Oisterwijk Oisterwijk Oisterwijk TELEFOONNUMMERS: Staat uw club of organisatie nog goed in de gemeentegids? Zo niet, schrijf dan de juiste gegevens vóór 1 juni aan: 'Voorlichting’, gemeente Oisterwijk Postbus 10101 5060 GA Oisterwijk PAGINA 10 titie voor te bereiden met gebruikmaking van de in Afdeling 3:4 van de Algemene wet be stuursrecht geregelde openbare voorberei dingsprocedure. De ontwerp-notitie ligt met ingang van 12 mei 1997 tijdens kantooruren gedurende vier weken ter inzage in de biblio theek van het provinciehuis te ’s-Hertogen- bosch. Voorts ligt het stuk met ingang van dezelfde datujm ter inzage bij alle Noordbrabantse ge meenten. Voor de exacte plaats en tijden van terinzagelegging gelieve u contact op te nemen met de desbetreffende gemeente. Inzake de ontwerp-notitie kan eenieder binnen vier weken na 13 mei 1997 zijn/haar zienswijze inbrengen bij het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, Brabantlaan 1, 5216 TV ’s-Hertogenbosch, onder vermelding van ’ontheffingenbeleid Wet geluidhinder’. Ook kan men mondeling zijn/haar zienswijze kenbaar maken (tel. 073-6812562). Algemene Wet bestuursrecht/Wet geluidhinder Vaststelling beleidsregels inzake ho gere grenswaarden Wet geluidhinder (WGH). Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant heb ben een ontwerp-notitie vastgesteld aangaan de het beleid/de beleidsregels inzake vaststel ling van hogere grenswaarden (’ontheffingen’) ingevolge de Wgh, met name de onderdelen wegverkeerslawaai, spoorweglawaai en indus- trielawaai (de artikelen 41 tot en met 114 Wgh en daarop gebaseerde uitvoeringsbesluiten). Het college van Gedeputeerde Staten heeft be sloten om de definitieve vaststelling an de no- Als u iets over wateroverlast hebt te melden, is het verstandig ook altijd uw naam, adres en telefoonnummer door te geven. Alleen op die manier is het namelijk mogelijk verder con tact met u op te nemen om eventueel aanvul lende gegevens te kunnen verkrijgen. Melding en informatie Voor het melden van gegevens waarover u be schikt of voor het inwinnen van nadere infor matie kunt u terecht bij het gemeentekantoor Oisterwijk. Het bezoekadres van de gemeente Oisterwijk is De Lind 44 te Oisterwijk en het postadres is Postbus 10101, 5060 GA Oister wijk. Ook kunt u over dit onderwerp telefo nisch contact opnemen met de heer F Veeke van de afdeling gemeentewerken. De heer Veeke is tijdens kantooruren bereikbaar onder nummer (013)-5291279. Raadsvergadering donderdag 22 mei De gemeenteraad van Oisterwijk vergadert op donderdag 22 mei. Om half acht begint de ver gadering in het Raadhuis aan De Lind 44 in Oisterwijk. U kunt dus komen luisteren. Wilt u zelf iets zeggen over onderwerpen ie op de agenda staan of over ander zaken ie u bezig houden, dan kan dat. Er is namelijk aan het begin van de raadsvergaderingen spreekrecht voor wie daar maar gebruik van wil maken. Wilt u uw zegje oen? Dan moet u dat even la ten weten aan de gemeentesecretaris mevrouw Rita van Breugel. Dat kan uiterlijk tot het mo ment waarop de vergadering begint. Agenda Na het spreekrecht wordt bepaald wie van de raadsleden als eerste moet stemmen, wanneer het bij de behandeling van ee van de onder werpen gestemd zou moeten worden. Als dat achter de rug is, worden de verslagen vastge steld van twee vergaderingen: dat van de ver gadering van 24 april. Ingekomen stukken en mededelingen Na deze vaste onderwerpen behandelt de ge meenteraad de lijst van ingekomen stukken en mededelingen. Op die lijst staan: een brief van het Brabants Orkest te Eindhoven met een ver zoek om subsidie; een brief van de vrienden van het Brabants Orkest met een subsidiever zoek; een brief van mr. R.G.A. Wouters uit Hapert