Elftal in de KIJKER.) Bridgeclub Moergestel bestaat 20 jaar Beste biljartliefhebbers B. en W.-besluiten Diversen A MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 ME11997 Ook willen wij de organiserende vereniging bedanken voor de goede ontvangst en alle moeite die men zich getroost heeft om deze avond tot een geslaagd einde te brengen. Tevens wil ik persoonlijk (Hans Op ‘t Hoog) alle biljartverenigingen bedanken voor de hele leuke verrassing die mij te wachten stond voor alle administratieve en organisatorische werk zaamheden die ik met alle plezier elk jaar weer voor de Moergestelse biljarters verricht. Onder het genot van de diverse drankjes werd de avond tot in de kleine uurtjers voortgezet, waarbij iedere aanwezige zeer te spreken was over het afgelopen biljartseizoen. De persoonlijke commissie. PAGINA 10 D-poule Frans Lauterbach - Jos v.d.Boogaart 19 brt35 - 34 C-poule Cees Cornelissen - Gerard Antonis 37 brt50 - 45 B-poule Frank Derksen - Edwin van Hooff 27 brt70 - 46 A-poule Tïni Derksen - Henk Smolders 44 brt100 - 77 Hierna was Burgemeester Kortmann graag be reid om de prijsuitreiking van zowel de club- als ook de persoonlijke kompetitie op zich te nemen. Het werd een leuke huldiging waar ook de tijd was voor wat luchtige grappen en grol len. Verder liet de Dhr. Rakhorst weten dat de gemeente bekers beschikbaar zou stellen als men tot algemene kampioenschappen kwam tussen de onderlinge dorpskernkampioenen. Bij deze willen alle biljartverenigingen beide heren bedanken voor hun komst en we hopen dat dit een jaarlijks terugkerend gebeuren zal zijn. Er zijn nog enkele elftallen van Audacia die nog niet in de kijker hebben gestaan. Vanaf het seizoen 1996/1997 heeft Audacia nog negen senior-elftallen in competitie. Vandaag prijkt het zevende op deze pagina. Je zou dit elftal kunnen typeren als een samenvoeging van individualis ten, die om uiteenlopende redenen de voetbalsport beoefenen. Vooral het nog sportief bezig willen zijn is de gezamenlijke drijfveer, maar de een bouwt een voetballeven af en de ander zoekt lichamelijke ontspanning. De resultaten zijn middelmatig, maar dat kan de pret niet drukken. Men waardeert eikaars motivatie en is bereid om voor elkaar te werken. Het elftal heeft een sponsor, die met het wel en wee begaan is. Via een andere sponsor is Pega-Best (ramen en deu ren) bij Audacia binnengekomen en is een van de sponsors die zich regelmatig laat zien. Op de foto: Staand v.l.n.r.: Marco op ’t Hoog, John van Drunen, Frank van Esch, Eric van der Donk, Sjef Schilders, Guido van Gisbergen, Fer Kuipers, Raymon van Tuyn, Mark Janssen en sponsor Ger Bokma (Pega-Best); zittend v.l.n.r.: John van Elderen, Ad van Dinter, Dave Groot- zwagers, Ard van de Wal, Peter Janssen en Johan van Daelen. Rond de de 10de beurt in de partij stond de stand overigens weer gelijk, waarna Jos het heft in handen leek te nemen. Echter Frans kwam weer terug en in de 15de beurt nam hij definitief afstand. Toch bleef Jos tot het einde vechten en in de nastoot leek hij er nog een verlenging uit te slepen, ware het niet dat zijn allerlaatste carambole op een haar na miste zodat Frans kampioen werd in deze klasse. Hierna waren de matadoren van de E-poule aan de beurt, John Ligtvoet en Theo Schee pens zouden zo werd op voorhand gesteld een spannende partij tegemoet gaan. Echter het werd als snel duidelijk dat John niet in een beste vorm stak, terwijl Theo met een ongekend gemak de ene na de andere carambole produceerde. Met een ongekend gemiddelde voor een E-poule finale werd Theo dan ook duidelijk kampioen. De finale van de C-poule tussen Gerard Anto nis en Cees Cornelissen werd een lange moei zame partij. Beide spelers wilden wel maar