KPJ wint toneel-Oscar 1997 Concoursen Hippique te Diessen Autopretpark viert tweede lustrum in Rosmalen Oisterwijk 8 Juni: Invitatie- route Voetbal: zomeravond-competitie H.S.V. De Rietvoorn Spuitbalwedstrijden probeer het via het of per telefoon (013) - 513 12 82 in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 in Moergestel Vanuit Moergestel contact nodig met de gemeente? De begeleiders moeten wel even kunnen laten zien dat het kind in 1987 is geboren. Deze ac tie geldt alleen in gezinsverband. 4-12 (18-4) 4-12(10-2) 5-9 (14-6) 4-6 (9-12) 4-3 (3-7) 4-3 (3-12) 5-0(4-18) 12.45 0-2 3-2 1-2 elke maandag van 18.00 tot 20.00 uur elke dinsdag van 10.00 tot 12.30 uur elke vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur Men heeft mij gevraagd of ik een stukje wil de schrijven over het spektakel van afgelo pen vrijdag 2 mei, want toen waren de To neel Oscar-uitreikingen 1997. Het was ’n hele happening. De verschillende toneelverenigingen kregen twee opdrachten: als eerste moest de regisseur vertellen waar het stuk over ging. Als tweede opdracht moest men een stukje van 5 minuten uit het toneelstuk opvoeren. Toen dat gebeurd was moest men hetzelfde stukje in een andere stijl voordragen, bijvoor bel slapstick. De klok sloeg elf uur en het moment suprème was daar... de Oscar-uitreikingen! Iedereen zweette peentjes! De jury kwam op en het was muisstil. Als eer ste werd de aanmoedigingsprijs uitgereikt. Deze hadden we vorig jaar gewonnen, dus we moesten de eer hoog houden. Maar wat denk je...? Die was niet voor ons. Toen werd de Oscar uitgereikt voor het beste toneelstuk van Brabant. Ik had inmiddels de hoop al opgegeven dus ik dacht: ’die winnen we toch niet dus ik ga maar effe...’. Juist toen ik op het punt stond om mijn toch naar de w.c. te beginnen werd de naam KPJ Moergestel genoemd. Ik kon het niet geloven! Wij waren Brabants beste toneelvereniging! Vervolgens gingen we met de hele meute het podium op om ’onze’ Oscar in ontvangst te nemen. Iedereen was dolblij en de champagne- kurken vlogen in het rond. Daarna was er een disco met als DJ onze eigen Sjef(ke) Schilders. By the way: ik wil graag iedereen bedanken dit dit succes hebben mogelijk gemaakt. Ver der wil ik het publiek bedanken voor het be zoeken en het harde lachen om ons toneelstuk. Ik hoop dat ik jullie volgend jaar weer terug zie. Uw verslaggever van deze happening: Tristan Willems. georganiseerd door motorclub EZ- rider Motorclub EZ-rider nodigt alle lokale motor rijders en passagiers uit om deze mooie route te komen rijden. - Hij is geschikt voor iedereen - Hij is mooi van lengte (plm. 200 km) Rondje Brabant - Hij is zonnig (hopen wij). Inschrijving vanaf 10.00 tot 11.30 uur bij café ’t Gommelen, Biezenmortelsestraat 3 in Uden- hout/Biezenmortel. Dit is tevens het startadres. Inschrijfgeld bedraagt 10,- per motor en 5,- per duo-passagier. Onze sponsors hebben ervoor gezorgd dat er bij de start een kopje koffie voor u klaarstaat en bij terugkomst een leuk andenken (ideal voor motorrijders) klaar ligt. Voor meer info kunt u bellen tussen 18.00 en 19.00 uur: tel. 013 - 513 3303. geconfronteerd met tal van realistische ver keerssituaties als: woonerven, eenrichtings straten, stopborden, rotondes, haaientanden enzovoorts. De inspanning wordt uiteindelijk beloond met een stempel in het Autotron-rij- bewijs. De Koepelhal is voortaan ingericht als Speel-o-lron. Er kan een ritje worden ge maakt in een heuse draaimolen en er kan naar hartelust worden getekend en geschil derd. Langs de zijkant van de hal staan tal loze oldtimers op een opknapbeurt te wach ten. Een kijkje in de sfeervolle museumhal blijft steeds weer een absolute must voor elke lief hebber van (historische) automobielen. De unieke Autotron-collectie