over het bestemmingsplan Buitenge bied, c.q. Zandstraat 18, Moergestel; brief van mr. J. van Erp uit Oisterwijk over het hande len van het college met betrekking tot Villa Doge, Moergestelseweg 50; brief van het We- reldnatuurfonds te Zeist met betrekking tot het leveren van een concrete bijdrage over 1998; een brief van de Socialistische Partij te Rotter dam over rechtmatigheidscontrole in relatie tot uitkeringsgerechtigden; een brief van de GGD Midden-Gemeenschappelijke Regeling; brief van de regionaal inspecteur van de volks gezondheid voor de milieuhygiëne te Eindho ven met toezending van het advies ontwerp VOGM-jaarverslag 1996; een brief van de stichting Samenwerking muzikaal overleg en coördinatie Brabantse blaasmuziek te Halste ren met een verzoek om aandacht en zorg voor de amateuristishe kunstbeoefening; antwoord van het college op het verzoek van de jeugdge- meenteraad met betrekking tot e zogenaamde Top 3. Voorstellen Voorts staan op de agenda de volgende voor stellen: - een voorstel om de jaarrekeningen van de ge meente Oisterwijk en Moergestel over 1996 vast te stellen en de kapitaaldienst 1996 af te sluiten; - een voorstel om de Structuurvisie Centrum Oisterwijk en het daaraan gekoppelde beleids plan Oisterwijks Centrum Bereikbaar vast te stellen; - een voorstel om een voorbereidingsbesluit te nemen voor het gebied Centrum Oisterwijk; - een voorstel om de notitie ’Ik spring..., trap pel... en kom boven, een nieuwe Schoolslag’ vast te stellen; - een voorstel om de SMB-regeling in concept te wijzigen; - een voorstel om geld uit te trekken voor het uitbreiden en aanpassen van de verlichting van Stroomdalpad, Gasthuisstraat, Almystraat en Wilhelminalaan; - een voorstel om de welzijns- en sportsubsi- dies te verstrekken en subsidieovereenkomsten met vier instellingen vast te stellen; - een voorstel om de nota Natuur- en milieu educatie gemeente Oisterwijk vast te stellen; - een voorstel om in te stemmen met het ont binden van de stichting Banenpool/JWG per 1 juni 1997; - een voorstel om de concept-jaarrekening van de Streekmuziekschool voor kennisgeving aan te nemen en geen gebruik te maken van de mogelijkheid om opmerkingen te maken; het reserveren van het positieve saldo 1996 voor het inhuren van externe deskundigheid ten behoeve van de ontvlechting en het voor ken nisgeving aannemen van de rapportage over ’Begroting 1998 en toekomst (streek)muziek- B. en W.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 13 mei 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: Diversen: - Aan de gemeenteraad zal een voorstel over een gemeentelijke klachtenregeling worden voorgelegd. Het college heeft de notitie ’Ge meentelijke klachtenregeling-gemeente Oisterwijk’ vastgesteld. Het college denkt aan een proefperiode in de tweede helft van dit jaar. - Het college heeft een verzoek afgewezen om gronden ter beschikking te stellen voor de val kerij. - In de plaatselijk bladen en het Brabants Dag blad is een advertentie geplaatst voor leden en plaatsvervangers in de commissie Bezwaar- en beroepschriften. - Aan de raad zal een voorstel worden voorge legd over het opheffen van de gemeenschappe lijke regeling Streekarchivariaat ’t Kwartier van Oisterwijk. - Het college heeft ingestemd met een voorstel over studiefaciliteiten in het kader van het op leidingsplan 1997. - Aan de gemeenteraad zal een voorstel wor den voorgelegd over het vernieuwen van de verwarmingsketel van zwembad De Leye; het plaatsen van een koelunit en extra toiletten. 