het wou allemaal niet vlotjes verlopen. Vanaf de 22ste beurt nam Cees echter het heft in han den en wist zo enkele caramboles voorsprong te nemen, Gerard kon dit niet herstellen waar door Cees kampioen werd in deze klasse. Tijdens deze wedstrijd kwamen de genodig den voor de prijsuitreiking, Burgemeester Rond 18.45 uur opende de voorzitter van het feestcomité, de heer Jan Vlemmix, het feest. Hij heette allen welkom en gaf een overzicht van het programma van deze avond. Vervol gens gaaf hij het woord aan de voorzitter, de heer Frits Gommers. Deze begon zijn toe spraak met een gelukwens aan alle aanwezigen; iedereen heeft op zijn of haar wijze eraan bij gedragen dat we vandaag ons 20-jarig bestaan kunnen vieren. Laten we daarom ons zelf een applaus geven, aldus de voorzitter. Graag wilde hij even terugkijken in de histo rie van de club. Daarvoor was hij in het ar chief gedoken. Dat was monnikenwerk ge weest! Vier lijnen had hij ontdekt, waaruit kon worden vastgesteld dat de ontwikkeling van de club fasegewijs heeft plaats gevonden. Deze lijnen waren: de ontwikkeling van club naar vereniging; de ontwikkeling van het le denbestand; de financiële ontwikkeling en de ontwikkeling van andere activiteiten. De eer ste fase, is de pioniersfase van ruim zes jaar ge weest, met de heer Jo van Os als voorzitter van 1977 tot 1984. De tweede fase, de structuurfa- se, stond onder leiding van de heer Herman Lelie van 1984 tot 1991. De derde is de realise- ringsfase geweest van 1991 tot 1996, met als voorzitter de heer Jaap Drubbel. We zijn nu weer aan een volgende fase begonnen, aldus de heer Gommers: de toepassings- en integratie- fase. Het is in dat kader dan ook dat we dit jaar voor het eerst een jaarprogramma hebben vast gesteld, waarin alle activiteiten voor het sei zoen 1997/1998 zijn opgenomen. Tevens gaat er, vóór aanvang van het nieuwe seizoen, dat officieel op donderdag 4 september begint, een brochure voor leden en belangstellenden ver schijnen, waarin alle bijzonderheden over onze bridgeclub staan vermeld. Hij besloot zijn toespraak, tot ieders verras sing, door drie leden te verzoeken naar vo ren te komen. De dames Ans Koudstaal en Henny van de Wiel en de heer Jo van Os. Wij willen jullie even voor het voetlicht halen, aldus de voorzitter, omdat jullie samen met de club een zelfde jubileum vieren; jullie hebben in die twintig jaar, ieder op jullie ei gen plaats een belangrijke bijdrage aan onze club gegeven. Zij ontvingen een oorkonde voor 20 jaar lid maatschap en een stoffelijke blijk van waarde ring. Met een luid applaus werden de jubila rissen vervolgens gehuldigd door alle aanwe zigen. Daarna was het de hoogste tijd om met het bridge - gedeelte van de avond te beginnen. Een zogenaamde top - integraal bridgedrive, waaraan 40 paren deelnamen, onder de des kundige leiding van de heer Jan Sieuwerts en onze eigen wedstrijdleider mevrouw Wil Wies- senberg. Met behulp van de computer werden de resultaten uiteraard snel bekend. Het echt paar Triesenberg bleek de winnaar van de hoofdprijs en het echtpaar De Roos ontving de poedelprijs. Daarnaast waren er nog prijzen voor de echtparen Struycken, Wiessenberg en Zollinger, als ook voor de dames Van Spaen- donck en Willers. De dames Edith Aarden en Magda Feleus en de heer Hans Ridderhof had den zich met de prijsuitreiking belast. Tenslot te sprak de heer Ridderhof nog een woord van dank aan de heer Sieuwerts en overhandigde hem een tweetal attenties. De voorzitter kreeg nog, juist even gelegenheid om het feestcomité namens iedereen te bedanken voor de wijze waarop ze deze avond hadden georganiseerd. De jubileumviering Op donderdag 1 mei jl. heeft de Bridgeclub Moergestel zeer feestelijk het 