BÊAF AUTOMOBIELBEDRIJF Gilde St. Joris Zo is er maar één! Expositie IVN Lindeparkwandeling Loopgroep Physique in Rotterdamse marathon Woningbouwvereniging Sint Joseph opende nieuw kantoor Gidsen ten doop gehouden Heuvelstraat 20 5066 PC Moergestel T elefoon 013-5131496 H. Leijten. Hb Hb DONKERS Volkswagen Groep Containerservice Zand, grint, etc. Mestdistributie Grondverzet Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres P Hoeven was 25 jaar vendelier en 25 jaar vaandrig. Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 013-513 1110 Van vrijdag 9 mei tot en met zondag 1 juni zal er in het heemcentrum Tn de Drye Swaentjes’ te Oisterwijk, De Lind 42, een tentoonstelling worden gehouden over schilderijen van Cathy van der Pas uit Berlicum en Louis de Bakker uit Tilburg. De expositieruimte is open op vrijdag, zater dag en zondag, telkens van 13.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Kinderen tot 12 jaar hebben alleen toegang onder begeleiding. LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF BRUURS om het KPJ-krantje D’n Tobberd mee te ma ken. Typ-ervaring gewenst. Bellen in de avond uren onder nummer: 013-5132205 of 013- 5132358. Zondag 4 mei organiseert IVN Oisterwijk e.o. in het Lindepark een wandeling o.l.v. natuur- gidsen. Het accent van de wandeling zal op bomen liggen. In het Lindepark met z’n vele verschillende in- en uitheemse bomen is het nu prachtig. De gidsen kunnen u er veel over vertellen en beantwoorden graag uw eventuele vragen. De wandeling start om 14.00 uur vanaf de grote Lindeboom achter het gemeentehuis van Ois terwijk. Deelname is gratis. plaats van de zo markante Willemsbrug zou volgens de organisatie het parcours nog snel ler maken. Toen dan ook om twaalf uur, 20 april Theo Colsen, Theo Ratelband, Leo Bogaers en Rien Schilders (een van de vijf moest een week daar voor teleurgesteld afhaken met een kuitbles- sure) de eerste meters aflegden van de 42.190 die er voor een marathon staan, waren de ver wachtingen hoog gespannen. Hun supporters zagen de vier vol zelfvertrouwen vertrekken. En terecht, want mede dankzij de prima weers omstandigheden, niet te warm, veel zuurstof in de lucht en geen neerslag, leverden zij allen een uitstekende prestatie. Rien Schilders was de eerste die na 3 uur en 37 minuten de finishlijn op de volgepakte Coolsingel passeerde, kort daarop gevolgd door Theo Ratelband, die twee minuten lan ger nodig had, en zijn persoonlijk record met meer dan een half uur(!) verbeterde. Theo Colsen die zijn 26ste marathon voltooide, deed er 3 uur en 52 minuten over. Leo Bo gaers finishte in 4 uur en 20 minuten. Zij allen werden in de laatste zware kilometers aangemoedigd en begeleid door een aantal enthousiaste Moergestelse supporters. Door de honderduizenden zeer enthousiaste toeschouwers, de perfecte organisatie, zo ken merkend voor de Rotterdamse marathon, het bijzondere parcours, gedeeltelijk langs de grootste haven van de wereld, maar vooral door de buitengewone verrichtingen van de Moer gestelse atleten was ook deze marathon zowel voor supporters als deelnemers een gedenk waardige. bk Het is een jaarlijkse traditie dat vanuit de loop groep Physique atleten deelnemen aan de Rot terdamse marathon. Sinds jaar en dag is Moer gestel in deze prestigieuze marathon vertegen woordigd. Ook dit jaar werd door een aantal lopers zo rond januari de gerichte marathon training aangevangen. De te lopen afstanden werden wekelijks opgevoerd. Om de week werd op zondagmorgen op de weg naar Oister wijk een pittige interval/snelheidstraining ge houden. Het eerste meetpunt op weg naar de marathon waren de “Dertig van Tilburg”. Aan het verloop van deze wedstrijd konden de 5 trainende Moergestelnaren voldoende vertrou wen ontlenen en wisten zij dat ze het juiste trai- nigsschema volgden. Hoe meer de datum 20 april naderde, hoe sterker dan ook de verwachting werd dat ook deze marathon voor hen een succes zou wor den. De Rotterdamse marathon kende dit jaar een gewijzigd parcours. De Erasmusbrug, die het centrum van Rotterdam sinds kort verbindt met de “Kop van Zuid” is in het parcours op genomen. De Kop van Zuid is het renovatie- gedeelte op