7 Aan de raad zal een voorstel worden voorge legd over de wijziging van de gemeenschappe lijke regeling van de GGD Midden-Brabant. - Besloten is om Omroep Brabant TV met in gang van 1 augustus 1997 in combinatie met TV 8 toe te laten tot de gemeentelijke centrale antenne onder voorwaarde dat de zendmach tiging van het commissariaat voor de medio uiterlijk 31 juli wordt overlegd. - Besloten is om aan de Stichting Cultureel Oisterwijk een subsidie toe te kennen voor de OKE-concerten. - Het college heeft het concept actieplan Ar moedebeleid vooralsnog voor kennisgeving aangenomen. - Aan het comité 100 jaar Petruskerk is toe stemming verleend voor de activiteit ’Viering 100 jaar St. Petruskerk’. - Wethouder Van Gils zal namens het college een gesprek hebben over het afvoeren van het zanddepot Spierings aan de Molenakkerstraat in Moergestel. Uw reactie over stedelijk waterbeheer U bent in de eerste week van april jl. via de weekbladen door de gemeente uitgenodigd melding te maken van eventuele problemen over het waterbeheer in de kom van Oisterwijk en Moergestel. Aangezien het de laatste tijd nogal geregend heeft, is het zinvol deze oproep thans nog een keer te herhalen. Wat betekent waterbeheer? Onder waterbeheer vallen alle waterstromen, die binnen de bebouwde kom zijn gelegen. Dit houdt in dat daaronder ook zaken thuishoren, zoals grondwater, oppervlaktewater en riole ring. Immers alle onderdelen die betrekking hebben op waterbeheer worden in het beleids plan ’Integraal waterbeheer Oisterwijk’ voortaan met elkaar in verband gebracht, be keken en onderzocht. Overigens dient onder dit begrip alleen ver staan te worden de hoeveelheid water. Voor alle andere punten die met waterbeheer te maken hebben, is het Waterschap De Dommel te Box tel verantwoordelijk. Inventarisatie en oplossing knelpun ten Om bepaalde technische maatregelen te kun nen nemen moet eerst voldoende bekend zijn waar de knelpunten liggen. Daarin ligt an ook e aanleiding voor het gemeentebestuur om bij u als inwoner nadere informatie in te winnen over bijzondere situaties op het gebied van waterbeheer. Het gaat daarbij dan met name om de kernen Oisterwijk en Moergestel. De kern Heukelom vormt daar een uitzondering op, omdat Heukelom onder het buitengebied valt. Welke gegevens nodig? De gemeente wil over zoveel mogelijk gege vens beschikken wat betreft wateroverlast. Het is daarbij van belang te weten: - op welke plaatsen bij langdurige regenval (grond)wateroverlast ontstaat; - op welke plaatsen bij korte regenperiode (grond)wateroverlast ontstaat; -op welke plaatsen er een tekort aan (grond)water is; - op welke plaatsen er problemen zijn met de riolering, doordat bij regenbuien het water niet goed wegstroomt en rioollucht huizen binnen dringt; - op welke plaatsen bij langdurige regenval overtollig water op straat komt te staan; - op welke plaatsen op dit moment drainage water op de riolering wordt geloosd; - alle overige gegevens met betrekking tot pro blemen die zich voordoen op het gebied van water en riolering. school. - een voorstel om het rampenplan van de voor malige gemeente Oisterwijk voor het gehele grondgebied van de nieuwe gemeente Oister wijk van toepassing te verklaren; - een voorstel om 251.953,- beschikbaar te stellen voor voorzieningen ten behoeve van de huisvesting en het onderhoud aan de buiten zijde van scholen voor basisonderwijs; - een voorstel om een door het bestuur van de Stichting Pl-school de Hondsberg aangegaan kortlopend krediet over te nemen en huurver- goedingen betaalbaar te stellen aan De Honds berg; - een voorstel tot het vaststellen van de collec tieve arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Oisterwijk 1997; tot het zich verbinden aan de uitwerkingsovereenkomst en deze vast te stel len; tot het delegeren van de bevoegdheid tot vaststellen en wijzigen van de collectieve arbeidsvoorwaardenregeling