5 Jaar Garant! p LITI E 5 iaar garantie op LOHOLifé leder - fantastisch! Santiago de Compostela Een dag volleyballen op de Biest De Ned. Ver. voor slechthorenden Protestantse Gemeente Oisterwijk Bedevaart St. Gerardus Wittem Zaterdag 10 mei: Landelijke Fietsdag in het Hart van Brabant Uitslagen FEVIOR COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 0411-621217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 013-513 1234 Agenda: Moskeebezoek (15 mei) Op de pedalen voor het goede doel Om deel te nemen aan de Landelijke Fietsdag kunt u van 26 april tot en met 9 mei in de voor verkoop routebeschrijvingen kopen. De kos ten bedragen 5,- per stuk. Een gedeelte hier van komt ten goede aan een project van de Nederlandse Hartstichting. De Midden-Bra- bant route is te koop bij: PAGINA 3 prijs. Nuland en Aarle-Rixtel, 20 april 1997, dres suur: Geertje Roefs, Grets, klasse Z2,4e prijs; Chantalle van Zandvoort, Jade, klasse L, le prijs; Springen: Frans Burgers, Kristal, klasse L, 6e prijs; Frans Burgers, Idoeptoltien, klasse L, 7e prijs. Dennis van Mensvoort, Quandor, klasse B, le prijs. Zaterdag 10 mei: Belijdenisgroep (10.00 uur in de pastorie) Maandag 12 mei: Pinksterdienstcommissie (19.00 uur in Dekenaal Centrum) Dinsdag 13 mei: Kerkeraad (19.45 uur in De Voorhof) Donderdag 15 mei: Géén dienstvoorbereiding Al weer een jaar geleden vertrokken Dré Hoefnagels en Gerard Knijpers per fiets naar de bedevaartsplaats van de Heilige Jacobus. Voor beide mannen een ongelofelijke tocht waarvan zij andere mensen ook graag willen laten meegenieten. Vandaar dat Gerard Knij pers regelmatig lezingen geeft verlicht met de nodige dia's. Deze keer was de Heemkun dige Studiekring Johannus Goropius Beca- nus te Hilvarenbeek aan de beurt. In Café de Gouden Carolus waren een 30-tal leden aan wezig. Voorzitter Naaijkens heette iedereen welkom en gaf gaarne het woord aan de pre sentator. Dat Gerard Kuijpers naar Santiago op bede vaart is geweest om beslist in de hemel te kun nen komen zal eenieder wel met een korreltje zout nemen. Dat hij van mensen, kunst, cul tuur en natuur houdt laat hij zien door middel van honderden schitterende dia’s. De interes se voor de natuur is hem vroeger thuis met de paplepel ingegoten. Ondanks de koude dagen en nachten tijdens hun fietstocht legden zij toch zo’n 100 km. per dag af. Op ons Holland se vlakke land is dit wel te doen maar in de Belgische Ardennen begint het al voorzichtig ‘heuveltje op en heuveltje af’ en behoudens een klein vlak stuk in Noord Frankrijk wordt dit alllengs erger. Maar het is niet steeds maar bergop. Men moet ook wel eens naar beneden. Dagen hebben zij gefietst door karakteristie ke landschappen voorzien van de mooiste ontluikende lente-bloemenpracht. Insecten en vogels hebben zij ook in enorme hoeveel heden gezien evenals duizenden monumen ten en karakteristieke gebouwen van kapel letjes tot cathedralen. Al dan niet voorzien van de rijkste inrichtingen. Zij hebben kennis gemaakt met de meest uit eenlopende mensen van normaal tot zonder ling. De ontvangst bij mensen thuis was soms wel eens gereserveerd maar groeide bijna al tijd uit tot kennismakingen voor het leven en afspraken voor bezoeken aan Moergestel (of men werkelijk komt moet men afwachten). Verreweg de meeste overnachtingen deden zij in hun eigen tentjes op campings of zo maar bij particulieren onderweg. Soms hebben zij ook wel eens in kloosters geslapen op slaapka mers waar men in een 10-tal vreemde talen lag te ‘snurken’. Dit is niet aan te raden. Meestal zorgden zij onderweg voor hun eigen ‘potje’ wat dan zoveel mogelijk aan de ‘Hollandse kost’ was aangepast. Eten in kloosters is hen niet steeds bevallen. Ondanks