Oi s ter wijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel gemeente - Bekendmaking Bouw vergunningen/ meldingen Bestemmings plan Snelheids- remmende maatregelen in de kom van Moergestel De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 12 mei 1997 spreekuur in het Servicepunt van de gemeente in de Open bare Bibliotheek: van 15.30 tot 16.15 uur: wethouder A. van Gils van 16.15 tot 17.00 uur: wethouder R. Hora. In Oisterwijk Op dinsdag 13 mei 1997 spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk als volgt: Burgemeester Y Kortmann: 11.00-12.00 u. Wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, R. Hora en W van Roessel: 11.00-12.00 u. zullen er verdere afspraken met u worden ge maakt om uw positie op de arbeidsmarkt te verbeteren. De afdeling Maatschappelijke Dienstverlening en het arbeidsbureau kunnen u daarbij helpen, bijvoorbeeld door betaling van de opleiding en andere kosten die u moet maken om scholing te kunnen volgen, zoals kosten van kinderop vang. Ook kan de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening verdergaande afspraken met u maken die worden vastgelegd in een contract. Dit wordt wel trajectplan genoemd. Ten slotte Natuurlijk zijn er niet voor iedereen mogelijk heden voor vast of andersoortig werk. Maar u kunt ook eens denken aan werk voor een uit zendbureau. Vaak betekent dit werk ook een opstap naar een vaste baan. Als u na het lezen van deze informatie nog vra gen heeft, neem dan gerust kontakt op met de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening. Als u vooraf telefonische (nummer 5291311) een afspraak maakt wordt er tijd voor u gere serveerd waardoor wachttijd wordt voorko men. Strand- en recreatiebad Staalbergven Op woensdag 7 mei opent het Strand- en re creatiebad Staalberven de poorten voor het sei zoen 1997. Deze openstelling geldt uitsluitend voor het strandbad, de renovatie van de circu- latiebassins is nog niet afgerond. Het Staalbergven heeft de afgelopen maanden Wijzigingen in ophalen van huisvuil Er komt weer een aantal feestdagen aan en daarmee samenhangend enkele veranderingen in het ophalen van het huisvuil. Het gaat om de volgende veranderingen: Hemelvaartsdag: De route van donderdag 8 mei wordt op zater dag 10 mei opgehaald. De route van vrijdag 9 mei (collectieve vrije dag) wordt gewoon op 9 ijiei opgehaald. 2e Pinksterdag: De route van maandag 19 mei wordt op zater dag 17 mei opgehaald. een ingrijpende renovatie ondergaan, waarbij voornamelijk de waterbehandeling van de bas sins onder handen werd genomen. In het kader van de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemvoorzieningen (WHVZ) moest de rondpompcapaciteit (het aantal keren dat alle zwemwater per dag door het filter gaat) van het zwembadwater aangepast worden. Dat is een voudig gezegd, maar houdt een renovatie van een geweldige omvang in. Grotere rondpompcapaciteit betekent grotere filters, grotere pompen, leidingen met een gro te diameter, nieuwe chemicaliën dosering en opslag, enz. enz. Andere grote werkzaamheden die plaatsgevon den hebben zijn het opnieuw coaten van de bassins, het bouwen van toiletten en warme douches, het vernieuwen van de steiger en het vernieuwen van de riolering. Al deze werk zaamheden tezamen hebben ervoor gezorgd dat het hele terrein opengegraven moest wor den en dat het zwembad er op een gegeven moment meer uitzag als een slagveld dan als iets wat nog nooit als zwembad zou moeten gaan functioneren. Die fase is nu achter de rug, maar de bassins, de zwemwaterbehandeling en de renovatie van de steiger moeten nog afge werkt worden. Al met al zal het zwembad pas begin juni weer geheel gebruiksklaar zijn, maar de zonne-aan- bidders en de ’die-hards’ die het koude venwa- ter durven trotseren, zijn vanaf 7 mei weer wel kom op het Staalbergven. Voor het ongerief van het nog niet geheel ge reed zijn van het bad wordt zowel aan de abon- nement-houders als aan de incidentele bezoe kers een reductie gegeven. De bijstand.... Als u recht blijkt te hebben op een bijstands uitkering is daarmee de kous niet af. Uiteinde lijk is de bijstand