geeft een zeer gede tailleerd beeld van een eeuw autohistorie en wordt nog regelmatig met nieuwe aanwinsten uitgebreid. In het midden van de hal is een gezellig terras gecreerd - de inwendige mens hoeft op Autotron niets te kort te komen. Ook de vertrouwde attracties als de supersnel le kartbaan, de Oldtimerbaan en de Griezel bus zullen zich ongetwijfeld dit seizoen weer in een grote belangstelling mogen verheugen. Autotron is in 1997 dagelijks geopend tot en met 19 oktober, van 10.00 uur tot 17.00 uur. In juli en augustus tot 18.00 uur. De toegangsprijs bedraagt vanaf 12 jaar 19,50, kinderen van 4 tot en met 11 jaar 17,50 en tot 4 jaar gratis. Tienjarigen gratis toegang Omdat het dit jaar precies tien jaar geleden is dat Autotron de poorten in Rosmalen opende hebben tienjarigen in de maanden mei en juni gratis toegang. den, het wedstrijdsecretariaat en het terrein- personeel. Dat een dergelijk evenement ook niet zonder sponsors kan zal duidelijk zijn. PPH dankt dan ook iedereen die haar concour sen in welke vorm dan ondersteunt of heeft ondersteund. Het concoursterrein staat bij binnenkomst in Diessen aangegeven. Voor 5,- entree kunt u een hele dag genieten van paarden sport op zowel beginners- als zeer hoog ni veau! Uitslagen 1 mei: D’n Draai - de Klaore 't Draaiboompje - de Veerkes ’t Kroegske - VC.H Terrasvogels vrij. Stand: 1. de Klaore 2. VC.H 3. D’n Draai 4. ’t Draaiboompje 5. ’t Kroegske 6. Terrasvogels 7. De Veerkes Programma 7 mei: De Klaore - ’t Kroegske De Veerkes - Terrasvogels D’n Draai vrij. 8 mei 1997: concours voor pony’s 11 mei 1997: concours voor paarden Op de terreinen van de familie van de Sande aan de Beerseweg tussen Diessen en Middel- beers wordt zowel op 8 als op 11 mei een con cours hippique gehouden. De organiserende vereniging is de Pony- en Paardensportvereni- ging Haghorst, in de volksmond beter bekend als ponyclub ’t Wit Paardje en rijvereniging ’de Horstdravers’. 8 mei wordt het concours voor de pony’s ge houden. Meer dan 750 combinaties zullen uit komen in de rubrieken ’afdelingsdressuur’, ’in dividuele dressuur’, ’springen’ en ’poniespe- len’. Op 11 mei strijden ruim 600 paardencombina- ties om de prijzen in de rubrieken ’afdelings dressuur’, ’individuele dressuur’ en ’springen’. Het programma voor beide dagen is als volgt: 9.30 uur: individuele dressuur. 10.00 uur: springen (8 mei: poniespelen). 12.00 uur: afdelingsdressuur. 14.00 uur: parade op het hoofdterrein. Uitrei king van de prijzen voor de afdelingsdressuur. 14.30 uur: springen-vervolg. 15.00 uur: uitslag van de individuele dres suur. De prijzen voor het springen worden steeds na de barrage van iedere springcategorie uitge reikt. Dergelijke evenementen vergen niet alleen veel voorbereiding, maar op beide dagen zelf zijn meer dan 100 medewerkers nodig om de orga nisatie vlekkeloos te laten verlopen. Te denken valt aan juryleden, assistenten van de juryle- Aan alle kinderen tussen de 8 en 15 jaar... Hallo jongens en meisjes, weten jullie het nog Twee weken geleden hadden we al een stukje geschreven over de Vis-Doe-Dag, op zaterdag 31 mei. Zijn jullie al een klein beetje benieuwd wat er gaat gebeuren? Jullie kunnen verwachten: een film over vis sen, het herkennen van vissen, planten en wa terdiertjes. Natuurlijk houd je ook een hengel vast die dag. Voor eten en drinken wordt ge zorgd! Jullie worden in groepen gedeeld van 5 tot 6 personen. Begeleiders blijven de hele dag bij je. Vergeet je dus niet op te geven als je mee wilt doen. Opgeven kan tot 28 mei bij Bart Klijsen, Krie- kenakker 12, Moergestel, tel. 5131902. Voor de ouders: Uw kind is in goede handen gedurende de hele dag. De dag begint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Uw kind kunt u voor 9.00 uur afzet ten bij café de Klaore te Moergestel. Leden van H.S.V De Rietvoorn betalen niets voor die dag, niet-leden betalen 2,50. Tot 31 mei Zondag 1 juni is het weer zover. Dan barst het spuitbal bij Partyboerderij ’t Draaiboom pje in Moergestel weer los. Dit evenement, georganiseerd door voetbalvereniging V.C. 