en de uitwer kingsovereenkomst aan het college van B. en W; tot het vaststellen van de spaarloon-wen premiespaarverordening; tot het vaststellen van de regeling dienstuitkering gemeente Oisterwijk, de regeling tegemoetkoming woon-werk-verkeer; het delegeren van de uit voering van hoofdstuk 11a van de CAR/UWO ten aanzien van de gemeentesecretaris aan het college van B. en W; - een voorstel om het regionaal indicatie or gaan Midden-Brabant in te stellen. Informatie over huursubsidie Als u denkt dat uw huur te hoog is in vergelij king tot uw inkomen, dan komt u mogelijk in aanmerking voor huursubsidie. Per 1 juni treedt de nieuwe Huursubsidiewet in werking. Er verandert daarom het een en ander. De hoofdzaken vindt u in dit artikel. Voor ant woord op meer vragen kunt u terecht bij de gemeente (tel. 5291311) of woningbouwver- ening St. Joseph (tel. 5232425). Wie krijgt huursubsidie? Iedereen van 18 jaar of ouder die een zelfstan dige woning huurt, kan in aanmerking komen voor huursubsidie. Of u huursubsidie krijgt hangt af van het gezamenlijke inkomen van de bewoners en van de huurprijs. Boven bepaalde maxima van inkomen en huurprijs ontvangt u geen huursubsidie. Omdat het bepalen van het inkomen niet ge makkelijk is, is het verstandig om bij het in vullen van het aanvraagformulier even contact op te nemen met de gemeente of de woning bouwvereniging. Zij helpen u graag bij het in vullen van het formulier. Naast het inkomen wordt ook rekening gehouden met de vraag of er sprake is van vermogen binnen het huishou den. Het gaat dan om spaartegoeden, econo- MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 21 ME11997 Geacht bestuur, Vragen? Heeft u vragen over de gemeentegids of uw vermelding daarin, dan kunt u contact opnemen HTiet ’Voorlichting’, telefoonnummer (013) 52 912 14. 95&s Het gemeentebestuur is samen met SPS-uitgevers uit Oisterwijk begonnen met de samenstel ling van een nieuwe gemeentegids. We willen proberen alle gegevens in die gids foutloos op te nemen. Daarom wordt elk bestuur vriendelijk verzocht na te gaan of de gegevens van uw vereniging, organisa tie of instelling in de gemeentegidsen 1996-1997 van Oisterwijk en van Moergestel nog juist zijn. Besturen van verenigingen, instellingen en organisaties uit Heukelom wordt verzocht hun gege vens in elk geval te melden om in de nieuwe gemeentegids opgenomen te worden. Ook verenigingen, instellingen en organisaties die (nog) niet in de gemeentegids opgenomen zijn, kunnen hun gegevens doorgeven. gemeente gemeente Aan de besturen van alle verenigingen, instelling en organisaties in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom Hoe kunt u de juiste gegevens melden? U kunt uw gegevens schriftelijk doorgeven aan de gemeente, ter attentie van ’Voorlichting’ (postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk) of in het gemeentekantoor op werkdagen eveneens bij ’Voorlichting’ èn in het servicepunt van de gemeente in Moergestel in de Openbare Bibliotheek. Daar kunt u terecht elke maandag van 18.00 tot 20.00 uur, elke dinsdag van 10.00 tot 12.30 en elke vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur. Tijdens de kantoortijden op werkdagen: 013-52 913 11 Bij calamiteiten buiten kantoortijden en tijdens het weekeinde: 06 - 53 120 371 Defecte lantaarnpalen melden tijdens kantoortijd:O13 - 52 91 268/ Melden vóór 1 juni a.s. U kunt uw gewijzigde gegevens melden of nieuwe gegevens aanmelden tot uiterlijk 1 juni a.s. Als u later meldt, dan is er geen garantie meer, dat uw gegevens worden opgenomen in de nieuwe gemeentegids voor Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. gemeente

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10