een tijdelijke noodvoorzie ning om een periode te overbruggen waarin u geen werk heeft. Aan een uitkering volgens de Algemene bij standswet (Abw) is voor iedereen de verplich ting verbonden dat hij/zij er alles aan doet om een baan te vinden. Als u een gezamenlijke huishouding voert of gehuwd bent, dan geldt deze verplichting voor u allebei. In individuele gevallen kan de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening er om redenen van medische of sociale aard (tijdelijk) van afzien om bijvoor beeld arbeids- ofscholingsverplichtingen op te leggen. De arbeidsverplichting geldt in ieder geval niet: - als u 571/2 jaar of ouder bent; - als u de volledige zorg heeft voor kinderen onder de 5 jaar. Als u gehuwd bent of een geza menlijke huishouding voert en u de zorgtaken voor kinderen onder de 5 jaar deelt, dan moet ieder beschikbaar zijn voor een halve baan. Arbeids- en andere verplichtingen Er zijn nogal wat regels waaraan u moet vol doen als u een uitkering heeft: - u moet alle afspraken nakomen die met u worden gemaakt, bijvoorbeeld over de verbe tering van uw kansen op de arbeidsmarkt; - u moet zelf blijven proberen een baan te vin den, bijvoorbeeld door te solliciteren; - u moet ingeschreven staan bij het arbeidsbu reau; - u moet passende arbeid aannemen; - u moet alles nalaten wat het vinden van werk belemmert; - u moet verschijnen als u wordt opgeroepen door het arbeidsburau of de afdeling maat schappelijke dienstverlening; - u moet alle medewerking verlenen aan de onderzoeken naar uw kansen op de arbeids markt en naar uw geschiktheid voor scholing en opleiding; - u moet deelnemen aan noodzakelijk geachte scholing. Trajectplan Bij het periodieke heronderzoek controleert de afdeling Maatschappelijke Dienstverlening of u de verplichtingen bent nagekomen. Daar AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Openbare wet geluidhinder Telefonische huislijn 5291311 Als u de gemeente buiten de normale kantoor tijden niet dringend nodig heeft, is het verzoek de gemeente op een later tijdstip te bellen. Met de normale meldingen, klachten en/of vragen kunt u terecht bij de receptie van het gemeen tekantoor. De receptionisten zijn tijdens de openstelling bereikbaar onder telefoonnum mer 5291311. Zij verbinden u dan door met de juiste afdeling, die u kan helpen. Voorbeelden hiervan zijn vragen en/of opmerkingen over zaken zoals huisvuil, plantsoenen, verstopte rioolputjes, overhangende takken, lichtmasten en zwerfvuil. Telefoonnummer 5291268 voor gebre ken aan lichtmasten Daarnaast is er nog een derde telefoonlijn voor wat betreft defecte lichtmasten. Als u gebre ken ontdekt aan lichtmasten is het aan de be velen hiervan de gemeente tijdens de normale kantooruren op de hoogte te stellen via tele foonnummer 5291268. U kunt op die manier een steentje bijdragen aan een snel herstel van kapotte lichtmasten en dus ook de veiligheid op straat. Telefonische hulplijnen gemeente Calamiteitennummer 06-53120371 Het komt ongetwijfeld ook bij u weleens voor, dat de afdeling Gemeente werken voor een noodgeval broodnodig is op tijden dat het ge meentekantoor gesloten is. lè denken valt hier bij met name aan de weekenden en feestdagen. Mocht zich dat bij u voordoen, dan kunt u toch altijd de gemeente bereiken via het zogenaam de calamiteitennummer 06-53120371. PAGINA 11 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 7 ME11997 gemeente 954-3 954-4 'BEBOUWDE KOM-LINDEIND - le WIJZIGING 1997' 954-5 954-2 I De wijziging houdt in een verandering van de bestemming van het onderhavige perceel van 'Kantoordoeleinden II’ in 'Horecadoeleinden II’. Op grond van artikel 31 lid I van het bestemmingsplan 'Bebouwde Kom-Lindeind’ is deze verandering van de bestemming in principe mogelijk. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepasing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan 'bebouwde Kom- Lindeind' te wijzigen voor het perceel Spoorlaan 50C. Oisterwijk, 1 mei 1997. