei 1997, de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsma tig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - Nistria Dieetvleeswaren B.V. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een vleesverwerkend bedrijf op het perceel Indus trieweg 20 te Moergestel. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegede ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 26 mei 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afde ling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien als er sprake is van spoedeisend belang een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. 956-5 KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken beschikken meestal over een vergunning op grond van de Wet milieubeher. Het bevoegd gezag kan op eigen initiatief, op verzoek van derden of op verzoek van de vergunninghouder, een vergunning op grond van de Wet milieubeheer intrekken, mits het belang van het milieu zich daartegen niet verzet. De procedure voor het intrekken van een milieuvergunning bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de intrekking en vervolgens het nemen van het definitieve besluit. Ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders zijn van plan om de volgende vergunning gedeeltelijk in te trekken: A. van de Pas Aard inrichting Adres inrichting Datum vergunning 25 september f989 Maatschap J., H. en J. Burgers. Aard inrichting rundvee en varkens Adres inrichting Heuvelstraat 30 Datum vergunning 4 december 1990 Inhoud en reden van de ontwerp-beschikking In verband met verplaatsing van de ammoniakrechten kunnen de vergunningen gedeel telijk ingetrokken worden. De ontwerp-beschikking en de daarbij behorende stukken liggen vanaf 26 mei 1997 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Tijdens de inzagetermijn van twee weken kan iedereen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijke bedenkingen indienen tegen de beschikking. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen in brengt, niet bekend gemaakt. Als u dat wenst dient u dat in een aparte brief te vermel den (tegelijk met de bedenkingen). 9566

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11