LITI E P ra PV. Over Berg en Dal Fietstocht K.VO. leden Bij voorbaat dank aan: ’Audacia’, ’Alert’, ’Sky-Promotions’ ’Physique’ Verbroedering drie Moergestelse gilden Gemeentekantoor gesloten Spreekuren B en W in Oisterwijk en Moergestel Koninginnedag 1997 6/ DE URHAA) Hallo jongelui van de buurt. Misschien heb ben jullie het al gehoord van papa, mama of de buren, dat wij, De Vurhaai op zaterdag en zon dag 14 en 15 juni een groot feest hebben omdat de buurtvereniging dan 40 jaar bestaat. Wat er dat weekend allemaal gebeurt? Daar mogen jullie ook bij zijn. Op zaterdag 14 juni hebben we een gezellige dag voor jullie in petto. We zullen alvast wat verklappen. Of je nu 1 jaar bent of 13 jaar dat maakt niet uit, we hebben voor iedereen wat. Voor de allerkleinsten onder ons van 1 tot en Richtlijnen voor rioolaansluitingen Burgemeester en wethouders van Oisterwijk hebben in hun vergadering van 25 maart 1997 richtlijnen vastgesteld voor het aansluiten van een pand op de riolering. De richtlijnen bevatten technische aanwijzin gen en voorschriften voor een rioolaansluiting. Daarnaast is een kostenopzet gemaakt voor zowel aansluitingen als reparaties. Verder zijn voorwaarden opgenomen op het gebied van drukriolering, drainage en infiltratie, plus bronnering. Ter inzage U kunt de richtlijnen inzien op het gemeente- kantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk, afde ling Voorlichting en op het servicepunt in de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat 37 te Moergestel. Uitslag wedvlucht vanuit St. Ghislain over een afstand van 160 km, op 19 april 1997, gelost om 10.35 uur, 8 gr. C, in concours: 182 oude duiven. H. Schepens, 1,3,5,8,9,10,11,12,13,15,16, 17, 18,19, 21, 23,27, 30, 31, 32, 33, 40,42, 45 (48 mee) L. Kennes, 2,36,37,44 (25 mee) L. Heeffer, 4,34 (8 mee) A. Westgeest, 6,20,22,26, 35, 38,43 (18 mee) A. van Hulten, 24, 39 (9 mee) Th. Colsen, 25,28 (12 mee) L. van Boxtel, 46 (18 mee) Dan nog de sponsors die wij niet mogen ver geten: Chris van Raak Bloemsierkunst; Kemps Drogisterij; Architectenburo Wolfs; van Esch Tankstation; Dovako Grondwerken; Tiebosch Mech. en Constructie; van Dal Kunststoffen; Interieurbedrijf de Kring; Bouwbedrijf Mulders; Autobedrijf Moorman; Witlox Advies; Teurlings electrotechniek; Ga ragebedrijf Schilders; Aannemersbedrijf Gebr. Janssen; Mols droogbloemen; Rijwielhandel Frank Vogels; Moto Point Motor verhuur; Van Velthoven Kruijssen Installateur; Zuidgas Gasleverancier; Autohandel Hopmans; Boomkwekerij de Paardebloem; Metaaltech. bedrijf Metem Metaal; C. van Dijk Kraamver- huur; Acc. kantoor Deloitte en Touche; Super markt Jumbo; Banketbakkerij Verkooyen; Kadoshop Broers; Boerenbond Moergestel; Slijterij de Korenmaaier; Supermarkt Super; Chris Donkers Autoschade; Garagebedrijf Donkers; Cirred Lederwaren; Café de Kloare; Drukkerij Gianotten; Schildersbedrijf Verba- kel; Bloemisterij Willems; M.TV Moergestel; Chris van den Bijgaart Fotografie; Moergestel- Nieuws; Nieuwsklok Oisterwijk; Isolatiebe drijf Verheijen; PVS Meubelen; Café/ Restau rant de Brouwer; Aannemersbedrijf van der Zanden; Berlaere Vastgoedontwikkeling; Loodgietersbedrijf Smolders; Garagebedrijf van Balkom; Houthandel Vromans en Brekel- mans; Schidersbedrijf Verkooyen; Frans Becs Tuinmachines; van de Borne Tentenverhuur; op ‘t Hoog Doe het zelf centrum; op ‘t Hoog Aanemersbedrijf; Garagebedrijf Bijvelt van de Ven; Schoenfabriek CSO; Kopie sjop Tonger- losehoef en Inpetto Grafische vormgeving. met 3 jaar hebben we een gezellige speelhoek. Voor de wat oudere kinderen maken we er ee leuke Doe Dag van met als thema: ’Maak je eigen feestkleding’. We plakken alles aan elkaar! Ook wordt er, als je dat leuk vindt geschminkt en gaan we natuurlijk showen met alles wat we gemaakt hebben. Om 16.00 uur barst het feest pas echt los: ’DISCO!!’