Gemeenteraad werkt verplicht nummer af Koopmans pannenkoekmix Maïtre Paul Schnitten Super Mario van Balkom Super keukenpapier Multimedia Jaarmarkt aktie 1 Clubkasmunt gratis! 2x Helderziende consulten levens- en gezondheidsvragen Super is beter 2 Clubkasmunten gratis! 1 Clubkasmunt gratis! diverse soorten - 2 stuks N E D E L A N D PG Fl. 199,— Fl. 225,- Fl. 299- Fl. 79,— Fl. 99,— Fl. 109,— Tel: 013-513 15 19 Fax: 013 - 513 36 51 CD ROM SPELRS 8 Speed vanaf: 10 Speed vanaf 12 Speed vanaf GELUIDSKAARTEN: Sound blaster comp Sound bl. 16 VE Sound bl 32 PnP Overig SPEAKERSETS Sunnyline 120 Watt Sunnyline 160 Watt Sunnyline 240 Watt Rootven 7 5066 AT MOERGESTEL Fl. 75,- Fl. 150,- Fl. 250,- Op aanvraag Al gedurende 40 jaren behartigt onze vereni ging GON St. Liduina Oisterwijk e.o. de be langen van de lichamelijk gehandicapten op een breed terrein. Wij trachten dat te doen door gehandicapten te ondersteunen bij het oplos sen van problemen, het doen van aanvragen en hen te adviseren in de ruimste zin des woords. En via onze landelijke organisatie komen wij CD ROM SOFTWARE Top titels zoals: Grand prix II Red Alert Flight simulator 6 en vele andere: Bezoek ook onze stand tijdens de jaarmarkt Op Koninginnedag (30 April) zijn we gesloten. U kunt ons dan vinden op de Korvelseweg in Tilburg het monumentale karakter aan de voorzijde doch om uitbreiding aan de achterzijde. Alle overige fracties toonden zich bij de stem ming accoord met het collegevoorstel. Als voorlaatste punt werd gesproken over de uitbreiding van de RK OBS Molenhoek (Pa- penackers) met 2 tijdelijke lokalen. Hoewel het CDA wat sputterde in verband met de aanwe zige stankcirkel in de omgeving, en op grond daarvan een andere situering bepleitte, ging de raad unaniem accoord met deze uitbreiding. Vooral de mededeling vanuit het college dat er toch nog voldoende ruimte overblijft, in geval dat nodig is ter invulling van het toekomstige beleid inzake de klassenverkleing, zoals vorige week aangekondigd voor de Rijksbegroting 1998 door de Staatssecretaris, haalde de twij fels uiteindelijk weg op dit punt. Tot slot werd uitvoerig gesproken over het voorgenomen beleid Duurzaam Bouwen. Hiermee wil de gemeente, in navolging van landelijk beleid, bereiken dat in het bouw proces (binnen/buiten, weg-/waterbouw) door ontwerp, materiaalkeuze en -toepassing en uitvoering zodanig wordt gewerkt dat kwaliteit, gezondheid, natuur en milieu zo veel mogelijk worden bevorderd en dat er geen schade voor duuurzame ontwikkelin gen optreedt. Dit werkt bijv, door op het gebruik van kuntst- stoffen, het hergebruik van secondaire grond stoffen, de toepassingen van bepaalde hout soorten, lijm- en verfstoffen etc. De gemeente wil dat beleid niet alleen toepassen op haar ei gen gebouwen en wegen (nieuwbouw en reno vatie) maar ook op particulieren en bedrijven die hierin activiteiten ondernemen. Echter, omdat met deze nieuwe wijze van werken extra geld is gemoeid, is stimulering via subsidie van de overheid noodzakelijk. Daarin schuilde dan ook het kernpunt van alle discussies in de raad. Immers, het college heeft wel een mooi beleids document, een plan van aanpak geproduceerd, maar er is geen geld beschikbaar voor subsi dies. Alle partijen, behalve het CDA, betoon den zich ontstemd over het ontbreken van geld ter stimulering van het beleid, hoewel er in het algemeen gejubeld werd over de intentie en strekking ervan. Blijven we zo niet steken - zo vroeg raadslid Wagenmakers - in een intentie verklaring? Het college, bij monde van wet houder Van Gils, op een enkel punt aangevuld door collega Hora, maakte duidelijk gevoelig te zijn voor deze kritische vragen. Daarom zal bij de a.s. Voorjaarsnota worden aangegeven welke middelen voor deze doeleinden