4e lus trum gevierd in Tapperij De Schouw aan het Rootven in Moergestel. Behalve le den en donateurs waren ook oud-leden, vaste invallers en een aantal niet - spelen de partners van onze leden aanwezig. Vanaf 18.00 uur werd geborreld en was ieder een in de gelegenheid om herinneringen op te halen. Met live-tnuziek van Trio Simpel en een heerlijk buffet werd het laatste deel van deze feestavond uitbundig gevierd. Menig dansje werd er gemaakt op muziek, die bijzonder in de smaak viel. Pas in de kleine uurtjes gin gen de meesten, met een voldaan gevoel, huiswaarts. Het was een geslaagd feest! Het jaarprogramma 1997/1998. Het jaarprogramma van de Bridgeclub Moer gestel dat officieel op 4 september 1997 begint met de traditionele clubcompetitie, start feite lijk reeds op donderdag 12 juni met: OPEN ZOMERBRIDGE-AVONDEN voor leden en niet - leden, in de Roozendries, Margrietstraat 1 Moergestel op de volgende donderdagavonden: 12 en 26 juni, 10 en 24 juli, 7 en 21 augustus. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven vanaf 18.45 uur. Kosten fl. 2,00 per persoon. KOFFERBRIDGEN THUIS voor leden, ook samen met niet - leden, vanaf 1 september, op ieder moment naar eigen keuze. Er zijn verschillende koffertjes met ieder 28 vooraf samengestelde spelen. Resultaten kun nen zelf op de scorekaart worden vermeld en vergeleken. Kosten fl. 5,00 per koffertje. COMPETITIEBRIDGEN voor leden in De Roozendries op donderdag avond vanaf 4 september 1997 tot en met 7 mei 1998, aanvang 19.45 uur. Bovendien drie club- drives: Kerst-, Paas- en Einddrive. Kosten: inclusief contributie aan de Neder landse Bridgebond en maandelijks het Bridge- blad, fl. 100,00 per persoon; inschrijfgeld nieu we leden fl. 25,00 per persoon. MAANDAGMIDDAG - INSTUIFBRIDGE voor leden en niet - leden, in principe iedere maandagmiddag in De Roozendries vanaf 8 september 1997 tot en met 27 april 1998 van 13.30 - 16.30 uur. Bij voldoende deelname wordt iedere vijfde maandagmiddag een vier tallen middag gehouden. Kosten fl. 1,00 per persoon voor leden en fl. 2,00 per persoon voor niet - leden.. JUBILEUM VIERTALLEN TOERNOOI voor 12 leden per lijn (8 4 reserve) samen met maximaal 16 leden van vier andere NBB - verenigingen uit de omgeving, ter afsluiting van het jubileumjaar, in De Roozendries, op zondag 30 november 1997 van 13.00 - 18.00 uur. Kosten fl. 12,50 per persoon, fl. 25,00 per paar, fl. 50,00 per viertal; inbegrepen per per soon 1 kop koffie/thee met twee koekjes en twee borrelhapjes. Voor fl. 30,00 per persoon kan na afloop worden deelgenomen -aan een etentje of buffet. BRIDGECURSUS VOOR GEVORDER DEN voor leden, eventueel aangevuld met niet - le den, in De Roozendries, op een nader vast te stellen avond van 19.30 - 22.00 uur., geduren de ca. 12 avonden. Kosten ca. fl. 135,00 per per soon (excl. cursusboekje). Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de voorzitter, de heer Frits Gommers, tel. 013 - 5133428. Voor brochure (na 1 augustus) en aanmeldingsformulier kunt u zich wenden tot ons secretariaat: de heer Jan Vlemmix, secretaris, Kromwei- straat 6 Moergestel, tel. 013 - 5131884. Het bestuur van de Bridgeclub Moergestel E Gommers, voorzitter; J. Vlemmix, secreta ris; I. Lelie, penningmeester; B. Timmers, be stuurslid meesterpunten; W. Wiessenberg, wedstrijdleider. Afgelopen vrijdagavond 25 april werden de fi nales om de persoonlijke Moergestelse biljart- kampioenschappen gespeeld in de zaal van Bar de Schouw. De organisatie had speciaal voor deze avond een biljart over laten komen uit Berlicum zodat er voldoende ruimte voor spe lers en supporters was. In de week voorafgaande aan deze finale avond liet Cees Persoons (finalist in de D- poule) weten dat hij