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel, de burgemeester, drs. Y.C .Th.J. Kortmann. De wijziging van het bestemmingsplan 'Bebouwde Kom-Lindeind’ ligt met ingang van maandag 12 mei 1997 gedurende twee weken in ontwerp ter inzage in het gemeente kantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, kamer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders*van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u geen bezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 18 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: het plaatsen van een serre aan de woning aan de Hertog Janlaan 23; - het oprichten van een bankgebouw aan de Burg. Verwielstraat 6; - het uitbreiden van de woning aan de Angelisbeemd 16; - het plaatsen van een buitenreclame aan de Joannes Lenartzstraat 27; - het uitbreiden van een tuinkamer aan de Pannenschuurlaan 167; - het uitbreiden van een tuinkamer aan de Pannenschuurlaan 169; - het plaatsen van een dakkapel aan de Pannenschuurlaan 43. Moergestel: - het vergroten van een garage/berging aan de Kloosterlaan 6. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221 Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bouwvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het uitbreiden van de woning aan de Kerkstraat 29a; - het plaatsen van een hekwerk bij basisschool 'De Bunders' aan de Frans Halsstraat 34; - het wijzigen van de gevel van het pand Joannes Lenartzstraat 25; - het uitbreiden van het woonhuis en het bouwen van een tuinberging aan de Wierdsma- laan 8; - het bouwen van een overkapping bij de woning aan de Tilburgseweg 88. Moergestel: het uitbreiden van de woning aan de Past, van den Boogaardstraat 27. Sloopvergunning is verleend voor: Moergestel: - het verwijderen van circa 10 m2 asbesthoudende golfplaten van het dakvlak van een opslagloods aan de Zandstraat 14a. 954-1 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens vergunning te verlenen voor het: - plaatsen van een berging aan het Vonderhof (kavel 15) te Moergestel. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 12 mei 1997 gedurende veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 2 mei 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken bekend: dat zij voornemens zijn om bij Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant een verzoek in te dienen als bedoeld in artikel 83 van de Wet Geluidhinder voor het vaststellen van een - hogere waarde van de geluidsbelasting van de tweede woning die zal ontstaan na de splitsing van de boerderij Spreeuwenburgerweg 30. Het ontwerp-verzoek met de daarbij behorende stukken ligt vanaf 12 mei 1997 gedu rende twee weken ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Bouw- en milieuzaken. Gedurende deze termijn kan eenieder bedenkingen naar voren brengen bij Burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 1 mei 1997. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Breugel, de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann Enkele jaren geleden heeft de raad van de voormalige gemeente Moergestel het Gemeentelijk Verkeersveiligheidsplan vastgesteld. In dit plan is opgenomen dat de verblijfsfunctie binnen de woonbuurten moet worden benadrukt. Om dit te bereiken zijn herinirichtingsmaatregelen nodig. Voor het gebied dat wordt omsloten door de Tilburgseweg, Rootven, Kerkstraat, Schoolstraat en Akkerweg is inmiddels een globaal plan opgesteld. Belangstellenden, en met name bewoners van het genoemde gebied, worden op donderdag 15 mei 1997 om 20.00 uur in een van de zalen van Partycentrum 'Den Boogaard', St. Jansplein 5, in de gelegenheid gesteld van dit plan kennis te nemen. De informatiebijeenkomst zal aanvangen om 20.00 uur. Het ligt in de bedoeling dat het plan de komende weken door een werkgroep nader wordt uitgewerkt. In deze werkgroep kunnen tevens een aantal inwoners van het gebied zitting nemen. Nadat deze werkgroep de werkzaamheden heeft voltooid zullen de inwoners van Moergestel in de gelegenheid worden gesteld kennis te nemen van de resultaten. Hierover volgt te zijner tijd nader bericht. Oisterwijk, 7 mei 1997, burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Beugel, de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11