. Vertel dit tegen iedereen uit de buurt, want hoe meer kinderen hoe gezelliger het wordt. Nu lui, jullie weten nu alvast wat er zo’n klein beetje gaat gebeuren, maar jullie horen nog van ons. Tot dan! Jolanda Persoons, Carina en Maria van de Wouw, Danny Oerlemans, Maaike Wolfs, Car la van Daelen, Joset Dielen en Jolanda Brabers. Oproep tentenbouwers! Nu alvast vraagt het bestuur en de commissie ’40 Jaar Vurhaai’ de medewerking van tenten bouwers op vrijdagmiddag 13 juni. Hebt u tijd en wilt u die middag vrijmaken, dan zijn we zeer blij met ieders hulp! U mag zich vooraf melden bij Henk Setijger, tel. 513 2535. Dinsdag 6 mei (de eerste dinsdag van de maand) gaan we bij droog weer met de fiets naar de St. Jan te ’s Hertogenbosch. We vertrekken om 13.00 uur vanaf’t St. Jans- plein. We proberen om 17.00 uur weer terug te zijn. Wilt u hier ook aan deelnemen zorg dan dat je om 13.00 uur op het plein staat! Kringbedevaart Dinsdag 27 mei gaan we met de fiets naar de kringbedevaart in de st. Willibrordus kerk aan de Kerkstraat te Diessen. We vertrekken om 10.00 uur vanaf’t St. Jans- plein. Het thema is: ’Maria, een vrouw zoals jij en ik’. Dagindeling: 11.00 uur: Eucharistieviering door pastor Kraanen. 12.30 uur: lunch in Hercules, Rijtseweg 1, Diessen. 14.30 uur: Mariaviering in bovengenoemde kerk door pastorale adviseur van de K.VO., mevr. Jose Martens. B. en W. -besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van het college op 22 april 1997 on der meer de volgende besluiten genomen: Diversen - Het leerlingenvervoer zal Europees worden aanbesteed. - Toestemming wordt verleend voor het ge bruik van de sportvelden voor het school- voetbaltoernooi op 12 tot en met 15 mei 1997. - Met mevrouw Van Weerdenburg zal een huurovereenkomst worden gesloten omtrent het terrein en Donk nummer 1 in plaats van nummer 4. - Aan de Huurdersraad wordt voor het jaar 1997 een subsidie toegekend van in totaal ƒ3.000,- voor huisvesting en bureaukosten. Ieder jaar is het programma in Moergestel weer groter op koninginnedag. Een onmoge lijke taak voor het uit 4 personen bestaande Oranjecomité. Al vele jaren weet voetbalvereniging “Audacia” de Oud-Hollandse kinderspelen probleemloos te organiseren. Sportschool “Physique” orga niseert reeds een viertal jaren de Oranjeloop en Hondenschool “Alert” is dit jaar weer pre sent met een hondenpuzzelspel. Voor het vier de achtereenvolgende jaar is Sky-promotions aanwezig op het Oranjefeest in Moergestel. Wat 4 jaar geleden begon met 3 hete-luchtballon- nen lijkt dit jaar uit te groeien tot een enorm spektakel. Festival “Bovenal” is onstaan dank zij een dit jaar in het leven geroepen stuurgroep onder leiding van Noud Smits. Een 8 tal werk nemers van “de Zwijsenstichting” en 8 Moer- gestelnaren (Huub Mols, Bernard op ‘t Hoog, Paul Spapens, Ton Aarts, Chris van den Bij gaart, Monique de kok Trees Verhoeven en Noud Smits) hebben samen met Sky-Promo- tions enorm veel voorbereidend werk gedaan om dit jaar het Festival “Bovenal” voor de eer ste keer van start te laten gaan in Moergestel. Dan niet te vergeten een groep jonge assis tenten bestaande uit Dion Tekath, Martijn Te- kath, Patricia Linnemans, Denise van de Ven, Guus Waldmans, Jack-Martijn Willems, Rick Donders en Sander Heslenfeld, die zorgen ie der jaar weer voor de versiering, de dranghek ken, het opblazen van de klepte ballonnen en verder zijn ze de hele gehele dag een trouwe steun voor het Oranje-Comite. Dan mogen wij niet vergeten te noemen: Het koor “Cantate Domino” en Pastor van de nBroek; Groente- hal Crisje voor de traktatie bij de spelletjes; Harmonie “Prinses Juliana” die ieder jaar weer present is bij de optocht; de Patriotjes die er dit jaar voor de eerste keer bij zijn in Moerge stel; ‘t Draaiboompje voor de pretige samen werking; de drumbands van mensen met een verstandelijke handicap: Prinses Juliana uit Tilburg en de