de zuidoever van de havensbek- Ijens, alwaar de oude verslonste, niet meer in gebruik zijnde havens omgetoverd worden in woongebieden met een zeer hoge status. Het in het parcours opnemen van deze “Zwaan” in Een historische figuur waarschuwde de he ren Kortmann en Wolfs om het lint niet met de schaar door te knippen. Er konden dan wel eens vreemde dingen gebeuren.. Het ge bouw moest echter officieel geopend worden dus toch knippen geblazen. In een mum van tijd stond alles in een witte rook en een vier tal ‘maagden' in het wit dansten door het kantoor. Voorwaar een functioneel gebouw waarmee directeur Hans Hulsbosch en zijn medewer kers alsmede het Bestuur, de Raad van Com missarissen, architect Giel Kerbusch, de aannemers v.d. Linden en Verhoeven en ie dereen in Oisterwijk blij mee mogen zijn. Voorzitter J.M. Wolfs was trots op het nieuwe kantoor. Dit zo fraaie gebouw bestaande uit 28 appartementen en het kantoorgebouw voor de woningbouwvereniging en dan nog wel zo kort bij het centrum. Sint Joseph is in de loop van de tijd uitgegroeid tot een grote woningbouw vereniging met een 2200 woningen die toch een 7000 Oisterwijkers en Moergestelnaren woonruimte bieden. Het balanstotaal is in de loop van de tijd uitgestegen boven de 160 mil joen. Aan huur int men per jaar ruim 6 mil joen. Om het woningbezit te onderhouden worden jaarlijks een slordige 5 miljoen gulden uitgegeven. De grootste zorg van de vereniging is om be taalbare huurwoningen te kunnen blijven aanbieden ondanks het wegvallen van de overheidsubsidies. Ook het Gemeentelijk Volkshuisvestigingsbeleid probeert men zo goed mogelijk uit te voeren en dat betekent dat woningzoekenden aan een passende wo ning geholpen dienen te worden. Y,.C.Th.J. Kortmann wel kwijt. Laatstgenoem de stelde erg blij te zijn met de nieuwe gidsen. De vroegere VVV-gids kon hij vantevoren in zien en maar dat was er nu niet meer bij. De eerste aanblik gaf hem echter wel een gevoel van kwaliteit. De Parel van Brabant is geble ven en zelfs uitgebreid met het grotere grond gebied na de herindeling. Dat het de Gemeen te wel het een en ander waard is om zo door te gaan blijkt uit de aanstelling van de Heer Bee- len als aanspreekpunt van het ambtelijk appa raat voor zit soort zaken op het Gemeentekan- toor. Een steeds betere uitstraling voor Oister wijk zal beslist veel werk aan de winkel bete kenen maar ook veel opbrengen. De burge meester hoopte een positief jaar tegemoet te gaan met zelfs een visie over het jaar 2000 heen tot zeker in 2020. De gidsen zijn voor het grote publiek gratis te verkrijgen en worden op an- vraag toegezonden. De VAKANTIEGIDS laat alles zien over de recreatiemogelijkheden zoals overnachten, kamperen, fietsen, varen, spelen, kijken en doen. De culturele bezienswaardigheden, zo als gebouwen, kunst en muzikale evenemen ten worden ook genoemd. Het winkelen, de gastronomie en het uitgaan worden zeker niet vergeten. Ook de accommodaties als hotels, pensions, bungalows, campings en groepsacco- modaties worden op een overzichtelijke ma nier opgesomd. De INFORMATIEGIEDS begint met een zo compleet mogelijk toeris tisch A.B.C. De Uitgaansgelegenheden, Cafe teria’s, Ijssalons, Restaurants en de Winkels van Oisterwijk en Moergestel worden ge noemd. Al met al een keurig verzorgde uitgave die de Parel van Brabant beslist zal promoten. Hiervoor is grote waardering om 50 jaar met ee vlag te gaan, welke hij deze dag overgedra gen heeft an J. Wolfs die nu vaandrig is. P Hoe ven is door het gilde, ere-lid van gilde St. Joris aangesteld. Piet proficiat! In de ‘Rosep’ werden op dinsdag 22 april j.l. de Vakantie- en Informatiegids 1997/1998 van Oisterwijk/Moergestel en Heukelom ge presenteerd. De stichting Perspectief Oister wijk bestaande uit de VW, Horeca, Vereni ging van Oisterwijkse Winkeliers, Recroo en binnenkort ook de Ondememersvemiging Moergestel hebben met man en macht ge werkt om deze gidsen op tijd voor het vacan- tieseizoen klaar te krijgen. Voorzitter Piet Rutten heette iedereen welkom. Hij memoreerde in het kort hoe de Stichting een 5-tal jaren geleden was ontstaan om Oister wijk te promoten maar dan over het jaar 2000 heen. Hij was