de warme gast vrijheid was het eten niet altijd even gaar of lekker. Duizenden sagen en legendes hebben zij onderweg moeten aanhoren. Zij zijn ook tot de ontdekking gekomen dat het in de hemel een gezellige boel moet zijn met zo onvoorstel baar veel heiligen. Onderweg hebben zij er nog Wij schrijven de datum maandag 19 mei 1997. Het is 2e Pinksterdag zeven uur ’s morgens. Het voetbalveld op de Biest ligt er stil en verla ten bij. De zon waagt zich al voorbij de hori zon, gereed om er de gehele dag op los te schij nen. De vogels fluiten al op hun best en hop pen over het gras dat nog bedekt is met het ochtenddauw. De dag ervoor werd deze voet- balwei in een noodtempo omgetoverd in vele echte volleybalvelden. De wirwar van netten en palen vormt een mooi contrast met de ach terliggende weide an akkers. Plots wordt de serene rust verstoord door de komst van enke le automobielen en fietsen. De organisatoren van BIVOC, net terug van een denderende Elastiek Muziek, komen de finishing touch doen. Rond half tien komen de sporter en sup porters in grote getale aanzetten. Vele honder den mensen komen hier hun vrije Pinkster dag genieten van het spel der spelen. Ballen fluiten op en neer over de netten, spelers schui ven over de grond en hakken er vrolijk op los. Om ongeveer zes uur keert de rust weer terug over het veld. Iedereen is nu verhuist naar de tent en terras en nuttigt daar een verfrissing terwijl de zilveren bokalen worden verdeeld onder de teams. Om middernacht verlaten de laatste sporters het terrein en is de stilte van de nacht wederom ingevallen. Wilt u dit allemaal meemaken? Bel dan snel even en geef je op in een van de recreanten pou les. Ad, tel. 013-5052826. afd. Tilburg en omstreken Op donderdag 15 mei is mw. Koese onze gast, zij geeft een lezing over accupunctuur zonder naalden. De bijeenkomst is van 20.00 uur tot 22.00 uur. Eenieder is welkom. Er wordt gebruik gemaakt van de ringleiding en overheadprojector. Plaats van bijeenkomst: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor meer informatie: dhr. D. Smits, tel. 013- 5217447. vele tientallen leren kennen die op kerken en kathedralen waren aangebracht. Wat de taal betreft konden zij zich aardig redden met Frans en Spaans en soms was de taal niet eens nodig om elkaar te begrijpen. Ettelijke weken zijn zij zwoegend van huis weggeweest maar het was alleszins de moeite waard om te doen. Onderweg hebben zij honderden pelgrims gezien en steeds weer nemen andere men sen de moeite om deze reis te maken. Tot slot kon men op een dia het paspoort met de ‘tampons’ bewonderen alsmede het diploma. Het was een leerzame en mooi gepresenteerde avond. Voor verenigingen die zo een avond ook wel eens willen organiseren kunnen met Ger ard Kuijpers contact opnemen. Wat ons betreft is het aanbevelenswaardig. Hb MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 ME11997 Contactpersoon Moergestel: Mevr. J. Dorduyn, Cruythof 2. Zondag 11 mei (Kerkstraat): De dienst begint om 10.15 uur. Voorganger is ds. J. Dillinch uit Goirle. De kinderneven- dienst houdt vakantie. Wel is er voor de aller kleinsten crèche. Zoals eerder aangekondigd zijn we op donder dagavond 15 mei om 20.00 uur te gast in de Moskee te Tilburg. Helaas heb ik hierbij een verkeerd adres doorgegeven, het juiste adres is Wilhelminapark 117. Wilt u wel van tevoren aan mij doorgeven, als u van plan bent mee te komen! ds. R. Roodsant Op zondag 25 mei 1997. Vertrek Moergestel vanaf de kerk om 9.00 uur. In Wittem: 1. Eucharistieviering is in de oude parochie kerk om 11.45 uur (dus niet in de nieuwe Ger- arduskapel). Aansluitend verering van de re- lekwie van St. Gerardus. Bij aankomst in Wittem heeft u de mogelijk heid om voor de Mis nog een kopje koffie te drinken. 