zich om persoonlijke redenen terugtrok. Met man en macht heeft de organisatie nog geprobeerd om Cees als nog over de streep te trekken om de finale te spelen, maar helaas zonder resultaat. Hierdoor werd op het allerlaatste moment kontakt gezocht met de verliezend halve fina list Frans Lauterbach om de finale te spelen zodat ook deze klasse niet zonder wedstrijd was. Frans was gaarne bereid om deze leemte op te vullen en stond tijdig bij de Schouw voor de D-poule finale. De openingswedstrijd van deze avond was dus de finale van de D-poule, hierin ging Frans sterk van start, terwijl Jos v.d.Boogaart zijn te genstander enige moeite had om zijn draai te vinden. Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 29 april 1997 onder meer de vol gende besluiten genomen: - Het verslag van de bijeenkomst op 16 april van de voorbereidingsgroep platform mondia le bewustwording en internationale samenwer king is voor kennisgeving aangenomen. Het wordt ter kennis gebracht van de commissie algemene Beleidszaken. - Het college heeft een definitief besluit geno men over een voorstel over de invulling van de arbeidsduurverkorting en flexibilisering van de arbeidstijd bij de gemeente Oisterwijk. - Het college heeft zich gebogen over de afre kening 1996 van de sociale alarmering. Het definitief subsidie 1996 voor de Thuiszorg- winkel voor de kosten van sociale alarmering in Oisterwijk is gehandhaafd en de subsidie voor de sociale alarmering in Moergestel in 1996 is definitief vastgesteld. - Besloten is de huidige dienstwagen van de afdeling welzijn onderwijs en sport (accommo daties) in te ruilen tegen een andere. - Het college heeft het verslag van de inspraak avond over het voorontwerp-bestemmingsplan ’Bedrijventerrein Kerkhoven’ vastgesteld. Het zal aan de insprekers gezonden worden. De gemaakte opmerkingen en vragen zullen bij de ingebrachte inspraakreacties worden behan deld. - Medewerking zal worden verleend aan het verzoek van Showband Taxandria om de jaar markt tegen betaling van de door de gemeente te maken kosten te organiseren op zondag 22 juni 1997. - Besloten is om de duiker in de Rootvense- loop te verlengen tot het einde van het plan Aanstede Moergestel. Dhr. Kortmann en Wethouder van sportza ken Dhr. Rakhorst binnen zodat zij het ge noegen hadden om de sfeer binnen de Moer gestelse biljartgemeenschap te proeven. Zij zouden de laatste 2 finales volledig mee maken, waarvan de B-poule als eerste aan de beurt kwam. Op voorhand gezien de voorrondes zou dit een spannende partij kunnen worden omdat Ed win van Hooff en Frank Derksen elkaar daar niet veel toegegeven hadden. Frank ging echter zeer sterk van start terwijl Edwin moeite had om hem te volgen. Doordat Frank de benodigde caramboles bij elkaar bleef sprokkelen met vooral een uitschieter van 19 in de 16de beurt, groeide zijn voorsprong ge staag. Edwin kreeg nog wel enkele goede mo gelijkheden maar wist die toch niet te benut ten. Frank werd hierdoor de kampioen van deze klasse. De regerend kampioen in de A-klasse Henk Smolders wist ook dit jaar weer de finale te bereiken, en net als vorig jaar was Tini Derk sen hierin zijn tegenstander. Henk kende een dramatische start, door in de eerste 11 beurten maar 12 caramboles te verzamelen. Tini deed het stukken beter en had het heft volledig in de hand, met 43 caramboles. Toen Tini aan het bandstoten begon wist Henk nog wel even dichterbij te kruipen, maar echt spannend werd het eigenlijk nooit. Zodoende werd Tini weer eens een keer kampioen in deze klasse na verschillende jaren net naast de hoofdprijs te hebben gegrepen. De uitslagen: E-poule Theo Scheepens - John Ligtvoet 13 brt25 - 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10