beschik baar gesteld zullen worden, zodat het beleid tot in praktijk gebracht kan worden. Twijfelaars in de raad werd verzekerd dat het hierbij niet handelt om een dooie mus maar om een daad werkelijk voornemen om er echt iets van te maken. Uiteindelijk bleken deze toezeggingen voldoende om de raad achter dit voorstel te krijgen. Daarbij deelde het college tevens mee dat men beleid ook alvast kan beginnen met enthousiasme en met een serieuze instelling, en dat men ook daarmee al resultaat kan boe ken. Als afsluitende kamerstukken werden alle geldende subsidieverordeningen stads- en dorpsvernieuwing ingetrokken, omdat de nieuwe wetgeving op dit punt dat niet langer nodig maakt. Wel blijft het nog beschikbare subsidiegeld, in totaal nog zo’n fl. 2,2 ton, be schikbaar voor deze doeleinden. Aldus eindigde deze als een verplicht nummer afgewerkte gemeenteraadsvergadering. Zoals gebruikelijk werden alle tegenstellingen en ir ritaties na afloop op passende wijze afgedron ken. De raadsvergadering van donderdag 24 april was zo’n vergadering van 13 in een dozijn; zij moest doorgaan omdat dat zo was gepland, maar er was niet veel te bespreken. Wie dan mocht denken dat zo’n routinevarkentje wel snel zou worden gewassen, kwam echter bedrogen uit, want uiteindelijk bleken er nog 2,5 uren voor nodig om 9 agendapunten af te werken. Dat had mede als oorzaak dat zowel alle raadsleden, op een na, het woord voerden, als vrijwel alle agendapunten, na toch vaak uitvoerige behandeling in de commissies, twee volle bespreekrondes verg den. New Age Centrum Aquarius ontvangt op vrij dag 2 mei Addy Faes, magnetiseur en pa ragnost, en op zaterdag 3 mei Gustave Raaij- makers, spiritueel genezer en paragnost. Zij zijn aanwezig om vragen en problemen met betrekking tot elk levensgebied (gezondheid, werk, relaties) te beantwoorden. U kunt ter ondersteuning foto’s van uzelf of van andere mensen, ook overledenen, meenemen. Addy en Gustave diagnostiseren mede aan de hand van aura- en chakrareadings, en zo nodig geven zij een behandeling voor uw gezondheid. S.v.p. van tevoren reserveren: Aquarius, Dorpsstraat 1b, Oisterwijk, tel. 013-5220518. op voor die belangen bij de landelijk overheid. Kon tot op heen middels een telefonisch spreekuur een beroep gedaan worden op de hulp van onze consulenten, in de loop van de maand mei zullen wij elke donderdag namid dag een spreekuur houden in het gebouw van de voormalige huishoudschool aan het Kerk plein 28 te Oisterwijk. Om dat belangrijke werk te kunnen blijven doen hebben we natuurlijk middelen nodig. Daarom houden wij onze jaarlijkse collecte in de week van 5 tot en met 10 mei 1997. Wij hopen, dat u ons evenals in voorgaande jaren wilt blijven steunen. GON St. Liduina Oisterwijk e.o. De vergadering begon met het gebruik van het spreekrecht in de kwestie Villa Doge en zijn vereiste bouwvergunningen. De naast dit pand wonende familie Van Erp maakte duidelijk te staan voor haar eigen woon- en leefbelangen, en voor handhaving van het bestemmingsbe- leid ter plaatse, doch vooral ook niet tegenover de belangen van de restauranthouders. Dan lijkt er toch zicht te zijn op een oplossing, maar die zal nog wel de nodige tijd vergen ter vol doening aan de wet en ter voorkoming van ge zichtsverlies. Vervolgens vergden verslagen en ingekomen stukken, zoals de laatste jaren gebruikelijk, weer relatief veel tijd; hier wreekt zich het ontbreken van een rondvraag waarin actualiteit en directe nood meteen aan de orde kan worden gesteld, iets waaraan in een pu- bliekstheater als de raad toch behoefte blijkt. Niettemin zorgt dit geheel door uitlatingen en opstellingen van raadsleden en voorzitter Kort maan steeds weer snel voor irritaties, blijkt het voer voor gratis doch