Oi s ter wijk Officiële informatie vanuit de gemeente Oisterwijk Wet Milieubeheer Verkoop seizoenkaarten Beschikking Wet Milieubeheer Beschikking Wet Milieubeheer (intrekken dwangsom) Artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimelijke Ordening PAGINA 11 953-2 953-3 9534 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk maken op grond van het bepaalde in arti kel 8.41 van de Wet milieubeheer bekend dat zij de volgende meldingen hebben ont vangen voor niet-vergunningplichtige inrichtingen. Besluit brood- of banketbakkerijen Bakkerij Gillis v.o.f., Boxtelsebaan 31, 5061 VA Oisterwijk. Besluit detailhandel Vendex Food Groep, Fabriekspad 1, 5061 EW Oisterwijk. 146,00 79,50 53,00 Bouwvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het bouwen van een middenspanningsverdeelstation aan de Gasthuisstraat; - het plaatsen van een overblijfsruimte aan de Langvennen-Noord (ongenummerd) bij kinderboerderij ’De Cirkel’ voor een periode van 5 jaar; - het vernieuwen van een garage aan de Waldemarlaan 5; - het vernieuwen/vergroten van een erfafscheiding aan de Land van Cuijckstraat 8; - het bouwen van een carport en een berging aan de Durendaaldreef 14; - het bouwen van een bijkeuken/tuinkamer aan de Burg. Verwielstraat 35; - het veranderen/uitbreiden van de woning aan de Burg. Canterslaan 50. Moergestel: het plaatsen van een erker aan de woning De Lathouwer 37; - het bouwen van een berging, hobbyruimnte en dakkapel aan de Pr. Christinastraat 10; - het bouwen van drie woningen aan het Huysackerpad. Met de volgende melding is ingestemd: Moergestel: - het uitbreiden van de woning aan de Looijakker 11. Sloopvergunning is verleend voor: Oisterwijk: - het slopen van het oude middenspanningsverdeelstation aan de Gasthuisstraat; - het verwijderen van ca. 10m2 geschroefde asbestcement golfplaten en circa 60 m2 asbesthoudend dakbeschot van het dakvlak van een garage aan de Waldemarlaan 5; het slopen van een schuurtje aan de Burg. Verwielstraat 35. 953-1 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Bent u van mening dat door het verlenen van een bouw- of sloopvergunning c.q. het positief reageren op een melding voor één van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht BINNEN 6 WEKEN na de dag dat deze besluiten zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders van Oisterwijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling BMZ, tel. 5291221 Verder kunt u een verzoek tot een voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. Bekendmaking Burgemeester en wethouders Van Oisterwijk maken bekend dat zij in de vergadering van 15 april 1997 hebben besloten het parkeerverbod, dat is ingesteld aan de oostzijde van de Oisterwijkseweg, in te trekken. Het verkeersbesluit ligt van 1 mei 1997 tot 12 juni 1997 voor een ieder ter inzage bij: - de afdeling voorlichting op de begane grond van het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk; - de openbare bibliotheek, Distelstraat 1 te Oisterwijk; - het servicepunt in Moergestel, Schoolstraat 37. Belanghebbenden kunnen binnen de hierboven genoemde termijn tegen het besluit bezwaarschriften indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. Indien een bezwaarschrift is ingediend kan tevens binnen genoemde termijn om een voorlopige voorziening worden verzocht. Dit verzoek dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank, Postbus 90110,4800 RA Breda. Oisterwijk, 15 april 1997, burgemeester en wethouders van Oisterwijk, de secretaris, mw. H.F. van Beugel, de burgemeester, drs. Y.C.Th.J. Kortmann. Bouw- AANGEVRAAGDE bouwvergunningen en meldingen Bij het gemeentebestuur is een aantal verzoeken om een bouwvergunning/-melding Vergunningen/ binnengekomen. Tegen deze aangevraagde bouwvergunningen en meldingen kunt u mpldinppn geen ^ezwaar indienen. U kunt wel uw zienswijze, bij voorkeur schriftelijk, aan het iiiciuingcii college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. In week 17 van 1997 zijn de volgende meldingen en aanvragen om bouwvergunning binnengekomen: Oisterwijk: - het vergroten van het woonhuis aan de Baerdijk 84; - het vergroten van het woonhuis aan de Bosweg 173; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Willem de Zwijgerlaan 33; - het vergroten van de berging aan 't Seuverick 6; - het uitbreiden van de woning aan de Gramayestraat 5. Moergestel: het wijzigen van de woning De Lathouwer 25; - het bouwen van een berging/kippenverblijf aan de Past, van den Boogaardstraat 43. Aanvrage om sloopvergunning is ontvangen van: Oisterwijk: - het gedeeltelijk slopen van het woonhuis Bosweg 173. KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Dit geldt ook voor activiteiten die worden ondernomen in een omvang alsof zij bedrijfsma tig zijn. Een dergelijke vergunning moet (in veel gevallen) worden aangevraagd bij de gemeente. In afdeling 3.5 van de Algemene Wet bestuursrecht is bepaald dat de proce dure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twe stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Beschikking Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - Maatschap P. en W. van Haaren voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor een vleesvarkens- en rundveebedrijf aan de Ree dijk 9 te Moergestel. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 6 mei 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. 9535 KENNISGEVING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. In het belang van de bescherming van het milieu zijn aan zo’n vergunning voorschriften ver bonden. Een bedrijf is verplicht de voorschriften na te leven. Wanneer dat niet het geval is kan het gemeentebestuur besluiten om over te gaan tot het opleggen van een dwang som. Het gemeentebestuur heeft bepaald dat in zo’n geval een gedeelte van de proce dure als bedoeld in afdeling 3.5 van de Algemene Wet bestuursrecht zal worden ge volgd. Beschikking (intrekken dwangsom) Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben besloten de opgelegde dwang- sombeschikking in te trekken: - Erven RJ. van Riel, p/a Bosscheweg 32, 5056 KC Berkel-Enschot wegens het overtreden van een aantal voorschriften van de twee milieuvergunnin gen van 12 maart 1983 met betrekking tot perceel Molenbaan 18 te Oister wijk. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikking ligt vanaf 6 mei 1997 gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken (BMZ) in het gemeentekantoor aan De Lind 44 te Oisterwijk. De stukken kunnen elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur worden ingezien en buiten kantooruren na telefonische afspraak met de afdeling BMZ. Gedurende zes weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien beroep wordt ingesteld kan bovendien - als er sprake is van en spoedeisend belang - een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage, overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht. De beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is beslist. 953-5 Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voornemens met toepassing van arti kel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - Bassischool 'De Bunders’ voor het plaatsen van een hekwerk aan de Frans Halsstraat 34. Het bouwplan ligt met ingang van dinsdag 6 mei 1997 gedurende veertien dagen ter ihzage in het gemeentekantoor, de Lind 44, bij de afdeling Bouw- en Milieuzaken, ka mer 003. Gedurende deze termijn kan een ieder bedenkingen naar voren brengen bij burgemees ter en wethouders van Oisterwijk, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Oisterwijk, 15 april 1997 de burgemeester van Oisterwijk, drs. Y.C.Th.J. Kortmann MET KORTING VOOR HET STAALBERGVEN IN VOLLE GANG Op het ogenblik is de verkoop van seizoenkaarten met korting voor het Staalbergven in volle gang. Aan de kassa van zwembad De Leye kunt u terecht voor het aanvragen van een seizoenkaart met een behoorlijke korting. Na 6 mei 1997 kosten deze kaarten aanzienlijk meer geld. Het is wel de moeite waard om een kaart te nemen, je hoeft nooit in de rij, je hebt korting op de entreeprijs in het overdekte zwembad en natuurlijk heb je nu dus een flinke korting! Het Staalbergven gaat op 7 mei a.s. open, d.w.z. tot 1 juni is alleen het natuurwa- ter beschikbaar en na 1 juni zijn de overige bassins open. daar wordt nog hard aan gewerkt en u zult het zienzeer ingrijpende 'positieve' veranderingen hebben er plaatsgevonden. Een seizoenkaart kostt/m 6 mei 1997: gezin volwassenen kinderen/pas65 Vanaf 7 mei 1997 zijn de prijzen_als volgt: gezin175,00 volwassenen105,00 kinderen/pas6573,00 Een dagentree voor kinderen kost t/m 31 mei 2,50; daarna 3,75 een dagentree voor volwassenen kost t/m 31 mei 3,50; daarna 5,25 Bovendien zijn er ook 10-badenkaarten voor kinderen a 33,75 en voor volwassenen 47,25. U kunt terecht bij de kassa van zwembad De Leye op: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 09.00-21.00 uur; woensdag van 09.00- 17.00 uur; zaterdag van 09.00-15.00 uur; zondag van 11.00-13.00 uur. Inlichtingen: afd. Welzijn, Onderwijs en Sport, Very van de Snepscheut, tel. 519 1267 v.m. of bij zwembad De Leye, tel. 528 4714. 9537^ 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 30 APRIL 1997 gemeente

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 11