zichtbaar erg blij met deze pre sentatie. Iedereen had spontaan meegewerkt en alles was zoveel mogelijk in en door Oisterwij kers gedaan. Laura van der Westerlaken kreeg hierna de gelegenheid nog wat activiteiten voor 1997 aan te kondigen zoals de verkrijgbaarheid van fietsroutes, een nieuwe wandeltocht van de Lind naar het Kerkplein en een nieuwe plattegrond voor de gehele Gemeente Oisterwijk. Iedereen zal nog vaak horen van de Stichting Perspectief Oisterwijk. Er is in Groot Oisterwijk veel te bieden. Extra dank vroeg zij nog voor de medewerking van Eric van Leemput, Martha Wong en Niels van Hulten. Piet Rutten verzocht nogmaals om voortzet ting van de samenwerking met zowel Gemeen te als bedrijfsleven. De warmte van mensen en de gastvrijheid doen dan de rest wilde hij tij dens de aanbieding aan Burgemeester Drs. Clubavond Op 2 mei hebben we weer een echte hokers- avond omdat we hadden gehoord dat er nog veel Normaal aanhangers zijn. Dus op 2 mei veldtocht ’97 in D’n Tob. Deze is open vanaf 21.00 uur. ’Gesloten’ Op 9 mei is D’n Tob gesloten. Dit in verband met het Helvoirts Weekend. Clubavond Op 16 mei luiden we het weekend weer in en komen bij van de werkweek. Hier zullen weer sterke verhalen worden verteld waar wij van zouden zeggen: maakt dat de kat maar wijs. Luistert en huivert deze avond dus maar lek ker mee. Om negen uur in D’n Tob. Survival We zijn nou toch echt van plan om op 7 juni te gaan survivallen. Wie nog mee wil moet voor donderdag 1 mei zich aangemeld hebben voor een definitieve opgave. Als u meer informatie wilt, en dat wilt u moet je bellen naar Bart van Korven, tel. 013-5132358 o naar Bert-Jan Smits, tel. 013-5132205De kosten liggen rond de/100,-. Opsporing verzocht We willen nog even wachten met het inscha kelen van Sherlock Holmes en doen nou een oproep aan de leden voor wie er interesse heeft Op zaterdag 19 april 11. werd de dag van de pa troonheilige gevierd door het gilde. Ook op deze dag waren twee jubilarissen, enwel G. Huijsmans, 40 jaar lid van het Gilde. Deze werd het kringschildje uitgereikt door een be stuurslid van de kring. P Hoeven was 50 jaar lid van het Gilde en werd gedecoreerd door de hoofdman en de oorkon de werd uitgereikt door het kringbestuurslid. Burgemeester drs. YC.Th.J. Kortmann ging in zijn toespraak in op de historie van de grond waarop het gebouw nu staat. Tot ongeveer 1980 is het ‘woongrond’ geweest. Het was ook ‘leer zame grond’ vanwege het bestaan van de Huis- houdschool/Levensschool en zelfs voorheen de Gemeentelijke Tèekenschooi, ‘sportieve grond’ omdat de sport- en gymzaal hier had gestaan. ‘Veilige grond’ door huisvesting van brand weer en politie, ‘grond voor jongeren’ door OKIDO, ‘grond voor ouderen’ vanwege de woonfunctie, ‘gezellige grond’ omdat de canti- ne van de brandweer hier was gevestigd. Nu was de gezelligheid weer terug vanwege de ap partementen. ‘Opslag- en oefengrond’ was het geweest omdat de Bescherming Bevolking en Gemeentewerken hier hadden vertoefd, ‘werk- grond’ omdat Gemeentewerken er had geze ten alsmede het ministerie van VROM. Ten slotte noemde hij ook nog de ‘parkeergrond’ maar deze was door slordig parkeergedrag nog wat rommelig te noemen. Dat Woningbouw vereniging Sint Joseph altijd haar zorggericht- heid toont bleek uit haar vraag om eventuele cadeaus in de vorm van geld te storten op een speciale rekening waarna zij het zullen over maken naar Habitat. De Gemeente zegde dit ook toe. Hierna kreeg Mr. W.D. van Leeuwen als al gemeen directeur NCIV Koepel voor Wo ningcorporaties het woord. Hij speelde in op de actualiteit en noemde het ‘circus’ in de Tweede Kamer betreffende de Wet op de Huurderorganisaties. Dit zal nog wel wat hoofdbrekens opleveren maar hij hoopte vooral dat men het belang om mensen in woonbehoeften voorzien niet uit het oog zou verliezen. Hierna werd het gebouw dan geopend, was er gelegenheid om het pand te bezichtigen en onder het genot van een ‘natje en een droogje’ nog wat na te praten. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 APRIL 1997 PAGINA 8 (I officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. ht

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 8