drumband van de Zwijsenstich ting; de Ouderen bond voor het organiseren van de Jeu de Boule wedstrijden; de Sky-Flyers uit Tèrheyden; Martien Oerlemans Chris en Francine Kaal voor het jureren van de optocht Wijzigingen in ophalen van huisvuil Er komt weer een aantal feestdagen aan en daarmee samenhangend enkele veranderingen in het ophalen van het huisvuil. Het gaat om de volgende veranderingen: Bevrijdingsdag De route van maandag 5 mei, Bevrijdingsdag wordt gewoon op 5 mei opgehaald. Hemelvaartsdag De route van donderdag 8 mei wordt op zater dag 10 mei opgehaald. De route van vrijdag 9 mei (collectieve vrije dag) wordt gewoon op 9 mei opgehaald. 2e Pinksterdag De route van maandag 19 mei wordt op zater dag 17 mei opgehaald. In het zicht van de beëindiging van Moerge stel als zelfstandige gemeente, is het idee ont staan binnen de drie Moergestelse gilden, om jaarlijks een ’verbroedering’ te gaan houden om hiermee de onderlinge samenwerking en - verstandhouding onder de Moergestelse Gil- debroeders en Gildezusters te verstevigen. Het vorige najaar werd, bij het toenmalige Ge- meente-bestuur van Moergestel, een verzoek ingediend om hiervoor een ’Gemeente Moer gestel wisseltrofee’ beschikbaar te stellen om hiervoor nog langs de naam van ’Moergestel’ al eigen gemeente in herinnering te bewaren. Het Gemeentebestuur heeft hierop welwillend gereageerd en heeft de drie Moergestelse Gil den op de officiële afscheids-bijeenkomst van het Gemeentebestuur een prachtige zilveren wisseltrofee aangeboden welke was ontworpen en uitgevoerd door onze Moergestelse kunste naar Kees Ketelaars. De uitbeelding van deze trofee is omgeven in de vorm van de platte grond van de gemeente Moergestel met daarin afgebeeld als middelpunt de kerktoren en een Gilde-vaandel waarin opgenomen de namen van de drie Moergestelse Gilden van St. Ca tharina, St. Sebastiaan en Barbara, en St. Joris. Er werd door de drie Moergestelse Gilden be sloten om vanaf het jaar van 1997 een jaarlijk se onderlinge ’verbroedering’ te gaan houden door middel van een schietwedstrijd, welke telkenjare zal plaats gaan vinden op de eerste zaterdag van mei. a.s. Zaterdag 3 mei zullen de Gildebroeders van Gilde St. Catharina als gastheren optre den bij deze eerste ontmoeting op het schiet- terrein in de Heuvelstraat. Na de wedstrijd zal de Gemeente Moergestel wisseltrofee worden uitgereikt aan het Gilde welke het beste resultaat heeft bereikt, welke dan voor een jaar in haar bezit mag nemen. Belangstellenden voor deze ontmoeting kun nen de Moergestelse Gildebroeders en -zus ters gaan zien vanaf 17.00 uur. Intenties voor deze dag kunt u schriftelijk af geven bij de ingang van de kerk. Aktiviteiten: De K.VO. afd. Berkel-Enschot wil een reis naar Lourdes organiseren, maar kan nog enkele deelnemers gebruiken. Het wordt een busreis van 7 dagen van woensdag 17 september tot en met 23 september. Deelnemen kunnen K.VO. leden en hun echt genoten, K.VO. leden en kennis(sen) met wie je graag samen de reis maakt. Informatie kunt u inwinnen bij uw secretares se Mevr, de Brouwer, tel. 5131873 of bij C. Ver- steynen, tel. 013-5331302. Inschrijven is nog mogelijk tot dinsdag 6 mei. Het gemeentekantoor is op maandag 5 mei (Nationale Bevrijdingsdag) en donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 9 mei a.s. ge sloten. Informatiepunt Moergestel Ook het Informatiepunt van de gemeente in dt bibliotheek in Moergestel is genoemde da gen gesloten. en Carla en Mieke Habraken voor het jureren van de karaoke wedstrijd; Will Willems voor de presentatie van het muziekspektakel; de rockbands “Purple Picture” en “Cull”; de straatorkesten “Clappop”, “Dinges”, “Koel Serveren”, “de Böllekes” en de “Goatenbla- zers”, de Popband van mensen met een ver standelijke handicap “Van alles wè” uit Hilva- renbeek; de E.H.B.O die de gehele dag weer present is; het “Bavaria Parateam” voor hun gratis landing. De sponsors van de ballonnen: C.Z. groep uit Tilburg; Fuji photo Tilburg; Fuji Film Rotterdam; Rüttchen Breda; Mcdos Yakumo Nijmegen; Simac Techniek Veldho ven; Kettler Antwerpen; Minolta Mare Ver- helst België; Mobell Den Bosch; Pelgrim Gaanderen; Pnem Den Bosch; Rabo Bank Moergestel; de Rooi Pannen Tilburg; Gemeen te Tilburg; Douwe Egberts Den Bosch; Festo Delft; Henkel Nieuwegein. Telefonische hulplijnen Calamiteitennummer 06-53120371 Het komt ongetwijfeld ook bij u weleens voor, dat de afdeling Gemeente werken voor een noodgeval broodnodig is op tijden dat het ge meentekantoor gesloten is. Te denken valt hier bij met name aan de weekenden en feestdagen. Mocht zich dat bij u voordoen, dan kunt u toch altijd de gemeente bereiken via het zogenaam de calamiteitennummer 06-53120371. Telefonische huislijn 5291311 Als u de gemeente buiten de normale kantoor tijden niet dringend nodig heeft, is het verzoek de gemeente op een later tijdstip te bellen. Met de normale meldingen, klachten en/of vragen kunt u terecht bij de receptie van het gemeen tekantoor. De receptionisten zijn tijdens de openstelling bereikbaar onder telefoonnum mer 5291311. Zij verbinden u dan door met de juiste afdeling, die u kan helpen. Voorbeelden hiervan zijn vragen en/of opmerkingen over zaken zoals huisvuil, plantsoenen, verstopte rioolputjes, overhangende takken, lichtmasten en zwerfvuil. Telefoonnummer 5291268 voor gebre ken aan lichtmasten Daarnaast is er nog een derde telefoonlijn voor wat betreft defecte lichtmasten. Als u gebre ken ontdekt aan lichtmasten is het aan de be velen hiervan de gemeente tijdens de normale kantooruren op de hoogte te stellen via tele foonnummer 5291268. U kunt op die manier een steentje bijdragen aan een snel herstel van kapotte lichtmasten en dus ook de veiligheid op straat. Midden en West Brabant District Tilburg Politieteam Oisterwijk Rood-licht controle Tijdens een controle bij de verkeerslichten aan de Moergestelseweg in Oisterwijk werden don derdag 24 april in 1 uur tijd, 15 bestuurders bekeurd die door rood licht reden. De controle werd uitgevoerd door politie-surveillanten van het team Oisterwijk. Er komen regelmatig klachten binnen bij de politie dat het overste ken aldaar onveilig is doordat bestuurders door rood rijden. Bouwput stort in: werknemer ongedeerd In wijk Papenacker in Moergestel stortte vrij dag 25 april, rond 11.00 uur een gegraven bouwput in. Een in de put aanwezige werkne mer kon er met hulp van toegesnelde bouw vakkers uitgehaald worden en kwam met de schrik vrij. Het slachtoffer, een 21-jarige inwoner van Nu land, werkzaam bij een grondbedrijf in Moer gestel, had met een kraantje een put gegraven van circa 2 meter diep. Hierin moest een nieu we rioolaansluiting worden gemaakt. Hiervoor moest hij in de bouwput zijn. Terwijl hij onder in de put zat, stortten de zijwanden plotseling in en werd hij onder het zand bedolven, loege- snelde bouwvakkers die in de buurt aan het werk waren, hebben de man uit zijn benarde positie bevrijd. De gealarmeerde brandweer hoefde niet in aktie te komen. De arbeidsin spectie zal een onderzoek instellen. De leden van het college van burgemeester en wethouders houden wekelijks spreekuur in de kernen Oisterwijk en Moergestel en wel als volgt: In Moergestel: Op maandag 5 mei 1997 is er geenHet Ser vicepunt van de gemeente in de Openbare Bibliotheek is dan gesloten. In Oisterwijk Op dinsdag 6 mei 1997 spreekuur in het Ge meentekantoor in Oisterwijkals volgt: Burgemeester Y. Kortmann van 11.00 tot 12.00 uur; wethouders A. van Gils, J. Rakhorst, en W. van Roessel van 11.00 tot 12.00 uur. Wethouder R. Hora heeft geen spreekuur. 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 30 APRIL 1997 5 T ^touweo 'geslote" PAGINA 10 ss

Weekblad Moergestels Nieuws | 1997 | | pagina 10