onbegrijpelijk vermaak. Voor Moergestel is van belang dat de wethou der voor sportzaken, Rakhorst, meedeelde in gesprek te zijn met de sportverenigingen, in een goede sfeer, waarbij wordt gesproken over de tarieven en de subsidies in het kader van het harmonisatiebeleid in deze. Dit als voor bereiding op een in juni op dit terrein te ver schijnen nota. Het eerste echte punt was de instemming met de renovatie van de atletiekbaan van Taxandria. Allerwege werd er dit voorstel om voor fl. 2,2 ton de baan op te knappen onder steund. Daarbij blijven - bij aantoonbaar in tensief gebruik en bij ontbreken van goede alternatieven in de regio - verder verbete ringen van de toplaag mogelijk. Overigens werd hierbij door menig raadslid geklaagd dat dit punt, dat er ligt vanaf 1990, tot een soort winkeldochter is geworden door de lan ge duur die nodig is gebleken om nu tot aan pak te komen. GB-raadslid J. Oerlemans repte in dit verband van ‘een aap van zolder halen’. Terecht werd erop gewezen dat regel matiger en tijdiger goed onderhoud dit soort renovaties kan voorkomen. Vervolgens kwam de nieuwe samenstelling van de commissie bezwaar- en beroepsschriften aan de orde, vanwege enige vacatures. Deze com missies worden allerwege in gemeenteland steeds belangrijker en worden steeds meer in geschakeld. Dit onder meer voor beroep en bezwaar tegen besluiten van B&W op bijv, de gebieden bouwen, vergunningen, woon- en gehandicaptenvoorzieningen. In de loop van tijd is de samenstelling van deze commissie steeds meer gepolitiseerd geraakt, wat wil zeg gen dat alle raadsfracties daarin leden en plaatsvervangers hebben, waardoor de beoor deling ook steeds meer vanuit politieke gron den gaat plaatsvinden. Met het besluit van van daag wordt de wég vrijgemaakt naar externe, onafhankelijke beoordelaars-leden in de com missie, en daarvoor zal extern worden gewor ven op basis van kwaliteit en ervaring. Dit kan de positie van klagers versterken in de verdere toekomst. Hierna hield de kinderopvang de gemoede ren bezig. Van meerdere kanten werd er door de raad op aangedrongen om deze problema tiek toch vooral in een geïntegreerd verband te plaatsen met de peuteropvang. Door het college werd aangegeven dit te onderkennen en door wethouder Van Roessel werd hier voor een nota aangekondigd voor juni. Hij zette alvast enige hoofdlijnen neer voor dit stuk, neerkomend op versterking van de kwaliteit en voldoende ruimte in de kernen voor deze doeleinden. WD-raadslid J. Wagenmakers pleitte er in dit verband voor, en hij herhaalde dat later nog maals in ander verband, om dit soort voorstel len steeds en tijdig vergezeld te laten gaan van adviezen van de Emancipatieraad en de Vrou wen Advies Commissie ter plaatse. Uiteinde lijk stemde de raad in met de voorstellen. Op een vraag vanuit de fractie AB werd door het college nog meegedeeld dat de bouwplannen voor de realisatie van de naschoolse opvang te Moergestel weliswaar enige vertraging hebben opgelopen (2 maanden) maar dat dit geen pro blemen lijkt te gaan opleveren. Als volgend punt werd door de raad gespro ken over een verbouwing/uitbreiding van een pand aan de Lind. AB-Raadslid Th. Op ‘t Hoog meldde vanuit zijn fractie bang te zijn voor precedentwerking voor de gevraagde forse afwijking van de bestemmingsplan voorschriften. Zijn fractie hield haar bezwaar staande, ondanks de reactie vanuit het col lege dat het hier geen wijziging betreft van Raadhuisstraat 1 5066 AP Moergestel Tel. (013) 513 6050 Ml ULDERS AUTOMATISERING R pak 2 rollen PAGINA 7 ■i) Sint Liduina Afdeling Oisterwijk e.o. speciale MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 APRIL 1997 Gehandicapten Organisatie Nederland 177

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 7