't Draaiboompje belooft weer een grandioos feest te worden. Wil je met een dames- of herenteam meedoen dan kun je je opgeven bij: Jos van de Heuvel, tel. 013-5133937 (gelieve te bellen na 19.00 uur). Een team bestaat uit minimaal 7 personen. Dit zijn 4 veldspelers, een keeper en 2 straalpijp- voerders. Natuurlijk kun je ook wisselspelers en een coach meenemen. Je wordt dan rond 10.30 uur verwacht bij de sportvelden van Par tyboerderij ’t Draaiboompje. Je moet wel snel zijn met opgeven want er kan helaas maar een bepaald aantal teams meedoen, dus hier geldt: ’Wie het eerst komt, wie het eerst maalt’. Toeschouwers zijn natuurlijk ook van harte welkom, en voor de kleinere bezoekers onder ons zijn er leuke attracties en wat lekkers aan wezig. Tot ziens op 1 juni, op de sportvelden bij Par tyboerderij ’t Draaiboompje. Dagje uit blijft leuk voor jong en oud Rosmalen - Het is alweer tien jaar geleden dat Autotron de grote sprong van Drunen naar Rosmalen maakte. Wie het park van nu verge lijkt met de situatie in de jaren tachtig, zal moeten beamen dat wat in 1987 begon als een internationaal vermaard museum met een re latief klein attractiepark is uitgegroeid tot het gezelligste autopretpark van Nederland met een nog altijd even bijzonder als leerzaam au- tomobielmuseum. Het besef dat stilstand ook in deze bedrijfs tak achteruitgang betekend is kenmerkend geweest voor Autotron in het afgelopen de cennium. Dit jaar wordt liefst ruim drie mil joen uitgetrokken voor een verdere ver fraaiing van het park. Nieuw dit jaar zijn de Big Wheels die begin mei in gebruik worden genomen - een leuke attractie voor alle be zoekers van 7 tot 77 jaar. Op enkele plaatsen is de inrichting van Autot ron ten opzichte van vorig jaar ingrijpend ver anderd. In het oog springt de forse uitbreiding van de tennisaccommodatie. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan het complex waarop van 16 tot en met 22 juni de internatio nale tennistop tijdens het Heineken Trophy grastennistoernooi de sportieve strijd met el kaar aanbindt. De uitbreiding heeft ingrijpende gevolgen gehad voor de Ferrari-racebaan, de Verkeer slum en de speeltuin. Deze attracties heb ben allen een nieuwe stek gekregen op het Autotrein-terrein. De felrode Ferrari’s ’racen’ over een fonkelnieuw circuit waarbij Hill en Schumacher de vingers zouden aflikken. De baan is gesitueerd aan de oostkant van het park. Op een steenworp afstand is een spannende Verkeerstuin aangelegd. Achter het stuur ge zeten van fris gelakte trapauto’s wordt de jeugd moed en hopelijk ook vele nieuwe jeugdleden. Als je zin hebt om na de grote vakantie te gaan voetballen, dan kun je je nu alvast opgeven. Zowel jongens als meisjes vanaf zes jaar zijn van harte welkom. Opgeven kan bij onze jeugdsecretaris Nico Oerlemans, Pater Helmerplein 22, Tel. 513 1283. AUDACIA JEUGD Programma vrijdag 9 mei: Aanwezig: Audacia B/C - Toernooi bij Nevelo9.45 Audacia Cl - Toernooi bij Nevelo9.45 Programma zaterdag 10 mei: Audacia E2 - Toernooi bij Hilvaria Audacia E4 - Toernooi bij Hilvaria Programma zondag 11 mei: Audacia B/C - Toernooi bij J. Brtabant ....9.30 OPgeven nieuwe jeugdleden Het voetbalseizoen is bijna ten einde. De trai ningen worden stilan stopgezet tot na de grote vakantie. In augustus beginnen we weer met nieuwe MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 ME11997 12.45 gemeente Servicepunt PAGINA 9 7'"“’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 9