AUTOMOBIELBEDRIJF Becel vloeibaar frituurvet Tortilla chips Casa fiesta All double active 4 t of color pak 1.7 kilo g^^g^^g^r Super Mario van Balkom Vrouwen in de Astma Fonds Collecteweek 2 Clubkasmunten gratis! 2 Clubkasmunten gratis! Leukste vakantiefoto’s in de bibliotheek overgang Elfje Elf laat Holle Bolle hollen Super is beter Laureatenconcert van het Zonnwende Jeugdconcours 1 Clubkasmunt gratis! can 2 liter 35? div. soorten, megazak 453 gr. (i Volkswagen Groep Tot ziens in de bibliotheek. F. Vervoort DONKERS Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres 06-11 is vanaf nu Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013-5131110 De collecte Nationaal Fonds Kinderhulp heeft dit jaar een bedrag van f 1.188,85 opgebracht. Namens de Stichting hartelijk dank hiervoor! In tegenstelling tot voorafgaande jaren gaan er geen kaarten in de voorverkoop maar zijn kaar ten a 2,50 voor aanvang van de voorstelling verkrijgbaar aan de kassa’s van het theater. Uitvoeringen op donderdag 8 mei (Hemel vaartsdag), zondag 11 mei, zondag 18 mei en maandag 19 mei (2e Pinksterdag) telkens om 14.30 uur in het Natuurtheater Oisterwijk. ten meer lucht’. Omdat mensen met astna, chonische bronchi tis en longemfyseem als gevolg van hun aan doening meestal harder moeten knokken dan vele anderen. Steunpunt Het Astma Fonds is in de 38 jaar van zijn be staan uitgegroeid tot een heus steunpunt voor de 1,6 miljoen Nederlanders met luchtweg- problemen. Dat doet het fonds door weten schappelijk onderzoek, voorlichting, opleidin gen en bijscholing van artsen en verpleegkun digen, groepsvakanties voor Carapatiënten en maatschappelijke hulp. Verder heeft het Ast ma Fonds 60 lokale en regionale steunpunten, die in het eigen verzorgingsgebied zelfstandig activiteiten organiseren. Zoals sport onder des kundige begeleiding, gespreksgroepen, voor lichtingsavonden en rookvrije activiteiten. Om al deze activiteiten te kunnen blijven rea liseren heeft het Astma Fondas voor 1997 cir ca 23 miljoen gulden nodig. Voor informatie over de aandoeningen kan da gelijks worden gebeld met de CARLIJN 06 - 8991191. Van 12 tot 17 mei organiseert het Astma Fonds zijn collec teweek met meer dan 55.000 collectanten. Dit jaar is geko zen voor het motto ’Sponsor de vechters, geef Carapatiën- 1997 is door de gezamenlijke Nederlandse Bi bliotheken uitgeroepen tot het ’jaar van de rei zen’. Vandaar dat de bibliotheken Oisterwijk en Moergestel samen met reisbureau Wolf’s uit Oisterwijk en Moergestel in juni aandacht aan dit thema gaan besteden. Speciale acties Voor de volwassenen is een fotowedstrijd geor ganiseerd: we zoeken je mooiste ’vakantiekiek’. Heb je ergens een mooie, gekke, originele, ont roerende vakantiefoto liggen, lever hem dan in bij Wolf’s reizen of de bibliotheek in Oister wijk of Moergestel. Vergeet niet achterop de foto naam en telefoonnummer te zetten. De foto dingt dan mee in een wedstrijd om de mooiste vakantiefoto voor de prijs van een weekendje weg voor 2 personen. Alle ingezon den foto’s worden gebruikt voor tentoonstel lingen in de beide bibliotheken tijdens de pe riode van 2 tot 28 juni. Dus inleveren van de foto’s kan tot 2 juni. Jeugd Ook voor de jeugd is een wedstrijd georgani seerd. Met als thema: ’ik ga op vakantie en ik wil naar.....?’. Kinderen mogen bedenken waar zij eigenlijk op vakantie naar toe willen gaan en over dit thema naar hartelust gaan knutse len, tekenen, plakken, schilderen, kortom een mooi kunstwerk maken. Dus invullen op de stippellijn waar je naar toe wilt en aan de slag. Inleveren kan tot en met 21 juni! De winnaar wordt samen met zijn of haar werk stuk door een lid van Fotoclub Moergestel- Oisterwijk op de foto gezet. Andere activiteiten in de thema- maand reizen In deze periode besteden de bibliotheken via tentoonstellingen aandacht aan het thema rei zen. Tijdens twee avondopenstellingen van de beide bibliotheek komt een medewerker van Wolf’s reizen informatie geven over vakantie landen als bijvoorbeeld Portugal en Amerika. En op 25 juni komt Dolf de Vries, bekend van zijn reisboeken (Indonesië met een rugzak, Ier land met een rugzak) en zeker ook van de soap ’Onderweg naar morgen’ in de bibliotheek Oisterwijk verhalen vertellen over zijn reizen. Vanaf begin juni worden kaartjes verkocht. Niet