2. Plechtig Lof om 14.30 uur in de kapel, waar bij bij mooi weer Sacramentsprocessie door de kloostertuin. 3. Afscheidsoefening in de kapel. De aanvangs tijd hiervan wordt u in Wittem meegedeeld. Tijdens deze afscheidsoefening wordt gebeden voor de meegebrachte intenties, en zullen de voorwerpen van godsvrucht worden gewijd. 5. Na de afscheidsoefening vertrekken de bus- sen onmiddellijk. Kaartverkoop van 3 mei tot en met 17 mei 1997 bij mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, Moergestel, tel. 5132527. Op zaterdag 10 mei staat Nederland in het te ken van fietsen. Dan organiseren de ANWB en VW in samenwerking met de Stichting DOEN van de Nationale Postcode Loterij, de TROS en de Nederlandse Hartstichting voor de 24e maal de Landelijke Fietsdag. Veel Nederlanders zullen die dag op de fiets stap pen en een van de 237 routes gaan verkennen. Net als voorgaande jaren wordt de Landelijke Fietsdag weer een echte familiedag, met aller lei speciale aktiviteiten. Bij het afstempelen op het startpunt ontvangt u een folder met scheurbonnen, inwisselbaar bij respectievelijk de informatiestand van de ANWB/VVV, d’Ouwe Brouwerij in Baarschot en bij Speel- land Beekse Bergen. Langs de routes is volop gelegenheid om af te stappen. Onder het mot to ’Welkom op de Boerderij’ houden veel boe ren en tuinders open huis. Zo kunt u zien hoe het dagelijks leven op de boerderij eruit ziet. En, evenals vorig jaar valt de Landelijke Fiets dag samen met de Molendag, waarop molens met een blauwe wimpel gratis zijn opengesteld. Na het uitrijden van de fietstocht en het afha len van de medaille kunnen de deelnemers gra tis het Speelland van Beekse Bergen bezoeken. Streek VW Hart van Brabant, Stadhuisplein 128 in Tilburg. ANWB Tilburg, Spoorlaan 372 in Tilburg. Speelland Beekse Bergen, Beekse Bergen 1 in Hilvarenbeek. Natuurlijk is de route ook op 10 mei zelf tus sen 09.00 en 13.00 uur verkrijgbaar bij het startpunt Speelland Beekse Bergen. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Zondag 4 mei omstreeks 16.15 uur is aan de Akkerweg in de berm te Moergestel nabij de Q8 benzinepomp een 27-jarige vrouw uit Her- entals (België) mishandeld. De vrouw werd door twe mannen geschopt en geslagen, waar door de vrouw letsel opliep aan haar rechter been. Ook klaagde zij over pijn aan de rechter kant van haar rug ter hoogte van haar nieren. Bij de urine bleek later bloed aanwezig, reden waarom ze medisch onderzocht wordt. Het was ter plaatse op de Akkerweg erg druk met verkeer. Er stonden i.v.m. de bijzonder druk bezochte jaarmarkt zeer veel auto’s ge parkeerd. Naar de daders wordt natuurlijk een onderzoek ingesteld. Dit onderzoek wordt ech ter bemoeilijkt omdat het slachtoffer slechts weinig kan vertellen over de daders, reden waarom wij evt. getuigen van deze mishande ling oproepen zich in verbinding te stellen met de politie in Oisterwijk. Tilburg 31 maart 1997 dressuur: Annemiek Broers, Justice, klasse L, 4e prijs; Petra van Gorkum, Palanz, klasse L, 3e prijs; Wilnita op ’t Hoog, Liberty, klasse L, le prijs; Margret Paulusse, Jarola, klasse B, le prijs; Jacqueline van Roessel, Quarel, klasse B, 2e prijs; Roos van Sambeek, Kick Dawn, klasse B, 4e prijs; Angelique Swens, Jupiter, klasse L, 2e prijs; Louise van Velthoven, Alexander, klasse Zl, 2e prijs. Springen: Esther Broers, Justice, klasse L, 6e prijs; Frans Burgers, Kristal, klasse B, 8e prijs; Frans Burgers, Idoeptoltien, klasse B, 9e prijs. Drunen, 6 april 1997 dressuur: Debbie Donkers, Havanta D, klasse B, 5e prijs; Jacqueline van Roessel, Quarel, klasse B, 3e

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 3