alleen in een hoek, maar samen in een groep! Elke eerste en derde dinsdag van de maand, van 14.30 uur tot 15.30 uur is er voor vrouwen in de overgangsperiode, een inloopmiddag. waar je terecht kunt met al je vragen. We heb ben tijd, aandacht, folders en adviezen. Onge veer 40% van de vrouwen in deze leeftijdsfase heeft moeite met alle veranderingen. Herkenning en erkenning werken positief Je kunt je opgeven voor en gespreksgroep, waar wordt gewerkt aan zelfvertrouwen, evenwicht en rust, enz. In een gespreksgroep hoor en voel je dat je niet alleen staat, door elkaar te stimuleren en te ondersteunen kunnen veel vrouwen weer be ter functioneren. De eerstvolgende inloopmiddag is 6 mei 1997. U wordt verwacht in het wijkgebouw Loven- Besterd, Koestraat 164 te Tilburg, Park de Horion, eerste verdieping zal 2. Voor informatie: 013-4562738 en/of 013- 5426591. Dat is de titel van een wel zeer merkwaardig sprookje dat op hemelvaart in het Oisterwijk- se natuurtheater aan de Gemullehoekenweg in première gaat. Toneelgroep TrappaT opent met deze voorstel ling het openluchtseizoen in het onlangs ge restaureerde Oisterwijks natuurtheater. Wederom een eigen produktie deze 9e open- luchtproduktie van de Oisterwijkse toneel groep Trappaf. Jos en Wilma Puts, beide leden van de toneelgroep, bedachten die sprookje, dat geschikt is voor kinderen vanaf 4 jaar. Gemma Copal regisseerde de afgelopen maan den de ruim 25 medewerkers. Bekende sproojesfiguren zoals Hans en Griet je, de reus, Klein Duimpje en vele ander zul len op het toneel verschijnen. Raadhuisstraat 1 5066 AP Moergestel Tel. (013) 513 6050 A H Op 19 april jl. vond in conferentieoord Zonne wende (Moergestel) voor de eerste maal het ’Zonnewende Jeugdconcours voor instrumen tale ensembles’ plaats. Dit concours werd ge organiseerd door Stichting Soka (Sociaal-Cul- turele Activiteiten), in samenwerking met Stichting Jong Muziektalen! Nederland. De inschrijving stond open voor ensembles van drie tot en met negen deelnemers. Er was een indeling in twee leeftijdscategorieën: gemid delde leeftijd van de ensembleleden tot en met 14 jaar en tot en met 17 jaar. De jury bestond uit de vooraanstaande muziekpedagogen: Guus Smeets (voorzitter), Herman Braune (klarinet), Eugenie van der Grinten (fluit), Maria Hol (cello) en Maarten Veeze (viool). Het Zonnewendeconcours werd opgezet met het doel een structurele bijdrage te leveren aan de beoefening van het instrumentale samen spel door jongeren op zo hoog mogelijk niveau. Het pedagogisch element wenste men hierbij op de voorgrond te stellen. Op 19 april werden de deelnemers dan ook aangemoedigd ook naar andere ensembles te luisteren en konden ze na afloop met de jury over hun prestaties spreken en kregen zij later een juryrapport thuisge stuurd. Zeven ensembles deden mee aan dit eerste Zonnewende Jeugdconcours. Ze waren afkom stig uit Gemert, Amstelveen, Harderwijk, Al- mere, Delft en Amersfoort. De beste beoorde ling kreeg het Strijkkwartet Pastorale (Amstel veen, leeftijden 10, 11 en 12 jaar) in de eerste categorie, en het Harderwijks Strijkensemble (N.W Veluwe) bij de ouderen (leeftijden 14,15 en 16 jaar). Op zondagmiddag 11 mei, aanvang 15.00 uur, zullen deze twee winnende ensembles optre den in de ’Zonnewende Concertserie Jong Talent’, eveneens in conferentieoord Zonne wende (Tilburgseweg 54 te Moergestel). Ook het Panfluitkwartet (Delft) zal te beluisteren zijn, omdat ook dit ensemble uitstekend presteerde tijdens het concours. Kaarten voor dit concert kosten 15,- (kinderen tot en met 16 jaar 10,-) en zijn verkrijgbaar aan de kassa. Het Zonnewendeconcours zal een jaarlijks te rugkerend evenement worden, waarmee is een hiaat in de wereld van de Nederlandse jeugd- concoursen gevuld is! g» ■- PAGINA 7 TONEELGROEP TRAPPAF officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. In de rubriek 'Wie zijn wij?’ van deze week zien we de familie van de Wouw: Jacqueline, Elly, Tiny, Maria, Anne-Mieke en Conny. Sor ry, schrijft de inzendster, het zijn er meer dan 3. We waren ook met zovelen, en dan staan er 3 nog niet op, want we waren met 9 kinde ren. De kinderen van Thijs en Miet van de Wouw-van de Poll. 999 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 ME11997 >99

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7